Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2012 o 18:22, Isildur napisał:

Nie pamiętam, ale chyba tak, jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :)


To by było za proste :D Poza tym, o ile wiem, to trzeba koło tego "potwora" stać dość blisko a smok niestety zieje ogniem z bardzo daleka a swoje trzeba odstać w miejscu xD Z tego co czytam na forach, to graniem magiem w NK to jest totalny hardcore. Totalnie trudna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 18:25, vegost napisał:

> Nie pamiętam, ale chyba tak, jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :)

To by było za proste :D Poza tym, o ile wiem, to trzeba koło tego "potwora" stać dość
blisko a smok niestety zieje ogniem z bardzo daleka a swoje trzeba odstać w miejscu xD
Z tego co czytam na forach, to graniem magiem w NK to jest totalny hardcore. Totalnie
trudna gra.


Dlatego najprawdopodobniej istnieje taka możliwość, a że smok się porusza i zieje ogniem odrzucając Beziego to utrudnia zmniejszenie potwora. Nie wiem musiałbym sprawdzić, ale na razie jakoś mi się nie chce grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 18:30, Isildur napisał:

Dlatego najprawdopodobniej istnieje taka możliwość, a że smok się porusza i zieje ogniem
odrzucając Beziego to utrudnia zmniejszenie potwora. Nie wiem musiałbym sprawdzić, ale
na razie jakoś mi się nie chce grać :)


Magiem jest za trudno.. Ale też sobie myślę, jak ubić smoka jak się jest paladynem lub najemnikiem... Tutaj trzeba podejść bliżej i ciosać mieczem. Wtedy zieje ogniem, ale w dól co nas odpycha. Pamiętam, ile nerwów i wczytywania miałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 18:06, vegost napisał:

Hmm zmniejszenia potwora, działa na smoki ?


Na 90% nie da się. Musiałbym odpalić grę żeby być pewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 18:25, vegost napisał:

>


Jakoś nie przypominam sobie, żebym miał trudności magiem. To jest najłatwiejsza klasa jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 19:35, Ecko09 napisał:

Jakoś nie przypominam sobie, żebym miał trudności magiem. To jest najłatwiejsza klasa
jak dla mnie.


W nocy kruka ? GII to tak, ale w dodatku jest problem z ilością many. Jeśli pakujemy tylko w mangę to i tak mamy jej zbyt mało, że rzucać potężne czary... A niektóre czary są żałosne jeśli chodzi o dmg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 18:46, vegost napisał:

Da się jednak: http://www.youtube.com/watch?v=CLZOoBMGMxo. Ale tylko zwojami, bo runa
z tym czarem jest na 6 kręgu magii :D

O, no to niespodzianka :) Jestem niemal pewien, że też próbowałem zmniejszyć smoka i nic z tego nie wyszło. Być może próbowałem na ostatnim, Ożywieńcu i na niego już nie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 21:43, Pitej napisał:

O, no to niespodzianka :) Jestem niemal pewien, że też próbowałem zmniejszyć smoka i
nic z tego nie wyszło. Być może próbowałem na ostatnim, Ożywieńcu i na niego już nie
działało.


Bossa to akurat zrozumiałe, za łatwo by było :) Ale smoki w IV akcie to nie problem, bo to nie są bossowie :) Z resztą nigdy nie próbowałem takiej opcji. Zawsze stal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nigdy nie grałem postacią nastawioną na strzelanie z łuku (zawsze żelastwo w łapach lub magia), to nie wiem jak się zachowują łuki na wyższych poziomach łuczictwa. Informacje na stronach gotchickowych są raczej szczątkowe (ot, ilość PN porzebych do podniesienia z Zielonego do Strzelca itp.).

Dlatego pytam graczy:
1. Jakie są różnice pomiędzy Zielonym, Strzelcem i Mistrzem?
2. Czy opłaca się ładować umiejętność łucznictwa do 100%?
3. Czy różnica między obrażeniami jak się ma 100 pkt zręcznośći a 200 pkt zręczności wynosi 100% (dla takiego samego łuku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 11:20, Abi_Dalzim napisał:

Dlatego pytam graczy:
1. Jakie są różnice pomiędzy Zielonym, Strzelcem i Mistrzem?

Więcej wystrzelonych strzał trafi do celu. Wprawdzie jak będziesz miał 100% to wciąż część będzie pudłować, ale cóż, taki urok...
No i najważniejsze - postać przyjmuje inną pozycję w czasie strzelania :D

Dnia 22.12.2012 o 11:20, Abi_Dalzim napisał:

2. Czy opłaca się ładować umiejętność łucznictwa do 100%?

Tak.

Dnia 22.12.2012 o 11:20, Abi_Dalzim napisał:

3. Czy różnica między obrażeniami jak się ma 100 pkt zręcznośći a 200 pkt zręczności
wynosi 100% (dla takiego samego łuku)?

Nie, bo końcowe obrażenia jakie zadasz z łuku to wartość zręczności + obrażenia łuku. Więc jeśli łuk ma przykładowo 100 dmg to zadasz odpowiednio 200 i 300 dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego punktu dodałbym jeszcze, że zwiększa się szybkostrzelność, więc lepszy łucznik strzela celniej + szybciej.
Najlepiej jest dopakować łucznictwo do około 70%, a resztę do 100% dobić na tabliczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, już dawno nie grałem i zastanawiam się, czy jak mam ''sejwy'' z G2 to mogę odpalić je na G2NK? Pierwszy raz gram magiem i wydaje mi się, że coś źle robię. Jestem juz w 3 rozdziale, a mam tylko 50 many i nie mogę sobie poradzić z Poszukiwaczami, nic im nie zabieram życia, a mana kończy sie bardzo szybko. Jakieś porady?

Spoiler

Kolejny problem, zabiłem Dextera, ale ten pirat zabrał mi list Kruka i nie mam co Vatrasowi dać, nie mogę dołączyć do Wodnego kręgu, drugie zadanie z bandytami też spaliłem bo sprzedałem miecze.

Można to jakoś naprawić? Nie mam zapisanego stanu gry z tamtego okresu, bo nadpisywałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Save z 2 nie działają w dodatku

Spoiler

1.List masz tylko musisz go przeczytac 2.Przeszukaj oboz gdzie znajdujesz list o dostawie broni przy nim powinnien byc pałasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 16:09, Karol44 napisał:

Save z 2 nie działają w dodatku

Spoiler

1.List masz tylko musisz go przeczytac

Też znalazłem takie rozwiązanie, ale nie ma tego listu, a nie sprzedałem bo nie bylem jeszcze u kupca.
>2.Przeszukaj oboz gdzie znajdujesz list o dostawie

Dnia 26.12.2012 o 16:09, Karol44 napisał:

broni przy nim powinnien byc pałasz

Dzięki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Info na start ten post pojawi się też w innych tematach dotyczących serii Gothic bo zależy mi na tym żeby jak najwięcej osób znających te gry wypowiedziało się na zadane przez mnie pytanie.

W związku z pewnym "projektem" (z braku lepszego słowa) potrzebuje może nie tyle charakterystyki Bezimiennego ale jak najwięcej informacji na jego temat. Chodzi mi tu o różnego rodzaju preferencje, styl mówienia, jakieś "powiedzenia". Generalnie zależy mi bardzo na jego stylu mówienia ale również innych aspektach które się skłądają na jego postać w odniesieniu do tej części serii.

Mam nadzieje że mogę liczyć na waszą pomoc i z góry dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z Gothickiem na nowym kompie z W7. Otóż,aby zagrać w grę,musze zawsze resetować kompa O_o. Jeżeli nie zresetuje go,to tylko uruchomi się proces Gothic2.exe i to wszystko - gra się w ogóle nie chce uruchomić,zaś po ponownym włączeniu normalnie się włącza. Reinstall nie pomógł. Nie mówię,że to jest problem wagi światowej,ale jednak troche denerwuje - ktoś się z tym spotkał i znalazł rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 14:47, bobobo napisał:

Mam dziwny problem z Gothickiem na nowym kompie z W7.

Raczej nie jest to problem samego Windowsa. Ja na w7 przechodziłem jakiś czas temu zarówno jedynkę jak i dwójkę z dodatkiem bez takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować