Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2008 o 17:40, Andy Fleszer napisał:

Najlepiej zostać najemnikiem i pakować wszystko do siły bo później będziesz mógł robić
sobie fajne magiczne miecze dzięki którym pokonasz każdego =)


To nie tak...
Każda klasa występująca w grze ma swoje wady i zalety. najbardziej zrównoważoną klasą jest Paladyn gdyż może używać i miecza i magii a najemnik jest przystosowany jedynie do walki mieczem czy inną bronią nie związaną z magią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o miecze czy łuki ja zawsze wybieram miecze dlatego,że jak strzele z łuku to zranię mój wybrany cel ale wtedy reszta potworów będąca w pobliżu się na mnie rzuci i nie zdążę oddać wystarczająco dużo strzałów żeby zabić wszystkie potwory a jak się skupie na mieczu czy toporze będę mógł wykonywać kombosy dzięki którym będę mógł skuteczniej zabijać potwory! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się :)
Ja używam miecza jednoręcznego i nie ważne jaką klasą gram (Paladynem, Magiem Ognia czy Najemnikiem), Kuszy (Najemnik i paladyn) oraz magii (Mag Ognia, Paladyn). gdy jest duża ilość potworów to zazwyczaj używam magii ale zazwyczaj walczę mieczem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 17:49, Andy Fleszer napisał:

Ale jeśli chodzi o miecze czy łuki ja zawsze wybieram miecze dlatego,że jak strzele z
łuku to zranię mój wybrany cel ale wtedy reszta potworów będąca w pobliżu się na mnie
rzuci i nie zdążę oddać wystarczająco dużo strzałów żeby zabić wszystkie potwory a jak
się skupie na mieczu czy toporze będę mógł wykonywać kombosy dzięki którym będę mógł
skuteczniej zabijać potwory! :)

Niezupełnie bo jak masz mocne potwory na level, który masz to możesz wejść na jakąś skałę bądź pień itp. i zabijać te potworki np. z kuszy a mieczem byś nie dał rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 18:00, Andy Fleszer napisał:

Zasadniczo masz racje ale jeśli
byś nie miał w okolicy jakiegoś miejsca do strzelania albo byś nie zdążył gdzieś wejść
to wtedy jesteś skazany na walkę wręcz ;)


Tak ale właśnie walka wręcz sprawia największą frajdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 18:00, Andy Fleszer napisał:

> > Ale jeśli chodzi o miecze czy łuki ja zawsze wybieram miecze dlatego,że jak
strzele
> z
> > łuku to zranię mój wybrany cel ale wtedy reszta potworów będąca w pobliżu się
na
> mnie
> > rzuci i nie zdążę oddać wystarczająco dużo strzałów żeby zabić wszystkie potwory

> a jak
> > się skupie na mieczu czy toporze będę mógł wykonywać kombosy dzięki którym
będę
> mógł
> > skuteczniej zabijać potwory! :)
> Niezupełnie bo jak masz mocne potwory na level, który masz to możesz wejść na jakąś
skałę
> bądź pień itp. i zabijać te potworki np. z kuszy a mieczem byś nie dał rady ;)
Zasadniczo masz racje ale jeśli
byś nie miał w okolicy jakiegoś miejsca do strzelania albo byś nie zdążył gdzieś wejść
to wtedy jesteś skazany na walkę wręcz ;)


Tak dlatego zawsze mam przy sobie mieczyk i najczęściej kuszę i czasami jakieś dobre zwoje z czarami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 18:07, mateusz.1994. napisał:

Tak dlatego zawsze mam przy sobie mieczyk i najczęściej kuszę i czasami jakieś dobre
zwoje z czarami. :)


A jakiego rodzaju broni używasz jednoręcznej czy dwuręcznej?
Bo ja wolę jednoręczną gdyż stawiam na szybkość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 22:04, wdowiakm napisał:

> Tak dlatego zawsze mam przy sobie mieczyk i najczęściej kuszę i czasami jakieś dobre

> zwoje z czarami. :)

A jakiego rodzaju broni używasz jednoręcznej czy dwuręcznej?
Bo ja wolę jednoręczną gdyż stawiam na szybkość :)

No faktycznie jednoręczna jest szybsza ale ja stawiam na zadawane obrażenia, jest wolniejsza ale mocniejsza i to mi się podoba, chociaż już w Gothic 3 używam tylko jednoręcznych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 22:04, wdowiakm napisał:

A jakiego rodzaju broni używasz jednoręcznej czy dwuręcznej?
Bo ja wolę jednoręczną gdyż stawiam na szybkość :)

Powiem tak: jednoręczna. A dlaczego?

1. Pierwsza broń z jaką mamy styczność w grze.
2. Można się nią posługiwać o wiele szybciej niż w przypadku broni dwuręcznej, podczas gry różnica obrażeń jest śmiesznie mała. Dla przykładu: różnica między obrażeniami Dużego Magicznego Ostrza Na Smoki a jego jednoręczną odmianą wynosi zaledwie 20 obrażeń (prawdopodobnie, nie jestem pewien). A z racji, że jeden cios broni 2H to ok. 2 ciosy 1H ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 17:41, Don Zorro napisał:


A ja mówię to co mateusz.1994.. Obrażenia przede wszystkim. Na silniejszego przeciwnika
potrzebna jest silniejsza broń.


Mimo wszystko więcej obrażeń zadaje broń jednoręczna gdyż jest szybsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejme temat.
Zawsze gralem z bronia 2H- nawet magiem, bo on tez musi miec czym machac. Teraz zaczolem MT, mać chociaz nie ma dubbingu, i mam zamiar szkolic sie w 1H...

Chociaz 2H pozwala trafic i zatrzymac przeciwnika na dystans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 17:15, sprite39 napisał:

> A jakiego rodzaju broni używasz jednoręcznej czy dwuręcznej?
> Bo ja wolę jednoręczną gdyż stawiam na szybkość :)
Powiem tak: jednoręczna. A dlaczego?

1. Pierwsza broń z jaką mamy styczność w grze.
2. Można się nią posługiwać o wiele szybciej niż w przypadku broni dwuręcznej, podczas
gry różnica obrażeń jest śmiesznie mała. Dla przykładu: różnica między obrażeniami Dużego
Magicznego Ostrza Na Smoki a jego jednoręczną odmianą wynosi zaledwie 20 obrażeń (prawdopodobnie,
nie jestem pewien). A z racji, że jeden cios broni 2H to ok. 2 ciosy 1H ...

tu masz racje ale w puźniejszych momentach gry ja wole i tak dwuręczną bo lepiej wygląda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, gram w g2 z dodatkiem noc kruka, zostalem czeladnikiem constantina ale wczesniej nie pogadalem (albo pogadalem ale nie dostalem questa) z Matteo - w efekcie Thorben nie chce mnie nauczyc otwierania zamkow - bo nie mam jak wykonac questu z gritta - czy da sie to jakos obejsc czy ttrzeba grac od nowa ? ;/ BTW moze ktos inny moze mnie tego nauczyc w miare szybko a nie w polowie gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 19:51, SmoQ napisał:

Witam, mam problem, gram w g2 z dodatkiem noc kruka, zostalem czeladnikiem constantina
ale wczesniej nie pogadalem (albo pogadalem ale nie dostalem questa) z Matteo - w efekcie
Thorben nie chce mnie nauczyc otwierania zamkow - bo nie mam jak wykonac questu z gritta
- czy da sie to jakos obejsc czy ttrzeba grac od nowa ? ;/ BTW moze ktos inny moze mnie
tego nauczyc w miare szybko a nie w polowie gry ?


Musisz zacząć od początku o ile się nie mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 19:51, SmoQ napisał:

Witam, mam problem, gram w g2 z dodatkiem noc kruka, zostalem czeladnikiem constantina
ale wczesniej nie pogadalem (albo pogadalem ale nie dostalem questa) z Matteo - w efekcie
Thorben nie chce mnie nauczyc otwierania zamkow - bo nie mam jak wykonac questu z gritta
- czy da sie to jakos obejsc czy ttrzeba grac od nowa ? ;/ BTW moze ktos inny moze mnie
tego nauczyc w miare szybko a nie w polowie gry ?


Taa, chyba był ktoś w Jarkendarze. Poza tym poszukaj w gildii złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 19:51, SmoQ napisał:

Witam, mam problem, gram w g2 z dodatkiem noc kruka, zostalem czeladnikiem constantina
ale wczesniej nie pogadalem (albo pogadalem ale nie dostalem questa) z Matteo - w efekcie
Thorben nie chce mnie nauczyc otwierania zamkow - bo nie mam jak wykonac questu z gritta
- czy da sie to jakos obejsc czy ttrzeba grac od nowa ? ;/ BTW moze ktos inny moze mnie
tego nauczyc w miare szybko a nie w polowie gry ?

Jak dołączysz do gildii złodziej to jeden ze złodziej cie napewno nauczy ale nie pamiętam imienia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować