• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Liffer

Settlers 7 / Settlers VII Problem z grafiką

Pytanie

Witam,
Jestem nowy na tym forum. Piszę bo mam problem i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.
Kupiłem grę Settlers 7 i cały szczęśliwy że sobie pogram zainstalowałem zaktualizowałem i włączyłem. wszystko pięknie działało i wyglądało aż do momentu pojawienia się menu. mianowicie tekstury drzew i niektóre elementy miasta migają tzn pojawiają się i znikają, nie ukrywam faktu iż jest to dość denerwujące. Najpierw pomyślałem że to może wina ustawień ale nie. Nie mam już pomysłu jak zlikwidować ten efekt.
Mój komputer posiada dwie karty grafiki Asus Ati Radeon EAH3870 512, procesor intel core quad 2,8 GHz 4 Gb ramu i system Windows 7 professional.
Proszę was o pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Parę słów wprowadzenia: na tym forum niezbyt mile widziane jest zakładanie nowych tematów na temat jakiejś gry, jeśli gra ta ma już dedykowany temat. W tym przypadku tak jest: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=8017&u=1356 . Chodzi po prostu o to, by zachować jako taką "przejrzystość" forum. Wyobraź sobie co by było, gdyby każda gra miała po kilkanaście/kilkadziesiąt tematów... ;)

Aby uniknąć tego rodzaju "zonków", najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki, której instrukcję obsługi znajdziesz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9716&u=57

Co do samego problemu, to najszybciej znajdziesz rozwiązanie pytając właśnie w temacie poświęconym grze (bo tam zaglądają osoby, które w tę grę grają), lub na forum pomocy technicznej: http://forum.gram.pl/forum.asp?r=2 Tam (wyjątkowo) można zakładać nowe tematy, ale też raczej dopiero po sprawdzeniu, czy ktoś już czegoś podobnego nie zgłaszał.

Witamy na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witamy na forum :)
Ring5 podał już wszystkie linki więc mi pozostało tylko przenieść ten temat do pomocy technicznej bo tam jest jego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj,

Settlers VII póki co ma problem z obsługą dwóch kart graficznych podpiętych w crossfire, dopóki nie wyjdzie odpowiedni path przełączaj się w czasie grania na jedną kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam podobny problem jak Liffer opisuje tzn obraz skacze zacina sie itp, grafa sie wyklada, malo tego chodzi na ustawieniach minimalnych a jakbym chcial polepszyc sobie to jest monit na czerwono ze moja karta graficzna tego nie obsluguje. i7 3,33Mhz ATI HD5970 obraz 1920x1080 drivery sa najnowsze, sciagam patch 1.07 ( idzie jak krew z nosa ) moze pomoze lecz co robic jak nie ?? Odinstalowalem juz raz i zainstalowałem na nowo i nic. Troche to irytujace do cholery kupuje sie gre nie od bylejakiej firmy a tu sie okazuje ze jednak od bylejakiej bo w koncu nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
Wierz lub nie, ale winny jest...za mocny komputer. A konkretniej karta graficzna - HD5970 to tak naprawdę 2xHD5870 w jednej obudowie. A Settlers nie lubi dwóch kart graficznych. W Catalyst Control Center poszukaj czegoś co nosi nazwę CrossfireX i to wyłącz (o ile to będzie możliwe). Wtedy gra zacznie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować