Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Wie ktoś z was gdzie mogę nauczyć się otwierania zamków ? Stolarz Torben nie chcę mnie tego nauczyć, gdyż mówi że nie jest pewien czy można mi zaufać. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 18:37, White_Eagle napisał:

Wie ktoś z was gdzie mogę nauczyć się otwierania zamków ? Stolarz Torben nie chcę mnie
tego nauczyć, gdyż mówi że nie jest pewien czy można mi zaufać. Proszę o pomoc.


Musisz po prostu wykonać questa o błogosławieństwo bogów i już cię będzie chciał nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 18:38, Jedimax napisał:

Musisz po prostu wykonać questa o błogosławieństwo bogów i już cię będzie chciał nauczyć.


Przyjąłem się na czeladnika do myśliwego i tam musiałem zdobyć błogosławieństwa tych dwóch kapłanów, nie jestem pewien czy chodzi nam o ten sam quest. Odnalazłem nawet jego zagubionego czeladnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 19:53, Gumisiek2 napisał:

Oddaj Matteo pieniądze Gritty.

EDIT: Jeżeli spłacisz jej dług, to nauka będzie kosztowała 200 monet, w przeciwnym wypadku
wyniesie ona 400 monet.


Gdzie znajdę Matteo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 21:33, White_Eagle napisał:

Rozmawiałem z Grittą i nie mam opcji aby zapytać się o ten dług. Czy powinienem porozmawiać
wcześniej z kimś innym ?

W zasadzie, to nie. Masz tylko do wyboru albo ją zmusić do spłacenia długu, ale szlachetnie spłacić go za nią. Wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 09:51, Transylvanian_Hunger napisał:

W zasadzie, to nie. Masz tylko do wyboru albo ją zmusić do spłacenia długu, ale szlachetnie
spłacić go za nią. Wybór należy do ciebie.


Rozmawiałem z Matteo i z Grittą i nie mam do wyboru żadnych pytań o ten dług. Po prostu nie mogę się o to zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 11:03, White_Eagle napisał:

Rozmawiałem z Matteo i z Grittą i nie mam do wyboru żadnych pytań o ten dług. Po prostu
nie mogę się o to zapytać.

Hmm, nie pamiętam dokładnie teraz, ale pogadaj jeszcze z cieślą (ten co uczy otwierać zamki skrzyń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 12:19, Transylvanian_Hunger napisał:

Hmm, nie pamiętam dokładnie teraz, ale pogadaj jeszcze z cieślą (ten co uczy otwierać
zamki skrzyń).


Jeżeli chodzi Ci o Torbena to mam tylko dwa możliwe pytania do wyboru. Jedno czy nie ma wytrychów na sprzedaż, a drugie czy może mnie nauczyć otwierać zamki, ale on nie chce bo twierdzi że nie jest pewien czy można mi zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 13:31, White_Eagle napisał:

Jeżeli chodzi Ci o Torbena to mam tylko dwa możliwe pytania do wyboru.

Gdy rozmawiałeś z Matteo, to poprosiłeś go by jakoś ci pomógł uzyskać zgodę na pracę u jednego z czeladników? Należy go powiedzieć mu by użył swoich wpływów, a on poprosi o uregulowanie długu Gritty. No, chyba że już jesteś czeladnikiem któregoś z pracodawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 13:50, Transylvanian_Hunger napisał:

Gdy rozmawiałeś z Matteo, to poprosiłeś go by jakoś ci pomógł uzyskać zgodę na pracę
u jednego z czeladników? Należy go powiedzieć mu by użył swoich wpływów, a on poprosi
o uregulowanie długu Gritty. No, chyba że już jesteś czeladnikiem któregoś z pracodawców.


Jestem już czeladnikiem u myśliwego. Wstąpiłem do gildii złodziei i tam mnie przeszkolili w otwieraniu zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 17:24, Transylvanian_Hunger napisał:

> Jestem już czeladnikiem u myśliwego.
Czyli zadanie przepadło. Akcja z Gritta ma pomóc zostać czeladnikiem, a skoro już jesteś
to pomoc i zadanie są zbędne...


Teraz chcę wyruszyć do starego obozu. Dam radę dotrzeć tam bez mapy ? Jak kiedyś grałem to miałem z tym poważny problem i musiał kumpel mi w tym pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to banał, nie grałeś w G1? Wychodzisz z kopalni i idziesz cały czas w lewo po drodze. Przechodzisz przez mostek i będziesz przed SO. Radzę mieć ze sobą eliksir szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 18:59, Gumisiek2 napisał:

Przecież to banał, nie grałeś w G1? Wychodzisz z kopalni i idziesz cały czas w lewo po
drodze. Przechodzisz przez mostek i będziesz przed SO. Radzę mieć ze sobą eliksir szybkości.


Zanim zagrałem w G2, owszem grałem w G1 ale tylko do pierwszego rozdziału, potem się zniechęciłem i przesiadłem się na G2. Pewnie dlatego nie bardzo kojarzyłem terenu.

Po wyjściu z kopalni poszedłem w lewo i bez większych trudności dostałem się do zamku, bez eliksiru szybkości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Po wyjściu z kopalni cały czas w dół , aż spotkasz myśliwego. Kiedy już z nim porozmawiasz podejdź jeszcze kawałek , użyj zwoju przemiany w wilka i pod tą postacią obejdź zamek dookoła , aż zobaczysz taran . Wejdź na niego i powróć z powrotem do pierwotnej postaci (klawisz Enter). Ta metoda ma tę zaletę , że orki i inne stworzenia nie będą Cię atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 08:27, Slappy napisał:

Teraz sam Lord Andre zajął się szkoleniem żołnierzy :D


W końcu się domyślił, że jego rycerze muszą być dobrzy jak on sam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować