Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2013 o 23:31, oskiiq napisał:

Jakieś porady jak dojść do lodowego smoka ????
Mam około 20/21 lvl, nie pamiętam, 80 siły i 60 w jednorecznej, śmigam z ostrzem beliara,
jako najemnik.

Nienawidze tego etapu w górniczej dolinie...


Czemu? Etap jest bardzo ciekawy i pełno w nim walki. Tylko ja chyba miałem wyższy poziom o ile dobrze pamiętam. Wyżej dostałeś już odpowiedź gdzie jest lodowy smok. Z tego co pamiętam to był chyba najtrudniejszy ze smoczych przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o pomoc w zabiciu 3 lodowych golemów, przed wejściem do obozu.

Grę już kiedyś przeszedłem, ale na kodach, nie byłem aż tak wytrwały. Teraz bawie się tylko w "k" i "f8"- żeby szybciej pokonywac odleglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 11:30, oskiiq napisał:

Bardziej chodziło mi o pomoc w zabiciu 3 lodowych golemów, przed wejściem do obozu.

Grę już kiedyś przeszedłem, ale na kodach, nie byłem aż tak wytrwały. Teraz bawie się
tylko w "k" i "f8"- żeby szybciej pokonywac odleglosci.

Grasz na NK/G2 samo? Przy smokach to już na spokojnie po 30 poziomie można mieć.. I kosić jak nie wiem :P
edit: z uciekania przed orkami też jest frajda- ja mam 26 poziom bodajże, 69 w jedn. 84 siła miecz 80dam. i nadal uciekam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NK, wbiłem 24 lvl. Też uciekam przed orkami, z smoczym zębczaem nie mam szans, z 2 poszukiwaczami też...
Przesadzony poziom trudności w tym dodatku. Pakuje póki co wszystko w siłę. myślę, że mógłbym kupić przyzwanie demona i tym zabić smoka, a reszte przeciwników uniknąć eliksirem szybkości, ale chyba nie o to chodzi...

A może jeszcze jedno, na maks poziomu widzenia szczegłółów(300%) gra umie zwolnić nawet do 15/20 klatek ? czy to sprze***ona optymalizacja czy cos z moim PC?
athlon II x3 3.2ghz
2 gb ram
radeon 7700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 12:25, oskiiq napisał:

NK, wbiłem 24 lvl. Też uciekam przed orkami, z smoczym zębczaem nie mam szans, z 2 poszukiwaczami
też...
Przesadzony poziom trudności w tym dodatku. Pakuje póki co wszystko w siłę. myślę, że
mógłbym kupić przyzwanie demona i tym zabić smoka, a reszte przeciwników uniknąć eliksirem
szybkości, ale chyba nie o to chodzi...

Czy nie o to? Grunt to nie używać kodów :P Jak zaczynasz od k k k k to kończysz na godmode. poza tym to też perfidne unikanie uwagi przeciwnika. Lepiej inwestować w mikstury szybkości :P Przyznam, że do tej pory zawsze grałem na kodach, ale przy tym znam mapę GD, J i K na pamięć, tak samo rozmieszczenie stworków etc (Wie ktoś gdzie jest klucz do skrzyni w górach w G2NK? Chronią ją tam dwaj palladyni, jest w jaskini przy wysokich schodach które przy samym dole obstawiane są przez dwa wargi) i teraz gra bez nich to świetna przyjemność :P 29 godzin już a jest w GK mówi za siebie. Wystarczy cierpliwość :P Smocze też mnie kładą, ale, cholercia, minimalnie
edit: smocze zębokły mają przedewszystkim zbyt duży zasięg i nawet z mieczem długim nie dosięgam ich przed ciosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 12:25, oskiiq napisał:

NK, wbiłem 24 lvl. Też uciekam przed orkami, z smoczym zębczaem nie mam szans, z 2 poszukiwaczami
też...

Oj tam, poziom jest w sam raz, oferuje jakieś wyzwanie, a gdy pozna się tajniki gry wcale nie jest trudno.
Jak pakujesz w jednoręczny to masz ułatwione zadanie. Orków pojedynczo klepie się banalnie (gdy wbiega na Ciebie, robisz kilka kroków w bok, on przebiega obok, zadajesz mu 3 - 4 ciosy w plecy, w razie potrzeby trochę się cofasz i od nowa). Zębacze pojedynczo też są dość proste, po prostu robisz krok do tyłu, gdy w Ciebie wbiega i chce Cię dziabnąć, potem zadajesz 2 - 3 ciosy, cofasz się trochę i ponawiasz.
Musisz po prostu wywabiać pojedynczo przeciwników z grup.
Poza tym pokręć się trochę po świecie, pozabijaj słabsze stworki, porób zadania, żebyś mógł nadgonić trochę z poziomem doświadczenia. Ja za sobą w sumie mam już z kilkanaście przejść gry i zazwyczaj pierwszy rozdział kończę z 15 poziomem na liczniku. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha, sprawa okazala sie łatwiejsza niż myslalem. Tak jak mówilem: eliksir szybkośći, przebiegłem wszystko, potworki w okół smoka pomógł mi zabić demon, następnie zmniejszyłem smoka, a jako dzidzia padł na 2 hity.
Dzięki za rozmowe panowie :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo skończę grę. Mam 42h jak na razie i wrota do Smoka Ożywieńca przed sobą. Pan Ciemności czy jak mu tam padł na 3razy. Cholera, jaki ja jestem dobry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 00:49, hammerfall87 napisał:

czy 3 rozdział wymyslili sadyści ? Albo to wina tego dodatku bo jest trudno a mam ponad
20 lev :P

Musisz chodzić z łukiem w ręku. Wtedy zobaczysz Poszukiwacza wcześniej i zabijesz go z łuku wcześniej, niż on cokolwiek zrobi. Tylko rozgladaj się na boki ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

45lvl (do 46 brakowało zaledwie 500exp) 20 pkt. nauki, 160siły 100% jedn. i wielki miecz. Tzn. 160dam +10do jedn. zapomniałem nazwy, coś na smoki co się kuje samemu :) Świetna zabawa, wrócę za kilka lat do tej gry. Niesamowicie wciągająca, klimatyczna i można tak gadać non stop. Świetna !
ps: zabijajcie wszystko co żyje na dany rozdział póki możecie. W 4 rozdziale nie było już ani jednego orka u mnie w GD, pełzacza i innych zębaczy. A, no i dla złota wpuściłem orków do zamku :) Fajnie się ganiali ale jak puściłem burze ognia bo mnie wkurzyli to nic nie zostaje ani z jednej ani z drugiej strony. Za 12k. z Jana które wyciagnałem kupiłem C.P.Łowcy Smoków i jazda do Irdorath. Polecam granie Najemnikiem- chyba najciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mili państwo, poratujcie proszę!

Problem co prawda natury czysto technicznej i utrzymujący się od dawien-dawna (czy: od września zeszłego roku, kiedy kupiłem nowego laptopa), ale mam wreszcie dość i postanowiłem zasięgnąć porady osób ogarniętych w temacie Gothica II. Mam zarówno Gothica II z dodatkiem na oddzielnej płycie, jak i bundle z Sagi Gothic z ExtraKlasyki, na starym laptopie i domowym kompie wszystko śmiga jak trzeba, a na tym nowszym niestety jest kaszan, konkretniej: nie idzie za diabła zmusić gry do uruchomienia się na tej wydajniejszej karcie graficznej. Były różne wersje sterowników, były kombinacje z wyłączaniem zintegrowanej karty w menedżerze urządzeń (wtedy gra się odpala i prezentuje piękny, czarny ekran, gdy dźwięk nadal działa normalnie), więc poddaję się i pytam się Was: da się coś z tym zrobić?

Konfiguracja komputera:
Intel Core i5-3210M (2,50GHz)
6GB RAM DDR3 1600MHz
GeForce GT650M 2GB (sterownik 314.22, właśnie zobaczyłem, że jest nowa wersja, zaraz ją postawię)
Intel HD Graphics 4000 (sterownik 9.17.10.2932)
OS: Win 7 Home Premium 64 bit

tl;dr: Gothic 2 NK odpala się tylko na zintegrowanym GPU i działa na nim jak kupa, były próby wyłączania zintegrowanej grafiki i zmuszania gry do odpalenia na GF650, nie poskutkowało. Jakieś rady?

Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi. Z G2 mam przeprawy od czasu kompa z Athlonem 2600XP+ i GFa 6600, więc nie traktujcie mnie jak laika, bo swoje wiem i paru rzeczy próbowałem. Dziękować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kope lat RX! :D

A próbowałeś w biosie wyłączyć permanentnie integre i żeby cały czas chodziło na GeForce?
Wydaje mi się, że powinna być taka opcja, ale to pewnie skróci czas pracy na baterii ogólnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chryste, Cinus, Ty żyjesz! :D

Próbowałem ZNALEŹĆ taką opcję, ale niestety jej tam nie ma. Z resztą, nie ma co się dziwić, recovery DVD dostarczony z tym Samsungiem ma linię komend PO KOREAŃSKU, więc zbyt logiczne by było umieszczenie toggle''a ON/OFF. :/ To niestety nie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 18:11, Fenrir_CFX napisał:

Chryste, Cinus, Ty żyjesz! :D

Żyję, żyję i tłukę mobki w Guild Wars 2 :D

Dnia 05.08.2013 o 18:11, Fenrir_CFX napisał:

Próbowałem ZNALEŹĆ taką opcję, ale niestety jej tam nie ma. Z resztą, nie ma co się dziwić,
recovery DVD dostarczony z tym Samsungiem ma linię komend PO KOREAŃSKU, więc zbyt logiczne
by było umieszczenie toggle''a ON/OFF. :/ To niestety nie wypali.


To lipny ten bios :P Może ma jakąś nowszą wersję?
Ogólnie z tego co udało mi się ustalić przyczyną tego, że gothic 2 odpala się na integrze jest to, że jest to gra, która byłą robiona pod DirectX 8, a NVIDIA Optimus czyli ustrojstwo odpowiadające za przełączanie między integrą a dedykowaną grafiką działa przy grach mających co najmniej DirectX 9.
Także pod tym kątem bym próbował szukać jakichś rad, sam tu niestety wiele nie pomogę, bo nigdy z tym nie miałem do czynienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki, tyle sam wydedukowałem, ale niestety, takie proste rozwiązanie nie koniecznie ma ochotę działać - to, albo mój GF650 osiąga przy wymaksowaniu detali jakieś 25 klatek na zalesionych obszarach. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, po formacie mam mały problem z dodatkiem - nijak nie idzie go zainstalować mimo iż sprawdzalem już 3 sterowniki karty graficznej 2 wersje directx itp. Podstawka zainstalowała się bez problemu a przy NK mam takie oto komunikaty.
http://sv070.sendspace.pl/cache/img/2013/09/19/a5/16a81a8c381c17d1590e5fd.1100x1100.jpg
Jakieś pomysły co mogę zrobić :) ?

20130919160147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 16:04, Tuldor1 napisał:

witam serdecznie, po formacie mam mały problem z dodatkiem - nijak nie idzie go zainstalować
mimo iż sprawdzalem już 3 sterowniki karty graficznej 2 wersje directx itp. Podstawka
zainstalowała się bez problemu a przy NK mam takie oto komunikaty.
http://sv070.sendspace.pl/cache/img/2013/09/19/a5/16a81a8c381c17d1590e5fd.1100x1100.jpg
Jakieś pomysły co mogę zrobić :) ?


Jaki masz system? Spróbuj zrobić obraz płyty i zainstalować. Ew. jak to nie pomoze to "pozyskaj" ;) skądś płytkę z NK i spróbuj zainstalować. Ja kiedyś na 7 miałem podobny problem i dopiero uzyskanie kopii zapasowej pomogło.

Swoją drogą miło patrzeć że gothic mimo swoich lat nadal jest grany :D do dziś pamiętam jak pokazali pierwszy filmik ze ścierwojadem w oczekiwaniu na gothic 3...ehh dzieciństwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować