Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Ładuję tylko w zręczność, 1H i Łuki. Jest jakaś dobra broń, którą można nosić ze zręczności (coś poniżej mieczu mistrzowskiego)? Ja to jestem na to nastawiony ale od czasu do czasu idę się pomodlić i dostaję więcej many, a z tego mam lepsze czary- i oczywiście rozwalam wrogów głównie z nich. Czary są za silne;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rapier wymaga 50 punktów zręczności i znajdziesz go, zdaje się, obok tego obozowiska z trollami nieopodal farmy Onara (mogłem coś pokręcić, dawno nie grałem). Jest jeszcze Pałasz, wymaga dużo mniej zręczności (20 lub 25) i znajdziesz go w tym samym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 20:17, Tuldor1 napisał:

A ja wyprowadzam cios bokiem, potem dwa machnięcia i oglądam sałatkę z bestii... jak
pisałem każdy woli inny styl walki

I dotyczy to również mizernej postaci z zardzewiałym toporem i cieniostwora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 20:59, Kardithron napisał:

> A ja wyprowadzam cios bokiem, potem dwa machnięcia i oglądam sałatkę z bestii...
jak
> pisałem każdy woli inny styl walki
I dotyczy to również mizernej postaci z zardzewiałym toporem i cieniostwora?

ja cieniostwora zasiepałem za latarnią morską Jack''a na odległość. Miałem może 9lvl, stanąłem na skraju przepaści i zacząłem walić w niego ogniste kule. po jakich 6-8 padło zwierze;P Ale wiem, że ty go rozłupałeś scyzorykiem i byłeś na dodatek odziany w zbroję -10 do zdrowia, pancerza i obrażeń, ale uwierz mi, dla mnie to i tak jest osiągnięcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 21:10, Bithda napisał:

Ale wiem, że ty go rozłupałeś scyzorykiem i byłeś na dodatek odziany w zbroję
-10 do zdrowia, pancerza i obrażeń,

Niekoniecznie. Tzn. generalnie lata gry zrobiły swoje i teraz jestem w stanie z użyciem broni jednoręcznej (dwuręcznej pewnie też da radę, ale z pewnością będzie trudniej) zabić każdą bestię bez względu na poziom postaci, otoczenie i inne czynniki. Jest tylko jeden warunek: zwierzę musi atakować z rozbiegu. To jest bardzo prosta taktyka "W bok, ciach po plecach, w bok, ciach po plecach", którą stosuję już od dłuższego czasu (dobrze wyrabia mięśnie przedramion ;>). Wystarczy nieco zręczności... i trochę cierpliwości. A świat jest Twój.

Walka dwuręczniakami już nie daje mi tyle przyjemności, z kolei pojedynki na zaklęcia nieraz bywają całkiem ciekawe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 21:29, Kardithron napisał:

Walka dwuręczniakami już nie daje mi tyle przyjemności, z kolei pojedynki na zaklęcia
nieraz bywają całkiem ciekawe. :)

Ja też nie cierpię 2H- jakoś nieporęczne, na dodatek szybka bestia (taka jak np. wilk) gdy masz słaby 2H może cię załatwić na szybkość, ale od czego jest taktyka z łuku:P
PS: Często wchodzę na jakieś podwyższenie (np. kawałek ściany) i nawalam do przeciwników typu polne pełzacze. ale ich i tak łatwo załatwić gromem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że wspomnianą taktyką istnieje możliwość powalenia Czarnego Trolla przy pomocy nieuzbrojonego (czyt. piąstka) Bezimiennego z początku gry. Co prawda nigdy nie próbowałem, ale to byłoby wyjątkowo interesujące wyzwanie. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 21:32, Bithda napisał:

PS: Często wchodzę na jakieś podwyższenie (np. kawałek ściany)

Też tak nieraz robię, ale jednak gdy wróg podchodzi zbyt blisko ów ściany, to nie można go namierzyć.
W ogóle system walki dystansowej w tej grze mógłby być lepszy. Irytujące jest, gdy strzała z łuku leci prosto w przeciwnika i go nie trafia. Bardziej atrakcyjne byłoby samodzielne namierzanie bestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 21:36, Kardithron napisał:

> PS: Często wchodzę na jakieś podwyższenie (np. kawałek ściany)
Też tak nieraz robię, ale jednak gdy wróg podchodzi zbyt blisko ów ściany, to nie można
go namierzyć.
W ogóle system walki dystansowej w tej grze mógłby być lepszy. Irytujące jest, gdy strzała
z łuku leci prosto w przeciwnika i go nie trafia. Bardziej atrakcyjne byłoby samodzielne
namierzanie bestii.

tak jak jest w G3. Ale to jest (przynajmniej według mnie) lekko wkurzające, i gdy biegnie na ciebie zgraja wilków czy innych potworów to ręka ci się trzęsie jak w czasie...:P (informacje wyniesione z doświadczeń gothic 3;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 21:43, Kardithron napisał:

> lekko wkurzające,
Za to realistyczne. :P

i właśnie dlatego uważam, że użytkownik powinien mieć wybór na początku gry jak woli:P Bo u mnie to fifty-fifty chociaż wolę samonapr. ale jeśli chodzi o to, że w przeciwników nie można celować gdy stoją przy ścianie na której jesteś sprawdzi się lepiej system ręczny;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 20:59, Kardithron napisał:

> A ja wyprowadzam cios bokiem, potem dwa machnięcia i oglądam sałatkę z bestii...
jak
> pisałem każdy woli inny styl walki
I dotyczy to również mizernej postaci z zardzewiałym toporem i cieniostwora?

Owszem, z palcem w nosie, nie wiem jak możecie mieć z tym problemy :) Chociaż fakt trzeba innej techniki niż czekać na rozbieg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 00:33, Tuldor1 napisał:

Owszem, z palcem w nosie, nie wiem jak możecie mieć z tym problemy :)

Oj, możemy. :P Chyba bym nie dał rady, aczkolwiek trening czyni mistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 01:29, Kardithron napisał:

aczkolwiek trening czyni mistrza.

Prawda - osobiście zawsze wolałem kawał ciężkiego metalu i jego zasięg miast jakiegoś patyczka i konieczności biegania dokoła monstrów :) Spróbuj sam, po dniu treningu nigdy więcej nie sięgniesz po nic jednoręcznego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 09:09, Tuldor1 napisał:

Spróbuj sam, po dniu treningu nigdy
więcej nie sięgniesz po nic jednoręcznego :P

Szczerze wątpię. :P Zawsze stawiałem na szybkość i będę stawiał.
Kurczę, tak sobie z Tobą gadam... Interesujący byłby pojedynek na mulitplayer. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też preferuję miecze dwuręczne :) W Gothica gram samą klawiaturą (w sumie jestem do tego zmuszony, ręka w gipsie) i nawalanie "dwuręczniakiem" idzie mi całkiem sprawnie. Jest to w miarę szybka broń i zadaje spore obrażenia. Przy grupce przeciwników wystarczy technika atak + odskok, choć raczej wolę wyprowadzić jakiegoś kombosa i później odskakiwać. Szkoda, że w G2 nie ma całkowitego sterowania z G1 - przyzwyczaiłem się, że interakcja to Ctrl + W, a nie samo Ctrl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 13:49, Gumisiek2 napisał:

W Gothica gram samą klawiaturą (w sumie jestem
do tego zmuszony, ręka w gipsie)

Myszka jest nieoceniona przy poruszaniu się. Pozwala na bardzo sprawne, dokładne, kontrolowane manewry. Przy walce jej nie używam.
Dwuręczne miecze oczywiście lubię, ale moja skuteczność w walce nimi nie jest tak wysoka, jak w walce 1H. No ale cóż... Są to bronie piękne (Ostrze Burzy - miód!) i rzadko przez mieszkańców Khorinis używane (a fabularnie chodzi tutaj chyba o trudność w posługiwaniu się nimi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 14:47, Kardithron napisał:

> W Gothica gram samą klawiaturą (w sumie jestem
> do tego zmuszony, ręka w gipsie)
Myszka jest nieoceniona przy poruszaniu się. Pozwala na bardzo sprawne, dokładne, kontrolowane
manewry. Przy walce jej nie używam.
Dwuręczne miecze oczywiście lubię, ale moja skuteczność w walce nimi nie jest tak wysoka,
jak w walce 1H. No ale cóż... Są to bronie piękne (Ostrze Burzy - miód!) i rzadko przez
mieszkańców Khorinis używane (a fabularnie chodzi tutaj chyba o trudność w posługiwaniu
się nimi).

Cholera gracie bez użycia myszy przy walce? Jest wygodniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 14:53, Bithda napisał:

Cholera gracie bez użycia myszy przy walce? Jest wygodniej?


IMO dużo wygodniej. W końcu pierwszy Gothic miał być grą, w której nie korzystałoby się z myszki :) Nie wiem, jak z tym będzie w początkowych rozdziałach, bo zaczynając grać klawiaturą miałem już silną postać, ale właśnie przechodzę od nowa G2 i walczy się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 14:53, Bithda napisał:

Cholera gracie bez użycia myszy przy walce? Jest wygodniej?

Mi również, zdecydowanie. Choć to raczej kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować