Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Chopie! Czy ty wiesz ile razy to pytanie się już tu powtórzyło? Szukajka nie boli, ale skorzystałem z niej za Ciebie...

Znalezienie krwawych kielichów:
1. Na pierwszym piętrze domu Gerbrandta w kufrze (pierwszy dom po prawej w górnym mieście). Kombinacja: 2 x prawo, lewo, 2 x prawo, lewo.
2. W domu obok Saladrila, w kufrze. Klucz leży nad kominkiem.
3. Klucz trzeba ukraść sędziemu. Na dole otworzy się pomieszczenie z kufrem i pucharem, gdy użyjemy tarczy, która wisi na ścianie.
4. Powalamy Valentina i zabieramy mu klucz, w jego chacie (drugi dom po prawej w górnym mieście) używamy lampy na piętrze, aby odkryć pomieszczenie za kufrem na parterze, w którym jest jeszcze jeden kufer puchar.
5. W ratuszu (tam gdzie jest Lord Hagen) na piętrze w pokoju, w którym za dnia siedzi gubernator Larius.
6. Ostatni kielich znajduje się u lichwiarza Lehmara w jego kufrze.
Wracamy z kielichami do Cassii, możemy wypełniać także zadania innych członków gildii, np. opróżnienie skrzyni mistrza otwierania zamków, odnalezienie sekstansu (posiada go kamienny smok w swoich skarbach).

Skopiowane z czyjegoś posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:02, Net.com napisał:

ok zrobilem teraz mam pytanie jak otworzyc tą skrzynie mistrza??

Próbuj metodą save/ load i zapisywaniem na kartce właściwych strzałeczek. W końcu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to otwiera on skrzynkę na wysepce, którą można znaleźć kawałek od Khorinis. Powinna być zaznaczona na jakiejś mapce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:07, Net.com napisał:

za[isywalem przez 10 minu i mnie ....No ale mam inne pytanie Hanna dala mi jakis klucz gdy
oddalem jej ksiege Lehmara co z nim robic?


Klucz otwiera dziwi które są za nia....dostajesz się dzieki temu do gildi złodzieji i masz szanse zostac jej członkiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:07, Net.com napisał:

za[isywalem przez 10 minu i mnie ....No ale mam inne pytanie Hanna dala mi jakis klucz gdy
oddalem jej ksiege Lehmara co z nim robic?

Klucz ten otwiera skrzynię w kryjówce gildii na wyspie (obok Laresa w mieście portowym wskocz do wody i płyń przed siebie), na której to chowają oni swoje łupy.

No kurczę, chcę skopiować swoje save''y na drugiego kompa, i nie mogę ich znaleźć! Folder ''Saves'' jest pusty, a gdy włączam grę wszystkie zapisy są dostępne... Może te save''y są gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zostałem paladynem i teraz mam sobie wybrać runy , runy te są podzielone na drogę walki i drogę leczenia , którą radzicie wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wybierałem drogę walki ;] Ale jeżeli nie lubisz walić na dystans magią no to droga leczenia i walka wręcz zostaje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...
Jaka jest różnica jeżeli mam um. walki bronią na 60%( i jestem mistrzem) a jak mam 100%.(też jestem mistrzem).
Czy będzie tylko większa szansa na trafienie krytyczne?

I jeszcze jedno: Jakie korzyści będą z podszkolenia się powyżej 100%?

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 15:34, Grzyb Polny napisał:

Mam pytanie...
Jaka jest różnica jeżeli mam um. walki bronią na 60%( i jestem mistrzem) a jak mam 100%.(też
jestem mistrzem).
Czy będzie tylko większa szansa na trafienie krytyczne?

I jeszcze jedno: Jakie korzyści będą z podszkolenia się powyżej 100%?

Z góry dziękuję


Im więcej masz procent umiejętności walki, tym częściej będziesz zadawał obrażenia krytyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 15:36, Krieeg napisał:

Im więcej masz procent umiejętności walki, tym częściej będziesz zadawał obrażenia krytyczne.


To wiem!
Chodzi mi o to czy jest różnica między 60% a 100%(coś oprócz krytyków) i czy powyżej 100% w walce bronią coś mi daję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 15:39, Grzyb Polny napisał:

To wiem!
Chodzi mi o to czy jest różnica między 60% a 100%(coś oprócz krytyków) i czy powyżej 100% w
walce bronią coś mi daję...


Oprócz krytyków nie ma żadnej różnicy. A jeśli chodzi o poziom powyżej 100%... chyba nie ma żadnych różnic w stosunku do 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 15:43, Krieeg napisał:

Oprócz krytyków nie ma żadnej różnicy. A jeśli chodzi o poziom powyżej 100%... chyba nie ma
żadnych różnic w stosunku do 100%.


Dzięki wielkie.
Czyli podsumowując moim skromnym zdaniem nie opłaca się pakować do setki no chyba że się ma zbędnę PN.

Aha i jeszcze jedno: W NK jest coś takiego jak równoległe uczenie się walką bronią.
Czyli jak jestem wojownikiem w 1h i wojownikiem w 2h to nauka jednego punktu dowolnej bronii nie kosztuję 2 PN tylko 1 PN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanka:P
Czy paladyn może tworzyć runy i jeśli tak to kto i gdzie tego uczy?
Ile siły wymaga miecz dwuręczny z magicznej rudy wykonywany przez kowala w khorinis ?
Czy za pomocą kowalstwa można wyrabiać coś oprócz broni i czy opłaca sie w nie inwestować PN grając paladynem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:36, RebeliaMuppet napisał:

Czy paladyn może tworzyć runy i jeśli tak to kto i gdzie tego uczy?

Nie tworzy, a dostaje od paladyna, który jest niedaleko Hagena.

Dnia 25.12.2007 o 16:36, RebeliaMuppet napisał:

Ile siły wymaga miecz dwuręczny z magicznej rudy wykonywany przez kowala w khorinis ?

Chyba 70, choć nie jestem pewien.

Dnia 25.12.2007 o 16:36, RebeliaMuppet napisał:

Czy za pomocą kowalstwa można wyrabiać coś oprócz broni i czy opłaca sie w nie inwestować PN
grając paladynem ?

Jeżeli jesteś czeladnikiem u Harada i potrzebna ci kasa, to można się nad tym zastanowić. W innym przypadku odpuść sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować