Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prince of Persia: Zapomniane Piaski - recenzja

49 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2010 o 00:21, hallas napisał:

... gra jak wynika z recenzji była krótka, prosta i, co najgorsze, prostacka. To jest
w zasadzie przeciwieństwo drugiej części trylogii piasków czasu. Dlatego. A czemu sugeruję
się recenzjami? Dlatego, że nie dano graczom, przynajmniej na PC, możliwości wypróbowania
gry (pewnie dlatego, że demo, choćby miało 10 minut, pokazałoby cały gameplay i y ludzi
zniechęciło).

O wiele bardziej prostacka IMO jest najnowsza część a do starej trylogii to już bym nie przyrównywał żądnych nowych części bo nic nawet do pięt nie dorasta. Widzisz, na podstawie recenzji, a ja grałem i przeszedłem i na tej podstawie wyrażam opinie. Poza tym gra była równie "długa" co większość produkcji teraz (6-10h) więc nie wiem o co chodzi. Tak samo jeśli chodzi o prostotę, wszystkie gry są teraz za łatwe i nic na to nie poradzisz, trzeba się przyzwyczaić że gier dla hardkorowców produkuje się coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 00:33, knopfler napisał:

Tak samo
jeśli chodzi o prostotę, wszystkie gry są teraz za łatwe i nic na to nie poradzisz, trzeba
się przyzwyczaić że gier dla hardkorowców produkuje się coraz mniej.

A ja zwyczajnie nie gram w prostackie gry - tylko na tym zyskuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 00:36, hallas napisał:

A ja zwyczajnie nie gram w prostackie gry - tylko na tym zyskuję.

Mów co chcesz ale skoro gra dostaje 85% na gry-online to chyba słaba nie jest? Zresztą większość ocen była bardzo wysoka ale dla ciebie jest "prostacka", szczerze mówiąc nie wiem co to w ogóle znaczy w stosunku do gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 07:35, rakken napisał:

Takie pytanko, czy ten PoP ma to idiotyczne zabezpieczenie DRM?

Przecież na konsolach nie ma takich cudów.
Wersja PC będzie wydana później (i pewnie będzie oparta o Ubisoft Game Launcher)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planowałem kupić wersje na PC jak wyjdzie... ale chyba się jednak zastanowię. W lipcu premiera Starcraft II, może lepiej na niego odłożyć niż wydać teraz na byle co.

Co do PoP z 2008 to uważam go za świetną grę. Miała kilka niedociągnięć, ale generalnie była bardzo miło i przyjemnie. To co mi się w tej grze najbardziej nie podobało, a wręcz doprowadzało mnie do furii, to hiperszybkie QTE, w których raz na ruski rok udało mi się wstrzelić, a jak się nie udało, co z reguły miało miejsce, to pół życia się bossowi odnawiało i lipa. Mniejszy ból był jak się człowiek nauczył te kombosy z Eliką robić, to wtedy można było ew. przywrócone życie szybko nadrobić. Także PoP 2008 dla mnie 9/10.

Powyższe mówię (piszę) z perspektywy osoby, która swoją przygodę z serią zaczęła na wersji 2008. Wcześniejsze PoP tylko widziałem na gameplayach - jakoś mnie specjalnie nie ciągnęło i nie ciągnie, aby w nie zagrać.

To co cieszy w recenzji Zapomnianych Piasków to dla PCtowców fakt, że na planszach się niewiele dzieje, a co za tym idzie, gra nie będzie wymagała nie wiadomo jakiej mocy obliczeniowej od procesora no i w miarę niskie wymagania. Tylko czy jest warta świeczki?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak obiektywnie patrząc, bez testosteronu, najlepszymi, klimatycznymi i prawdziwie "Prince of Persia" grami były Sands of Time i 2008. O ile jeszcze 2-3 lata temu uważałem WW za najlepszą, to opinię swoją zmieniłem.

Muzyka z SoT - mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie mam pojęcia co wy widzicie w PoP 208. Gra nudna, schematyczna, powtarzalna i krótka. O fabule nie wspomnę, bo ta w zasadzie składa się z intra i outra. Najlepszą częścią jest WW ze względu na swój mroczny klimat i stopień trudności. A bossowie dają mocno popalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Reodenem. Póki co najlepszą częścią Księcia jest WW. Świetny system walki, mroczny klimat i pasująca do niego muzyka, ucieczki przed Dahaką... mniam :) Mogliby kiedyś wrócić do takiego wizerunku Popa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co w tej części, dzieje się PO Piaskach Czasu, a PRZED Duszą Wojownika. Więc czego wy chcecie? by miał lepsze ciosy? a gdzie czas na "naukę" tego? A moce... w DW zapomniał tego zatrzymywania wody :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie grafika lekko posysa. Myślałem, że zrobią coś bardziej... realistycznego? Choć trochę. Bo tutaj patrzymy na tekstury namalowane w wysokiej rozdziałce w Ps''ie. Bardzo... komiksowe. Że o postaciach nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto na FB, ale nie kliknę przycisku "jestem fanem ubi'', bo do cholery po tych jajcach z Assassin''s Creed 2 uważam ich za bandę nieokrzesanych chamów. Zrezygnuję z tego konkursu w takim razie...

Nie sprzedam duszy diabłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem w jednym miejscu. Mianowicie chodzi o lokacje zaraz po pokonaniu pierwszego bossa. Jest filmik z bratem Księcia, o tym że nasz bohater musi otworzyć most i aby to zrobić koło zębate w mechanizmie musi z jednego końca dojść na drugi. Mamy to zrobić za pomocą trzech "pokręteł" (na tą chwilę lepszego określenia na to znaleźć nie mogłem, sry). Próbuję w różnych kombinacjach to przekręcić i nic. Albo ja coś źle robię, albo po prostu bug. Dlatego proszę Was o pomoc jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 22:33, Kraju napisał:

Utknąłem w jednym miejscu. Mianowicie chodzi o lokacje zaraz po pokonaniu pierwszego
bossa. Jest filmik z bratem Księcia, o tym że nasz bohater musi otworzyć most i aby to
zrobić koło zębate w mechanizmie musi z jednego końca dojść na drugi. Mamy to zrobić
za pomocą trzech "pokręteł" (na tą chwilę lepszego określenia na to znaleźć nie mogłem,
sry). Próbuję w różnych kombinacjach to przekręcić i nic. Albo ja coś źle robię, albo
po prostu bug. Dlatego proszę Was o pomoc jak to zrobić.



No jak widać nawet po "skażualowieniu" serii niektórzy mają problemy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować