Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2013 o 18:03, gosciu2013 napisał:

Proponujesz porywanie się na wargi w pierwszym rozdziale( bez czita z Laresem i bez zamiany
w zwierzę?)? Jak taką siłę wytrenowałeś?

Napisałem póki możecie. W 1 rozdziale nie dawałem rady wargom ale po powrocie z Jarkendaru już nie ma mocnych :P Orki tylko zostawały no i oczywiście wargi w ich najbliższym otoczeniu (trudno ich jest wypłoszyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 20:03, Accid napisał:

Napisałem póki możecie. W 1 rozdziale nie dawałem rady wargom ale po powrocie z Jarkendaru
już nie ma mocnych :P Orki tylko zostawały no i oczywiście wargi w ich najbliższym otoczeniu
(trudno ich jest wypłoszyć)


Czemu odpowiadasz TY?
Mimo wszystko nigdy nie doszedłem do więcej jak 120(?) pkt danej cechy(zręczność), a już na pewno nie jednoczesnei 100% skilla na broń.

Powyżej 90 pkt 1 pkt umejetnosći kosztuje 5 PN. Więc jak to zrobić? Gdzie końxczyłą sie granica ulepszania za PN a weszły w grę mikstury/tablice?

Brałeś szpon? Ja zawsze, psuje to klimat. Zarówno potęgą miecza, jak i wyglądem.

Czy wybijając wargi w pierwszym rozdziale one automatycznie odnowia się w drugim, czy raczej zsumują się( były dwa, są trzy czy cztery?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 11:29, gosciu2013 napisał:

Czemu odpowiadasz TY?

Zmieniłem nick :P

Dnia 20.09.2013 o 11:29, gosciu2013 napisał:

Mimo wszystko nigdy nie doszedłem do więcej jak 120(?) pkt danej cechy(zręczność), a
już na pewno nie jednoczesnei 100% skilla na broń.

Powyżej 90 pkt 1 pkt umejetnosći kosztuje 5 PN. Więc jak to zrobić? Gdzie końxczyłą sie
granica ulepszania za PN a weszły w grę mikstury/tablice?

Zabiłem wszystkie stwory w świecie gry (absolutnie), z tablic i mikstur to korzystałem czasami przy 60 siły czasami przy 40 zależnie od potrzeb. Miałem 100% przy jedn. i ponad 100 siły.

Dnia 20.09.2013 o 11:29, gosciu2013 napisał:


Brałeś szpon? Ja zawsze, psuje to klimat. Zarówno potęgą miecza, jak i wyglądem.

Nie korzystałem, wyrzucili do morza :P

Dnia 20.09.2013 o 11:29, gosciu2013 napisał:


Czy wybijając wargi w pierwszym rozdziale one automatycznie odnowia się w drugim, czy
raczej zsumują się( były dwa, są trzy czy cztery?)?

tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 17:53, Corvus92 napisał:

Jaki masz system? Spróbuj zrobić obraz płyty i zainstalować. Ew. jak to nie pomoze to
"pozyskaj" ;) skądś płytkę z NK i spróbuj zainstalować. Ja kiedyś na 7 miałem podobny
problem i dopiero uzyskanie kopii zapasowej pomogło.

Swoją drogą miło patrzeć że gothic mimo swoich lat nadal jest grany :D do dziś pamiętam
jak pokazali pierwszy filmik ze ścierwojadem w oczekiwaniu na gothic 3...ehh dzieciństwo
:D

xp wersja 32, płytę mam oryginalną staruszkę więc nic na szczęście pozyskiwać nie trzeba ;) I nie wspominaj o G3 bo to profanacja :P

"Czy wybijając wargi w pierwszym rozdziale one automatycznie odnowia się w drugim, czy raczej zsumują się( były dwa, są trzy czy cztery?)?"
Potwory się sumują, wiec nie ma sensu ubijać ich w 1 rozdziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś mody do NK, które dodają smaczków, uaktywniają questy, poprawiają grafike? Chodzi o to, że linia fabularna pozostaje ta sama tylko pojawiają sie nowe elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam The Returning, który jest swego rodzaju Edycją Rozszerzoną Nocy Kruka. Sprawdź także Velaya - Historia Wojowniczki. Dodaje on całkiem nową linię fabularną, wyjaśnia wiele rzeczy z podstawki oraz ukazuje, co dzieje się na wyspie Khorinis po odpłynięciu Bezimiennego. Zamieszczam linki do szczegółowych opisów obu modów.

http://pl.gothic.wikia.com/wiki/The_Returning

http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Velaya_-_Historia_wojowniczki

EDIT: Ups, nie przeczytałem ze zrozumieniem drugiego zdania :P Tak czy siak, The Returning powinien wystarczyć na bardzo długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc, bankowo bede testowal Returning :) Tylko cięzko o działającego i szybkiego linka, ale cos wymysle.

Swoją drogą mam pewne zapytanie
Czy znajdują się tu fani Gothica z Poznania? Chcialbym zrealizować pewien projekt, ale potrzebuje zapaleńców do pomocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem oglądać jakieś lets playe na yt i zachciało mi się ponownie przejść tą grę. Wiele już zapomniałem, zaraz poleciała płytka z II+dodatek z cdaction do napędu i ponownie poczułem klimat tej gry. Jest po prostu niesamowity od samego początku. Absolutnie nic mi nie przeszkadza w grze, to nadal ten bardzo dobry stary gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2013 o 15:47, Damianuss1 napisał:

Ostatnio zacząłem oglądać jakieś lets playe na yt i zachciało mi się ponownie przejść
tą grę. Wiele już zapomniałem, zaraz poleciała płytka z II+dodatek z cdaction do napędu
i ponownie poczułem klimat tej gry. Jest po prostu niesamowity od samego początku. Absolutnie
nic mi nie przeszkadza w grze, to nadal ten bardzo dobry stary gothic.


Ja od środy mam więcej luzu i planuję odświeżyć sobie serię, chcę znów poczuć ten klimat.
Brakuje mi takich gier jak Gothic, wiem że powstają nowe RPG''i ale to nie to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 14:12, Isildur napisał:

Brakuje mi takich gier jak Gothic, wiem że powstają nowe RPG''i ale to nie to samo :)

Nie to samo bo takiej siermięgi już nikt nie robi w tych czasach, a właśnie to w Gothicach jest najlepsze hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jest po prostu niesamowity od samego początku. Absolutnie

Dnia 04.10.2013 o 15:47, Damianuss1 napisał:

nic mi nie przeszkadza w grze, to nadal ten bardzo dobry stary gothic.

Bez przesady, grafika nawet w momencie premiery nie budziła jakiegoś zachwytu (szczegółnie w jedynce), a inteligencja sojuszników jest powalająca... w negatywnym sensie. Mi się marzy remake serii (od jedynki do trójki), z jakąś genialną grafiką, usprawnieniami w mechanice i inteligencji, może nowymi questami. Albo nowa część, która nawiązywałaby bezpośrednio do korzeni, a więc do jedynki i do dwójki (i dodatku, ten jest genialny). Trzecia część też była w porządku, miło mi się grało, ale nie miała już tego klimatu (chyba z uwagi na monotonność zdobywania miast po kolei) i skopano system walki i optymalizację. W kolejne części już nie grałem, bo podobno były jeszcze gorsze, a nie chce sobie psuć zdania o serii. :P

W każdym razie, seria Gothic, chociaż nie bez wad, to jedna z najlepszych serii gier, w jakie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio kupiłem na cdp.pl Gothic 2 Złotą Edycję- trochę walki ale udało się ustawić rozdzielczość 1920x1080 i powiem że moim zdaniem gra dalej wygląda ładnie. Nie ma tych wspaniały efektów ale gra dalej jest śliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 22:06, Karol44 napisał:

Po włączeniu 8x AA i 16x Filtrowania-Anizotropowego gra wygląda naprawdę dobrze;-d

Rozumem mówimy o wymuszonym, przez serownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 01:05, manutdxardas napisał:

witam, szukam gry, w którą zagram na multi o każdej porze, gra powinna być ciekawa jak
g1 i 2 a nie totalne dno jak 3 i 4, ktoś zna podobne ( w WOW nie grałem jeszcze)

Tutaj zadaj swoje pytanie szybciej uzyskasz odpowiedź: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6471&u=28389

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w poradniku gohic 2 i g2 nk nie ma żadnego opisu pewnej misji z 3 lub 5 rozdziału, (pamiętam , że pojawia się ona po powrocie z górniczej doliny, na tej farmie koło wieży xardasa, w dzienniku zadań widnieje jako ''''Laska Maletha''''- gdzieś ją zgubił i trzeba ją odnależć, ktoś wie gdzie ona jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować