Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

50 najlepszych serii według Księgi Rekordów Guinnessa

106 postów w tym temacie

Myślę, że na podstawie tej listy przy współpracy psychologów/socjologów dowiedzielibyśmy się dużo o "osobach głosujących". Niech autorzy sprawdzą (pobieżnie) skąd pochodziły głosy w ich "ankiecie" - chodzi o lokalizację globalną.

I właśnie do *%&# gdzie jest Quake (Wolfenstein - nie licząc enemy teritory), Heroes of M&M, Civilization, NFS (bardziej znany niż Burnout), Gran Turismo! ... i DZIESIĄTKI INNYCH GIER?

A taki "Chrono Trigger" - co to jest? Jestem weteranem gier a nie kojarzę! Dobrze, że chociaż klasyki takie jak Pong i Pac-Man się pojawiły (Tetris?) ale to i tak zasługi historyczne (Sonic, Super mario, Zelda) ale gdzie Street Fighter i Mortal Combat?

Ogólnie strasznie dużo gier z konsol.

Ta lista to JEDNA WIELKA KONTROWERSJA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo, Gears Of War... na takich miejscach ? Jest tyle zasłużonych serii... Tak samo nie umieściłbym tam Killzone, Guitar Hero, Pokemonów czy Gran Turismo. Lego Batman ?? No k****. WOW ?? Rock Band ? Little Big Planet - a co to za seria ? Ech...

Głupia ta lista, to wszystko (pewnie amerykańska albo Brytyjska)...Diablo na tak odległym miejscu.To był prekursor gatunku. Gdzie jest Quake ? Gdzie jest Heroes of Might & Magic ? Gdzie jest Ghotic? Gdzie jest seria Might&Magic ( nie mylić z HOMM), Cyvilization, X-Wing, Starwars:Jedi Night, Warcraft. Gdzie są te wszystkie wspaniałe serie, które dały podwaliny pod współczesną, elektroniczną rozrywkę. Serie, które trzymamy w pamięci pomimo zalewu nowych, super graficznych hitów ? Serie należące do poczciwego, staruśkiego PC :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista całkiem całkiem z 2 mankamentami: Halo nie jest wg. mnie takie wspaniałe :P i dziwi mnie na liście brak Mass Effecta, to moje ulubiona seria i uniwersum :]. Aha i nie nazwałbym CS''a i Starcrafta serią :P Cs 1.6 i Source to właściwie 2 różne gry a SC i dodatek BW to właściwie jedna gra (bez dodatku nie ma prawa się grać :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejna ta lista. Halo na pierwszym miejscu? A gdzie Gothic? Czemu GTA tak nisko? Czemu God of War i Killzone tak nisko? Dziwne... Ciekawe kto dokładnie (z jakiego/jakich krajów) brał udzieł w tej ankiecie? Czyżby sami no-life''owi fani WoW-a i CoD-a? Na to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale serio - wiadomo, że komuś może nie pasować umiejscowienie poszczególnych elementów.
Ale kuźwa - Heroes of Might & Magic to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek w przemyśle gier komputerowych. Zamieszczenie listy najlepszych serii gier bez Heroesów, to jak zamieszczenie tej listy bez Civilization Sida Meiera.

NIE, NA TEJ LIŚCIE NIE MA NAWET CIVILIZATION!!!

Żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 00:06, Martimat napisał:

A taki "Chrono Trigger" - co to jest? Jestem weteranem gier a nie kojarzę!

Taki z ciebie widać weteran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. WoW? StarCraft? Gear od War? To nie są serie gier! To że coś miało DODATEK lub ma sequel nie robi z tego SERII.
Zanim zrobili ankietę powinni wyjaśnić głosującym co to seria. Albo samemu wywalić takiego WoW-a. Ktoś zabiera się za coś nie mając pojęcia co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brakuje serii Baldrurs Gate i Neverwinter Nights na tej liście nie wspominając o kolejności niektórych tytułów.Jak dla mnie klapa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok... wszystko spoko chociaż i tak dużo rzeczy brakuje... ale dziwi mnie jedna gra : Runescape?!?! WTF???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gears of War? No sorry, ale ta gra nie wprowadziła nic nowego. Co do halo się zgadzam, Metal gear zdecydowanie powinien być wyżej. Mario też powinien być wyżej przecież to ikona grywalności. A czemu GTA tak nisko? Saints Row? Ojej! przed God of Warem ? Już nie biorę na poważnie tej listy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować