Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 2 - niby ładny, ale brzydki (nowe obrazki)

177 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2010 o 14:09, Bumblejazz napisał:

> To chyba było jasne że na pececie będzie to znacznie lepiej wyglądać. Chociaż popatrzcie

> na inne screeny tam, wyglądają o wiele lepiej...

to nie są screeny z rozgrywki, tylko rendery ;/


Bumblejazz sa to screeny z silnika . Otworzona dany plik z dana mapa czy czyms tam ustawiono kamere i zrobiono ladnego shota bez hud''ow ,broni i calej reszty :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagaj niczego od "konsolarzy", bo to ludzie z innego podworka i byc moze maja juz dosyc bycia uswiadamianymi tam, gdzie ich preferencje sie dawno rozbiegly i znalazly finalnie na przeciwleglym biegunie; A dzwiek "na wyjsciu" w ps3 jest wystarczajaco dobry, by spokojnie inwestowac w najdrozsze gnaty- moj starszy amplituner Yamahy z kolumnami Quadrala nie dal rady, musialem przez to przejsc, zeby uwierzyc :) Nawet super-rzadki na rynku odtwarzacz Yamahy serii RS (model 1030 hehe) dostal baty Oo Mam wiec pelne prawo do swojej opinii, jako wyniklej z praktyki a nie zdadywanek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kodi24 konsolarze to poprsotu gracze , wiekszosc pececiarzy takze w tym i ja (jako gracz wszystkiego na czym grac sie da) . Moja druga strona jest taka jeszcze raz powtorze . Sam pracuje przy grach i tacy ludzie patrza inaczej niz ci co w nie graja . Nie mow takze ,ze konsolarze nie lubia pokrzyczec o grafie bo krzycza i to bardzo glosno jak pojawi sie nowa zabawka z swiata konsol , wtedy zapomina sie o gameplayu i calej reszcie i krzyczy sie tylko i wylacznie o grafice . Choc wiekszosc z nich nie wie o co w tym chodzi .Pececiarze to samo robia czy to wyjdzie nowy hardware czy jakas ekskluzywna gra / benchmark pokazujacy cuda ,cudenka . Oni maja dodatkowa swiadomosc wyzszosci swojego hardware'u ,przez co sa intenswywniejsi na tym polu xD .

Jest trzecia grupa czyli ta moja ktora widzi pewne rzeczy w inny sposob . Gdy przecietny gracz w danej grze widzi np. piekna roslinnosc i daleki horyzont z budowlami ,ja widze mase plane''ow z rotate''ujacymi sie materialami lub animowanych plane''ow z materialami ,a background to nic innego jak proste lo-resowe bryly z czyms plamiastym przypominajacym texture i nalozonym na to dofem ,distance fogiem aby to zamazac :] . Gracz widzi piekne ruiny czegos tam ,ja widze lo-olygonowy kawalek terenu z dobrym swiatlem i materialem ,kompozycja i inne tricki dajace zludzenie pieknosci i niewiadomo jakiej przewagi hardware''u na ktorym to chodzi ,a ktory wcale jakis super nie jest :] .
Zapomnialem o czwartej tzw. fanboyach ,ale to juz inna bajka :] .

Kazda z tych grup ma jakies wieksze lub mniejsze kompleksy , kazda z nich chciala by czegos lepszego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, zbol ;D Dlatego nie widze oklaskow ;] Skoro tak to chociaz u mnie masz plusa, bo ja akurat nie lubie ludzi nie posiadajacych zboczen (w pozytywnych aspektach oczywiscie). Wiedz jeno, ze pospolity gracz konsolowy moze nie zauwazyc zwiazku miedzy czyims hobby a robieniem z kogos biednego zuczka, ktorego cechuje marnosc technologiczna i brak kompatybilnosci ze "standardami"; A co do dzwieku w ps3- nawet moj legendarny odtwarzacz Yamahy z serii RS (1030, huehue) dostal baty. Mam wiec pelne prawo do swojej opinii nt. odsluchu, zwlaszcza, ze powstala na podstawie porownan w praktyce na doskonale sie do tego nadajacym systemie-nie na zgadywankach; Rozumiem, ze mowiac "integra" masz na mysli jeden z procesorow Cell''a? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dwa podbobne posty-najpierw byl error, potem napisalem na nowo, a teraz widze ze poprzedni post wskoczyl ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 14:47, kodi24 napisał:

Aha, zbol ;D Dlatego nie widze oklaskow ;] Skoro tak to chociaz u mnie masz plusa, bo
ja akurat nie lubie ludzi nie posiadajacych zboczen (w pozytywnych aspektach oczywiscie).
Wiedz jeno, ze pospolity gracz konsolowy moze nie zauwazyc zwiazku miedzy czyims hobby
a robieniem z kogos biednego zuczka, ktorego cechuje marnosc technologiczna i brak kompatybilnosci
ze "standardami"; A co do dzwieku w ps3- nawet moj legendarny odtwarzacz Yamahy z serii
RS (1030, huehue) dostal baty. Mam wiec pelne prawo do swojej opinii nt. odsluchu, zwlaszcza,
ze powstala na podstawie porownan w praktyce na doskonale sie do tego nadajacym systemie-nie
na zgadywankach; Rozumiem, ze mowiac "integra" masz na mysli jeden z procesorow Cell''a?
;)


Mam na mysli prosty kodek z kiepskimi przetwornikami na wyjsciu :] i pachnacy wszystkim co tanie .
No ale jesli masz wieksze doswiadczenie w tym polu to spoko nie bede dalej sie rzucac do jakosci audio w tej konsoli. Sam duzego nie mam.

Owszem czesto to zboczenie jest ciezko odroznic od jakiegos kolejnego krzykacza . Dochodzi do zgrzytow typu ,ze jakas ladna dla graczy gra mi sie pod tym wzgledem niekoniecznie podoba i bardziej ja uznaje za niechlujstwo zapackane masa postprocessow :D . Strasznie wyczolony jestem takze na fps :] . Np. taki killzone 2 , gracze widza tam plynny obraz ,a ja widze jakies 20-25 klatek ktore sa zapackane motion blurem aby to ukryc :] .
Czesto w grach wiecej analizuje obraz niz gram :] . Jak juz nie ma co analizowac w danej grze to wtedy zaczynam grac xD .

Tak czy siak to moje zboczenie ,normalne raczej dla kazdego ktory siedzi w tym temacie . Roznie interpretowane .

Zrobil sie maly off-top ;] . Chyba wsio juz zostalo wyjasnione i wracajmy na tor o brzydkim obrazku z Crysisa 2 :] . Nadal uwazam ,ze jak na obecne konsolki i otwartosc levelow wyglada to dobrze i nie wszedzie da sie zrobic mega ladnie dopieszczony environment . Zawsze znajda sie ladne ,dopakowane miejsca jak i te zrobione na szybko z powodu niechlujnosci artysty , braku czasu czy innych ograniczen :] . Nawet te gry uznawane za mega piekne maja mase momentow gdzie chce sie wlozyc dwa palce w przelyk xD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz doswiadczenia w kwestiach audio na konsole to czego dalej piszesz bzdury? Tanizna to zalatuja s-blasterki, w ps3 za dzwiek odpowiada 5 razy wiecej tranzystorow (czyli i pamieci biezacej i czesci odpowiedzialnej za kalkulacje) niz w procesorze Audigy i w takiej jakosci trafia to na glosniki (korekcja graficzna jest praktycznie zbedna), po 96KBs na kanal w trybie 8-kanalowym, z 3 typami bitmappingu w czasie rzeczywistym. To tak na przyszlosc, zeby szerokiej wiedzy o silnikach graficznych nie splamic ignoranctwem w innym zakresie, ludzie na forach bywaja wredni :)) A to, ze konsolowcy dyskutuja o grafice na konsolach nie oznacza z biegu, ze musza sie plaszczyc przed wielbicielami pecetowych benchmarkow i zbierac na klate uszczypliwe komentarze jako manifestanci dziadostwa wobec piewcow jedynie slusznych i jedynie akceptowalnych norm technologicznych. Ludzie cenia swoje zdanie i poglady, nietaktem jest stawiac sie ponad nimi na motywach profesjonalnego podejscia do zagadnien zwiazanych z grafika;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kodi24 akurat nie jest wazne co dekoduje dzwiek ,a co go przetwarza na sygnal analogowy i tutaj ps3 wcale nie odstaje od reszty :] . Tranzystorki ,mhz''e i moc obliczeniowa tutaj traca na znaczeniu . Bez roznicy czy Audigy czy kodek w ps3 bedzie wiecej zjadac z glownego cpu czy nie .
Wiec jak masz podlaczony sprzet przez optyka i uzywasz zewnetrznego dac'a czy innego mega wzmachola to nawet integra zagra dobrze ,ale jak podlaczasz analogowo (chinche itp) to ps3 lezy i kwiczy z swoim przetwornikiem anologowo -cyfrowym :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No moze nie lezy i kwiczy bo na swoja pulke cenowa to ps3 samo z siebie brzmi calkiem dobrze ,ale nic poza tym :] . chcesz lepszego dzwieku to wiadomo ,ze dobry DAC jest potrzebny i to on wtedy zajmuje sie przetwarzaniem sygnalu ,a znim zagraja dobrze nawet tanie dziwiekowy ktore maja optyka czy line''out pomijajacy wtedy wewnetrzny przetwornik :] .

No ale koniec tematu :]. przynajmniej ja juz koncze pisanie na dzis .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 15:55, Mr_Hyde napisał:

kodi24 akurat nie jest wazne co dekoduje dzwiek ,a co go przetwarza na sygnal analogowy
i tutaj ps3 wcale nie odstaje od reszty :] . Tranzystorki ,mhz''e i moc obliczeniowa
tutaj traca na znaczeniu . Bez roznicy czy Audigy czy kodek w ps3 bedzie wiecej zjadac
z glownego cpu czy nie .
Wiec jak masz podlaczony sprzet przez optyka i uzywasz zewnetrznego dac''a czy innego
mega wzmachola to nawet integra zagra dobrze ,ale jak podlaczasz analogowo (chinche itp)
to ps3 lezy i kwiczy z swoim przetwornikiem anologowo -cyfrowym :] .

Heh, no jasne-tylko ze chyba wszyscy (w kazdym razie wiekszosc) posiadacze ps3 lacza przez optyk lub HDMI (zalezy od wejsc na wzmacholu), analoga mozesz przeslac na telewizor SD przez SCART na przyklad, ale nie popadajmy w skrajnosci ;) Ale krzyknales "off top" wiec odniose sie do Twojej wypowiedzi: wcale to za dobrze nie wyglada nawet jak na otwarty swiat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 16:11, Mr_Hyde napisał:

No moze nie lezy i kwiczy bo na swoja pulke cenowa to ps3 samo z siebie brzmi calkiem
dobrze ,ale nic poza tym :] . chcesz lepszego dzwieku to wiadomo ,ze dobry DAC jest potrzebny
i to on wtedy zajmuje sie przetwarzaniem sygnalu ,a znim zagraja dobrze nawet tanie dziwiekowy
ktore maja optyka czy line''out pomijajacy wtedy wewnetrzny przetwornik :] .

No ale koniec tematu :]. przynajmniej ja juz koncze pisanie na dzis .

Przeciez sygnal puszczony przez np. S/PDIF, czy co tam jeszcze jest, leci na przetworniki wzmachola w formie cyfrowej, tam nastepuje obrobka. Wiec nie wiem co masz do tych wewnetrznych przetwornikow, bo jakie one w tym wypadku maja znaczenie? :) Chodzi o wysoka jakosc sygnalu na wyjsciu i przetworzenie/skorygowanie tegoz sygnalu na wzmacholu; Efekt moze miazdzyc, ale co tu ukrywac-dobry amp jest wskazany, nie przecze;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sygnal na wyjsciu jak wpsomniales jest cyfrowy czyli jak jedzie na plaskim equalizerze to bez znaczenia z czego to leci czy z konsoli czy z zegarka :] ,bo jak wspomniales i tak za dzwiek odpowiada amp ,zewnetrzny DAC . Jesli dac tak szanse wewnetrznemu w konsoli sony to robi sie jeden wielki klops (czyt. wewnetrzny dac nie daje rady :]) . Moze jasno sie nie wyrazilem porpzednio ,ale to wlasnie twoj hi-endowy amp gra ,a nie ps3 ,ona daje tylko kod zero-jedynkowy ktory amp odtwarza :] . Czy to sounblaster czy co innego na optyku to bez znaczenia ;] . Chyba ,ze ktos zacznie mieszac equalizerem od strony oprogramowania to wtedy otrzymamy zero i jedyneczki znieksztalcone podpimpowane tymi zmianami . Ale ci co szanuja jakosc dzwieku tego nie robia :] ,no chyba ,ze oprogramowanie sony ma juz z gory ustalony preset na ktory nie ma sie wplywu ,co ofcourse byloby bledem :] .

Cholera czemu mnie zawsze korci aby odpisac ,nawet jak napisze ,ze nic nie napisze :D
Co do tego nieszczesnego screena to tak jak napisalem ,kazdy level ma miejsca ochydne i ladne :] ,niezaleznie jaka to gra . Nie zdziwie sie jak zlosliwie ktos zrobil shota z miejsca ktore nie swiecilo przykladem :] . Na upartego mozna takich miejsc znalezc sporo w GoW3 (tutaj po wyjsciu z piekiel Hades'a poziom kolejnych leveli dosc mocno spadl i duzo mozna znalezc niedoskonalych miejscowek :]) ,U2 ,Gearsach i w sumie w kazdej innej grze uznawanej powszechnie za ladna :] . Ludzi przy tych projektach robi masa , co artysta to inny styl i inny poziom doswiadczenia i niestety rozbierznosci zawsze beda :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, co racja to racja, niemniej efekt trzyma poziom i nie wypadalo o tym nie wspomniec majac na uwadze kwestie wieku (i ceny) urzadzenia. Wystarczy, ze plyty audio i super-audio brzmia u mnie lepiej na ps3 niz na przyzwoitym odtwarzaczu stworzonym tylko do tego celu-moze to poprostu czysto subiektywne odczucie; EOS ;D A co do screena to nie jestem przekonany- sa oczywiscie kwestie niedorobek o ktorych mowisz, ale pomijajac kwestie artystyczne to jest kadr z trailera. Nie znam zrodla pochodzenia fotki, moze kiepska jakosc jest wynikiem wycinki z clipu czy cos w tym stylu, lepiej sie znasz; Bo kiepskie momenty w grach to ja rozumiem,ale ten aliasing, tekstury oraz oswietlenie sa na poziomie gier startowych, a to podwaza nieco wiarygodnosc tego zrzutu jako odbicia rzeczywistej jakosci tej gry. Nie chce zabrzmiec jak fanboy czy cos takiego,ale sa lepiej wygladajace sand-boxy na konsole. Sugeruje sie jedynie jakoscia obrazka w odniesieniu chocby do tego co widzialem przed chwila w wiesniackim demie Just Cause2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 13:30, Bumblejazz napisał:

przez waszą rozmowę wszyscy olali ten temat ^^

I dobrze, o to chodzilo-byl trefny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak panie Grzegorz "Zaitsev" Bonter. Nie ma to jak oceniać coś co jeszcze nie wyszło i jest w trakcie tworzenia. Tak więc pozostaje nam czekać i nie oceniać książki po nieskończonej okładce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować