Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2011 o 11:45, mlynar911 napisał:

Z tego co wiem to można się pobawić z rozdzielczością w pliku gothic.ini spróbuj znaleźć
linijkę z rozdzielczością i ją zmienić ;d

Ręczna zmiana pomogła, teraz mogę grać z standardową rozdzielczością monitora 1680x1050 (wcześniej mi się trochę pomieszało z tymi 1680x1024). Teraz muszę tylko co wyjście z gry tą czynność powtarzać, bo w pliku gothic.ini rozdzielczość zmienia mi się na 800x600, ale to już nie jest problemem, jak już włączam grę, to zazwyczaj na długi czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak ,że jak w pliku zmienisz to w grze możesz ją wybrać i zapisać. Ale nie jestem pewny bo nie bawiłem się tym nigdy ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ręcznej zmianie rozdzielczości na 1680x1050x32 w gothic.ini i wejściu do gry w ustawieniach obrazu pisze mi 800x600x16, nie mam do wyboru1680x1050, ale zarówno menu gry, jak i cała gra jest w 1680x1050x32 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 07:09, doflamingo napisał:

Po ręcznej zmianie rozdzielczości na 1680x1050x32 w gothic.ini i wejściu do gry w ustawieniach
obrazu pisze mi 800x600x16, nie mam do wyboru1680x1050, ale zarówno menu gry, jak i cała
gra jest w 1680x1050x32 :)

A no to chyba bedziesz musiał się bawic za każdym razem w zmianę ręczną rozdzielczości ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 08:46, mlynar911 napisał:

A no to chyba bedziesz musiał się bawic za każdym razem w zmianę ręczną rozdzielczości
;d

Stworzyłem rozwiązanie :P
W katalogu
D:\Program Files (x86)\JoWooD\Gothic II\System
Stworzyłem folder o nazwie "1680x1050" do którego skopiowałem plik gothic.ini ze zmienioną rozdzielczością, Następnie stworzyłem w katalogu Gothic II\System plik tekstowy z rozszerzeniem .bat z automatyczną funkcją podmiany pliku gothic.ini na gothic.ini z folderu 1680x1050 i uruchamiający grę :D

@echo off
copy "D:\Program Files (x86)\JoWooD\Gothic II\System\1680x1050\gothic.ini" "D:\Program Files (x86)\JoWooD\Gothic II\System"
start Gothic2.exe

Potem wystarczyło usunąć stary skrót Gothica z pulpitu i zastąpić go skrótem pliku bat, zmienić jego nazwę na Gothic II i dać fajną ikonę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 12:29, Varo napisał:

Myślę, że to odpowiednie miejsce na zamieszczenie tej wiadomości, ponieważ topic z modami
dawno upadł. Otóż natknąłem się na gothic 2 multiplayer, zainteresowani ?
http://gothic-multiplayer.pl/
Nie jestem do końca przekonany, czy to wypali, ale warto spróbować

Próbowałem. Gra się zainstalowała, ale jak chcę uruchomić to wyskakuje mi brak jakiejs aplikacji. Nie wiem co z tym zrobić. Moze komuś się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 13:55, doflamingo napisał:

Stworzyłem rozwiązanie :P
W katalogu
D:\Program Files (x86)\JoWooD\Gothic II\System
Stworzyłem folder o nazwie "1680x1050" do którego skopiowałem plik gothic.ini ze zmienioną
rozdzielczością, Następnie stworzyłem w katalogu Gothic II\System plik tekstowy z rozszerzeniem
.bat z automatyczną funkcją podmiany pliku gothic.ini na gothic.ini z folderu 1680x1050
i uruchamiający grę :D

Patrzę pomysłowa z Ciebie bestia ;d zapiszę sobie ten sposób ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem w rozdziale trzecim grając magiem ognia, Nie mogę znaleźć zastępstwa dla Vatrasa (zastępstwo powinno być koło ruin, ale go tam nie ma), nie zaliczyłem zadania pyrokara pomimo dostarczeniu czterech almanachów opętanych, nie mogę znaleźć trzynastego udziału w kopalni dla serpentesa, nie wiem co mam zanieść dla Karracha (zanim wziąłem jego misję zaniosłem cztery almanachy dla pyrokara). Jest możliwość zaliczenia tych zadań nie opuszczawszy początkującej krainy żeby zabić kruka? albo bez pójścia drugi raz do górniczej doliny? (co by było raczej głupie bez sprawnego oka innosa)

Załączam mojego save (gram bez kodów)
http://w439.wrzuta.pl/plik/0MfIScRcuDY/savegame1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 10:42, doflamingo napisał:

Nie mogę znaleźć zastępstwa dla Vatrasa (zastępstwo powinno być koło ruin, ale go tam nie ma)

Zastepca jest Myxir, ale uda sie on do Khorinis dopiero po ukonczeniu watku dodatku

Spoiler

(zabiciu Kruka)

.

Dnia 24.02.2011 o 10:42, doflamingo napisał:

nie zaliczyłem zadania pyrokara pomimo dostarczeniu czterech almanachów opętanych

To zadanie zostaje ukonczone dopiero w szostym rozdziale, co rozdzial do magicznego listu Pyrokara dopisywane sa nowe imiona i trzeba zebrac kolejne almanachy

Dnia 24.02.2011 o 10:42, doflamingo napisał:

nie mogę znaleźć trzynastego udziału w kopalni dla serpentesa

http://gothic.phx.pl/gothic2/infopage.php?id=66#falszywe tu masz liste postaci, ktore handluja udzialami.

nie wiem co mam zanieść dla Karracha (zanim wziąłem jego misję zaniosłem cztery almanachy dla pyrokara).
Karrasa. Chodzi o amulet chroniacy przed poszukiwaczami? Musisz mu przyniesc kamien ze swietej / poswieconej (nie pamietam...) ziemi, znajdziesz go z tylu kapliczki Innosa nieopodal farmy Lobarta.

Dnia 24.02.2011 o 10:42, doflamingo napisał:

Jest możliwość zaliczenia tych zadań nie opuszczawszypoczątkującej krainy żeby zabić kruka?

Jak juz pisalem - aby naprawic Oko Innosa potrzebujesz Vatrasa, ktory nie ruszy sie z miasta jesli nie sprowadzisz na zastepstwo Myxira, ktory z kolei przybedzie do Jharkendaru dopiero po zaliczeniu fabuly dodatku

Dnia 24.02.2011 o 10:42, doflamingo napisał:

albo bez pójścia drugi raz do górniczej doliny? (co by było raczej głupie bez sprawnego oka innosa)

Do gorniczej doliny nie musisz isc w tym rozdziale, wszystkie postacie i potrzebne przedmioty znajdziesz w okolicy Khorinis (no i jest jeszcze ten nieszczesny Kruk w Jharkendarze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kończę powoli przechodzić Gothica i mam pytanie odnoście drugiej części. Ponieważ będe w nią grał pierwszy raz to chciałbym wiedzieć czy najpierw przejść bez dodatku czy od razu instalować i to i to oraz jaka jest ogólna różnica gdybym zainstalował już ten dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 13:31, BoboRasta napisał:

Ponieważ będe w nią grał pierwszy raz to chciałbym wiedzieć czy najpierw przejść bez dodatku czy od razu instalować i to i to

Ja polecam przechodzic razem z dodatkiem ;)

Dnia 24.02.2011 o 13:31, BoboRasta napisał:

oraz jaka jest ogólna różnica gdybym zainstalował już ten dodatek

Dodatek wprowadza nowy swiat, ok. dziesieciogodzinny watek fabularny, nowy orez i pancerze, artefakty, czary, gildie, potwory (ogolem wszystkiego jest wiecej). No i jest trudniejszy - przeciwnicy maja wiecej zdrowia, zadaja wiecej obrazen, rozwoj postaci z czasem wymaga wiecej punktow nauki (np. sila 10-30 kosztuje 1 PN za 1 pkt sily, od 31 do 60 kosztuje 2 PN, itd.), ceny w sklepach sa wyzsze, a przy sprzedazy otrzymujemy tylko 15% calkowitej wartosci towaru (w G2 jest to 30%). To chyba najwazniejsze roznice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 13:31, BoboRasta napisał:

Witam
Kończę powoli przechodzić Gothica i mam pytanie odnoście drugiej części. Ponieważ będe
w nią grał pierwszy raz to chciałbym wiedzieć czy najpierw przejść bez dodatku czy od
razu instalować i to i to oraz jaka jest ogólna różnica gdybym zainstalował już ten dodatek

Graj od razu z dodatkiem. Bo w dodatku masz nowy świat połączony fabularnia z głównym wątkiem. Jest o wiele ciekawiej, trudniej i daje on więcej satysfakcji. Zwykła podstawka jest prosta i banalna a + dodatek oczywiście dłużej się gra ;] no i spotkasz więcej starych znajomych z 1 części ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 13:39, lydathegreat napisał:

>


Wszyscy tak mówią, że dodatek utrudnia grę, a ja wcale tych utrudnień nie odczułem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gral ktos postacia ukierunkowana TYLKO na zrecznosc (maly lub zerowy rozwoj sily)? Da sie tak grac? Bo juz kilkakrotnie gralem w NK, a nigdy sie nawet tej nieszczesnej akrobatyki nie nauczylem... Chcialbym zrobic cos nowego, wlasnie koncze G2 magiem, teraz planuje zagrac w dodatek wyjakowo zreczna postacia. Kogo polecacie do takiego rozwoju - lowce smokow czy paladyna?

Dla mnie dodatek jest trudniejszy (ale co za tym idzie bardziej satysfakcjonujacy) i chyba nigdy zdania nie zmienie, spojrzcie chociaz na poszukiwaczy - w G2 majac zbroje arcymaga / lowcy / paladyna i pierscien nietykalnosci praktycznie nie zadaja nam zadnych obrazen w III rozdziale, a w NK omijam ich lukiem przed zdobyciem Szponu, bo jest mi ciezko i jesli nie zalicze kilku krytykow to po starciu z poszukiwaczem zostaje mi z 1/4 punktow zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem. Przeszedłem grę jako palladyn łucznik ;d i spoko przede wszystkim inwestuj w zdolność posługiwania się łukiem to jest podstawa. No i w zręczność i wio ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//ciach//
Da się i gra jest aż za łatwa ;) Musisz się uczyć zręczności, władania bronią jednoręczną i łukiem. Nie inwestuj w manę. Siły wystarczy 50 (na początku się ucz). Do tego umiejętności złodziejskie. Ja przeszedłem jako łowca smoków.
Łuk - Smoczy łuk (160 obrażeń) - od pierwszego rozdziału ;)
Broń - Betty (130 obrażeń) - w Budowniczej Dolinie ma ją Skinner lub ulepszony Szpon Beliara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mlynar & jakub

No daje rade, mam 2 rozdzial, nie bylem jeszcze ani w GD ani w Jharkendarze, mam 11 level, bodajze 66 zrecznosci, luk kompozytowy i rapier ;) Skille w lukach i broni 1H po ok. 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 16:04, mlynar911 napisał:

Emm lol po co łucznikowi siła? Rozumiem jak chce w kusze iśc to ok ale w łuk? To jest zbędne.

Na początku gry jest siła potrzebna. Może odniosłem takie wrażenie, ale przez siłę wzrastają zadawane obrażenia. W I Rozdziale dużo nie zdziałasz łukiem, bo masz za mało zręczności i za słabe umiejętności walki łukiem ;P
Także ten I Rozdział lepiej przechodzić jako wojownik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować