Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2014 o 01:32, meryphillia napisał:

A przy wspomnianym utworze, artystami byli wymienieni panowie, a nie "blizzard entertainment"
i tyle.

I nie robią Ci się później takie irytujące łańcuszki 50 wykonawców dla jednego utworu, z których w lastowej bibliotece mało wynika?

Wkurzające jest również coś innego. Powiedzmy, że mamy utwory stworzone przez dwóch różnych (wg lasta) wykonawców: jeden jest wykonawcą "X", a drugi jest wykonawcą "X & Y", czyli de facto kolaboracją wykonawców.
Scrobblując oba utwory tworzymy oczywiście odpowiednie pola dla tych wykonawców w naszym zestawieniu.

IMO scrobble artysty "X" powinny być nabijane z każdym kolejnym scrobblem artysty "X & Y", a tak nie jest z prostego powodu - jedno pole dla artysty w tagach. Mam nadzieję, że zostanie kiedyś wprowadzony w tagach (i na laście) system dodawania wielu różnych artystów do jednego utworu. Podobnie z gatunkami (taki np. death doom mógłbym sobie wówczas otagować jako hybrydę death i doom i wyświetlać utwory wykonawcy na obu listach gatunkowych, co jest pieruńsko wygodną wizją).

@Nephren-Ka

Dnia 16.03.2014 o 01:32, meryphillia napisał:

Ogółem poczekaj aż najdzie Cię na jakąś muzykę klasyczną, to będziesz miał dylematy.;p

Już o tym myślałem. :D Nie miałem jeszcze manii (cóż, kiedyś słuchałem maniakialnie kilku dzieł, ale nie miałem wówczas konta na laście), ale przescrobblowałem co nieco. Myślę, że w obliczu takich dylematów w kwestii tytułu trzeba sobie po prostu pozwolić na swobodne podejście i zdecydować się na 1-sze lepsze "dobre" rozwiązanie. Zachować jednolitość w zbiorach muzyki klasycznej jest wyjątkowo ciężko.

Do pola artysty daję kompozytora. Co zrobić z tym nieszczęsnym Blizzardem, jeszcze myślę. A tyle scrobbli nabiłem... Muszę się chyba oswoić z faktem, że daty odtworzeń z pierwszego roku nie będą u mnie w stu procentach wiarygodne. :D Muszę wszystko uporządkować i od kwietnia jak najrzadziej korzystać z Universal Scrobblera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.lastfm.pl/music/Merrow
http://www.lastfm.pl/music/Keith+Merrow?ac=keith%20mer

Kolejne śmieszne zjawisko. :D
Twórca muzyki z nurtu progressive metal - Keith Merrow. Sam taguje siebie jako "Merrow" (udostępnia na swojej oficjalnej stronie albumy do pobrania), na każdej z płyt widnieje również odpowiednie logo.
Tymczasem co się dzieje? Tag "Merrow" ma 1900 słuchaczy, a tag "Keith Merrow" - o jedno zero słuchaczy więcej. :D
RYM również podaje wykonawcę jako "Keith Merrow".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 01:49, meryphillia napisał:

Chhodzi o tytuł albumu?

Dokładnie.

Dnia 29.04.2014 o 01:49, meryphillia napisał:

Jak dla mnie, tak jak na discogs.

I tak też mam. Niemniej obecne we wszystkich recenzjach, artykułach i sklepowych ofertach rozbieżności skłoniły mnie do refleksji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano takie już stylistyczne zabiegi artystów, że czasami tytuły brzmią pokracznie.
Pewnie w zamyśle autora tytuł płyty, to po prostu "The Life and Times of Scrooge", ale dla mnie discogs to rzecz prawie że święta i wolę jego wykładnię nazewnictwa. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 02:10, meryphillia napisał:

Ano takie już stylistyczne zabiegi artystów, że czasami tytuły brzmią pokracznie.

Ale że który Twoim zdaniem brzmi pokracznie? Ten z "Music Inspired by", czy bez? :D

Dnia 29.04.2014 o 02:10, meryphillia napisał:

Pewnie w zamyśle autora tytuł płyty, to po prostu "The Life and Times of Scrooge",

Powiadasz? Zastanawiam się, czy tego szybko nie zmienić, póki nie zacząłem jeszcze maniaczyć albumu do kwadratu.

Dnia 29.04.2014 o 02:10, meryphillia napisał:

ale dla mnie discogs to rzecz prawie że święta i wolę jego wykładnię nazewnictwa. ;D

A skąd takie zamiłowanie i zaufanie do niego? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 01:22, Kardithron napisał:

Jak, Waszym zdaniem, powinien być otagowany ten album?


''The Life and Times of Scrooge''

Dnia 29.04.2014 o 01:22, Kardithron napisał:

Dodam, że zarówno polska, jak i angielska wikipedia zgodnie podają tytuł "Music Inspired
by the Life and Times of Scrooge".


Wiki bym się nie sugerował, tam słabo dbają o takie dokładne rzeczy. A Lastem to już w ogóle, tam jest przeważnie masa bugów(zwłaszcza jak album jest świeży) i kilka wersji tego samego albumu.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś strona z najpopularniejszą muzyką/teledyskami czy coś? Szukam piosenki jednej, ale nie znam ani słowa z niej ani tytuł€ ani wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 19:51, Kardithron napisał:

> ale nie znam ani słowa z niej ani tytuł€ ani wykonawcy.
A co znasz? :)


Teraz to już wszystko :P Wystarczyło usłyszeć melodie i rozpoznałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 19:55, Kardithron napisał:

> Teraz to już wszystko :P
Widziałem to zdanie oczyma wyobraźni. :D

Z czystej ciekawości: co to za piosenka?


American Authors - Best Day Of My Life

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

New level unlocked! :3

Znacznie mniejsze natężenie odsłuchów Moshica ostatnimi czasy przyczynia się do odsłuchiwania różnych "nowych" rzeczy, w tym i odłożonych "na później" różnych kompilacji z... 2009-2012 roku.

20140619001051

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.lastfm.pl/music/+noredirect/Yoko+Kanno
http://www.lastfm.pl/music/akira%20yamaoka

Jak to się dzieje, że na stronie artystki Yoko Kanno wszyscy jęczą, że powinno się ją tagować 菅野よう子, wrzucają czerwone obrazki "keep your stats clean" i robią przekierowania, podczas gdy na stronie znanego kompozytora Akira Yamaoka zupełnie nikogo nie obchodzi, że nie jest on otagowany jako 山岡晃?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam idzie skrobelkowanie nabczaki?
Powoli dobijam do 200k scrobelków i być może jeszcze w tym roku nabije 40k artystów w bibliotece.

Wyhaczyłem u jednej znajomej jakieś statystyki nigdy nie sprawdzane i łączny czas skrobelków wydaje się monstrualny.
Średnia 6 godzin muzyki dziennie także nie jest zła.

Jakby ktoś chciał obadać swój mile marnotrawiony czas na muzykę:
http://lastimer.com/

20150618141408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo, gdzie się spytać. Jest jakaś lista piosenek, które aktualnie puszczane są na 4fun? Na ich stronie nic się nie znajdzie, a szukam jednej piosenki, nie znam tytułu ani wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po narzuceniu bety (lol) każdemu użytkownikowi?

Nie potrafię ogarnąć czemu narzucają nie do końca przetestowaną betę z nadal niedziałającymi paroma rzeczami.
Tym bardziej że nowy wygląd serwisu przypomina jedną wielką kupę. :/

Najbardziej jednak irytuje mnie odgórne wyświetlanie tych bzdurnych grafik zamiast list jak w poprzedniej wersji i chyba nie będzie opcji wyboru jak dawniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 17:38, meryphillia napisał:

I jak wrażenia po narzuceniu bety (lol) każdemu użytkownikowi?


Do tej pory z rzadka tam zaglądałem, ale teraz to już chyba w ogóle sobie odpuszczę. Szkoda, chyba że to jakoś dopracują, ale ogólny zamysł mi się nie podoba. Nie wiem z czego to wynika może z lenistwa przed ogarnianiem nowego interfejsu, ale każda taka zmiana na jakiś serwisach mam wrażenie, że jest zawsze gorsza niż ta poprzednia i zawsze zadaję sobie pytanie po co zmieniac coś co było przejrzyste, czytelne i miało ręce i nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować