Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

No to wszystko jasne. Jest taki niemiły bug, polegający na tym, że nie wolno iść z Laresem na farmę Onara :)
Użyj kodu, zamień się w Laresa i sprawdź czy ma przy sobie ornament.

Gdzieś w Internecie jest jeszcze łatka która to naprawia, zaraz jej poszukam i wrzucę link jeśli będzie potrzeba, nie jestem pewien, bo sam nie miałem nigdy tego problemu, ale chyba powinna zadziałać "po fakcie".

EDIT:
Jeśli zajumanie ornamentu Laresowi i zaniesienie go samemu do Saturasa nie pomoże to:
ftp://eros.gram.pl/gothic/Patche/
Gothic II NK service pack 1.4 (2.9mb) zainstaluj i zobacz czy odblokuje się dialog z Laresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 19:56, Pitej napisał:

No to wszystko jasne. Jest taki niemiły bug, polegający na tym, że nie wolno iść z Laresem
na farmę Onara :)
Użyj kodu, zamień się w Laresa i sprawdź czy ma przy sobie ornament.

Gdzieś w Internecie jest jeszcze łatka która to naprawia, zaraz jej poszukam i wrzucę
link jeśli będzie potrzeba, nie jestem pewien, bo sam nie miałem nigdy tego problemu,
ale chyba powinna zadziałać "po fakcie".

Tak zrobię.
Jak nie będzie miał to kicha, bo jestem po 14 godzinach gry. Jedyny inny save to taki, w którym jestem po niecałych trzech xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzięcie ornamentu od Laresa z pomocą marvin mode''a zadziałało, aczkolwiek dalej nie mogę oddać Saturasowi listu od Vatrasa. Również, mimo że Lares zgodził się na towarzyszenie mi w drodze do jednego z kamiennych kręgów aby znaleźć ornament, to znów nie mam opcji "chodźmy".
Aczkolwiek dostałem dalszą część zadania od Nefariusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinno już działać. Oczywiście w lesie będziesz musiał poradzić sobie bez Laresa. List będziesz mógł oddać Saturasowi gdy magowie połączą wszystkie ornamenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ornament do Saturasa poszedł "bez questowo" czyli nie dostałem żadnego doświadczenia, bo normalnie to mi go wręcza Lares i poleca przekazać Magom.
Czy ten bug jeszcze coś powoduje?
Wstąpiłem do Straży Miejskiej i w momencie kiedy powinienem znaleźć dealera ziela z Dzielnicy Portowej (jestem już po rozmowe z Mortisem, Kardifem i Meldorem), sprawa się skomplikowała. Otóż w pierwszym rozdziale zaprosiłem Nadię na górę, bo zapomniałem, że na ziele są dwa osobne questy. Ona sobie tam stała aż do momentu kiedy zacząłem rozdział drugi. Teraz kiedy pytam (Nadia jest już na dole), mówi swoje standardowe "zostaw mnie w spokoju", a w oknie dialogowym z Bromorem nie mam możliwości skorzystania z usług Czerwonej Latarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią, że można tylko raz, inni z kolei, że wiele razy... Przyznam, że osobiście nie pamiętam. Najlepiej będzie jak sprawdzisz to sobie kodami. Kod na ciemnego grzyba to insert itpl_mushroom_01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 17:28, Rusty-Luke napisał:

Bonus +5 do many od jedzenia ciemnych grzybów jest stały czy tylko jednorazowy (dodaje
mane tylko za 1st razem)?


Jeśli dobrze pamiętam to w G2:NK ten bonus +5 do many działa wielokrotnie co 50 zjedzonych z grzybów. W samej podstawce bez NK jest to +10 many, ale jednorazowe.

EDIT: Hmm to mój pierwszy post w tym temacie od ponad 5 lat :D Chyba trzeba sobie odświeżyć Gothica i zagrać po raz któryś-nasty chyba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 17:28, Rusty-Luke napisał:

Bonus +5 do many od jedzenia ciemnych grzybów jest stały czy tylko jednorazowy (dodaje
mane tylko za 1st razem)?

W NK działa wiele razy. To samo z jabłkami i siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, teraz już wiem skąd to zamieszanie. Niedawno rozmawiałem o tym z kolegą i upierał się, że bonus jest jednorazowy, a mi się cały czas wydawało, że stały - i z tego powodu zbieram grzybki i odkładam sobie na później (akurat gram magiem). Widocznie on grał bez dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 14:36, Rusty-Luke napisał:

Który z myśliwych może nauczyć mnie wyciągnąć serce z demona? Potrzebne mi do stworzenia
runy.

Chyba Grom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 14:36, Rusty-Luke napisał:

Który z myśliwych może nauczyć mnie wyciągnąć serce z demona? Potrzebne mi do stworzenia
runy.

Ja na Twoim miejscu najpierw bym zerknął, czy nie ma go przypadkiem do sprzedania Gorax (ten od wina w klasztorze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 14:36, Rusty-Luke napisał:

Który z myśliwych może nauczyć mnie wyciągnąć serce z demona? Potrzebne mi do stworzenia
runy.


Jest on w okolicy gdzie stacjonują najemnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2013 o 15:06, Jaracz napisał:

Ja na Twoim miejscu najpierw bym zerknął, czy nie ma go przypadkiem do sprzedania Gorax
(ten od wina w klasztorze).

To była pierwsza rzecz, którą zrobiłem. W każdym razie, wygooglowałem, że serce można kupić od kupca z Górnego Miasta - Lutero (za 300 sztuk złota).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem z G2 NK. Gra po kilku minutach wyłącza kompa. Komp na bank się nie przegrzewa, gdy nie gram w G2 a co innego to jest wszystko ok a wystarczy ze odpale Gothica to nie minie 10 minut a tu puff i komp wyłączony. Mam Windows Vistę 64bit SP2 legalną gra tak samo legalna. Odpalana w trybie zgodności z XP. Szukałem po róznych forach ale np. plik .cfg jest w porządku. Kiedyś pamiętam też był problem z odpaleniem tego ale nie pamiętam jak wtedy to załatwiłem.

Odnowione kolejny raz. Anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 15:55, M_S_13 napisał:

Odnowione kolejny raz. Anyone?


Nie mam pojecia, bo nie siedze w temacie gothic w nowych kompach, ale pewnie komp jest zbyt nowy :P i system i pewnie bechy tez, ja bym sprobowal ustawic tylko 1 procesor-core dla procesu gothic. ale to taki pomysl, a nie rozwiazanie absolutne.
I pytanie jak komputer sie wylacza? nagle i ciah czarny ekran czy reset komputera czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp owszem jest nowszy niż G2 NK ale nie AŻ tak nowy, kupiony 4 lata temu prawie :P Poza tym kiedyś już na nim przeszedłem G2 NK do samego końca i pamiętam, że też jakiś problem z nim miałem na początku, ale nie pamietam jak go rozwiązałem. Gra chodzi kilka minut, randomowo czasem 5 czasem 10 i ciach nagle komp się całkowicie wyłącza bez ostrzeżenia, bez żadnego błędu nic, jakby ktoś odciął zasilanie. Komp na pewno się nie przegrzewa, chodzi cały czas na podkładce chodzącej, pasta termiczna była niedawno wymieniana, dodatkowo przy innych programach/filmach/grach typu Mass Effect 3 komp(laptop) chodzi normalnie wiele godzin z rzędu i nic się nie dzieje. Reinstalacja gry też nie pomaga ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam gram w G2 (podstawkę co prawda, ale nie powinno mieć to znaczenia) na i5 i Radeonie 7970. Działa świetnie (no nie liczyć typowych Gothicowych ścinek i lagów).
Spróbuj zainstalować DirectX 8, powinien się instalować przy instalacji G2, ale spróbuj. Do tego spróbuj wyłączyć Cienie Chmur w opcjach. Spróbuj grać bez zgodności z XP. Ja mam Windowsa 7 i nie musiałem nic ustawiać.
Ponadto tu masz linka do fanowskiego patcha do gry:

ftp://eros.gram.pl/gothic/Patche/g2nk_service_pack_v1.4.exe

To wszystko co przychodzi mi do głowy.
A, i po tym Service Pack 1.4 musisz rozpocząć grę od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować