Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 2 - niby ładny, ale brzydki (nowe obrazki)

177 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2010 o 16:07, Zaitsev napisał:

> Ściema... To na pewno nie bedzie tak wygladac. K...a jeden screen i juz wielki raban.

> Poza tym ten screen jest juz bardzo dlugo dostepny na necie. Nie pierwszy raz go
widze.
> Macie pale za pudelkoploty.
Tineye wypluł mi, że faktycznie screen jest dostępny w necie od około 10 kwietnia. Jednak
jakimś cudem nie wydostał się on poza niemieckie serwisy z grami (przynajmniej wg. tineye).


To nie jest screen, a ty narobiłeś niezłego zamieszania... Powinieneś to teraz naprostować. Przeczytaj sobie mojego post''a w którym wyjaśniam skąd jest ten obrazek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 17:05, HiddenNick napisał:

ŹRÓDŁO "SCREEN''a"

http://www.gametrailers.com/video/gdc-10-crysis-2/64317?type=flv

1:16

To jest jedna z klatek filmu prezentującego CryEngine 3.

Ciężko powiedzieć, czy to tak słabo wygląda przez to, że to z konsoli czy dlatego, że

to skompresowany obraz, a nie screen.
Poza tym ta cała sensacyjna wiadomość o tym, że Crysis wygląda słabo na konsolach powinna

się pojawić przy okazji publikacji tego filmu, a nie teraz!

Co o tym sądzisz Zaitsev???

JESZCZE RAZ!

PS. Poza tym to ta wycięta klatka z tego filmiku została poprawiona w PhotoShop''ie.


Dzięki za linka. Jak widać, screen faktycznie pochodzi z podanego przez ciebie filmiku, czego dowodem jest screen, który zrobiłem z pobranego z game trailers pliku (wersja HD). Oczywiście screen z filmu nie może być uważany za 100-procentową reprezentację jakości grafiki finalnej wersji gry. Ale!

Primo: filmik pochodzi z początku kwietnia, więc nie jest to wersja alpha, skoro gra wychodzi już w listopadzie i do tego czasu trzeba zamknąć kod gry i wysłać ją do certyfikacji do Microsoftu i Sony.

Secundo: filmik jest prezentacją silnika Cry Engine 3, a zdrowy rozsądek podpowiada, że gdy firma prezentuje swój silnik graficzny, to raczej robi to, aby zaimponować publiczności.

Tertio: filmik potwierdza, że jest to screen z wersji konsolowej.

Nawet gdyby brać pod uwagę to, że tak naprawdę mamy do czynienia z podwójnym spadkiem jakości obrazu (kompresja filmu, konwersja screena do jpg), to nadal mamy przed oczami schodki na krawędziach obiektów, a rumowisko po lewej i chodnik po prawej mają nałożone na siebie tekstury niskiej rozdzielczości. Na deser można sięgnąć wzrokiem w głąb ulicy naprzeciwko - rumowisko zostało naprawdę mocno uproszczone.

Nie jestem wrogo nastawiony do konsol. W żadnym wypadku. Po prostu też oczekiwałem, ze Crysis na konsole może nieco podniesie poprzeczkę, ale najwidoczniej musimy pogodzić się z prawdą - te kilkuletnie już maszynki wyżej nie podskoczą, przynajmniej jeżeli chodzi o jakość obrazu. Widać to nawet na filmiku podanym przez HiddenNicka - sceny w zamkniętych pomieszczeniach (ceglane ściany, które pokrywają się jakąś "naroślą") wyglądają lepiej, niż sceneria na otwartej przestrzeni (kwesita generowanej przestrzeni i polycountu obiektów). Crytek może i ma programistów-magików, ale nawet oni nie są cudotwórcami. Podejrzewam, że ujęcia z prezentacji silnika pochodzą z wersji xboksowej, bowiem po 1:30 widać, że wersja na PlayStation 3 wygląda wyraźnie lepiej - ma lepsze tekstury i lepsze efekty świetlne (także cienie). Ale co tu się dziwić, skoro Xbox 360 jest konsolą o starszą niż PS3... byłoby dziwnym, gdyby było inaczej.

Dzięki HiddenNick za czujność i podanie linka - nie widziałem wcześniej tej prezentacji. Nie uważam jednak, żeby news był całkowicie zbyteczny. Może i info jest "stare", ale sądząc po komentarzach, wiele osób nie widziało go wcześniej i być może pomoże im to w podjęciu decyzji, jaką wersję Crysisa 2 kupią. Oczywiście silnik może być jeszcze poprawiony w ciągu tych paru miesięcy, ale trudno oczekiwać tu cudu.

20100507175848

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piciambeer, Kalach i OLLO wielkie fanboje konsol. Przez całe życie będziecie umieli grać jedynie na myszce. Trochę zróżnicowania...
Poza tym Wasza wiedza na temat układów graficznych w konsolach jest na takim poziomie, że jeśli karta na PC ma 2GB pamięci to jest lepsza od tej co ma 1GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Pozwolę się nie do końca z tym zgodzić co piszesz.

Fakt. Konsolowa wersja będzie na 100% gorzej wyglądała! Nie ma ku temu kompletnie żadnych wątpliwości. Tyle, że ten screen w pomniejszeniu wygląda świetnie! Dlatego wnioskuje, że o końcowym wrażeniu decyduje jakość obrazka. Absolutnie nie można stwierdzić na jego podstawie jak będzie się prezentowała grafika w wersji na konsole. Tym bardziej, że na tym obrazku Crysis 2 wygląda fatalnie, a ciężko mi uwierzyć, że może wyglądać gorzej niż np. Killzone 2, albo Bad Company 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obrazek pewnie pochodzi w wersji konsolowej która pewnie będzie słabsza od tej przewidzianej na pc. chociaż ja osobiście spodziewałem się nawet na konsole lepszej grafiki bo przecież Crytek zapowiadał że Crysis2 będzie najładniejszą grą na konsole. a tu taka niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 18:26, Zaitsev napisał:

Nie jestem [...]byłoby dziwnym, gdyby było inaczej.


Z tym się do końca nie zgodzę. Nie dawno modny był link http://img517.imageshack.us/i/cryengine3x360vsps3.jpg/ Nie wiem jak wygląda to teraz. Na PS3 często są ładniejsze cienie, ale tekstury i światła to już różnie :). W tym screenie akurat i to i to wygląda lepiej, ale zakładam, że cośtam było przy nich grzebane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 18:26, Zaitsev napisał:

Ale co tu się dziwić, skoro Xbox 360 jest konsolą o starszą
niż PS3... byłoby dziwnym, gdyby było inaczej.


Możliwe, że tak wygląda wersja konsolowa. Jeżeli chodzi o możliwości sprzętowe konsol to wydaje mi się, że różnicę, która decyduje o tym, że gry zazwyczaj mają lepsze tekstury na PS3 niż na Xbox''ie 360, stanowi rodzaj napędu. Niestety w Iksie zastosowali DVD (co z tego, że dual-layer), a w PS3 Blu-ray. Dlatego Crysis na Xbox''ie będzie wyglądał prawdopodobnie tak jak na pokazanym wcześniej screenie. Zastosowany procesor czy grafika, a nawet to, że Xbox 360 został wyprowadzony do sprzedaży wcześniej niż PS3, według mnie nie ma to znaczenia.

Pomimo tego i tak wersja na PC będzie najładniejsza :P
Moim skromnym zdaniem wypuszczanie Crysisa 2 na konsola, z taką grafiką jak na screenie to wielka pomyłka. Crytek tylko się przez to zbłaźni. Poza tym nie mają co liczyć na kokosy ze sprzedaży Crysisa na konsolę, Xboxowcy i tak wolą Halo, a PeS-trójkowcy Killzone''a 2 czy Uncharted 2.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ci co mowia, ze ten screen wyglada jak gra z ps2 np Black maja nierowno pod sufitem, radze poszukac screenow z Blacka i sie nie kompromitowac ;)
czego wy oczekiwaliscie na ps3/x360?
grafika jest na poziomie killzone2, wystarczy troche popatrzec jakie "wypasne" tekstury i modele sa w tym killzone2:

killzone 2: http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/984/984959/killzone-2-20090520114556214.jpg

na tym screenie crysisa2 efekt psuje slabe filtrowanie tekstur, widoczne w postaci rozmazanej tekstury na ziemi w oddali, w kz2 wydaje sie lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra i tak pewnie będzie przekonwertowana z konsol na pc tak jak BF BC2 czy GTA4. Ale na konsoli przynajmniej się przycinać nie będzie a jak ktoś ustawi sobie na Full Detalach z AA itd. to będzie się cieło itp. Ja was nie rozumiem konsola to konsola, PC to PC i co konsola ma zalety i wady i pc również, ta wojna nigdy się nie skończy -.-''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpla oszukasz, dziadków oszukasz, rodziców oszukasz, ale architektury konsol nie oszukasz. Myślę, że jest to wersja z X360.

Plus tego taki, że być może dzięki temu nie będzie miał wysokich wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale niektorzy glupoty pitola.... ewidentnie zapominaja ze dopiero poczatek maja jest.....a gra ma wyjsc pod koniec roku... czyli jeszcze kupa czasu zeby grafike doglaskac.... teraz zapewne producent skupia sie na fabule... systemie walki... mapach... modelach itd itp..... kosmetyka zawsze pod sam koniec jest dopieszczana.... jak to mowia "nie od razu Rzym zbudowano" przez kolejne miechy pewnie gra bedzie konczona pod kwestia techniczna,funkcjonalna i fabularna.... a pod koniec jak 2-3miechy do premiery robiona kosmetyka czyli dopieszczanie grafiki i aktualizowanie pod katem (najlepsze efekty przy jak najnizszych wymaganiach sprzetowych [wersja PC] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 19:45, maati93 napisał:

Nie ważne jaka grafika - ważne by gra była grywalna !!!

No coz, to jest Crysis- nie da rady nie wspomniec o oprawie a wielbiciele monster-pc tylko dolewaja oliwy do ognia, degradujac te gre do poziomu testera ich maszynek (przynajmniej na zagranicznych forach); Technologia posuwa sie naprzod i ci, ktorzy z tego korzystaja chca miec pewnosc, ze wpisuja sie w standardy jakie ow postep kreuje; Dlatego jesli ta gra bedzie dziadowa, to na konsolach sie nie sprzeda i bedzie pstryczek w nos dla zuchwalcow z marketingu Cryteka. Graczom pc zostalaby przynajmniej grafa do poogladania, wiec ostatecznie to pc spija smietanke (wlasciwie na kazdym gruncie); Chociaz moze sie myle i gra bedzie miodna, z ladna oprawa rownierz na konsolach (wkoncu jest to mozliwe); Poza tym Crysis 2 to nie ostatnie slowo w historii konsolowych fps-ow, wiec jesli nie tym, to innym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 19:23, Siuski napisał:

Gra i tak pewnie będzie przekonwertowana z konsol na pc tak jak BF BC2 czy GTA4.

Ciekawe rzeczy mówisz. Cryengine 3 to poobcinana dwójka więc konwersja jest z PC na konsole.

Dnia 07.05.2010 o 19:23, Siuski napisał:

Ale na konsoli przynajmniej się przycinać nie będzie a jak ktoś ustawi sobie na Full Detalach
z AA itd. to będzie się cieło itp.

Po pierwsze na konsoli nic sobie nie ustawisz, a po drugie nie byłbym taki pewny tego nieprzycinania, bo takie rzeczy też się na konsolach dzieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować