Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Remedy chce Alana Wake`a 2. A Wy?

74 postów w tym temacie

MS leci w kulki zaiweszajac tyle projektow na PC
Ja sie pytam gdzie Fable 2? gdzie Gers of War 2? gdzie Alan Wake Bill?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zyłbym sobie i innym graczom Alana W. na PC. ostatnio brakuje takiej gry. Na X-a i tak nie kupię bo nie będe wydawał tysiaka na konsolę dla jednej gry (inne mnie raczej nie interesują poza jeszcze GoW2). Choć w sumie to PS2 dla Silent Hill kupiłem :) Kilka lat temu chodziły takie słuchy, że konsola autorstwa Microsoftu pobudzi i uatrakcyjni rynek PC, jednak z perspektywy czasu patrząc nie wniosło to zbyt wiele. Bardzo mało gier z X-a jest konwertowanych na PC, a te które wychodzą nie zawsze sa trafione (vide Lost Planet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój M$owi :/ się przywalacie do nich że nie wypuszczają jednej czy dwóch gier na PC. Wszyscy zdziwieni "ale jak oni tak mogą przecież windows to też ich dziecko" a nikt nie widzi że konkurencja (Sony) bez zawahania wyrzuca super hity (Uncharted, Heavy Rain) tylko na wyłączność swojej konsoli i ma w d#ie graczy PCtowych. Więc co ? xbox ma być pozbawiony posiadania jakichkolwiek prawdziwych exclusivów tylko dlatego że M$ produkuje też systemy operacyjne ?

A na temat : Za dwa dni się przekonam na własnej skórze :D na razie mówienie o kontynuacji to tylko kampania nakręcania ludzi na kupno jedynki. Ja już swoją zamówiłem... bo lubię te klimaty :) czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 10:22, Gremo napisał:

Sama idea exclusive''a nadaje się do aborcji...


Idąc Twoim tokiem myślenia idea istnienia kilku konsol na rynku nadaje się do aborcji... Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 10:17, arborek napisał:

dajcie spokój M$owi :/ się przywalacie do nich że nie wypuszczają jednej czy dwóch gier
na PC. Wszyscy zdziwieni "ale jak oni tak mogą przecież windows to też ich dziecko" a
nikt nie widzi że konkurencja (Sony) bez zawahania wyrzuca super hity (Uncharted, Heavy
Rain) tylko na wyłączność swojej konsoli i ma w d#ie graczy PCtowych. Więc co ? xbox
ma być pozbawiony posiadania jakichkolwiek prawdziwych exclusivów tylko dlatego że M$
produkuje też systemy operacyjne ?


Z Sony jest troszkę inaczej niż z M$. Bo widzisz, Sony nie daje nawet iskierki nadziei na to, że gry z PS3 wyjdą również na PC, ich projekty z góry są tworzone tylko i wyłącznie na konsolę, dlatego nikt nie rozpacza nad brakiem Uncharted 2 na PC. A Microsoft, jak to już ktoś wcześniej napisał, leci w kulki z graczami, bo np. Gears of War 1 na PC było? Było. Fable? Było. Alan Wake miał powstać również na PC? Miał. I zobacz jak się fortuna kołem toczy. GoW 2 na PC już nigdy nie będzie, Fable 2 tak samo, a Alan Wake na PC został zawieszony i nie wiemy jak to dalej będzie. Podejrzewam, że kiedyś tam może zostanie "odwieszony", ale druga część to już wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 10:17, arborek napisał:

dajcie spokój M$owi :/ się przywalacie do nich że nie wypuszczają jednej czy dwóch gier
na PC. Wszyscy zdziwieni "ale jak oni tak mogą przecież windows to też ich dziecko" a
nikt nie widzi że konkurencja (Sony) bez zawahania wyrzuca super hity (Uncharted, Heavy
Rain) tylko na wyłączność swojej konsoli i ma w d#ie graczy PCtowych. Więc co ? xbox
ma być pozbawiony posiadania jakichkolwiek prawdziwych exclusivów tylko dlatego że M$
produkuje też systemy operacyjne ?


Przecież X360 i tak ma exclusivy więc co Ty w ogóle piszesz o braku takowych, jeśli wydadzą jakąś jedną grę na PC.
Jest wiele hitów na Xa które nigdy nie miały się pokazać na piecu.
Tutaj chodzi o tytuł który miał wyjść także (a na początku produkcji nawet przede wszystkim) na PC. AW miał być sztandarowym tytułem pod DX 10. Ale niestety po raz kolejny ''dobrze żarło ale zdechło''. Po raz kolejny MS zrobił nas (graczy PCtowych) w bambuko.
Więc proszę Cię, nie wypowiadaj się jeśli nie wiesz o czym mówisz.

Ty sobie czekaj i się ciesz. A my mamy prawo powiedzieć: MS daj nam to co obiecywałeś.

Edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni wydać edycje PC,w końcu obiecywali ją przez ponad 4 lata a Microsoft powinien się dobrze zastanowić, gdyż jak pamiętam obiecywał wspieranie rynku PC jako platformy do grania.....Chyba to były jednak puste słowa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 10:00, Jimmi napisał:

MS leci w kulki zaiweszajac tyle projektow na PC
Ja sie pytam gdzie Fable 2? gdzie Gers of War 2? gdzie Alan Wake Bill?

Jak to gdzie? - na konsoli M$ ;P Kto by kupowal konsole np. xbox''a 360 jakby bylo to samo co na PC''cie- exclusive''y są potrzebne aby przyciagnac ludzi do danego sprzetu... moim zdaniem ta idea nie jest zła( zreszta xbox musi jakos konkurowac z ps3 ) gracze pc''towi niech sie ciesza że duzo tytułów z xboxa i tak wedruje na PC''ta... xD ;]
PS: W gyrosy najlepiej sie gra na xbox''ie ;] ogólnie konsola to fajna sprawa od kiedy zakupilem klocka kompa do grania juz nie uzywam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz PS3 to nie uświadczysz Alana... Chyba że kupisz pudło... A po co komu 2 konsole? To jest tylko moje zdanie, nie musisz się zgadzać, ale pomyśl czy nie fajnie byłoby MOC posiadać wszystkie interesujące Cię tytuły niezależnie od platformy do której jesteś przywiązany?>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 10:17, arborek napisał:

dajcie spokój M$owi :/ się przywalacie do nich że nie wypuszczają jednej czy dwóch gier
na PC. Wszyscy zdziwieni "ale jak oni tak mogą przecież windows to też ich dziecko" a
nikt nie widzi że konkurencja (Sony) bez zawahania wyrzuca super hity (Uncharted, Heavy
Rain) tylko na wyłączność swojej konsoli i ma w d#ie graczy PCtowych. Więc co ? xbox
ma być pozbawiony posiadania jakichkolwiek prawdziwych exclusivów tylko dlatego że M$
produkuje też systemy operacyjne ?


PS3 jest w gorszej sytuacji i musiał się do niedawna (nie wiem czy nie nadal) wręcz dokładać do każdej konsoli. Ponadto trzeba pamiętać, że w Japonii gra się tylko na konsolach a głównie na tych od Nintendo, więc Sony musi szukać innego rynku i gdzie indziej zarabiać wydając gry na swoją konsolę a nie na PC. No i jeszcze zostaje kwestia techniczna: nie da się przekonwertować gry z PS3 na PC tak jak się to robi z grami z X360. Te gry od początku były tworzone pod procesory 8rdzeniowe. Tak więc trzeba by od nowa pisać całą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co to może usprawiedliwia Sony, że nie wydaje gier na kompa ? Jeśli gre da sie ''przekonwertować'' (xD) na xbox''a 360 to na PC tym bardziej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to już ktoś wcześniej napisał, leci w kulki z graczami, bo np. Gears of War 1 na PC było?
> Było. Fable? Było. Alan Wake miał powstać również na PC? Miał. I zobacz jak się fortuna
> kołem toczy. GoW 2 na PC już nigdy nie będzie, Fable 2 tak samo, a Alan Wake na PC został
> zawieszony i nie wiemy jak to dalej będzie. Podejrzewam, że kiedyś tam może zostanie
> "odwieszony", ale druga część to już wątpię.

to zamiast się cieszyć że wspomniane gry wyszły na PC to smucisz :/

Phobos_s, Andurril -> taka kampania nakręcanie graczy na grę a wy przeżywacie jak małe dzieci. "mamusiu bo on obiecał że da a potem nie dał, mamusiu zbij go". Tu jest wojna M$ vs Sony. Sony ma was(PCtowców) kompletnie głęboko w d.... Jak dla mnie Alan jest odpowiedzią M$ na Heavy Reaina. BTW. kiedy xbox dostał prawdziwego Exclusiva ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak dla mnie Alan

Dnia 10.05.2010 o 12:05, arborek napisał:

jest odpowiedzią M$ na Heavy Reaina.


Pomyśl zanim coś napiszesz. Wojna PS3 - MS? Tu chodzi o czas i kasę którą pochłania konwertowanie gry. Z koncloi mają pewne zyski a z PC już nie tak bardzo.
A co do HR, to jak zaczęto robić Alana to ho Heavy Rain jeszcze nikt nie słyszał.

Dnia 10.05.2010 o 12:05, arborek napisał:

BTW. kiedy xbox dostał prawdziwego Exclusiva ?


Hmm... Halo? Halo? Czy coś do Ciebie dociera? Halo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cały bubel w tym, że wydali czesc pierwsza i olali sequele -czyste chamstwo
co do exclusivuv, tor acja dlatego sie kupuje X''a czy PS3, zeby pograc w takie rzeczy jak Alan Wake, czy GoW3 albo Heavy Rauin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 12:23, Phobos_s napisał:

A co do HR, to jak zaczęto robić Alana to ho Heavy Rain jeszcze nikt nie słyszał.


no tak. i na początku AW miał być również na PC :) prawda ? Sony przywaliło HR więc M$ musi odpowiedzieć silnym exclusivem. xbox musi się bronić i koniec. To nie jest akcja charytatywna.

Dnia 10.05.2010 o 12:23, Phobos_s napisał:

Hmm... Halo? Halo? Czy coś do Ciebie dociera? Halo?


hehehe. początkowo napisałem w poście "poza halo" ale skasowałem bo to raczej gra wspomnienie która nie dorównuje obecnie wydawanym tytułom :( i czy naprawdę uważasz że halo może się równać z God of War, Uncharted, HR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować