Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2011 o 22:02, juke napisał:

Śmieszne jest to, że idąc do miasta na początku gry nic nie chciałem od tego Canthara
(nie wziąłem glejtu ani nic), a on mnie nadal zaczepia w mieście. Pozostaje go chyba
unikać, tam gdzie siedzi na tej ławeczce w okolicach targu. ;)

OK, już przeczytałem. Jak go teraz wydam Lordowi Andre, Canthar pójdzie do więzienia, ale jak z niego wyjdzie, nic złego handlarzom na mnie nie powie - bo nie wziąłem od niego tego glejtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jestem trochę dalej, żeby zaczynać od początku, ale na przyszłość będę wiedzieć. Mam nadzieję, że sprawdzi się ten sposób co napisałem wyżej, Catnhar pójdzie do więzienia, dostanę w nagrodę kordelas, a po wyjściu nic nie powie na mnie szantażysta jeden. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że jednak powie, bo skoro pierwszy raz widział Cię "nagiego", a nie w wyżej omawianym stroju farmera, ani żadnym innym to pewno i tak się "domyślił", że jesteś skazańcem. No, zobaczymy. Wcale nie muszę mieć racji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zaangielszczenia do polskiego Gothic II z dodatkiem. Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie? Generalnie na googlach ciężko się chyba tego doszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 20:24, Kardithron napisał:

Poszukuję zaangielszczenia do polskiego Gothic II z dodatkiem. Czy ktoś mógłby mi pomóc
w tej sprawie? Generalnie na googlach ciężko się chyba tego doszukać.


Bo nie znajdziesz takowego, gra w Polsce wyszła w pełnej polskiej wersji językowej. Możesz zdobyć wersję angielską z programu CDP za te punkty z gog ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zostałem Magiem Ognia, mam bodaj 7 poziom doświadczenia (trochę trzeba powbijać) no i na początku ładowałem w siłę. Czy teraz się opłaca ładować jeszcze w siłę i w umiejętności posługiwania się bronią, czy lepiej już manę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 09:08, juke napisał:

Czy teraz się opłaca ładować jeszcze w siłę i w umiejętności posługiwania się bronią, czy lepiej już man


Wszystkie punkty nauki wydawaj teraz na mane i kolejne kręgi magii. W posługiwanie sie bronią i siłe nie inwestuj , bo i tak jako mag będziesz posługiwał się tylko magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle bez sensu ładowałeś w siłę :P
Gothic pod tym względem jest niestety liniowy, jeśli wybrałeś maga ognia, to tylko mana, kręgi magii i runy, nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 14:50, Bezi_113 napisał:

W ogóle bez sensu ładowałeś w siłę :P
Gothic pod tym względem jest niestety liniowy, jeśli wybrałeś maga ognia, to tylko mana,
kręgi magii i runy, nic poza tym.

Teraz to odczuwam gdy jestem w Górniczej Dolinie, dopiero drugi krąg i jeszcze mi many brakuje jak nie wiem co. Pozostaje uciekać ile sił w nogach, bo złota też brakuje na dobre zwoje magiczne. Ale jakoś przeszedłem przez ten oddział orków dzięki eliksirowi szybkości+ognistej burzy (w ogóle bardzo przydatny zwój :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wcale nie popełniłeś błędu. Magiem nie da się wszystkiego rozwalać czarami. Tzn. da się, ale to już trzeba być ultra-mega (czyli pod koniec gry) Poza tym, często trzeba dać komuś w twarz, ale bez zabijania. Ile punktów siły sobie wpakowałeś? Z jaką bronią chodzisz? Grasz w Noc Kruka tak? W podstawce magiem było o wiele prościej, w NK to taka ciamajda jest ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 18:50, Pitej napisał:

Myślę, że wcale nie popełniłeś błędu. Magiem nie da się wszystkiego rozwalać czarami.
Tzn. da się, ale to już trzeba być ultra-mega (czyli pod koniec gry) Poza tym, często
trzeba dać komuś w twarz, ale bez zabijania. Ile punktów siły sobie wpakowałeś? Z jaką
bronią chodzisz? Grasz w Noc Kruka tak? W podstawce magiem było o wiele prościej, w NK
to taka ciamajda jest ;d

Gram z dodatkiem. :) Siły mam nie za dużo 56, brakuje mi 4 pkt siły do broni piracki kordelas i nie wiem czy zainwestować te 6 punktów doświadczenia czy może w manę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, to jednak sporo. Jeśli masz już tyle, to daj do 60, wydatek będzie niewielki, a się przyda. A ile masz w broni jednoręcznej? Jeśli mniej niż 30% to daj też do tych 30 a dalej już tylko w manę i kręgi magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie trafi szlag, dostanę k...wicy i zacznę kląć.

Zainstalowałem sobie dziś gothica2+NK po półtorarocznej przerwie, włączam i pięknie ładnie, co prawda przez 3 min korblował się pasek "Inicjalizacja i konfiguracja wirtualnego systemu plików" ale ok, przebolałem - pierwsze uruchomienie i tak dalej ... zapisałem i wyszedłem.
Przy drugim uruchomieniu znowu "Inicjalizacja i konfiguracja wirtualnego systemu plików", ponadto ustawienia sterowania, grafiki itd wróciły do standardowych, a pliki save znikły, można było zacząć tylko nową grę...
Jest tak za każdym razem, reinstalowałem już 2 razy i nic nie dało, a płyty oryginalne... czy ktoś ma pomysł co tu się k... mać wyprawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT:
problem z inicjalizacją rozwiązałem usuwając aplikację z pliku gry, problem z zapisem nadal istnieje - odkryłem że pojawia się on z chwilą instalacji NK (przy samym G2 zapisuje bez problemu). Pomoc byłaby mile widziana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Isildur miał pewien problem, więc mu odpisałem na gg. Jednak chciałbym podać rozwiązanie tego problemu, tak by inni mogli go rozwiązać.

Problem dotyczący rozdzielczości gry.

1. Wchodzimy do folderu gdzie został zainstalowany Gothic II (nie musi być z dodatkiem) - przeważnie jest to C:/Program Files/JoWood/Gothic II
2. Następnie wchodzimy do folderu ''System''.
3. Otwieramy plik gothic.ini (najlepiej za pomocą notatnika)
4. Szukamy fragmentu dotyczącego rozdzielczości, w tym wypadku:

zVidDevice=0
; ... index of graphic-device beginning with zero.

zVidResFullscreenX=1366
zVidResFullscreenY=768

zVidResFullscreenBPP=32
; ... used resolution

To co pogrubiłem jest właśnie komendą/funkcją odpowiadającą za ustawienie rozdzielczości.

5. Ustawiamy odpowiednią rozdzielczość dla swojego monitora i gotowe! 100% pewność, sam sprawdzałem.

PS: Widzę, że damienthorn mnie uprzedził, więc muszę zwrócić mu honor. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 22:43, Kerethzimierz napisał:

Isildur miał pewien problem, więc mu odpisałem na gg. Jednak chciałbym podać rozwiązanie
tego problemu, tak by inni mogli go rozwiązać.

/.../
Post w sumie bardzo ciekawy.... IMO można by go było nawet podpiąć :-) bo pewnie takich ludzi z problemem jaki miał Isildur jest sporo

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten post, w końcu mogę sobie zagrać w rodzielczości 1600x900, ale żeby nie było tak różowo to mam problem ;)

Za każdym razem, przed włączeniem gry musze to robić, bo ustawienia się resetują do domyslnych 800x600. Da się coś z tym zrobić? Gram na podstawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój problem polega na tym, że gra ni stąd, ni z owąd zacina się i przestaje reagować. Jedynym wyjściem jest wyłączenie gry za pomocą menedżera zadań lub restart komputera.
Zmiana poziomu detali itp. nie daje żadnych efektów. Działo się tak w pierwszej części gry, teraz z "dwójką" jest to samo. Czasami zatnie się po godzinie, czasami po minucie. Gra działa płynnie, nie ma żadnych lagów czy opóźnień. Po prostu w pewnym momencie się zacina i koniec.
Mój komputer spokojnie przewyższa wymagania gry. Liczę na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 09:08, juke napisał:

Mam pytanie, zostałem Magiem Ognia, mam bodaj 7 poziom doświadczenia (trochę trzeba powbijać)
no i na początku ładowałem w siłę. Czy teraz się opłaca ładować jeszcze w siłę i w umiejętności
posługiwania się bronią, czy lepiej już manę?


JAK zaczynasz magiem,pakuj siłe max do 60 a doświadczenia,a powyżej 60 siły pij mikstury siły tek które znajdziesz,czytaj tabliczki siły itp, będziesz mieć około 90 siły to wystarczy i oczywiście obowiązkowo broń dwuręczna bo magi mają kosury niezłe i lepiej żebyś potrafił się bić,ja na początku jak zaczołem grać to dałem w mane wszystko i nie mogłem przejść gry... od nowa zacząłem, teraz gry juz nie raz grałem,mam takie doświadzcenie że wiem co i jak ;), CO DO MANY ucz się many do 90 max 100 ,później jedz ciemne grzyby jest ich ponad 400,waż eliksiry ducha dają +5 do many,czytaj tabliczki many itp dające bonusy ale to już gdy osiądnies 90 many,ja zawsze spokojnie dochodze do 250 many ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 18:34, Jack_Ripper_PL napisał:

Witam

Mój problem polega na tym, że gra ni stąd, ni z owąd zacina się i przestaje reagować.
Jedynym wyjściem jest wyłączenie gry za pomocą menedżera zadań lub restart komputera.
Zmiana poziomu detali itp. nie daje żadnych efektów. Działo się tak w pierwszej części
gry, teraz z "dwójką" jest to samo. Czasami zatnie się po godzinie, czasami po minucie.
Gra działa płynnie, nie ma żadnych lagów czy opóźnień. Po prostu w pewnym momencie się
zacina i koniec.
Mój komputer spokojnie przewyższa wymagania gry. Liczę na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam



Pewnie masz nieorginalną grę,cracki psują grę,lepiej kup sobie za pare zł orginalną grę i nie będzie problemu, za 23 zł już kupisz sage.
Inny powód mimo tego że komp spełnia wymagania to i tak gra się wyłącza,znam to ja gram na laptopie i mam kilkanaście razy mocniejszego kompa niż wymagania a mimo tego jak dałe na full detale gra chodziła kilka miniut i się wyłączała, piszesz ze zmiana detali nic nie daje no to czyli mocniejszego kompa musisz mieć.
Najlepiej by było poinstalować sterowniki do karty direx serwice pack itp może pomoże
Pod sumując :
Albo orginalna gra albo wcale
Albo lepszy komputer
Ja tak uważam, spróbuj może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować