Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

50 najlepszych serii według Księgi Rekordów Guinnessa

106 postów w tym temacie

Patrzę na tę listę i mogę tylko powiedzieć "wtf?"...
To ma być Księga Rekordów Guinnessa? To jakaś opłacona reklamówka. Albo ww głosowaniu wzięło udział 20 osób, w tym 18 z Microsoftu a pozostałe dwie osoby to 12-letnie dzieciaki... :| Mam mieszane uczucia odnośnie tego, co robią z symbolami, które kiedyś były wartościowe :f.

Grey_Wolf napisał:
> > to jest odpowiedź na posta dodanego przez Martimat
> > A taki "Chrono Trigger" - co to jest? Jestem weteranem gier a nie kojarzę!
> Taki z ciebie widać weteran.

Pfff. Chrono Trigger wyszedł tylko konsole, więc jeżeli ktoś jest faktycznie weteranem i przeszedł powiedzmy z commodore na kompa, to nie musiał o tym słyszeć. Poza tym wg mnie jest to taki sam śmieć jak całe Final Fantasy. Bez obrazy oczywiście, to jest tylko moja opinia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 09:10, Bumblejazz napisał:

sami amerykanie chyba odpowiadali :P
guitar hero 4 miejsce ? wtf!


Bez kitu, tylko gdzie jest Mass Effect? ;) Chyba po 3 coli i 5 cheesburgerze gościu, który to pisał poszedł spać;
Wogóle są Gearsy, a nie ma Uncharted (LOL); Runescape? Saints Row??- jaja jakieś. I Guitar Hero-bieda dla youtube-owców. LEGO Batman?????? No i oczywiście Halo na pierwszym miejscu ;D Dobra, ja z tąd spadam, Mac-Shitem mi ta lista śmierdzi;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdzie Baldurs Gate, albo Comand & Conquer...
nie mówiąc już o Contrze:P

coś wydaje mi się że ten ranking tworzyli dość młodzi gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowo "amerykancka" lista, w której głosowały dzieci do lat 13, no może 14.
Gdzie jest kilka wielkich serii, które wymienili poprzednicy? Thief, Baldur''s i wiele innych... Jedna wielka kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same marki, które są głośne w ciągu ostatnich 3 lat. Pierwsza gra, która zakończyła swój żywot marketingowy wcześniej to Pac-Man - 21 miejsce. Kto nie wie co to za gra to niech spali komputer i konsolę, bo nie jest godzien ich posiadać.

Kolejna gra, która nie jest "świeża" to GoldenEye007 - 31 miejsce. Nie wiem czemu jest nazwana serią, ale pomińmy ten szczegół. Gra byłą niesamowicie popularna pod koniec lat 90-tych głównie... w USA

I proszę się nie łudzić, że Fallout znalazł się na liście z innego powodu niż wydanie ostatnio gry o takim tytule.

Reasumując - 50 najbardziej znanych wśród graczy gier na rok 2009 pasuje do listy jak ulał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że listę wypełniali tylko Amerykanie...Halo na 1!? A gdzie Prince of Persia? Gdzie Hitman? A Deus Ex? Thief? LittleBigPlanet to może i fajna gra, ale przecież nie jest serią! To samo GoldenEye!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Little Big Planet, StarCraft, WoW... co te gry robią na liście? Widząc takie pozycje zastanawiam się ile lat / jakie IQ mieli głosujący. To miały być serie a nie pojedyncze gry. Dodatek jeszcze serii nie czyni. LBP można nazwać serią na siłę (bo jest na psp), ale pozostałe?

A co do moich propozycji to brakuje mi tam Silent Hill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie ankiety robione Ad Hoc są nic nie warte. Wiadomym jest, że serie, które niedawno miały swoje nowe odsłony będą dużo wyżej od najlepszych nawet ale nie wznawianych od jakiegoś czasu, bo szybciej je skojarzy ankietowany. Tak to działa. Żeby uzyskać w miarę wiarygodne wyniki, trzeba zbierać dane przez kilka lat, nie tylko przez ankiety ale i oceny w pismach kolejnych odsłon i jeszcze skorygować to o sprzedaż skorelowaną z wielkością rynku w danym okresie.
Podsumowując, o kant kuli potłuc takie zestawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Halo nr.1 na liście, dziękuje za takie zestawienie, nie ma PoP która ukazuje się dobrych trochę lat, nie ma też kilku innych serii, może dlatego ze badania amerykańskie to są a najlepsze gry oczywiście to konsolowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Fallout i Half Life powinny być w Top 3, TES nisko coś, Tom Clancy mało precyzyjne o którą serie chodzi? bo porównywanie wszystkich razem za bardzo nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielki kit, Shit lista i nic więcej :)
normalnie co za debile brali udział w ankiecie ? WoW serią ? no tak w końcu 3 serie dziennie po 4 godziny wystarczą ^^.
IMO w ankiecie brało udział koło 5000 tys. ludzi z czego jakieś 4000 to dzieci w wieku 10-15 lat, 1000 to 17+, i 3/4 posiada Xboxa :) przykre ale prawdziwe.

Spoiler

może zrobimy własną listę najlepszych serii wg gram.pl ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 22:39, Revan91 napisał:

Starcraft? Jaka to seria, jak jeszcze 2 nie wyszła, a ankieta z 2009 roku


Dokładnie o tym samym pomyślałem... No, chyba, że za "serię" uważa się już podstawkę+dodatek... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 10:54, Os0 napisał:

Halo za wysoko o jakieś 49 miejsce co najmniej :P

Mam pytanie skąd wiesz? Ogólnie lista dziwna, ale mniej więcej się z nią zgadzam. Jakieś drobne zmiany bym tylko wprowadził. Np. Killzone wyżej, nie tak bardzo, ale na 13 miejsce zasługuje. No i wyżej Crasha bym dał, ale to z powodu sentymentu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 15:05, Xjumpaytech napisał:

Mam pytanie skąd wiesz? Ogólnie lista dziwna, ale mniej więcej się z nią zgadzam. Jakieś
drobne zmiany bym tylko wprowadził. Np. Killzone wyżej, nie tak bardzo, ale na 13 miejsce
zasługuje. No i wyżej Crasha bym dał, ale to z powodu sentymentu :).

Hmm nie zedytowało się miejsce Killzone miało być 23, a nie 13. Do ego dałbym wyżej BF''a, a już Runescape to przegięcie na maxa. Dziwne, że nie wsadzili FarmVille. To jest browserówka nie gra. Gra to by była gdyby grało się po zainstalowaniu jej, tak można wsadzić wszystkie flashówki w gry, bo przecież z gatunku to też gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 15:05, Xjumpaytech napisał:

> Halo za wysoko o jakieś 49 miejsce co najmniej :P
Mam pytanie skąd wiesz? Ogólnie lista dziwna, ale mniej więcej się z nią zgadzam. Jakieś
drobne zmiany bym tylko wprowadził. Np. Killzone wyżej, nie tak bardzo, ale na 13 miejsce
zasługuje. No i wyżej Crasha bym dał, ale to z powodu sentymentu :).

Ale Halo też na pierwsze miejsce nie zasługuje. Było zdecydowanie więcej bardziej zasłużonych serii. Ale ogólnie lista to jedno wielkie LOL. (Najbradziej rozwaliło mnie symboliczne, 13 miejsce Fallouta xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować