Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2006 o 18:19, Azazell3 napisał:

ja Kruka kompletnie nie kojarze z 1 czesci :) ;P

Był na zamku, u gomeza... razem z Bartholo (chyba tak) łaził sobie w pobliżu sali tronowej i kuchni... a poza tym biegali za mną jak kogoś zaatakowałem... Kruk miał nawet całkiem ciekawy miecz jednoręczny, "prawo Kruka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2006 o 18:19, Azazell3 napisał:

ja Kruka kompletnie nie kojarze z 1 czesci :) ;P

Prawa ręka Gomeza,musiałeś z nim porozmawiać przed samym Gomezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 19:22, Darkstar181 napisał:


> ja Kruka kompletnie nie kojarze z 1 czesci :) ;P
Prawa ręka Gomeza,musiałeś z nim porozmawiać przed samym Gomezem.



faktycznie :) no tak zgadza się i przeciez Thorus tez tam był .. Thorus nie chciał mnie wpuscic na plac zamkowy:P jak dobrze kojarze hihi

kurcze Gothic 1 miał wspanialy klimat także chyba sobie powróce do G1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zaczynam grę z dodatkiem, więc mam pytanie czy zostając członkiem którejś z gildii (najemnik, strażnik , nowicjusz) będe mógł zostać magiem wody czy jest to osobna gildia i jak w podstawowej wersji wybór "profesji" jest nieodwracalny?
I jeszcze jedno, nie wiem czy mi się zdaje ale czy zostały zmniejszone ilości PD za poszczególne zadanie i potwory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 22:18, Vormulac napisał:

Dopiero teraz zaczynam grę z dodatkiem, więc mam pytanie czy zostając członkiem którejś z gildii
(najemnik, strażnik , nowicjusz) będe mógł zostać magiem wody czy jest to osobna gildia i jak
w podstawowej wersji wybór "profesji" jest nieodwracalny?

Magiem Wody nie zostaniesz (trzeba łatki, ale nie jest ona przetłumaczona na Polski) ale niezależnie czy zostaniesz magiem, najemnikiem czy paladynem dołaczysz do kazdej z nowych gildi :D (wymaga tego fabuła :D )

Dnia 08.06.2006 o 22:18, Vormulac napisał:

I jeszcze jedno, nie wiem czy mi się zdaje ale czy zostały zmniejszone ilości PD za poszczególne
zadanie i potwory?

Co do PD niektóre zmiejszone niektóre zwiększone np. Poszukiwacz schodzi teraz po 300 dośw a nie po 180 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 22:20, Bajuj napisał:

Co do PD niektóre zmiejszone niektóre zwiększone np. Poszukiwacz schodzi teraz po 300 dośw a nie po 180 :D

Ma to o tyle sens, że Poszukiwacze w NK są mocno przypakowani w porównaniu do podstawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 22:39, walgierz napisał:

> Co do PD niektóre zmiejszone niektóre zwiększone np. Poszukiwacz schodzi teraz po 300
dośw a nie po 180 :D
Ma to o tyle sens, że Poszukiwacze w NK są mocno przypakowani w porównaniu do podstawki :)

Wiem, wiem :D Poszukiwacz w Noc Kruka potrafi napsuc sporo krwi jesli sie gra magiem :D
Nieraz pusciłem soczysta wiazanke w kierunku monitora :D Jakos najemnikiem/paladynem jest łatwiej bo szpon beliara bardzie wymiata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko oni, mnie rozwalił szczur - wersja normalna a nie "młody szczur" - (2 razy, załamka) przed miastem nieopodal tego pirata a jak go ubiłem to dostałem 20 PD (też załamka). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 22:41, Bajuj napisał:

> > Co do PD niektóre zmiejszone niektóre zwiększone np. Poszukiwacz schodzi teraz po
300
> dośw a nie po 180 :D
> Ma to o tyle sens, że Poszukiwacze w NK są mocno przypakowani w porównaniu do podstawki
:)
Wiem, wiem :D Poszukiwacz w Noc Kruka potrafi napsuc sporo krwi jesli sie gra magiem :D
Nieraz pusciłem soczysta wiazanke w kierunku monitora :D Jakos najemnikiem/paladynem jest łatwiej
bo szpon beliara bardzie wymiata :D

Człowieku wiesz ile ja się namęczyłem z poszukiwaczami u Sekoba.Miałem ekstra zwoje ale nie chciałem ich uzywać .Byłem paladynam ze szponem beliara ,a i tak mnie nawalili deszczem ognia bo im uciekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 09:32, Abi Dalzim napisał:

Czyli co proponujesz żeby łatwiej się grało? Jaką drogę dla postaci? Jakie umiejetności i kolej
zwiedzania świata?


ehh to jest nieliniowy RPG robisz co cchesz.. lepiej powolutku sam sobie wybieraj droge... to jest wlasnie to .. sam odkrywasz kim lepiej byc ,, gdzie isc co robic :) bo jak uzywasz Solucji Czyjeś to już gra mniej wciąga

jesli lubisz Magie to badz Magiem , jesli Lubisz mieczykem waliczyc tylko to zostan Najemnikiem a jak po trochu to i to to Straznika / Paladyna :).. ( pamietaj ze Najemnicy moga takze uzywac Zwojów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 09:32, Abi Dalzim napisał:

Czyli co proponujesz żeby łatwiej się grało? Jaką drogę dla postaci? Jakie umiejetności i kolej
zwiedzania świata?

Najłatwiej się gra magiem ale ja polecam gre paladynem bo jest ciekawiej.Najgorzej jest grać najemnikiem bo nie ma on żadnych run(paladyn ma).Co prawda Bennet nas może nauczyć wykuwać ekstra miecze ,ale paladyn może wzmocnić swój miecz przez konsekracje.Trzeba zainwestować w umiejętności walki będziesz zadawał o wiele większe rany.A jeśli chodzi o czeladnika to zatrudnij się u Harada to będziesz miał kase na wszystko , a dokładnie to ci powiem jak mi podasz email.Jakby co to raziel81@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem u alchemika Constantino i też dostaje sporo kasy za grzyby - mięso kopacza.

Jak zje sie "ileś'' tych mniejszych grzybów to dostaje sie +10 do many, ten efekt można powtarzać czy jest to jednorazowe, bo w podstawowej wersji to był chyba jednorazowy efekt. I tak samo z jabłkami - jeden raz tylko czy kilka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 12:11, Vormulac napisał:

I tak samo
z jabłkami - jeden raz tylko czy kilka?

Do wyzbierania/kupienia wszystkich grzybów i jabłek. Ale i tak lepiej jest modlić się za 100 sztuk złota w kapliczkach Innosa, niestety skutkuje to tylko raz na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nurtujący problem. Otóż gdy podchodzę do kopalni Fajetha, ten mnie atakuje, a nie jestem przemieniony w żadne zwierzę, bo się przedtem "odmorfowałem". Jest to Gothic II bez dodatku, tam mi nie odpowiedzieli :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 13:42, Budyn napisał:

Mam nurtujący problem. Otóż gdy podchodzę do kopalni Fajetha, ten mnie atakuje, a nie jestem
przemieniony w żadne zwierzę, bo się przedtem "odmorfowałem". Jest to Gothic II bez dodatku,
tam mi nie odpowiedzieli :]

Najprawdopodobniej zaatakowałeś kogoś blisko kopalni. albo to błąd gry,bo normalnie w grze taka sytuacja mi się nie zdażyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 13:42, Budyn napisał:

Mam nurtujący problem. Otóż gdy podchodzę do kopalni Fajetha, ten mnie atakuje, a nie jestem
przemieniony w żadne zwierzę, bo się przedtem "odmorfowałem". Jest to Gothic II bez dodatku,
tam mi nie odpowiedzieli :]

Miałem coś podobnego na farmie Akila :D podochodziłem i wszyscy się na mnie rzucali z bronią :D
Pomogło kupienie zaklęcia nie pamięc i rzucenie na Akila wtedy wszyscy dali mi spokój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 12:11, Vormulac napisał:

A ja jestem u alchemika Constantino i też dostaje sporo kasy za grzyby - mięso kopacza.

Jak zje sie "ileś'' tych mniejszych grzybów to dostaje sie +10 do many, ten efekt można powtarzać
czy jest to jednorazowe, bo w podstawowej wersji to był chyba jednorazowy efekt. I tak samo
z jabłkami - jeden raz tylko czy kilka?

Dobra ale grzebki się kiedyś skończą i co wtedy?Jak pracujesz u Harada to idzcie do Benneta.Za każdym razem jak walnie raz w kowadło to ma dwie nowe gorące stale a jak włoży do ognia to 2 surowe.Poprostu ciągle go zaczepiajcie i w nocy wyrubcie miecze to bennet nie będzie już pracował.Za każdy miecz u Harada dostaniecie 150 sz. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 12:36, KrzysztofMarek napisał:

Ale i tak lepiej jest modlić się za 100 sztuk złota w kapliczkach Innosa, niestety skutkuje to tylko raz na dobę.

Z modłami lepeij poczekać, aż siła lub zręczność będą już bardzo drogie w PN.
Za to bardzio się opłaca na początku gry ofiarować 1000 sztuk złota (po 50) magowi ognia stojącemu na rynku. Znacząco wzrasta ilość PŻ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować