• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Foxu

Problem z Wiedźminem na Windows 7

Pytanie

Witam
Mam problem. Niedawno kupiłem Windowsa 7 i naszła mnie ochota żeby pograć w wiedźmina(oryginalnego ofc). Ale po instalacji system go blokuje i nie daje włączyć. Próbowałem odpalić w trybie zgodności z Vistą której wcześniej używałem, oraz w trybie zgodności z XP. Nic to nie dało. Jest coś co da się z tym zrobić? Czy będę zmuszony wrócić do Visty?

Mój komputer:
System: Windows 7
Karta: NVIDIA GeForce 7600 GS
Procesor: Intel Pentium Dual 2x 2.0 GHz
Płyta główna: ASRock 4CoreDual-Sata2
Ram: 2 Gb ddr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Też niedawno przeszedłem na 7, dokładnie przedwczoraj, też zachciało mi się w Wiedźmina pograć, na viście nie szło odpalić, to na 7 chciałem spróbować - też się nie dało :P

A teraz do sedna, miałem identyczny problem, ale idzie go dość łatwo obejść ;)


A więc tak:

1. Ściagnij z tej strony http://www.tagesprotection.com/main.htm?page=minimum.htm sterowniki, kliknij w "Tagès 5.5 Drivers", potem wybierz wersję systemu czy to x32 czy x64 - sam wiesz jaką masz i po prostu zainstaluj sterownik.
2. Wejdź do głównego katalogu z grą (/Pliki programówx86/Wiedźmin/System), w folderze system jest odpalacz gry - plik witcher, prawym nań i we właściwościach, tryb zgodności na vistę sp2 ustaw. Zaptaszkuj jeszcze "wyłącz kompozycje wizualne" i "wyłącz kompozycje pulpitu" i na koniec zaptaszkuj "uruchom ten program jako administrator". Zastosuj i gra powinna ruszyć.

Mi się udało, więc życzę powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Drugim sposobem - chyba nawet lepszym - jest zaktualizowanie gry do wersji 1.5.
W niej nie ma już zabezpieczenia, a wszystkie wprowadzone poprawki zapewniają jeszcze lepszą zabawę z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.05.2010 o 10:33, RobeN napisał:

Drugim sposobem - chyba nawet lepszym - jest zaktualizowanie gry do wersji 1.5.
W niej nie ma już zabezpieczenia, a wszystkie wprowadzone poprawki zapewniają jeszcze
lepszą zabawę z grą.


Z doświadczenia wiem, że ten "lepszy" sposób nie działa (przynajmniej u mnie, choć szczerze podejrzewam, że nie tylko u mnie)... zaktualizowałem właśnie do wersji 1.5 i tak czy tak musiałem zrobić to co wyżej opisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować