Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2011 o 02:03, Szynkars napisał:

Każdy gra tak, by czerpać największą przyjemność płynącą z gry. Dla jednego granie z
super poradnikiem do Wiedźmina 2 będzie satysfakcjonujące, a dla drugiego to hańba.


Rozumiem. Zajrzeć raz czy drugi w poradnik, sam kiedyś miałem podobną sytuację. To już przy końcu NWN2 przed walką z Królem Cieni kiedy to musiałem zajrzeć by się upewnić. Wszystko było elegancko. Co się okazało w grze był bug. xD. I sprawa załatwiona poprzez aktualizację.

>Ważne by czerpać wspomnianą satysfakcję, dla każdego inaczej rozumianą.
I tu można polemizować zadając sobie pytania co nazywamy, bądź co rozumiemy przez słowo ''satysfakcja''... ale to już nie ten temat bo lekko zaofftopowaliśmy :P

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:00, TETRIANDOCHH napisał:

> http://gexe.pl/gothic-2-noc-kruka/art/248,Kamienne-Tablice
> pozdr.

Dzieki.
Dobrze jest tu znowu wrocic, przypomniec sobie starych kumplil z jedynki.

Mów co chcesz, ale to nie smakuje tak jak dawniej ;/. Kiedyś grało się w godzinami Gothica, niejaki Woo-cash uchodził za klasowego znawcę, w końcu przeszedł grę bez kodów, kilka razy. Dziwne jednak , że nie wpadł na coś takiego, jak kombosy ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:05, Woo-Cash napisał:

Mów co chcesz, ale to nie smakuje tak jak dawniej ;/. Kiedyś grało się w godzinami Gothica,
niejaki Woo-cash uchodził za klasowego znawcę, w końcu przeszedł grę bez kodów, kilka
razy. Dziwne jednak , że nie wpadł na coś takiego, jak kombosy ;D.


Pierwszy raz przechodząc pierwszą jak i drugą część również nie zwracałem uwagi na kombosy, to chyba normalne :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:12, Isildur napisał:

Pierwszy raz przechodząc pierwszą jak i drugą część również nie zwracałem uwagi na kombosy,
to chyba normalne :]


No dobrze, ale ja przeszedłem grę kilka razy( dodatek - 5?) i nadal nie odkryłem ich istnienia. Co prawda w finale kilka razy bohater wykonał obrót, ale brałem to za przypadek. Walczyłem w stylu blok-cios-blok. Koniecznie dwuręczniakiem, przecież jednoręczne zadają mniejsze obrażenia. Spryciarz, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:12, Isildur napisał:

Pierwszy raz przechodząc pierwszą jak i drugą część również nie zwracałem uwagi na kombosy,
to chyba normalne :]

Widząc gameplay z Gothica (ktoś grał właśnie pierwszy raz i nie zwracał uwagi na kombosy:) mocno się zniechęciłem do tej gry. Cóż, wtedy czekał niecierpliwie aż Severance znajdzie w Polsce wydawce -jak wiadomo nie znalazł. Ta wiadomość tak mnie przybiła, że jednak dałem szansę Gothic''owi...i też nie odkryłem combosów:)
A kiedy pewnego razu spotkał mnie bug z bramą do Starej kopalni natknąłem się na FAQ, w którym padło magiczne słowo combos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:16, Woo-Cash napisał:

No dobrze, ale ja przeszedłem grę kilka razy( dodatek - 5?) i nadal nie odkryłem ich
istnienia. Co prawda w finale kilka razy bohater wykonał obrót, ale brałem to za przypadek.
Walczyłem w stylu blok-cios-blok. Koniecznie dwuręczniakiem, przecież jednoręczne zadają
mniejsze obrażenia. Spryciarz, heh.

Witam.
Ha, a już myślałem że tylko ja tej sztuki nie potrafiłem opanować :D Mimo iż dopiero pierwszy raz tą grę przeszedłem, bo jakoś nigdy do niej nie miałem zapału<--- wiem wstyd :C, ale też z tymi kombosami to ciężka sprawa była. Raz może udało mi się zrobić pełny total combo, ale uznałem to również za przypadek i próbując to robić, ćwiczyć prędzej się w*****łem niż mi to wychodziło i również wyznawałem zasade cios-blok-cios-blok :D. A na orków to tylko cały czas albo im forhendy albo backhandy czasami blok :D

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo prawda jest taka, że te "combosy" w Gothicu nikomu do szczęścia nie są potrzebne i spokojnie można grać robiąc atak - blok, ewentualnie atak - atak - blok. Albo waląc lewo - prawo cały czas gdy tylko chce się siekać kogoś cały czas. "Combosy" mają tak naprawdę jedno jedyne małe zastosowanie gdy chcesz (bo wymaga tego sytuacja lub jest to po prostu przydatne) zbliżać się do przeciwnika atakując go. A tak to to jest jedynie minimalne urozmaicenie tego jak bohater wymachuje pałą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem , 2 dni męczenia się z tym , więc tak , zainstalowałem Gothic II , chodzi gra pięknie , ale jak zainstaluje Gothic II - noc kruka to klapa wchodzę do gry poprzez skrót na pulpicie lub przez start , po upływie 10 min , pokazuje się czarny ekran a z nim "Application Error - Access Violation''
Reinstalke robiłem 30 razy , stosowałem się do wielu zaleceń , pomocy ale wciąż jedno i to samo - wyłączyłem autostart ,sprawdziłem pliki
[VDFS]
DATA\*.vdf
DATA\*.mod
[END]
I wciąż ten sam błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Nie ma to jak specjalnie na to pytanie założyć new konto ? :D =.= by nie ukazać swojej prawdziwej natury :-P
To pytanie chyba lepiej skierować w dziale pomocy technicznej. Tam by Ci szybciej dali odpowiedź. Jaką wersję gry posiadasz ?. Bo z Twojego posta wynika że osobną podstawkę i dodatek. Nie lepiej było zakupić złotą edycję? :).
Może jakaś instalacja najnowszego patcha by pomogła. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:27, MarioSuperBros napisał:

Taaa?? tylko jakiego patcha , grę mam z jakiegoś forum ściągnięta w partach tak samo
dodatek , wersia 2002 , chyba chyba


Kupienie oryginału rozwiąże wszystkie Twoje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginała i ten problem miałem i wystarczyło wpisywać w odpowiednim pliku
[VDFS]
DATA\*.vdf
DATA\*.mod
[END]
przed każdym uruchomieniem
Ps. Ale mimo wszystko najlepiej kupić ORYGINAŁA (to rozwiąże twoje problemy) http://www.gram.pl/sklep/pc/saga-gothic-gothic-gothic-ii-noc-kruka
23zł i masz aż 3 części, a tak całkiem przy okazji nie złamiesz prawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:37, MarioSuperBros napisał:

Przez 2 dni szperania po forach dowiedziałem się i nawet z oryginałem mają problemy
,wszystko przez ten dodatek ale cóż ciekawość , muszę w to pograć


Nie ma żadnych problemów z oryginałami. Mówisz grę pobierałeś. Więc żegnaj z forum. Tutaj nikt piratów nie toleruje. Gra jest już tania jak barszcz i złotą edycję można tanio zakupić :)
Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:27, MarioSuperBros napisał:

Taaa?? tylko jakiego patcha , grę mam z jakiegoś forum ściągnięta w partach tak samo dodatek , wersia 2002 , chyba chyba

Ban za piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
od paru dni zagrywam znowu w gothica 2 noc kruka.
mam dosc dziwny problem bo gra miejscami mi dosc mocno przycina
gre mam na 2 komputerach bo raz gram na jednym magiem na drugim paladynem ;]
i tak na kompie na ktorym mi potrafi mocno przyciac jest sporo mocniejszy od drugiego na ktorym tak nie tnie w tych miejscach.
o co moze chodzic? lepszy komp to i5 2500k@ 4.5ghz 4gb ram HD 5850 win7 64bit/win xp 32bit
slabszy komp na ktorym nie tnie to c2d e4300 @1.86 2gb ramu 8800gt@9800gt@gts250* win7 32bit
w obu przypadkach najnowsze sterowniki wgrane.

*naprawde mam 8800gt ktory ma wgrany bios od 9800gt i tak widzi ja bios a system karte widzi jako gts250 ale jak wiadomo wszystkie karty to i tak stary 8800gt 512mb. troche skomplikowane ale dzieki temu ten gf dziala na mojej plycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że tutaj system stanowi problem, gra nie była projektowana pod systemy 64 bitowe...

Chyba, że grasz na systemie win XP 32 bitowym, wtedy już nie wiem co może być przyczyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować