Zaloguj się, aby obserwować  
seba1307

W jakie gry lubicie grac teraz a przedtem jakie?

18 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2010 o 19:24, Spiderman76 napisał:

ja na początku lubiłem grac w przygoduwki a potem przeżuciłem sie na strzelanki i tak
już zostałem.


Zanim przejdę do odpowiedzi, mała uwaga... Ściągnij sobie przeglądarkę z korektą pisowni (np. Firefox), lub - jeśli już z takiej korzystasz - włącz tę opcję (w Firefox: Narzędzia -> Opcje -> Zaawansowane -> zaznacz okienko "Sprawdzaj pisownię podczas wprowadzania tekstu"). Byki w stylu "PrzygodUwki" (przed W stawiamy Ó, nie U - choć, jak od każdej zasady, są wyjątki) czy "przeżuciłem" (rzut, rzucać, przerzucać) bardzo rażą.

Co do samego tematu... Moje "preferencje" co jakiś czas ulegają zmianie. Potrafię długo grać w jeden gatunek, by dosłownie z dnia na dzień przerzucić się na coś innego. W czasach Atari grałem we wszystko, co popadnie, dopiero ostatnio zrobiłem się wybredny ;) Przez ostatnie pół roku (może więcej) miałem fazę na FPSy, teraz wróciłem do serii PoP, którą przerywam sobie partyjkami w Sid Meier''s Pirates!.

Natomiast pewnie przed premierą SCII przypomnę sobie jedynkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 19:24, Spiderman76 napisał:

ja na początku lubiłem grac w przygoduwki a potem przeżuciłem sie na strzelanki i tak
już zostałem.

Boooooska ortografia ;D ;D ;D

W sumie to u mnie wcześniej królowały FPS-y (CoD MW1, od niedawna Battlefield BC2) ale zaczynam się interesować czymś inteligentniejszym tzn. szachy (Chessmaster) i strategie różne (SupCom, Starcraft) a nawet od czasu do czasu pogrywam w Mass Effect 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiłem RPGi, ostatnimi laty miałem także jazdę na MMO. Ostatnio gram w to co mi wpadnie w ręce:P.
A ortografię rzeczywiście popraw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam (jak miałem 2-3 lata), grałem zawsze głównie w FPSy. Ale od jakiegoś czasu staram się grać we wszystko, co wpadnie mi w ręce (cytując powyższego kolegę) z małymi wyjątkami. Poza tym jutro jadę odebrać GW: EoTN (ostatnią już część do mojej kolekcji) i ostatnie tygodnie maja będą tygodniami straconymi, bez życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo lubiłem RTSy, godzinami zagrywałem się w Warcrafta II, Age of Empires I/II czy C&C Tiberium Sun. Stawianie baz, wydobywanie surowców sprawiało mi wielką frajdę.
Teraz zaś taki typ rozgrywki mnie nudzi (ostatnim RTSem, przy którym spędziłem więcej czasu był Warcraft III z dodatkiem), zaś drogi, jakimi te gry ewoluują (Total War, Warhammer 40000: Dawn of War, Company of Heroes) zupełnie nie przypadły mi do gustu.

Po ukończeniu The Longest Journey wydawało mi się, że polubię przygodówki, ale jedyną pozycją jaką ukończyłem i przy jakiej nieźle się bawiłem był Dreamfall.

Kiedyś też nienawidziłem gier RPG, w których stosuje się głównie broń palną (czyli ogólnie w klimatach sf/cyberpunk), ale ostatnio polubiłem Mass Effecta.

Reszta mniej więcej po staremu. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... kiedyś zagrywalam się w co tylko się dalo - byle by tylko mialo porządną fabulę :)
strategie, FPS''y, RPG , przygodówki, NFS''y i czasami jakieś ciekawsze platformówki.

do dziś najmilej wspominam RPG i gry strategiczne + niewielki ''spis'' FPS''ów...
{ ta seria Might and Magic, Gothic I - II + NK, Disciples, Starcraft... po prostu ''poezja'' ;) }

dziś? hm. ze względu na slaby sprzęt nie mam okazji pograć w nowsze produkcje, ale jak jest tylko okazja to przysiądę do jakiejś porządnej nieco starszej strategii, tudzież RPG...

aktualnie odnoszę wrażenie, że coraz to nowsze gry są przepelniane graficznymi nowościami , a fabula - która, jak dla mnie jest najważniejsza - idzie w odstawkę, { oczywiście, z pewnością nadal powstają te dobre tytuly ;) } dlatego plany zakupu nowego komputera, o których niedawno myślalam, zostawiam na dalsze, przyszle wydatki... - czy to ze względu na znalezienie lepszych wydatków, mniejszej potrzeby na to cale ''zagrywanie'' się jak kiedyś, czy może nawet z pseudo-"strachu" przed nowymi graficznymi ''klockami''...

kiedyś na pewno sama się o tym przekonam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gry akcji Tomb Rider - 1 gra to była platformówka/zręcznościówka Crock XD. Potem strategie. Nałogowo młuciłem ; d jakiś czas RPG i obecnie mało co gram. Najczęścieć FPS i strategie. Aaa! i Frets on Fire : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, gdy miałem więcej czasu i ochoty na granie, to grałem w gry cRPG, ale takie które miały rozbudowaną fabułę, dużo dialogów i mało walki (głównie w Tormenta, i gry Obsidian Ent.). Grałem również w strategie Warcraft 3, WH 40.000 DoW. Teraz można powiedzieć, że jestem casualem - gram mniej, gram przeważnie w łatwe krótkie gry pokroju CoD (poziom Rekrut). Dawniej liczyła się dla mnie wspaniała fabuła i jej długość. Dzisiaj wolę gry krótkie, ale bardzo intensywne (CoD, Painkiller). Ale nie zmienia to faktu, że w gry cRPG nie gram wcale. Jak coś nowego pojawi się na runku to z chęcią kupię (czekam na Alpha Protocol, dodatek do Divinity 2 <mimo swej trudności gra wg. mnie jest wspaniała>, nowego Fallouta, Drakensang''a i grę od Piranha Bythes)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to gram właściwie we wszystko, choć kiedyś próbowałem jeszcze jakoś określić swoje ulubione gatunki gier.

Zauważyłem jednak taką tendencję, że czym jestem starszy, to sięgam po coraz mniej wymagające i skomplikowane gry. Niegdyś czerpałem ogromną satysfakcję z rozbudowanych symulatorów, strategii turowych i innych "gier dla hardkorów" (wysiadałem tylko przy Ruthless.com, bo nie wiedziałem zupełnie, jak się w to gra), dzisiaj gram raczej w różne siekanki i strzelanki, ale także zwróciłem się w kierunku cRPG.

Generalnie jednak wciąż lubię wracać do klasycznych RTSów (takich z rozbudową bazy, wydobywaniem surowców i odkrywaniem nowych technologii, jak WarCraft, StarCraft, Age of Empires czy też - choć tutaj sprawa jest nieco inna - Total Annihilation), strzelanek kosmicznych z modułem handlowym (Tyrian 2000 FTW) i wielu innych klasyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gatunki gier, to wszystkie po trochu. Ale im starszy jestem tym mam mniej czasu na granie i wole jakiś meczyk w FIFIE czy runde w FPS, niż grać w jakiś rozbudowany RPG. A z gier to od kilku lat gram w Heroes 3 i wiem, że ta gra się nie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie od początku interesowały różne tycoony, menedżery, względnie strategie ( turowe, RTSy są ble) i mniej więcej tego się trzymam do dziś. Chociaż sporo RPG się na półce pojawiło i miło je wspominam. Wszelkich zręcznościówek jak nie lubiłem tak nie lubię, wyjątkiem gry sportowe, raczej gust mi się nie zmienił w tym dziesięcioleciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię grać w darmowe gry komputerowe np. ubieranki, gry randki czy gry o gotowaniu :D W sieci jest taki duży wybór, że można grać bez końca, a ciuszki są tak piękne, że zazdroszczę tym dziewczynom... Ostatnio długie godziny spędzam tutaj: [reklama].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować