Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2010 o 17:59, Paul_Rodgers napisał:

która ma najlepszy miecz na zręczność, będziesz skazany na posługiwanie się słabymi mieczami
na siłę.

No chyba, że poszuka rapiera w kanionie troli bis.

BTW Najlepszy miecz "na zręczność" to Betty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 23:37, DragonLord napisał:

Zamierzam niedługo replayować po raz drugi Gothica (z Nocą Kruka ofc) i mam parę pytań
co do planowanej postaci.
1). Czy można stworzyć postać, która nie zainwestuje nawet jednego punkta w siłę i przejdzie
całą grę na Zręczności + Łuki/Kusze + Rapier?


Można, i to bez problemów. Co prawda kilka pkt. lepiej w siłę włożyć na początku, tak do 20, ale bez przymusu. Na każdego przeciwnika możesz iść ze Szponem. Ten miecz ma świetnie właściwości, czasem bije dwoma piorunami na jedno uderzenie ;]. Rozwiń bron dwu- lub jednoręczną do 30, będziesz skuteczniejszy w walce wręcz. Na siłę zainwestuj w miecz mistrzowski( 120 obrażeń, 60 pkt. zręczności), jednak na skuteczną walkę wręcz nie licz. Na dłuższą metę do słaba broń. Dobry łuk starczy jednak na każdego przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 11:39, Karol44 napisał:

Posiadacie linka do sterowników karty graficznej na której gothic 2 z dodatkiem czuje
się najlepiej?



Jaka karta graficzna? Jak nvidia to polecam najnowsze stery, 260.99 bodajże, poprawili w nich funkcjonowanie gier korzystających z dx7 i 8. Z ati/amd nie powinno być problemów na żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 22:27, Karol44 napisał:

A sory myślałem że mam w podpisie a go zmieniłem tak chodzi o Geforce.


To 260.99 jak nowa ( seria 8 i wzwyż ), seria 186 jeśli coś z serii 7 i niżej.

Mi na 9800gt i windows 7 pomogły właśnie one.


Stery skąd chcesz, chciażby z http://www.nvidia.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny podchodzę do Gothica, gram z dodatkiem i w czasie gry wyskoczył mi mały problem z Nocą Kruka. Mianowicie fabuła dodatku zatrzymała się gdy muszę zdobyć pierścień od Saturasa, którym otworzę portal. Saturas odsyła mnie do Vatrasa, który ma podjąć decyzję o przyjęciu mnie do magów wody. I byłoby git, ale zanim zostanę przyjęty muszę zanieść wiadomość Hagenowi. Jak gadam z Hagenem, to jedyną opcją dialogową jest wypad do górniczej doliny.
Czyli stoję w miejscu bo nie otworzę portalu puki nie dostanę pozwolenia Vatrasa, a on z kolei wysyła mnie do Hagena, u którego nic nie mogę zrobić.
PS. Wszystkie dotychczasowe misje dla magów wody zrobiłem, główne questy mam wszystkie zrobione. Quest z którym mam problem to: Wodny Krąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ma problem z działaniem gry na Windows 7. Gra włącza się(ale nie działają filmy) i działa dobrze dopóki nie wyjdę z wierzy Xardasa. Nagle obraz zaczyna się zmienić, pojawiają się i znikają obiekty i tekstury, czasem zamiast tekstur na modelach pojawiają się kolorowe kreski(niestety, tego screena nie udało sie zrobić). Krócej mówiąc, świat gry wygląda tak, jakby bezimienny przedawkował bagienne ziele.
Właściwie tak było jakiś czas temu, bo teraz gra nie chce włączyć się wcale. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 13:26, lydathegreat napisał:

Po raz kolejny gram, jedno z najdoskonalszych dziel czlowieka obok samolotow i amfetaminy
<3 Zrecznosc ma jakikolwiek wplyw na obrazenia zadawane kusza?

W nocy kruka nie ma znaczenia bo kusza polega na uzyciu siły. A podstawce jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 13:26, lydathegreat napisał:

Po raz kolejny gram, jedno z najdoskonalszych dziel czlowieka obok samolotow i amfetaminy
<3 Zrecznosc ma jakikolwiek wplyw na obrazenia zadawane kusza?


Co prawda do obsługi kuszy wymagana jest siła, ale do obrażeń dodawana jest zręczność. Nie raz to sprawdzałem, specjalnie zostawiając dużą ilość punktów nauki i jednorazowo wykorzystując te punkty do podniesienia zręczności. Obrażenia zadawane kuszą wzrastają w tym przypadku tak samo jak zadawane łukiem. Tak więc z niską zręcznością można trochę przeciwnika uszkodzić, ale rewelacyjnie nie będzie. Co prawda nie jest to żadne zmartwienie, ponieważ pod koniec gry bez trudu można mieć obydwa współczynniki w okolicach 200 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ostatnio o modyfikacji gry, która umożliwiłaby zdobywanie większej ilości expa za zadania (coś jak w Gothic 3) albo, co pewnie byłoby znacznie prostsze - za potwory. Stwierdziłem, że najpierw napiszę tutaj zanim zacznę szukać w googlach odpowiednich narzędzi i informacji. Czy coś takiego byłoby łatwe do zrobienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam gothica 2 NK i system Win7. Dlaczego dostępne są tylko niskie rozdzielczości? Niższe niż w Gothicu I?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 14:48, Czarek-k napisał:

Ja ma problem z działaniem gry na Windows 7. Gra włącza się(ale nie działają filmy) i
działa dobrze dopóki nie wyjdę z wierzy Xardasa. Nagle obraz zaczyna się zmienić, pojawiają
się i znikają obiekty i tekstury, czasem zamiast tekstur na modelach pojawiają się kolorowe
kreski(niestety, tego screena nie udało sie zrobić). Krócej mówiąc, świat gry wygląda
tak, jakby bezimienny przedawkował bagienne ziele.
Właściwie tak było jakiś czas temu, bo teraz gra nie chce włączyć się wcale. Proszę o
pomoc.


Miałem ten sam problem i powiem Ci, że nic mi nie pomogło - reinstalle gry, sterowników, defragmentaryzacja itp. Zgaduje że masz karte graf. od Nvidi, right? :) Jeżeli tak, to może naj-najnowsze sterowniki pomogą, bo ja je aktualizowałem jakieś pół roku temu, a teraz wyszły nowe wersje. Sprawdź.

A jak wciąż błąd będzie się powtarzać, to cóż - pozostaje Ci zmiana Windowsa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować