Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

G2 przeszedlem 4 razy (w ciagu 3 lat:P) i niedawno zainstalowalem sobie NK i jestem 2 rozdziale
1. bez sensu ze od razu widzimy u kupcow bronie z wymagana sila 120 na przyklad
2. wszystko ma wysokie wymagania a pozniej sie placi np 10 pu za 5 sily
3. w ch zadan:P zorbilem wszystkie mozliwe w rozdziale 1 i troche mi to zajelo
Ogolnie nawet tereny wokol Khorinis sa bardzo rozbudowane a z tego co wiem jest nowa mapa dodana wiec dodatek jest spoko tylko nie rozumiem tego z tymi bronmi i jak mam dobic do 150 sily przykladowo, musialbym skonczyc gre na 80 lvl (albo isc tylko w sile)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek jest przemyślanie zrobiony, wątek z brońmi bardzo realistycznie zrobiony… zresztą, co Ci one przeszkadzają? W NK nie można rozwijać paru umiejętności, trzeba się szkolić w jednej, inaczej kiepskie szanse na ukończenie gry bez kodów. Oprócz standardowego wydawania PN na umiejętności istnieją inne sposoby podniesienia atrybutów jak np. Kamienne tabliczki, Kapliczki Innosa, Bonusy żywnościowe etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NK w porównaniu do zwykłej dwójki jest trudniejszy.

1. To ma sens. Po co kupiec ma ukrywać swój najlepszy towar? Wszystko co ma leży od razu na ladzie. Jeśłi nie możesz użyć tej broni to po prostu kupujesz gorszą.
2. Natknąłeś się już na pewno na porozrzucane po Khorinins kamienne tabliczki. Jeśli będziesz posiadał umiejętnośc czytania języka pradawnych, będziesz w stanie je przeczytać. Dają one premię do siły, zręczności, many i umiejętności walki (broń biała i zasięgowa). Tabliczek jest dużo i można na nich nabić ładne staty. Są trzy poziomy ,,czytania" kapliczek. Język chłopów, wojowników i kapłański. I większego poziomu jest tabliczka tym więcej podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qwiem ze sa takie tablice specjalnie wyekspilem tak zeb sie nauczyc jezyka 3 poziomu (dzisiaj troche duzo gralem bo jestem przeziebiony i musialem sie kurowac:P jutro do sql) ale juz odczytalem wszystkie ktore zebralem. jest jakas mapa na ktorej sa pokazane wszystkie miejsca rozmieszczenia tych tabliczek?? Poza tym jakby ktos mogl mi przekopiowac wszystkie "Bonusy żywnościowe" jakie sa w grze (wiem o paru z G2 ale mozliwe ze cos doszlo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 23:01, 21question napisał:

qwiem ze sa takie tablice specjalnie wyekspilem tak zeb sie nauczyc jezyka 3 poziomu
(dzisiaj troche duzo gralem bo jestem przeziebiony i musialem sie kurowac:P jutro do
sql) ale juz odczytalem wszystkie ktore zebralem. jest jakas mapa na ktorej sa pokazane
wszystkie miejsca rozmieszczenia tych tabliczek?? Poza tym jakby ktos mogl mi przekopiowac
wszystkie "Bonusy żywnościowe" jakie sa w grze (wiem o paru z G2 ale mozliwe ze cos doszlo)

to co z ta mapa i tymi bonusami, moze dzisiaj wieczorem sobie troche pogram:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 13:48, DJ Szlafrok napisał:

Bonusy nie zmieniły się.

Tak? A np bonus za wypalenie Zielonego nowicjusza czy za wypicie Mikstury przemiany duszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to taka rada. Jeżeli miałeś mało współczynnika tego który sobie wybrałeś na bazowy i dodałeś te tabliczki to je zmarnowałeś. Bo powinieneś je dodać kiedy 1 punkt będzie wart 4 bądź 5 Twoich punktów nauki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 15:09, mlynar911 napisał:

No to taka rada. Jeżeli miałeś mało współczynnika tego który sobie wybrałeś na bazowy
i dodałeś te tabliczki to je zmarnowałeś. Bo powinieneś je dodać kiedy 1 punkt będzie
wart 4 bądź 5 Twoich punktów nauki ;]

Co prawdo to prawda, chociaż moim zdaniem autorzy przesadzili z tymi punktami nauki powyżej pewnego lvl. w G2 można było spokojnie używać pierw jednego miecza potem drugiego, a w G2 NK to używasz przez większą część gry jakiegoś słabego miecza(potem Szponu Beliara) a coś trochę lepszego nie używasz wcale bo jak osiągasz conajmniej 20 pkt za naukę to wbijasz sobie tabliczkami i miksturami tak ze 170 i 180 i zostają ci najlepsze bronie. W rezultacie mieczy w przedziale od 100 do 140 pkt np siły nie użwya się wcale. Jak dla mnie koszt powinien się zwiększać co 50 punktów, a najwyższy powinien wynosić 3. W końcu Bezio to nie zwykłu wojownik a bohater a zwykli NPC mogą nosić zarówno super broń jak i super łuk(w naszym przypadku jest to niemożliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem dobilem do 3 rozdzialu i mam poszukiwacza na paredziesiat razy, porazka w wiekszosci walk z potworami w ogole nie mam krytycznego ciosu i chodze od poczotku gry z jakims lipnym mieczem 50 obrazen.
idiotycznie zostal zrobiony ten dodatek imo. bez kodow nie da sie w ogole ekspic chyba ze na prostych zadaniach typu ''znajdz''
wole podstawke G2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek jest świetny...
Wybacz jeśli nie kupiłeś sobie porządnej broni to nie wina gry a twoja. W dodatku jest dobrze zrobiona i da rady wbić taki poziom by ukończyć grę bez problemowo bez użycia kodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 16:07, wdowiakm napisał:

Dodatek jest świetny...
Wybacz jeśli nie kupiłeś sobie porządnej broni to nie wina gry a twoja. W dodatku jest
dobrze zrobiona i da rady wbić taki poziom by ukończyć grę bez problemowo bez użycia
kodów...

Co? Majac 50 sily jak mam kupic bron ktora zadaje 80?? A teraz musze placic 10 pn za 5 siły bez sensu
G2 > G2NK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 16:10, 21question napisał:

> Dodatek jest świetny...
> Wybacz jeśli nie kupiłeś sobie porządnej broni to nie wina gry a twoja. W dodatku
jest
> dobrze zrobiona i da rady wbić taki poziom by ukończyć grę bez problemowo bez użycia

> kodów...
Co? Majac 50 sily jak mam kupic bron ktora zadaje 80?? A teraz musze placic 10 pn za
5 siły bez sensu
G2 > G2NK


Gothic II : Noc Kruka jest grą o tyle trudniejszą, że nie możesz rozdzielać swoich punktów nauki na inne atrybuty. Jak np. wybierzesz miecz jednoręczny to musisz uczyć się tylko walki bronią jednoręczną i nie rozdzielać tych punktów pomiędzy inne zdolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale siła tez sie przyda nieprawdaż ; P

a tak przy okazji macie jakieś porady na początek bo jestem dopiero na etapie zaczęcia pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 16:42, wiedx1 napisał:

ale siła tez sie przyda nieprawdaż ; P

a tak przy okazji macie jakieś porady na początek bo jestem dopiero na etapie zaczęcia
pracy


Jak walczysz z kilkoma przeciwnikami to spróbuj wyciągać ich pojedynczo, bo jak razem cię napadną to będzie nieciekawie ( przynajmniej w większości przypadków) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym masz tabliczki pradawnych co dodają Ci do siły, many, zręczności, itp. Więc jest to zrównoważone a gra jest trudniejsza od podstawki i bardzo dobrze bo sama podstawka była za łatwa... Nie podoba się dodatek? Proste nie graj!

Ps. ja jakoś gram i nigdy z siłą problemu nie miałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 18:09, wdowiakm napisał:

Poza tym masz tabliczki pradawnych co dodają Ci do siły, many, zręczności, itp.


I cóż z tego, skoro ich używanie ma sens dopiero przy wysoko rozwiniętemu danemu atrybutowi? Toż to zwykłe marnotrawienie tabliczek przy sile 20 czy zręczności 30, więc na początku daje to całe wielkie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 16:05, 21question napisał:

gry z jakims lipnym mieczem 50 obrazen.
idiotycznie zostal zrobiony ten dodatek imo. bez kodow nie da sie w ogole ekspic chyba
ze na prostych zadaniach typu ''znajdz''
wole podstawke G2


Ja ukonczylem NK 2razy i nigdy nie mialem pro z sila. Od poczatku pakuje w sile (tak kolo 50) i bron 2H - obojetnie jaka postac. Jak wejdziesz do Wodnego kregu, to masz nawet na dlugo starczajaca pike...
Fakt podstawka jest latwiejsza, ale troche za latwa. A na kodach nie polecam, sam nigdy nie gralem i jakos sobie radze.
A co do tabliczek, to fakt lepiej je zostawic na potem.

PS: Jak troche pochodzisz po lasach, to i expa sobie nazbierasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować