Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2010 o 12:47, bezimienny45 napisał:

Mam pytanko. Gdzie w Khorinis można znaleźć kapliczkę Beliara. Wiem że jedna jest w Górniczej
Dolinie niedaleko starej wieży Xardasa a drugo w Jarkendarze w Kanionie. Gdzie są jeszcze??


Jedna jest na samym początku gry w wieży Xardasa, na tym przejściu do pomieszczenia z księgami. Druga jest w kanałach pod miastem w pomieszczeniu gdzie skrzynia z Łukiem Bospera. Tylko tyle pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 12:47, bezimienny45 napisał:

Mam pytanko. Gdzie w Khorinis można znaleźć kapliczkę Beliara. Wiem że jedna jest w Górniczej
Dolinie niedaleko starej wieży Xardasa a drugo w Jarkendarze w Kanionie. Gdzie są jeszcze??


http://forum.gothic.phx.pl/galeria/displayimage.php?album=7&pos=10
Te na niebiesko...sa tylko dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Jak jestem w Górniczej Dolinie (rozdział II) muszę odebrać listy od pracowników w kopalniach. Z dwóch zdobyłem została trzecia kopalnia, ale jak tam idę nie ma nikogo i przeszukuję zwłoki. Tam znajduję jakiś list jednak to nie jest ten list potrzebny do przejścia misji, co zrobić/gdzie ten list znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi coś poradzić? Nie wiem dlaczego Gothic jest dla mnie za trudny. po drodze do Khorinis potrafię zginąć walcząc z dwoma goblinami na raz. Nie wiem jak walczyć, zawsze idę przed siebie i macham mieczem czy co tam mam w ręku. Co w związku z tym zrobić? Warto robić uniki? Najbardziej prosiłbym o jakiś filmik pokazujący jak walczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 17:06, Burbon12 napisał:

Która bron przypadła Wam do gustu? Mi Szpon Beliara.


Mi też :) Ale pytanie beznadziejne :) Myśle że zbiegiem czasu rozwiniesz sie jak larwa w motyla na gram.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi? :) Chodzi Ci o to, że zdobędę jakieś uznanie innych czy coś takiego? Już wiem, że będę coraz lepsze posty pisał? Jakby co to na wielu forach byłem, a chciałem znać wasze zdanie tyczące mieczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz w Noc Kruka to pamiętaj, że jest ona trudniejsza od podstawki. Być może masz włączone sterowanie z G1, które odrzuca wielu newbie w Gothicu (trzeba aktywnie używać klawiatury przy każdej czynności, można to wyłączyć w opcjach). Jeżeli chcesz, spróbuj włączyć kodami nieśmiertelność i znajdź sobie jakąś dobrą taktykę walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 11:23, Gromo napisał:

Moglibyście mi coś poradzić? Nie wiem dlaczego Gothic jest dla mnie za trudny. po drodze
do Khorinis potrafię zginąć walcząc z dwoma goblinami na raz. Nie wiem jak walczyć, zawsze

Bez dobrej zbroi o broni odpuść sobie starcia grupowe. Na starcie masz szansę z jakimś pojedynczym młodziakiem -młodocianą wersją potwora- i od biedy goblinem. Nawet byle bandyta może dać ci w kość jeśli nie opanujesz blokowania.

Dnia 06.07.2010 o 11:23, Gromo napisał:

idę przed siebie i macham mieczem czy co tam mam w ręku. Co w związku z tym zrobić?

Przestać szarżować zacząć myśleć:)
ba początek unikaj walki, podpakuj postać, zdobądź dobry miecz (co najmniej 30 DMG). Używaj odskoku do tyłu, który jest jednocześnie najdoskonalszą forma bloku-nic przez niego nie przejdzie, nawet łapa trola. Gdy cię atakują odskocz do tyłu a gdy wróg zbiera się do następnego ciosu wal wiązankę -na początek 2-ciosową(przód, przód), jak rozwiniesz walkę bronią będzie więcej opcji- i od razu odskocz.

Dnia 06.07.2010 o 11:23, Gromo napisał:

Warto robić uniki?

no ba, ten do tyłu to podstawa. bieg na boki (unikiem ciężko to nazwać bywa zawodny, ale przy ewidentnej szarży może ci się udać wyjść wrogowi na flankę a nawet za plecy.

Dnia 06.07.2010 o 11:23, Gromo napisał:

Warto robić uniki?

Coś tam mogę nagrać, aczkolwiek obecnie na podorędziu mam tylko zaawansowane przyciśnięcie wroga kombosami -dostępnymi po rozwinięciu walki bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 17:06, Burbon12 napisał:

Która bron przypadła Wam do gustu? Mi Szpon Beliara.

Patrząc pod kątem grafiki, to bardzo ładną bronią jest dwuręczne Ostrze Burzy. Z tyłu opakowania Gothic II jest screen przedstawiający Bezimiennego trzymającego ten miecz. Z jednoręcznych, to El Bastardo i Dobry Miecz Półtoraręczny.
Statystycznie zaś najlepszą bronią jest Magiczne Ostrze Na Smoki i tutaj nie ma co gdybać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 13:29, Kardithron napisał:

Statystycznie zaś najlepszą bronią jest Magiczne Ostrze Na Smoki i tutaj nie ma co gdybać.

Statystycznie polak ma ćwierć kota, pół psa i jedno jądro :P Kwestia tego co jest lepsze zależy już od stylu gry :) Osobiście nie widziałem w toporze nic co by go stawiało poniżej tamtego ostrza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 14:50, Tuldor1 napisał:

Osobiście nie widziałem w toporze nic co by go stawiało poniżej
tamtego ostrza :)

Berserkera? Oj, a ja widzę. Obrażenia obrażeniami, ale broń jednoręczna w większości przypadków (no, chyba że Laga vs. Ciężkie Magiczne Ostrze Na Smoki ;P) miażdży dwuręczną z uwagi na szybkość zadawania ciosów. Wystarczy trochę wprawy w walce nią. A z racji, że MONS ma zaledwie 20-30 zadawanych obrażeń mniej od CMONS, stanowi on najpotężniejszą broń.
A Szpon Beliara... W porządku, błyskawice na pewno są fajne, ale przy ocenie tej broni należy wziąć pod uwagę sporo czynników, m. in. regularne latanie po kapliczkach, które nie zawsze są łatwo dostępne i straty pkt. życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 16:16, Kardithron napisał:

Berserkera? Oj, a ja widzę. Obrażenia obrażeniami, ale broń jednoręczna w większości
przypadków (no, chyba że Laga vs. Ciężkie Magiczne Ostrze Na Smoki ;P) miażdży dwuręczną
z uwagi na szybkość zadawania ciosów.

Zależy od stylu - ja nigdy nie dopuszczałem do siebie zadnego monstrum dzięki zasięgowi broni dwuręcznych... przynajmniej przez 5s bo tyle starczyło by ciosy broni dwuręcznej pokroiły wroga w kosteczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 18:03, Tuldor1 napisał:

Zależy od stylu - ja nigdy nie dopuszczałem do siebie zadnego monstrum dzięki zasięgowi
broni dwuręcznych... przynajmniej przez 5s bo tyle starczyło by ciosy broni dwuręcznej
pokroiły wroga w kosteczkę :)

Na mnie zasięg jakoś nigdy nie robił wrażenia. Z jednoręcznymi zawsze czułem się niesamowicie swobodnie i luźno. Bestia się rozpędza, unosi łapę, ja klikam Page Down, a kiedy już jestem za plecami to rach ciach ciach rach ciach ciach. I koniec walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 19:44, Kardithron napisał:

Bestia się rozpędza, unosi łapę

A ja wyprowadzam cios bokiem, potem dwa machnięcia i oglądam sałatkę z bestii... jak pisałem każdy woli inny styl walki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować