Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2005 o 18:05, Darkstar181 napisał:

Dziury? Jakie dziury?Jaki drwal? Ten co zaginął w obozie piratów? Jak go znaleźć?O jakich dziurach mówiciwe? W górniczej
dolnie owszem,jedna było(ale ona występowało już w jedynce,zresztą można było wejść do jaskini normalną drogą ,nie dziurą.)W
NK widziałem tylko urwiska,nie dziury.


Chodzi o dziurę która znajduje się za drwalami jak się skoczy do niej dostaje sie premie za wyczyn a na dole leży niezywy pirat wraz z kilkoma topielcami. Questa daj koleś znajdujący się za drwalem piłującym drewno (na takiej jakby półce skalnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***

Na Gothic3.com pojawiło się już 3 pytanie konkursowe. Nie powiem, żeby było proste:

"What is Alwin''s profession?

Farmhand
Hunter
Butcher
Shepherd
Fisherman

O ile pamiętam Alwin to ten, który mieszka w Khorinis tuż pod Placem Wisielców. Jego dom z zewnątrz wyposażony jest w narzędzia do pracy w polu, a i rosnące zboże wskazywało by na farmera. Z kolei stojąca przed domem malutka zagroda z 3-ma owcami powinna utwierdzać nas w przekonaniu, że Alwin jest hodowcą.

Jednal, gdy wejdziemy do domu, widzymi stół rzeźnika, wraz z zabitą owcą i przetworami mięsnymi - a więc rzeźnik.
I to brzmii najbardziej prawdopodobnie - ale czy taka jest właściwa odpowiedź :] ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

butcher, butcher...
te narzedzia do pracy w polu i rosnace zboze wskazuje raczej na samodzielna uprawe paszy dla owiec, ktore potem na stol i <ciach> :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, jak tak przeglądam ten wątek, to co raz bardzie tęsknie za Gothiciem ;) Coś mysle, ze sobie ponownie go zaimstaluje i znów przejde :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sobie szperałem po moim (strasznie zaśmieconym) dysku i znalazłem całkiem sporo zapisanych stron tematów o gothicu ze starego forum, najwięcej jest z nocy kruka. jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłać na maila lub zamieścić na jakimś serwerku, lecz narazie możliwości mam ograniczone bo net mi w domu nie działa, więc nie wiem kiedy mógłbym to wysłać. myślę, że parę osób to zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 12:16, cinus` napisał:

ostatnio sobie szperałem po moim (strasznie zaśmieconym) dysku i znalazłem całkiem sporo zapisanych stron tematów o gothicu
ze starego forum, najwięcej jest z nocy kruka. jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłać na maila /.../


Ja poproszę!
epiphany@gazeta.pl

Właśnie zaczęłam grać i bardzo mi się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 12:16, cinus` napisał:

ostatnio sobie szperałem po moim (strasznie zaśmieconym) dysku i znalazłem całkiem sporo zapisanych stron tematów o gothicu
ze starego forum, najwięcej jest z nocy kruka. jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłać na maila lub zamieścić na jakimś
serwerku, lecz narazie możliwości mam ograniczone bo net mi w domu nie działa, więc nie wiem kiedy mógłbym to wysłać. myślę,
że parę osób to zainteresuje.

Chętnie skorzystam.
Darkstar181@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 12:16, cinus` napisał:

ostatnio sobie szperałem po moim (strasznie zaśmieconym) dysku i znalazłem całkiem sporo zapisanych stron tematów o gothicu
ze starego forum, najwięcej jest z nocy kruka. jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłać na maila lub zamieścić na jakimś
serwerku, lecz narazie możliwości mam ograniczone bo net mi w domu nie działa, więc nie wiem kiedy mógłbym to wysłać. myślę,
że parę osób to zainteresuje.


tez sie na to pisze, z góry dzięki.
valas@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 16:46, Epiphany napisał:

> ostatnio sobie szperałem po moim (strasznie zaśmieconym) dysku i znalazłem całkiem sporo zapisanych stron tematów o
gothicu
> ze starego forum, najwięcej jest z nocy kruka. jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłać na maila /.../

Ja
poproszę!
epiphany@gazeta.pl

Właśnie zaczęłam grać i bardzo mi się przyda.


O rany, kobiałka grająca w Gothica! - zjawisko niezmiernie rzadkie...:o)
Idź o piątej rano do Wulfgara (tego nauczyciela walki mieczem w straży miejskiej), i zagadaj do niego a dostaniesz za darmo 2 punkty w którejś broni (jednoręcznej lub dwuręcznej), niestety nie pamiętam już, czy trzeba być w straży aby to się stało, chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 13:31, verbum napisał:

O rany, kobiałka grająca w Gothica! - zjawisko niezmiernie rzadkie...:o)

Coś czuję, że dostanie Ci się za "kobiałkę". I zamiast powitać niewiastę chlebem i solą, krzesło zaproponować, to Ty się dziwisz :P

Dnia 30.11.2005 o 13:31, verbum napisał:

Idź o piątej rano do Wulfgara (tego nauczyciela walki mieczem w straży miejskiej), i zagadaj do niego a dostaniesz za darmo 2 punkty w którejś broni (jednoręcznej lub dwuręcznej), niestety nie pamiętam już, czy trzeba być w straży aby to się stało, chyba nie.

Jednoręcznej i nie trzeba być w straży. Byle nie być najemnikiem.
A takich bonusów jest więcej.
Dobrym startem jest wydanie 1000 sztuk złota (po 50) u maga ognia na targowisku (jako ofiarę). Dostaje się sporo PŻ i nieco innych bonusików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 13:31, verbum napisał:

O rany, kobiałka grająca w Gothica! - zjawisko niezmiernie rzadkie...:o)


Co nie - rzadko która dziewczyna wytrzyma tyle godzin z zarostem na twarzy ;)

Dnia 30.11.2005 o 13:31, verbum napisał:

Idź o piątej rano do Wulfgara (tego nauczyciela
walki mieczem w straży miejskiej), i zagadaj do niego a dostaniesz za darmo 2 punkty w którejś broni (jednoręcznej lub dwuręcznej),
niestety nie pamiętam już, czy trzeba być w straży aby to się stało, chyba nie.


Trzeba być obywatelem miasta, nie trzeba być strażnikiem.
Ten tips juz znałam ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 13:46, walgierz napisał:

Coś czuję, że dostanie Ci się za "kobiałkę".
I zamiast powitać niewiastę chlebem i solą, krzesło zaproponować, to Ty się dziwisz :P


Dziękuję, ale jestem po obiedzie ;)

Dnia 30.11.2005 o 13:46, walgierz napisał:

A takich bonusów jest więcej.
Dobrym startem jest wydanie 1000 sztuk złota (po
50) u maga ognia na targowisku (jako ofiarę). Dostaje się sporo PŻ i nieco innych bonusików.


To też już zrobiłam ;)
O grzybach i jabłkach też wiem, ale na razie nie korzystam - poprzednim razem nie skończyłam gry, bo idiotycznie rozwijałam postać, tym razem tego błędu nie zamierzam popełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 13:59, Epiphany napisał:

O grzybach i jabłkach też wiem, ale na razie nie korzystam - poprzednim razem nie skończyłam gry, bo idiotycznie rozwijałam postać, tym razem tego błędu nie zamierzam popełniać.

Co za samokrytyka :D
O gulaszu Thekli pewnie też wiesz, bo to proste.
A o Rengaru (zręczność) i paladynie z klasztoru (broń dwuręczna)? Bo to się czasem też przydaje.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 14:14, walgierz napisał:

Co za samokrytyka :D


No wiesz - jak się na samym początku gry zamiast w siłę pakuje w szkolenie ognika, "bo to taki fajny bajer jest", to nie ma co potem się oszczędzać ;)

Dnia 30.11.2005 o 14:14, walgierz napisał:

O gulaszu Thekli pewnie też wiesz, bo to proste.
A
o Rengaru (zręczność) i paladynie z klasztoru (broń dwuręczna)? Bo to się czasem też przydaje.
Pozdrawiam


Nie słyszałam tylko o paladynie. To bonus dostępny dla wszystkich postaci? Dla najemników też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 14:51, Epiphany napisał:

Nie słyszałam tylko o paladynie. To bonus dostępny dla wszystkich postaci? Dla najemników też?

Z tego co wiem, to nie. Tylko dla nowicjuszy.
I trzeba wykonać konkretne zadanie. Ale nie pamietam jakie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 15:11, walgierz napisał:

> Nie słyszałam tylko o paladynie. To bonus dostępny dla wszystkich postaci? Dla najemników też?
Z tego co wiem, to
nie. Tylko dla nowicjuszy.
I trzeba wykonać konkretne zadanie. Ale nie pamietam jakie :(


po prostu trzeba załatwić trening z sergiem dal babo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 13:55, Epiphany napisał:

Trzeba być obywatelem miasta, nie trzeba być strażnikiem.
Ten tips juz znałam ;) ;) ;)


- widzę, że zaczynasz najtrudniejszą drogą, czyli najemnikiem - tylko pogratulować :)
Te bonusy i tricki są już powszechnie znane, napisałem o tym, bo nie było na tym forum (przynajmniej wyszukiwarka nie wyrzuciła), wiesz też zapewne, że od samego początku gry(!) trzeba podchodzić do każdej z kapliczek i poza modlitwą dawać zawsze 100szt. złota, dostaje się +1 pkt. siły lub zręczności, a pod koniec gry many. Była już o tym mowa tutaj, od siebie chciałem tylko dodać, że raczej nie ma reguły na to kiedy się dostanie ten punkt przy kapliczce - niby zawsze po otrzymaniu nowego poziomu, ale (!) zdarzyło mi się bez otrzymania poziomu dostać 2 pkt. w różnych kapliczkach, także mając w pobliżu kapliczkę zawsze warto podejść...:) a pieniędzy to raczej nie brakuje w G 2 (Harad+ stalowe pręty u Benneta)

Dnia 30.11.2005 o 13:55, Epiphany napisał:

Co nie - rzadko która dziewczyna wytrzyma tyle godzin z zarostem na twarzy ;)


- jakby tego było mało, grając palladynem trzeba jeszcze do Czerwonej Latarni chodzić...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 19:06, verbum napisał:

Była już o tym mowa tutaj, od siebie chciałem tylko dodać, że raczej nie ma reguły na to kiedy się
dostanie ten punkt przy kapliczce - niby zawsze po otrzymaniu nowego poziomu, ale (!) zdarzyło mi się bez otrzymania poziomu dostać 2 pkt. w różnych kapliczkach, także mając w pobliżu kapliczkę zawsze warto podejść...:)

jest regula... dokladnie raz dziennie kapliczki sie odnawiaja - tankujesz raz, idziesz spac do polnocy, tankujesz drugi raz, znow spisz do polnocy itd. - tak czy inaczej, jesli od ostatniej wizyty w ktorejkolwiek kapliczce mina 24 godziny, mozna odwiedzic jedna z nich ponownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować