Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2006 o 16:19, WorldWar3PL napisał:

Cinus, jakieś pomysły skąd brać takie scrolle ? Bo magowie wody nie mają zbyt wiele, po za
tym posiadam jeden zwój deszcz meteorytów :|


- wystarczy jeden zwój z zaklęciem "deszcz ognia" (a nie "deszcz meteorytów" - pomyliła Wam się bajka :), oraz mikstura szybkości (może być "szybki śledź";), podbiegasz w pobliże tych Orków, robisz sejwa, wypijasz miskturę i wyjmujesz czar (przyjmujesz postawę pojową), a potem pozostaje Ci wbiec w środek tych Orków i rzucić czar. Dzięki miksturze szybkości nie zdążą zareagować zanim rzucisz czar, tym sposobem zabijasz ich wszystkich za jednym razem (pamiętaj żeby mieć wyciągnięty czar zanim tam wbiegniesz, bo liczą się ułamki sekund). Ja tak zrobiłem jak się ostatnio bawiłem w przechodzenie po raz n-ty tej gry, grałem paladynem, ale nie chciało mi się tych Orków wyciągać po dwóch (a na więcej ma się wtedy za słabą zbroję). A jak nie możesz zdążyć rzucić tego czaru, to spróbuj wspiąć się na któryś z dwóch namiotów i stamtąd rzucić, albo zrób rajd przez cały ten teren z Orkami i pozwól im za sobą biec, jak ich trochę odsadzisz to się odwróć i rzuć czar. Najlepiej jest też wybić kąsacze które tam są zanim będziesz rzucał czar, bo są szybkie i mogą skutecznie przeszkodzić...:)
A zwoje z zaklęciem "deszcz ognia" są do znalezienia w różnych dziwnych miejscach - na terenie zapomnianego miasta na pewno znajdziesz ze dwa zwoje w tych skrytkach z czerowymi krzyżykami, w Khorinis można też kupić taki zwój u kupców (przeważnie pojawia się jeden lub dwa na począku każdego z rozdziałów), ale zbyt wiele ich nie ma, bo jest to zbyt potężny czar, także twórcy bardzo skwapliwie policzyli ich ilość w grze...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, biegne wypróbować ten czar .

Jeżeli już uda mi się rozwalić tych orków, to pozostaje problem kolejny . Upiór ognia czy jakoś tak i kamienni strażnicy - moje czary na nich nie skutkują ;D
Pozatym pozostałe relikty - są lepiej chronione przez zwierzęta itp, i co , też mam użyć deszczu ognia ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogniste demony rozwalałem zawsze lodową lancą... za to strażników wykańczały przywołane szkielety-gobliny.
Grałem magiem ognia... w górniczej dolinie było bez porównania trudniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytania
1. Gdzie ta szumowina Pedro? Szukam go szukam a znaleźć nie mogę.
2. Znalazłem bardzo dawno temu przedmiot o nazwie "śledzik.". Co on robi.
3. jak znajdę jakiś problem to dam tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 18:37, B. Riv napisał:

pytania
1. Gdzie ta szumowina Pedro? Szukam go szukam a znaleźć nie mogę.
2. Znalazłem bardzo dawno temu przedmiot o nazwie "śledzik.". Co on robi.
3. jak znajdę jakiś problem to dam tutaj

Sledzia zjedz. Pedro sam się znajdzie, ale nie zabijaj go od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2006 o 18:38, KrzysztofMarek napisał:

Sledzia zjedz.

a cos sie stanie
>Pedro sam się znajdzie, ale nie zabijaj go od razu.
no nie wiem słoneczny krag juz oczyszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 18:41, B. Riv napisał:


> Sledzia zjedz.
a cos sie stanie

Nic, albo znajdziesz w nim coś.
Pedro odnajdzie się we właściwym czasie. Nie chcesz, żebym zdradzał akcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i problem : rozwalilem tylko tych przy wejściu, czar nie dosięgnął tego najsilniejszego orka, wchodze do środka, tam z jednej strony są zamknięte drzwi do których nie mam klucza a w drugich 2 kamiennych strażników których nie mam czym rozwalić. Jakieś propz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 18:52, WorldWar3PL napisał:

No i problem : rozwalilem tylko tych przy wejściu, czar nie dosięgnął tego najsilniejszego
orka, wchodze do środka, tam z jednej strony są zamknięte drzwi do których nie mam klucza a


do tych drzwi powinien mieć klucz jeden z orków szamanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 16:19, B. Riv napisał:

1. kto uczy wykuwania magicznego ostrza na smoki
2. u kogo można szybko zarobić kase (około 12000 Zł)


- magiczne ostrza na smoki uczy wykuwać tylko kowal Bennet u najemników na farmie Onara (Paladyn właściwie nie może wykuwać magicznych ostrzy poza jednym, które jest kiepskie i do niczego się nie przydaje, bo ma się już wtedy lepsze ostrza),
- najszybciej i najłatwiej jest zarobić złoto w Gothic 2 NK(czy bez) pracując jako czeladnik u kowala Harada (pręty kupujemy u kowala Benneta, bo mu się nie kończą), można też sporo zarobić będąc czeladnikiem u alchemika Constantina, czy u Bospera, ale te dwa zawody wymagają biegania po lesie i zbierania roślin lub zabijania zwierząt (co dodatkowo kosztuje naukę na ich oprawianie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 16:19, B. Riv napisał:

2. u kogo można szybko zarobić kase (około 12000 Zł)

Bedą Łowcą Smoków można także zbierac Smocze jaja (oddaj je Bennetowi), a Paladynem pierścienie orkowych przywódców - oddaj hagenowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie pomysły jak pokonać kamiennych strażników będąc magiem ? A najlepiej jednocześnie dwóch strażników ?Jakie czary sa na nich skuteczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 16:45, Dziki Marczak napisał:

Jeśli nie możesz zabić kamiennych strażników będąc magiem to po prostu wpisz kod (dla cziterów)

No coś ty... Jakie kody ? Szkoda psuć sobie zabawę jakimiś cheatami, a WorldWar3PL nie wygląda mi na cheatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 16:23, WorldWar3PL napisał:

A macie pomysły jak pokonać kamiennych strażników będąc magiem ? A najlepiej jednocześnie dwóch
strażników ?Jakie czary sa na nich skuteczne ?

Jak już pisałem... Przywołanie szkieletu goblina :P
3 gobliny załatwią sprawę... a jak im jeszcze pomożesz to nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 22:09, lis899 napisał:

u kogo moge kupic najlepszy panczerz paladyna??

>> Znajdziesz go po pokonaniu smoków z Górniczej doliny. Łowca ma troche lepiej bo ma trzy rodzaje panceża, a drugi dostaje po utłuczeniu drugiego smoka. Tylko musi za niego słono płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować