Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Mam pytanie:
Dlaczego po rozmowie z Lesterem gdy ide do Xardasa nie mam żadnych innych możliwości rozmowy tylko "Co powinienem teraz zrobić" według poradnika powinien on ze mną porozmawiać a potem daćmi pierścień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2006 o 22:06, Vidmol napisał:

Ja też go szukam, a ludzie mówią że po drodze do obozu bandytów przy drodze leży.
Tyle że tam nic nie ma.

Znalazłem go, jest tuż przy wejściu na bagna,gdzie kończy sie ścieżka, a wokoł jest parę krwiopijców. Jest przykryty liściem,ale widać go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 21:39, Darkstar181 napisał:

Wie ktoś jak przywrocić wspomnienia Fortuno? (tego członka sekty w obozie kruka) Dałem mu zielonego
nowicjusza,porozmawiałem,ale nie wiem jak przywrocić jego wspomnienia.


Niedaleko wejścia do obozu znajdziesz Miquela, który zbiera zioła. Da Ci przepis na miksturę oczyszczającą umysł. Tyle tylko, że... tu właśnie zaczyna się mój problem, bo miksturę powinien przyrządzić raczej wprawny alchemik, a gdy ja ją przyrządziłam, to Fortuno był zszedł :/ A teraz szukam kogoś, kto mógłby mi ją przyrządzić. Może Samuel w obozie piratów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę odzyskać Święty Młot, który ukradłam Magom Ognia na zlecenie sędziego ( a wszystko dla mego kumpla Lee ). Wie ktoś może, gdzie ta sprzedajna kreatura sędzia go trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 07:59, Łukol napisał:

Chcę odzyskać Święty Młot, który ukradłam Magom Ognia na zlecenie sędziego ( a wszystko dla
mego kumpla Lee ). Wie ktoś może, gdzie ta sprzedajna kreatura sędzia go trzyma?


Sędzia trzyma młot w sowim ekwipunku. Z tego co pamiętam pobicie sędziego było niemożliwe. Jeżeli sięnie myle młota nie odzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 09:17, Bajuj napisał:

> 2. Zakazane pastwisko...

Dnia 02.05.2006 o 09:17, Bajuj napisał:

Rozmawiasz z Balthasarem, idziesz do Bengara i mówisz "Balthasar może wypasac tutaj owce bo
JA tego chce (no moze nie dokonca tak to brzmi, ale bedziesz wiedziec o co chodzi". Potem wróć
do Balthasara.


Ale wiesz co? Chciałam załatwić tę sprawę polubownie i zapis w dzienniku wyraźnie mówi, że nadarzy się jeszcze okazja, żeby wyświadczyć Bengarowi jakąś przysługę. Zaliczyłam już dwie: 1) uwolnienie jego pracownika, 2) sprowadzenie kilku najemników ( z Wilkiem na czele ) do obrony farmy. I nic... Sama nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 07:59, Łukol napisał:

Chcę odzyskać Święty Młot, który ukradłam Magom Ognia na zlecenie sędziego ( a wszystko dla
mego kumpla Lee ). Wie ktoś może, gdzie ta sprzedajna kreatura sędzia go trzyma?

dzięki misji z młotem będziesz miał pretekst do pływania nad wysepkę drokolisza.
Jeśli się mylę to poprawcie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 08:02, myniekka napisał:

Sędzia trzyma młot w sowim ekwipunku. Z tego co pamiętam pobicie sędziego było niemożliwe.
Jeżeli sięnie myle młota nie odzyskasz.


Kurde! No to zmyliła mnie opcja w dialogu z nowicjuszem, który pilnuje młota "przyszedłem oddać młot"... Myślę sobie - ukradnę ( no bo Lee ), a potem oddam - bo to jednak świętokradztwo... Kurde!

PS. Łukol - jestem dziewczyną! :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 08:02, myniekka napisał:

Sędzia trzyma młot w sowim ekwipunku. Z tego co pamiętam pobicie sędziego było niemożliwe.
Jeżeli sięnie myle młota nie odzyskasz.


Jeśli trzyma w swoim ekwipunku to trzeba mu to najnormalniej na świecie ukraść. Nauczyć się kradzieży kieszonkowej, następnie wysoka zręczność i można mu ukraść ;) Nie wiem czy nie ma on tego gdzieś w kufrze to jeszcze skradanie by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 08:56, DEViANCE napisał:

Jeśli trzyma w swoim ekwipunku to trzeba mu to najnormalniej na świecie ukraść. Nauczyć się
kradzieży kieszonkowej, następnie wysoka zręczność i można mu ukraść ;) Nie wiem czy nie ma
on tego gdzieś w kufrze to jeszcze skradanie by się przydało.


Kradzież się nie przyda, bo w ten sposób można tyklo ukraść klucz od kufra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 09:01, myniekka napisał:

Kradzież się nie przyda, bo w ten sposób można tyklo ukraść klucz od kufra.


Musi być jakiś spobób, aby mu to najzwyczajniej wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 09:02, DEViANCE napisał:

Musi być jakiś spobób, aby mu to najzwyczajniej wziąć.


W trąbe go, ale jest nieśmiertelny, chyba, że mija mu to w V rozdziale. Innego sposobu na odebranie młota nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 09:01, myniekka napisał:

Kradzież się nie przyda, bo w ten sposób można tyklo ukraść klucz od kufra.


Nooo :D Nie dość, że trzeba było go okraść, to jeszcze wykombinować, gdzie jest kufer? A jak już do tego doszłam - cała happy - patrzę... a tam jakieś duperele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 08:03, Łukol napisał:

Ale wiesz co? Chciałam załatwić tę sprawę polubownie i zapis w dzienniku wyraźnie mówi, że
nadarzy się jeszcze okazja, żeby wyświadczyć Bengarowi jakąś przysługę. Zaliczyłam już dwie:
1) uwolnienie jego pracownika, 2) sprowadzenie kilku najemników ( z Wilkiem na czele ) do obrony
farmy. I nic... Sama nie wiem :/

Inaczej zrobić sie tego questa nie da :(. Trzeba powiedziec, że tak sobie życzysz i juz. Jedynym sposobe bedziesz musiała wczytac gre :D, ale nie warto bo doświadczenia zbyt wiele nie ma. Chociaż widok Balthasara z trzódką owiec jest miły dla oka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 10:02, Łukol napisał:

Nooo :D Nie dość, że trzeba było go okraść, to jeszcze wykombinować, gdzie jest kufer? A jak
już do tego doszłam - cała happy - patrzę... a tam jakieś duperele!


Kufer sędziego jest schowany w ścianie. Znajduje się tam jeden z krwawycj kileichów. Aby otwożyć tą skrytke należy wcisnąć przycisk, który najprawdopodombniej znajdyje sie na tarczy na piętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 10:03, Łukol napisał:

Ponawiam pytanie - co z Fortuno i moją zabójczą miksturą?

Chodzi o miksture przyrócenia pamięci ? ( tu troche zepsuje niespodziewanke, wiec jak nie chcesz nie czytaj ! )
Udaj sie do Miguela, który jest na bagnach. Po rozmowie da CI przepis na miksturę przemiany duszy. Sporządź ja przy stole alechemicznym. Ziarna pieprzu - jeden ze składników trudno znaleźsć kupisz je u Zurisa lub Saggity ;D
Potem napój oddaj Fortuno i słuchaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 10:03, Łukol napisał:

Ponawiam pytanie - co z Fortuno i moją zabójczą miksturą?


Z tego co się domyślam pomyliłaś któryś ze składników i mikstura stała się zabujcza. Musisz zebrać wszystkie skałdniki poprawnie i uważyć mikstóre jeszcze raz. Śmiercionośny napój wyżuć, bo nie będziesz wiedzieć ktróra jest dobra.
Gra dopuszcze możliwość uważenia dwóch mikstór. Prawidłowej i zabójczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 10:03, Łukol napisał:

Ponawiam pytanie - co z Fortuno i moją zabójczą miksturą?


Musisz albo poświęcić jeden punkt nauki na nauczenie się jak pozyskiwać jad z żądła krwiopijców (uczy tego jeden z bandytów na bagnach - jest niedaleko bagiennego teleportu), albo przeczytać pewną notatkę, która leży na zamku w górniczej dolinie w jednej z komnat paladynów, wtedy nasza postać uczy się tej umiejętności za darmo (jak jesteś najemnikiem to musisz się do niej zakraść, bo inaczej Cię paladyni zaciachają), ta notatka jest też gdzieś na terenach Khorinis, ale niestety nie pamiętam już gdzie. No ale górnicza dolina to trochę nie po kolei, czyli pozostaje nauka tej umiejętności, wtedy bez problemów można zrobić samemu tę miksturę. Możliwe też, że Samuel, gorzelnik z obozu piratów mógłby Ci ją przyrządzić, albo alchemik magów wody, ale nigdy tego nie sprawdzałem więc nie wiem - te poprzednie dwa sposoby są sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować