Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Mam pytanie: Pamiętam, że w starym forum był poruszony temat o tym co można zrobić z bronią Kruka "Szponem Beliara", ale teraz stare forum zostało skasowane i te dane znikły. Więc pytam co z tym można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:31, Priam napisał:

Mam pytanie: Pamiętam, że w starym forum był poruszony temat o tym co można zrobić z bronią Kruka "Szponem Beliara", ale
teraz stare forum zostało skasowane i te dane znikły. Więc pytam co z tym można zrobić?


- Mozna je sobie zachowac i ladowac w kapliczkach beliara!
- Mozna je oddac Saturasowi by on go zniszczyl :]

Chyba o to chodzi tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:31, Priam napisał:

(...) Więc pytam co z tym można zrobić?


Jeśli grasz paladynem, to ja bym oddał. Wiem na 100%, że podwójny miecz paladyna ten po święceniu jest znacznie lepszy od Szpona Beliara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 09.10.2005 o 15:47, DEViANCE napisał:

Jeśli grasz paladynem, to ja bym oddał. Wiem na 100%, że podwójny miecz paladyna
ten po święceniu jest znacznie lepszy od Szpona Beliara.

Jednoręczny miecz paladyna, po święceniu, też jest sporo lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:47, DEViANCE napisał:

> (...) Więc pytam co z tym można zrobić?

Jeśli grasz paladynem, to ja bym oddał. Wiem na 100%, że podwójny miecz paladyna
ten po święceniu jest znacznie lepszy od Szpona Beliara.

chyba zartujesz... :o przeciez wlasnie szpon jest najbardziej ''uber'' mieczem w calej grze, tak wypasionym, ze go praktycznie wcale nie uzywalem, bo za latwo bylo... jesli poswiecisz troszke punktow zycia to szpona mozna ulepszyc, a na najwyzszym poziomie posiada on az 50% szansy na rzucenie blyskawic bez bloku,co powoduje, ze co drugi cios zadaje kilkaset dodatkowych obrazen od elektrycznosci - efekt jest taki, ze jak nawet ork zablokuje cios to otrzyma obrazenia... wlasciwe jak raz gralem to dzieki walce szponem w II-gim rozdziale cala gornicza doline z wszystkiego oczyscilem wlasnie z powodu zadawania przez szpon tych dodatkowych obrazen... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:22, trollf napisał:

> > (...) Więc pytam co z tym można zrobić?

/.../

Dnia 09.10.2005 o 16:22, trollf napisał:

jest najbardziej ''''uber'''' mieczem w calej grze, tak wypasionym, ze go praktycznie wcale nie uzywalem, bo za latwo bylo...

/.../
Wiesz, ja też grałem w Noc Kruka i miałem ten miecz. I, jako paladyn, wolę miecz paladyna i to jednoręczny, niz Szpon Beliara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:33, KrzysztofMarek napisał:

Wiesz, ja też grałem w Noc Kruka i miałem ten miecz. I, jako paladyn, wolę miecz paladyna i to jednoręczny, niz Szpon Beliara.


O gustach się nie dyskutuje, ale...
Szpon można ulepszać co dwa poziomy. Dodatkowo zadaje obrażenia magiczne, które są efektywnejsze od zwykłych. Moim zdaniem naprawdę ułatwia grę.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze szponem beliara gra idzie baaardzo prosto i to nie jest juz takie dobre dla gracza! Lepiej sie co nieco pomeczyc i miec z tego kozysci w postaci zadowolonia itd... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:50, Milteen napisał:

Ze szponem beliara gra idzie baaardzo prosto i to nie jest juz takie dobre dla gracza! Lepiej sie co nieco pomeczyc i miec
z tego kozysci w postaci zadowolonia itd... :]

A jak idzie walka ze Smokiem Ożywieńcem? Bo słyszałem (pewnie to tylko wrogie plotki), że Smok Ożywieniec od Szponu Beliara dostaje łachotek i jeśli zdycha, to głównie ze śmiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 17:33, KrzysztofMarek napisał:

> Ze szponem beliara gra idzie baaardzo prosto i to nie jest juz takie dobre dla gracza! Lepiej sie co nieco pomeczyc
i miec
> z tego kozysci w postaci zadowolonia itd... :]
A jak idzie walka ze Smokiem Ożywieńcem? Bo słyszałem (pewnie
to tylko wrogie plotki), że Smok Ożywieniec od Szponu Beliara dostaje łachotek i jeśli zdycha, to głównie ze śmiechu...

Heh nie wiem nigdy nie szlem na smoka z mieczem beliara (ale to pewnie smieszne plotki) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 17:33, KrzysztofMarek napisał:

A jak idzie walka ze Smokiem Ożywieńcem? Bo słyszałem (pewnie to tylko wrogie plotki), że Smok Ożywieniec od Szponu Beliara dostaje łachotek i jeśli zdycha, to głównie ze śmiechu...


To są wrogie plotki :))
Ubiłem Smoka-Ożywieńca Szponem i nawet się nie zdyszałem. Troche trzeba pobiegać, ale nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 17:52, walgierz napisał:

> /.../
To są wrogie plotki :))

No, to wyjaśnia sprawę definitywnia. W Nocy Kruka ubiłem Ożywieńca tylko raz, mieczem jednoręcznym paladyna, a o tym, że Szpon Beliara nie działa na Ożywieńca przeczytałem na starym forum i nie zauważyłem sprostowania (może przegapiłem). Ale i tak nie lubię Szponu Beliara (chociaż go nie oddałem ani nie wyrzuciłem). Paladyn walczy mieczem paladyna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 18:15, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> To są wrogie plotki :))
No, to wyjaśnia sprawę definitywnia. W Nocy Kruka ubiłem Ożywieńca tylko raz,
mieczem jednoręcznym paladyna, a o tym, że Szpon Beliara nie działa na Ożywieńca przeczytałem na starym forum i nie zauważyłem
sprostowania (może przegapiłem). Ale i tak nie lubię Szponu Beliara (chociaż go nie oddałem ani nie wyrzuciłem). Paladyn
walczy mieczem paladyna!


Ja zabiłem smoka ożywieńca kiedyś pośfięconym mieczem dwuręcznym paladyna, a innym razem ciężką kuszą łowcy smoków. Ale sprubuję też szponem beliara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 18:15, KrzysztofMarek napisał:

Ale i tak nie lubię Szponu Beliara (chociaż go nie oddałem ani nie wyrzuciłem). Paladyn walczy mieczem paladyna!


Dla mnie Szpon ma tylko jedną wadę. Lubię sobie mocno podkręcić głośniczki, żeby słyszeć te wszystkie wspaniałe odgłosy GII, a jak uderzy błyskawica, to aż w głowie huczy...
No, ale to tak miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem kilkakrotnie sieknąć smoka Ożywieńca szponem Beliara i nie dało rady. On chyba rzuca jakieś antyczary i my sami dostajemy błyskawicą.
Gdy później spróbowałem konsekrowanym dwuręcznym mieczem, to bez problemu ubiłem tamtegoż smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:15, woyaru napisał:

Ja próbowałem kilkakrotnie sieknąć smoka Ożywieńca szponem Beliara i nie dało rady. On chyba rzuca jakieś antyczary i my sami dostajemy błyskawicą.


Ulepszałeś Szpon? Bo jeśli tak, to ja nie rozumiem...
Odkąd zabiłem Kruka, to machałem Szponem i żadnych problemów nie było. Ożywieńca też ubiłem i choć trochę oberwałem, to większych problemów nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem taki sam przypadek, też obrywałem własnym piorunem, i to dosyć mocno, bo miałem 49lvl. Czyli szpon miałem na maxa. Ale to jest różnie. Mój kumpel nie obrywał. To jest od czegoś zależne, tylko pytanie od czego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem taki sam przypadek, też obrywałem własnym piorunem, i to dosyć mocno, bo miałem 49lvl. Czyli szpon miałem na maxa. Ale to jest różnie. Mój kumpel nie obrywał. To jest od czegoś zależne, tylko pytanie od czego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:19, walgierz napisał:

Ulepszałeś Szpon? Bo jeśli tak, to ja nie rozumiem...
Odkąd zabiłem Kruka, to machałem Szponem i żadnych problemów nie było. Ożywieńca też ubiłem i choć trochę oberwałem, to większych problemów nie pamiętam...

Oczywiście, że ulepszałem. Ale w moim przypadku nie dało rady szponem ubić Ożywieńca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować