Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2005 o 18:31, Monastor napisał:

http://www.gothic3.com/index.php?do=09709911610511111006110809711010311709710310103810809711010306110111010303
8112114101118112097103101061115112101099105097108110111118048053046112104112038112114101118115099101110101061& lt;
br />a jednak... Esencji many nie dostaniemy :(


Głupi długaśny URL :/

Chodzi oczywiście o stronkę gothic 3 z odpowiedziami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 07.12.2005 o 18:32, Monastor napisał:

> br />a jednak... Esencji many nie dostaniemy :(
> > > > Głupi długaśny URL :/

Chodzi oczywiście o stronkę gothic 3 z odpowiedziami :/


Ee, dziwne - tak jak gdzieś pisałem Alwin był zarówno rzeźnikiem, pasterzem jak i rolnikiem.

Ale dlaczego mamy odpowiedź Fletcher (czyli łuczarz) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 17:07, Epiphany napisał:

Dziękuję za wszystkie dobre rady. Przyznam się, ze juz zgłupiałam ;)

No nic - wprawdzie gram najemnikiem, lecz postawię na luki i broń jednoręczną. Najwyzej będę
zaczynać po raz trzeci za pól roku ;)


- jeśli chce się mieć jak najmniej problemów, to nie warto dawać punkty w łuki, czy kusze...(wtedy rozdrabniasz się - a w efekcie nie będziesz dobra ani w mieczu, ani w łuku!).
Po prostu od początku kształcisz się w jednej(!) broni i pod nią (!) dajesz punkty.
Czyli trzeba jak najszybciej dojść do mistrza w 1-ręcznym, dając przy okazji cały czas punkty w siłę. Gdy się dojdzie do 60-70 procent i będziemy w stanie założyć "dobry długi miecz", to znaczy, że mniej więcej do 3, 4 rozdziału damy sobie radę...Jeśli się zna rozmieszczenie potworów na mapie, to można dojść do mistrza nawet w 1 Rozdziale (lub na początku drugiego...- najmocniejszym zabitym potworem będzie wtedy zębacz, no może ze 3 wargi), w każdym razie walcząc z kamiennymi strażnikami, a potem przenosząc się do Zapomnianego miasta budowniczych mamy już mistrza i ok. 70-80 punktów siły (bez amuletu pasa i pierścieni).
Oczywiście zaraz się zacznie dystkusja jak to można zrobić inaczej itd. - tak jak napisałem jest najprościej i najwygodniej, czyli jednoręczny do mistrza+siła (po drodze 1st. kowalstwa i otwieranie zamków), reszta jak złodziejstwo, alchemia itd. później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 16:46, verbum napisał:

Oczywiście zaraz się zacznie dystkusja jak to można zrobić inaczej itd. - tak jak napisałem jest najprościej i najwygodniej, czyli jednoręczny do mistrza+siła (po drodze 1st. kowalstwa i otwieranie zamków), reszta jak złodziejstwo, alchemia itd. później...

Dyskusja nie ma sensu, bo z grubsza to najlepsza droga. Broń jednoręczna jest łatwiejsza w użyciu niż 2-ręczna, a dystansowa nie jest w zasadzie potrzebna do niczego. Jest tylko alternatywną drogą rozwoju postaci.
Tylko po co kowalstwo? Przyznaję, że raczej nie wybieram go nigdy. Za to alchemię koniecznie. Kilka questów jest z nią związanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 22:01, walgierz napisał:

> Oczywiście zaraz się zacznie dystkusja jak to można zrobić inaczej itd. - tak jak napisałem
Tylko po co kowalstwo? Przyznaję, że raczej nie wybieram go nigdy. Za to alchemię koniecznie.
Kilka questów jest z nią związanych :)

Ja zawsze kończe kowalstwo - najwięcej kasy można zebrać - ale potrzebna tylko na poczatku... Teraz jak będę prezchodził NK to skończe alchemie, zobaczymy czy to tak się popłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 09:00, Cronos napisał:

> > /.../
Ja zawsze kończe kowalstwo - najwięcej kasy można zebrać - ale potrzebna tylko na poczatku...
Teraz jak będę prezchodził NK to skończe alchemie, zobaczymy czy to tak się popłaca...

A ja zawsze, jako szlachetny paladyn, wstepuję do gildii złodzieji. Już na poczatku załapuję się na miecz mistrzowski, nie kombinuję z Corneliusem, tylko mu kradnę pamiętnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 22:01, walgierz napisał:

Tylko po co kowalstwo? Przyznaję, że raczej nie wybieram go nigdy. Za to alchemię koniecznie.
Kilka questów jest z nią związanych :)


- kowalstwo oczywiście po to żeby rozwiązać kwestię pieniędzy...(najszybszy i najławieszy zarobek),
zresztą, skoro Epiphany gra najemnikiem, to już chyba w 2 rozdziale (jak zdobędzie te ok. 80-90 okt. siły), może wykuć sobie niezły miecz półtoraręczny, także opłaca się:

1.Magiczny miecz dwuręczny-obr.80,siła60,premia 10
2.Magiczny miecz półtoraręczny-obr.100,siła80, pr.10<------
3.Ciężki mag. miecz dwuręczny-obr.120,siła100,pr.10
4.Magiczne ostrze bojowe-obr.140,siła120,pr.10(jednr.)
5.Ciężkie mag. ostrzebojowe-obr.160,siła140,pr.10(dwur.)
6.Magicznie ostrze na smoki-obr.160,siła140,pr.10 (jednr.)
7.Duże mag.ostrze na smoki-obr.180,siła160,pr.10(dwur.)
A te zadania z alchemią można zobie zostawić na później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 10:11, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../
A ja zawsze, jako szlachetny paladyn, wstepuję do gildii złodzieji. Już na poczatku załapuję
się na miecz mistrzowski, nie kombinuję z Corneliusem, tylko mu kradnę pamiętnik...

ehem,..., wlaśnie co trzeba zrobić żeby się tam załapać? i jak jestem już nowicjuszem to jeszcze moge do nic wstąpić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 15:29, Cronos napisał:

> > > > /.../
> A ja zawsze, jako szlachetny paladyn, wstepuję do gildii złodzieji. Już na poczatku załapuję

> się na miecz mistrzowski, nie kombinuję z Corneliusem, tylko mu kradnę pamiętnik...
ehem,..., wlaśnie co trzeba zrobić żeby się tam załapać? i jak jestem już nowicjuszem to jeszcze
moge do nic wstąpić?


Do zlodziei w korinis? Trzeba zeisc do kanalow i wykonac dwa zadanka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na alchemii można cholernie zarobic, szczególnie w tej krainie dodatku - jest tam od groma grzybów (mięso kopacza i te małe grzybki), a właśnie za nie płaci nam cornelius... po powrocie z tej krainy na czysto zarobiłem ponad kilka tysięcy
futerka też są niezłe, chociaż koleś nie daje tyle kasy co np. cornelius, moim zdaniem powinien jeszcze kupywac trofea (rogi, skrzydła etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 15:36, Milteen napisał:

[...]
Do zlodziei w khorinis? Trzeba zejsc do kanalow i wykonac dwa zadanka!


A gdzie są te kanały niby? Bo nigdzie ich znaleźć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 16:00, DEViANCE napisał:

> [...]
> Do zlodziei w khorinis? Trzeba zejsc do kanalow i wykonac dwa zadanka!

A gdzie są te kanały niby? Bo nigdzie ich znaleźć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 16:04, Milteen napisał:

wskocz do wody w porcie i poplun w prawo (plyn az sie skonczy brzeg portu) tam bedzie wejscie
do kanalow! :)


No to tam chyba byłem! Jakieś drzwi są i zamknięte na klucz ;p no chyba, że jakoś wytrychami muszę je otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 15:58, pitah napisał:

na alchemii można cholernie zarobic, szczególnie w tej krainie dodatku - jest tam od groma
grzybów (mięso kopacza i te małe grzybki), a właśnie za nie płaci nam cornelius... po powrocie
z tej krainy na czysto zarobiłem ponad kilka tysięcy
futerka też są niezłe, chociaż koleś nie daje tyle kasy co np. cornelius, moim zdaniem powinien
jeszcze kupywac trofea (rogi, skrzydła etc.)

Na kowalstwie jeszcze lepiej.Kupujemy u Benneta stalowe pręty , potem odchodzimy i za chwilę znowu wracamy i znowu kupujemy stal.Można tak w kółko.Za stal płacimy po 10 szt.złota a wykute miecze sprzedajemy Haradowi za wielokrotność tej sumy.Chyba po 150.Jest to oczywiście rozwiązanie dla leniwych , ale kasy można natłuc całe wiadro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie odtozysz wytrychami, klucz ma jeden zlodziej, jak wykonales quest o zlodzieju ktory ukradl kase Joe czy jakos tak i wsadziles go do wiezienia to potem jeden gosc cie scigal (czekal na ciebie za domkiem goscia ktory sprzedaje ryby w porcie) to jak go zabiles to mial przy sobie klucz do kanalow :) inaczej sie tam nie dostaniesz .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 15:29, Cronos napisał:

> > > > /.../
> A ja zawsze, jako szlachetny paladyn, wstepuję do gildii złodzieji. Już na poczatku załapuję

> się na miecz mistrzowski, nie kombinuję z Corneliusem, tylko mu kradnę pamiętnik...
ehem,..., wlaśnie co trzeba zrobić żeby się tam załapać? i jak jestem już nowicjuszem to jeszcze
moge do nic wstąpić?

Przyznam się, że nie wiem, czy teraz możesz. Trzeba wydać Rangaru strazy (wtedy naślą zabójcę, który ma klucz do kanałów, gdzie jest gildia) albo go nie wydawać, tylko wejść w porozumienie, zabić zbójców i porozmawiać z Halvorem i zgodzić się na jego propozycje, albo...
Ale skoro już jesteś nowicjuszem, to nie wiem. Magiem grałem raz i dążyłem zapomnieć ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 16:10, Milteen napisał:

kazdy moze nalezec do zlodziei, niewazne do jakiej gildi sie nalezy :]

Ja nie byłem pewny. Do gildii złodzieji wstepowałem zanim zostawałem strażnikiem, nowicjuszem czy najemnikiem. W dodatku teraz gram w Gothica I, to już całkiem mi się myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować