Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Cześć!
Przechodzę po raz 4 Gothic''a II Noc Kruka. Natrafiłem na dziwnego buga, a mianowicie nagle umiałem robić wszystkie runy, miecze, oprawiać zwierzęta i robić mikstury. Nie przejmowałem się tym, ale teraz pojawił się problem. Nie mogę nauczyć się oprawiać smoków. Gdy próbuję się tego nauczyć to nauczyciel mówi, że nie może mnie nauczyć niczego czego bym nie umiał. Mimo to nie mogę wziąść od smoka łusek i krwi. Co z tym zrobić? Proszę o pomoc!
P.S. - Nauczyciel to koleś w zbroi z pełzacza.
P.S. 2 - Próbowałem na kodach przemienić się w inną postać i się tego nauczyć, jednak nie pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:04, jakubg7 napisał:

Cześć!
Przechodzę po raz 4 Gothic''a II Noc Kruka. Natrafiłem na dziwnego buga, a mianowicie
nagle umiałem robić wszystkie runy, miecze, oprawiać zwierzęta i robić mikstury. Nie
przejmowałem się tym, ale teraz pojawił się problem. Nie mogę nauczyć się oprawiać smoków.
Gdy próbuję się tego nauczyć to nauczyciel mówi, że nie może mnie nauczyć niczego czego
bym nie umiał. Mimo to nie mogę wziąść od smoka łusek i krwi. Co z tym zrobić? Proszę
o pomoc!
P.S. - Nauczyciel to koleś w zbroi z pełzacza.
P.S. 2 - Próbowałem na kodach przemienić się w inną postać i się tego nauczyć, jednak
nie pomogło...



Nigdy się z czymś takim nie spotkałem i szczerze nie wiem co zrobić. Ale skoro już używasz kodów to wpisz sobie na smocze łuski i krew i na jedno wyjdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Hmmm dziwna sprawa. Spróbuj przyzwać tego uniwersalnego nauczyciela i może on Ciebie tego nauczy. Skocz też do Łowcy Smoków może on to zrobi. Jak nie pomoże to albo graj od nowa albo po prostu skończ grę na kodach i przyzwij sobie smoczą krew i łuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być Łowcą Smoków, żeby on wogóle chciał Cię tego nauczyć.
No chyba, że jesteś Łowcą, to nie wiem w czym tkwi problem.
@mlynar911.
On właśnie idzie do Łowcy Smoków, w zbroi z pancerza pełzaczy, niejaki Gestath.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:04, jakubg7 napisał:

Cześć!
Przechodzę po raz 4 Gothic''a II Noc Kruka. Natrafiłem na dziwnego buga, a mianowicie
nagle umiałem robić wszystkie runy, miecze, oprawiać zwierzęta i robić mikstury. Nie
przejmowałem się tym, ale teraz pojawił się problem. Nie mogę nauczyć się oprawiać smoków.
Gdy próbuję się tego nauczyć to nauczyciel mówi, że nie może mnie nauczyć niczego czego
bym nie umiał. Mimo to nie mogę wziąść od smoka łusek i krwi. Co z tym zrobić? Proszę
o pomoc!
P.S. - Nauczyciel to koleś w zbroi z pełzacza.
P.S. 2 - Próbowałem na kodach przemienić się w inną postać i się tego nauczyć, jednak
nie pomogło...

Hmmm, bardzo dziwny bug.
Co do tego oprawiania smoków - udaj się do jednego z łowców smoków (imienia nie wspomnę), mógł nauczyć się oprawiać smoki, ale za cenę 1000 sztuk złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:19, Bezi_113 napisał:

@mlynar911.
On właśnie idzie do Łowcy Smoków, w zbroi z pancerza pełzaczy, niejaki Gestath.

To nie jest łowca smoków ... On poluje na rzadkie stwory na które nikt inny nie poluje. Jak sam mówi. Chodzi mi o łowce smoków który siedzi z innymi łowcami niedaleko kopalni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:24, Bezi_113 napisał:

No to oni nie uczą nic poza bronią 2h i jeden jeszcze sprzedaje jakieś tam towary, ale
kiepskie (typu mikstury i jakieś tam jedzonko).

To sobie idź i sam sprawdź ... Ja tylko od niego się uczyłem pozyskiwania tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro się u niego uczyłeś to Ci wierzę ... :]
Może faktycznie on uczy tylko łowców, bo ja tam chodziłem jak byłem paladynem xD.
Jak byłem najemnikiem/łowcą to do Gestath''a, nawet nie wiedziałem, że tamten uczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:27, Bezi_113 napisał:

No skoro się u niego uczyłeś to Ci wierzę ... :]
Może faktycznie on uczy tylko łowców, bo ja tam chodziłem jak byłem paladynem xD.
Jak byłem najemnikiem/łowcą to do Gestath''a, nawet nie wiedziałem, że tamten uczył.

Gestath jest po to by uczyć każdego, a ten łowca uczy łowców. W końcu nazywają się Łowcy Smoków więc musza coś z nich pozyskać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale ten bug z umiejętnościami był chyba po użyciu któregoś z cheatów na kolesia co ma każdą broń. Tez tak miałem kiedy przyzwałem go, zmieniłem się w niego i wywaliłem broń. To wtedy miałem wszystko wyuczone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:40, KuroNeko napisał:

Nie jestem pewien, ale ten bug z umiejętnościami był chyba po użyciu któregoś z cheatów
na kolesia co ma każdą broń. Tez tak miałem kiedy przyzwałem go, zmieniłem się w niego
i wywaliłem broń. To wtedy miałem wszystko wyuczone ;)

No możliwe, raz go przyzwałem i wywaliłem szczaw królewski. Idzie coś zrobić z tymi umiejętnościami? A jak nie to ile smok miał krwi i łusek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 12:43, jakubg7 napisał:

> Nie jestem pewien, ale ten bug z umiejętnościami był chyba po użyciu któregoś z
cheatów
> na kolesia co ma każdą broń. Tez tak miałem kiedy przyzwałem go, zmieniłem się w
niego
> i wywaliłem broń. To wtedy miałem wszystko wyuczone ;)
No możliwe, raz go przyzwałem i wywaliłem szczaw królewski. Idzie coś zrobić z tymi umiejętnościami?
A jak nie to ile smok miał krwi i łusek?



Krwi z tego co pamietam, to 1 czy 2 fiolki. A lusek..hmm...12? Dawno nie gralem, wiec moge sie mylic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 12:43, jakubg7 napisał:

> Nie jestem pewien, ale ten bug z umiejętnościami był chyba po użyciu któregoś z
cheatów
> na kolesia co ma każdą broń. Tez tak miałem kiedy przyzwałem go, zmieniłem się w
niego
> i wywaliłem broń. To wtedy miałem wszystko wyuczone ;)
No możliwe, raz go przyzwałem i wywaliłem szczaw królewski. Idzie coś zrobić z tymi umiejętnościami?
A jak nie to ile smok miał krwi i łusek?



dawno nie grałem, ale chyba w sumie miałem 42 łuski i 12 flaszek krwi, ale na prawdę dawno nie grałem i nie pamiętam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, do ilu polecacie się szkolić siły u nauczycieli?? Mam 100 pkt siły wytrenowane, nie używałem tabliczek na siłę, ani eliksirów, 50 PN i się zastanawiam, czy się uczyć jej dalej, bo to teraz sporo kosztuje, a jeśli uczyć to do ilu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 20:14, Bloniak1 napisał:

Witam, do ilu polecacie się szkolić siły u nauczycieli?? Mam 100 pkt siły wytrenowane,
nie używałem tabliczek na siłę, ani eliksirów, 50 PN i się zastanawiam, czy się uczyć
jej dalej, bo to teraz sporo kosztuje, a jeśli uczyć to do ilu?

A czy uczysz się czegoś jeszcze? zręczność - kusza/łuk jedno/dwuręczne? I kim grasz? Paladyn czy Łowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 20:14, Bloniak1 napisał:

Witam, do ilu polecacie się szkolić siły u nauczycieli?? Mam 100 pkt siły wytrenowane,
nie używałem tabliczek na siłę, ani eliksirów, 50 PN i się zastanawiam, czy się uczyć
jej dalej, bo to teraz sporo kosztuje, a jeśli uczyć to do ilu?


Jeśli masz broń dwuręczną mistrz to opłaca się siła, bo wtedy(gdy osiągniesz 170 pkt) możesz kupić bodajże najlepszą broń białą w grze. Jeśli masz jednoręczną, to trochę mniej, bo one w większości wymagają zręczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ile ja miałem siły, gdy przechodziłem: wytrenowane + z tabliczek - 120 (czyli do momentu, kiedy płaci się już po 5 PN za 1 siły). Potem wypiłem eliksiry jakie znalazłem

Spoiler

(wykorzystałem również dwa z Irdorath, które dodają po 15 siły, a kosztują 10 smoczych jaj i coś tam jeszcze)

, czy kupiłem, zjadłem roślinki, jakieś bonusy z piwa, czy gulaszu i miałem niewiele poniżej 200 (spokojnie mógłbym mieć dużo ponad, gdybym najpierw się uczył, a potem korzystał z tabliczek). Wystarczało mojej siły na podniesienie Dużego Magicznego Ostrza na Smoki, bez problemu
Spoiler

zabiłem wszystko na Irdorath, smoka ognistego oraz ożywieńca z pomocą zwojów, jakie się skumulowały w plecaku :)

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować