Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie


N bo musisz iść w głąb krypty i tam są inni magowie.

Spoiler

Od Cronosa albo Nefariusa dostaniesz questa z pozostałymi częściami ornamentu.
Jak pozbierasz ornamenty o wtedy leć do Nefariusa (Tego c Ci questa zlecił) oni je złączął no i wtedy Saturas powinien się o tą notkę upomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...
Porozmawiaj jeszcze raz z Nefariusem może.
A oddałeś wogóle ornament Saturasowi ?
Wtedy mówisz nefariusowi, że przyniosłeś ornametn, i dostajesz questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo widzisz to jest tak, że idziesz z Laresem do magów wody, on Ci daje ornament i rozstajecie się.
Wtedy gadasz z Saturasem i git.
Potem z innymi magami, a jeśli dalej nie bedziesz rozumiał. to poczytaj w poradniku.
a jak ten ornament od Laresa dostaniesz to mówisz o nim Saturasowi i oddajesz Nefariusowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas miałem opcje aby pójść z laresem do magów wody, ale przedtem wolałem odwiedzić Onana. Po tym jak Lares wrócił do miasta z tej krótkiej wycieczki, już nie miał tej opcji aby mnie zaprowadzić do magów wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 20:20, Szympek napisał:

Przez pewien czas miałem opcje aby pójść z laresem do magów wody, ale przedtem wolałem
odwiedzić Onana. Po tym jak Lares wrócił do miasta z tej krótkiej wycieczki, już nie
miał tej opcji aby mnie zaprowadzić do magów wody.

I masz po grze, bo to słynny bug. Niestety jedynym wyjściem wyduszenia od Laresa ornamentu w tej chwili to kody lub po prostu zagraj od nowa. Nigdy jednak nie każ Laresowi prowadzić sie na farmę, gdyż jak to zrobisz to potem już masz cały dodatek z głowy, bo opcja dialogowa z dodatku się kasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i masz babo placek. Mam to samo. W ogóle dziwne to. Nie ma jakiegoś sposobu bym mógł zainstalować samą dwójkę? Mam gothica w złotej kolekcji. Instaluje się od razu z dodatkiem. O ile w gothicu 1 i 2 nie miałem problemów, to noc kruka jest przesadnie trudna. Bronie wymagają za dużo siły, ceny u kupców są po prostu śmieszne. Na początku przez chwilę nieuwagi zabija cię wilk. Muszę zacząć od początku.


Aha to tak poza tym: jaka jest najlepsza taktyka na początek gry? Wykonywać zadania wszystkich gildii, a potem przyłączyć się do jednej czy skupić się na wybranej? Sam nie wiem. Zadań jest od groma. Kiedy chcę sobie nabić wysoki poziom zadaniami, z różnych gildii, to gdy przyłączę się do jednej, będą one zepsute? Np. zadanie od Harada. Gdy zostanę najemnikiem, to nie będę mógł przynieść mu broni orka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 23:27, abbott123 napisał:

Aha to tak poza tym: jaka jest najlepsza taktyka na początek gry? Wykonywać zadania
wszystkich gildii, a potem przyłączyć się do jednej czy skupić się na wybranej? Sam nie
wiem. Zadań jest od groma. Kiedy chcę sobie nabić wysoki poziom zadaniami, z różnych
gildii, to gdy przyłączę się do jednej, będą one zepsute? Np. zadanie od Harada. Gdy
zostanę najemnikiem, to nie będę mógł przynieść mu broni orka?


Zadania ogólne się nie psują jak już je dostałeś to je masz. Jedynie jeżeli ich wcześniej nie dostałeś a przyłaczyłeś się gdzieś to możesz ich juz nie dostać.

Gra jest trudniejsza, ale głównie na poczatku, trzeba po prostu zdecydować w co się chce iść czy w taką broń czy w taką i konsekwentnie tym śladem podążać(przynajmniej do 3,4 rozdziału bez ustępstw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę być najemnikiem. W dwójce byłem łowcą smoków i przeszedłem grę. Rozumiem, że inwestować w broń jednoręczną do wojownika, dwuręczną do mistrza, kusza oczywiście i dużo siły. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 23:42, abbott123 napisał:

Chcę być najemnikiem. W dwójce byłem łowcą smoków i przeszedłem grę. Rozumiem, że inwestować
w broń jednoręczną do wojownika, dwuręczną do mistrza, kusza oczywiście i dużo siły.
Mylę się?

To zależy od preferencji. Ja osobiście wolę jednoręczną i w to bym pakował. Ale jedna zasada w NK ważna - inwestuj tylko w to, czym walczysz. Jeżeli tego nie zrobisz to zmarnujesz PN, które są b. ważne w NK. Nie wkładaj w umiejętność posługiwania się kuszą - wprawdzie wymaga siły, ale i tak trzeba zręczności, żeby zadawała porządne obrażenia. Ja za pierwszym razem popełniłem błąd pakowania w kusze... I miałem ogromne problemy w Jarkendarze.
Ach, i jeszcze koniecznie wyucz się języka Budowniczych. Bardzo przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 23:42, abbott123 napisał:

Chcę być najemnikiem. W dwójce byłem łowcą smoków i przeszedłem grę. Rozumiem, że inwestować
w broń jednoręczną do wojownika, dwuręczną do mistrza, kusza oczywiście i dużo siły.
Mylę się?

Tak bo w NK nie starczy ci punktów nauki

od 0-30 1 PN to 1 pkt siły/zrecznosci many
od 30-60 2 PN to 1 pkt siły/zręczności many
od 60-90 3 PN to 1 pkt
od 90-120 4 PN to 1 pkt
od 120 w zwyż 5 PN to 1 pkt siły many itd.

Czyli musisz się ograniczyć do mistrzostwa w broni np dwuręcznej oraz pakowaniu w siłę lub mistrzostwa w jednorecznej i pakowaniu w siłę lub w zręczność i łuk oraz Betty/miecz mistrzowski

Resztę podciagniesz sobie tak do około 60 zręczności 60 many i 40,50 skilla w łuchach i kuszach specjalnymi tablicami oraz miksturami, jednak nie uzywaj ich na poczatku gry jeżeli będziesz chciał podnieść soie główne statyskiki(uzyj ich jak będą kosztowały po 4,5 PN za 1 pkt siły/zręczności/many)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2009 o 09:31, Bosper napisał:

Resztę podciagniesz sobie tak do około 60 zręczności 60 many

A na kij mu mana, skoro ma grać najemnikiem ? Toż to zwykłe marnowanie punktów. Rozumiem jeszcze paladyna, ale w wypadku najemnika, to zwykła strata punktów nauki.
No chyba że chodzi o miksturki, tablice, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 09:35, Darkstar181 napisał:


> Resztę podciagniesz sobie tak do około 60 zręczności 60 many
A na kij mu mana, skoro ma grać najemnikiem ? Toż to zwykłe marnowanie punktów. Rozumiem
jeszcze paladyna, ale w wypadku najemnika, to zwykła strata punktów nauki.
No chyba że chodzi o miksturki, tablice, itp.

Przecież napisałem że chodzi o manę za tablice i miksturki(tablica many da ci tylko manę). PN musi wydawać tylko na siłę i skilla w danej broni lub zręczność i skilla w danej broni. Napisałem także że nie może dzielić PNów bo będzie słaby we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi dać ktoś save na Gothic 2:Noc kruka, żeby był mag ognia, który właśnie idzie do lorda hagena? Bardzo proszę, bo urwało mi się w pewnym momencie, a grę sobie odświeżam.
PS. Koniec pierwszego rozdziału, kiedy mozemy juz wejść do lorda hagena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 10:52, Ezio napisał:

Mógłby mi dać ktoś save na Gothic 2:Noc kruka, żeby był mag ognia, który właśnie idzie
do lorda Hagena? Bardzo proszę, bo urwało mi się w pewnym momencie, a grę sobie odświeżam.
PS. Koniec pierwszego rozdziału, kiedy możemy już wejść do lorda Hagena.

Hmm, ja mam save z Magiem Ognia, ale już na początku II rozdziału - jeśli chcesz pisz na: juszdar@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 10:52, Ezio napisał:

Mógłby mi dać ktoś save na Gothic 2:Noc kruka, żeby był mag ognia, który właśnie idzie
do lorda hagena? Bardzo proszę, bo urwało mi się w pewnym momencie, a grę sobie odświeżam.
PS. Koniec pierwszego rozdziału, kiedy mozemy juz wejść do lorda hagena.


Nie jesteś aż tak daleko by ktoś musiał wysyłać tobie sejva z zapisem gry... Zacznij grać od początku, a być może inaczej pokierujesz swoją postać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować