Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2006 o 11:28, shrekinator napisał:

pytanie jestem w drugim akcie zamek w górniczej dolinie rozmawiałem z kowalem na temat nauki
kowalstewa i powiedział ze i owszem może pokazac jak ulepszyc miecz i nawet jest zapis w dzienniku
tylko jak chę sie uczyc to nie ma takiej opcji . Terminuje u harada i potrafie juz wykuc magiczny
miecz co trzeba zrobic aby dobar zaczoł mnie uczyc . i czy wogóle on uczy

Jeśli potrafisz wykuć magiczny miecz (z magicznej rudy) to już koniec Twoich umiejętności. Tylko, że jest w grze pewna niekonsekwencja - Twój magiczny miecz ma parametry lepsze od tego, który wykuje Harad, ale żeby mieć miecz paladyna, nadający sie do poświęcenia to Twój się nie nadaje a Harrada tak (i bulisz za niego 2000). Jak jest u najemników, to zapomniałem, tylko raz byłem najemnikiem i w dodatku dawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie.Mam złożyć 3 raporty o kopalniach w których przcują robotnicy Garonda.Byłem w pierwszej-nie przysłał tam żadnych ludzi.Byłem w drugie i odwiedziłem Diego.Została mi ostatnia kopalnia.Jak podchodze do pierwszego lepszego kolesia (przepytałem wszystkich) i nikt mi nic nie mówi, ile rudy wydobyli.Czy ja coś źle zrobiłem?Czy to błąd w grze?A może musze coś zrobić?Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 11:47, plada napisał:

Mam kolejne pytanie.Mam złożyć 3 raporty o kopalniach w których przcują robotnicy Garonda.Byłem
w pierwszej-nie przysłał tam żadnych ludzi.Byłem w drugie i odwiedziłem Diego.Została mi ostatnia
kopalnia.Jak podchodze do pierwszego lepszego kolesia (przepytałem wszystkich) i nikt mi nic
nie mówi, ile rudy wydobyli.Czy ja coś źle zrobiłem?Czy to błąd w grze?A może musze coś zrobić?Z
góry dziękuje za odpowiedzi.

Zraportami jest tak pierwsza kopalnia w której byłeś to prawdopodobnie ta w której powinieneś porozmawiać z Markosem ale w kopalni go nie ma musisz go poszukać niedaleko domu cavalorna to ten z czerwonym dachem Markos stoi w takiej jaskini
jaDruga jak rozmawiałeś z diego to po temacie
Trzecia tam musisz wykonać zadanie z zebaczami najpierw porozmawiaj z dowódcą ekspedycji nie pamietam jak się nazyw a on ci zleci zlikwidowanie przywódcy stada zebaczy bastepnie i dziesz do strażnika tez zabyłem imienia on ci powie o zebaczach ale jak go zabierzesz z obozu potem tłuczesz szefa zebaczy i masz już raport o rudzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 11:42, KrzysztofMarek napisał:

Tylko, że jest w grze pewna niekonsekwencja - Twój magiczny miecz ma parametry lepsze od tego,
który wykuje Harad, ale żeby mieć miecz paladyna, nadający sie do poświęcenia to Twój się nie
nadaje a Harrada tak (i bulisz za niego 2000).

Ja wiem czy niekonsekwencja? Popatrz na to tak są różne szkoły kowalstwa harad uczył sie u innego mistrza niż Benet.A jako najemnik uczysz sie wykuwać kilku rodziai magicznych mieczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 12:39, shrekinator napisał:


> /.../
Ja wiem czy niekonsekwencja? Popatrz na to tak są różne szkoły kowalstwa harad uczył sie u
innego mistrza niż Benet.A jako najemnik uczysz sie wykuwać kilku rodziai magicznych mieczy
:)

Dla mnie jest to niekonsekwencja, bo miecz mojej roboty jest lepszy, ale nie będę o to kruszył kopii. Raz tylko grałem najemnikiem i raz magiem, około 10 razy paladynem. Zdążyłem zapomnieć, jak to jest być najemnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 11:42, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli potrafisz wykuć magiczny miecz (z magicznej rudy) to już koniec Twoich umiejętności.
Tylko, że jest w grze pewna niekonsekwencja - Twój magiczny miecz ma parametry lepsze od tego,
który wykuje Harad, ale żeby mieć miecz paladyna, nadający sie do poświęcenia to Twój się nie
nadaje a Harrada tak (i bulisz za niego 2000). Jak jest u najemników, to zapomniałem, tylko
raz byłem najemnikiem i w dodatku dawno...


- ten miecz magiczny, który paladyn może sam wykuć jest lepszy od tego co sprzedaje Harad???
Mam to akurat na świeżo i jest tak - to ostrze, które może Paladyn wykuć samodzielnie to: "Długie ostrze magiczne" - parametry: obr. 60, siła 40. premia 10. Natomiasto to co sprzedaje do konsekracji Harad, to: "Kiepskie ostrze magiczne"(jednoręczny), parametry: obrażenia 100, siła 100; "Kiepskie ostrze magiczne" (dwuręczny), parametry: obrażenia 120, siła 120.
Wniosek - coś Waść już zapomniał troszkę ;)
A najemnik to w ogóle robi o wiele lepsze miecze od najlepszych mieczy Paladyna - są dłuższe i zadają więcej obrażeń. Najemnik jest w ogóle trochę uprzywilejowany w całej grze - i nie dziwota, bo jest to chyba jedyna "WŁAŚCIWA" droga, którą powinno się grać - w końcu zostaliśmy zesłani do więzienia przez króla dlaczego więc mamy się mu jeszcze wysługiwać u Paladynów, czy magów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:05, plada napisał:

Czy mógłby mi ktoś zaznaczyć na tej mapie, gdzie jest ten obóz Marcosa?Z góry dziękuje.

A Marcos to ten który wyruszył do zamku, tak?
No to zaznaczyłem żółtym krzyżykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:05, plada napisał:

Czy mógłby mi ktoś zaznaczyć na tej mapie, gdzie jest ten obóz Marcosa?Z góry dziękuje.

Zaznaczyłem niebieskim kułkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś zaznaczyć mi na tej mapie gdzie mogę się dostać za palisadę orków oile to jest możliwe bez kodów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:41, wdowiakm napisał:

czy mógłby ktoś zaznaczyć mi na tej mapie gdzie mogę się dostać za palisadę orków oile to
jest możliwe bez kodów!!!!


Nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:45, verbum napisał:


Wniosek - coś Waść już zapomniał troszkę ;)

Pewnie tak, tylko czemu mi się pomyliło? Może w samym Gothicu II było inaczej? No i po takim dictum zagram najemnikiem, w końcu aż taki porządny to ja nie jestem, żeby tylko szlachetny paladyn i paladyn (swoją drogą szlachetny paladyn w gildii złodzieji też fachu się uczył...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:43, Vidmol napisał:

> czy mógłby ktoś zaznaczyć mi na tej mapie gdzie mogę się dostać za palisadę orków oile
to
> jest możliwe bez kodów!!!!


Nie da się.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:45, wdowiakm napisał:

> >
> Nie da się.

Da się, ale trzeba próbować, bo czasem a jednej grze przejdzies, a w drugiej w innym miejscu. Jak nie trafisz, to uży klawisza F8 (o ile pamiętam), to podskoczysz do góry i tak parę razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:49, KrzysztofMarek napisał:

> > >
> > Nie da się.
Da się, ale trzeba próbować, bo czasem a jednej grze przejdzies, a w drugiej w innym miejscu.
Jak nie trafisz, to uży klawisza F8 (o ile pamiętam), to podskoczysz do góry i tak parę razy...

Marvin mode... genialny pomysł na świetną zabawę z Gothic ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 16:03, Monastor napisał:

> > > >
> > > Nie da się.
> Da się, ale trzeba próbować, bo czasem a jednej grze przejdzies, a w drugiej w innym miejscu.

> Jak nie trafisz, to uży klawisza F8 (o ile pamiętam), to podskoczysz do góry i tak parę
razy...
>
Marvin mode... genialny pomysł na świetną zabawę z Gothic ;P

Fakt zabawa na kodach jest fajna ale szybko nudzi się przez to gra więc jak nie ma innego sposobu by sie tam dostac to trudno:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co się tam dostawać?
Sam fakt umieszczenia tam tego cmentarzyska świadczy, że to nie dla graczy. Będziesz się pasjonować zobaczeniem efektu ułatwień zastosowanych przez twórców gry?

Swoją drogą zastanawiam się, czemu nie zamknęli tych ciał w jakimś zupełnie niedostępnym miejscu, a przynajmniej gdzieś, gdzie nikomu nie przyszłoby do głowy zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować