Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2011 o 17:37, Isildur napisał:

Bardzo możliwe, że tutaj system stanowi problem, gra nie była projektowana pod systemy
64 bitowe...

Chyba, że grasz na systemie win XP 32 bitowym, wtedy już nie wiem co może być przyczyną...


Na 64 bitowych systemach, a zwłaszcza na 7 na pewno mogą się pojawić takie cyrki. Na XP''ku takich cyrków nie powinno być, bo pod ten system gra jest przeznaczona. Zresztą Gothic ma leciwy silnik, przy którym nawet najpotężniejszy sprzęt może dostać czkawki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 08:36, Kerethzimierz napisał:

Na 64 bitowych systemach, a zwłaszcza na 7 na pewno mogą się pojawić takie cyrki. Na
XP''ku takich cyrków nie powinno być, bo pod ten system gra jest przeznaczona. Zresztą
Gothic ma leciwy silnik, przy którym nawet najpotężniejszy sprzęt może dostać czkawki.
:D


Ja o tym doskonale wiem, nie od dzisiaj gram w tę grę, chociaż na Windows 7 x64 jeszcze nie grałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na win xp 32bit jest to samo. momentami jest naprawde ciezko jeszcze sprawdze ustawiajac gre pod 1-2 rdzenie ewentualnie odkrece proca na standardowe taktowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 17:52, Dominix napisał:

na win xp 32bit jest to samo. momentami jest naprawde ciezko jeszcze sprawdze ustawiajac
gre pod 1-2 rdzenie ewentualnie odkrece proca na standardowe taktowanie

Witaj
Takie są po prostu uroki chyba tej gry :D
Ja też się dziwiłem, że mi się gra od czasu do czas przycinała myśląc: [''Jak to. Przeca im lepszy sprzęt, tym lepiej powinna gra chodzić na lepszych komputerach''] <-- to chyba w przypadku tej gry nie zdaje egzaminu.. Wina silnika ?? ;> Może i ... ponoć im starsze sterowniki od karty tym lepiej :O bo z nowszymi są problemy
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 17:55, Braveheart napisał:

Może i ... ponoć im starsze sterowniki od karty tym lepiej :O bo z nowszymi są problemy

Heh, a mi paradoksalnie Gothic 1 nie chciał się uruchomić pod Win7 na starszych sterownikach, a po zainstalowaniu najnowszych sterowników grafiki zaczął śmigać jak miło ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 10:04, Isildur napisał:

> Na 64 bitowych systemach, a zwłaszcza na 7 na pewno mogą się pojawić takie cyrki.
Na
> XP''ku takich cyrków nie powinno być, bo pod ten system gra jest przeznaczona. Zresztą

> Gothic ma leciwy silnik, przy którym nawet najpotężniejszy sprzęt może dostać czkawki.

> :D

Ja o tym doskonale wiem, nie od dzisiaj gram w tę grę, chociaż na Windows 7 x64 jeszcze
nie grałem :P


Ja tam osobiście różnicy nie widzę, a posiadam W7 x64 - może dlatego, że mam zaktualizowane sterowniki do karty graficznej, nie wiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem, zainstalowałem Gothic 2 Noc Kruka pod systemem Windows 7 x64, otóż ustawiłem najwyższą możliwą rozdzielczość, ale po bokach mam dwa czarne paski i tutaj nie wiem co zrobić... Jak mogę ręcznie zmienić rozdzielczość tak by nie było tych pasków, edytuje plik .ini ale wtedy gra mi się nie chce uruchomić, to znaczy jest w procesach ale się nie uruchamia. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 11:04, Isildur napisał:

Witam,
Mam problem, zainstalowałem Gothic 2 Noc Kruka pod systemem Windows 7 x64, otóż ustawiłem
najwyższą możliwą rozdzielczość, ale po bokach mam dwa czarne paski i tutaj nie wiem
co zrobić... Jak mogę ręcznie zmienić rozdzielczość tak by nie było tych pasków, edytuje
plik .ini ale wtedy gra mi się nie chce uruchomić, to znaczy jest w procesach ale się
nie uruchamia. Ma ktoś jakiś pomysł?


może spróbuj skonfigurować szerokość obrazu na monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 11:21, MacTavish1 napisał:

może spróbuj skonfigurować szerokość obrazu na monitorze.


Próbowałem, gra się uruchamia w rozdzielczości 1024x768 i są te paski, ja potrzebuję zwiększyć rozdzielczość do 1366x768 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 11:31, Isildur napisał:

Próbowałem, gra się uruchamia w rozdzielczości 1024x768 i są te paski, ja potrzebuję
zwiększyć rozdzielczość do 1366x768 ;/


Może to Coś pomoże :)
http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-ustawic-dowolna-rozdzielczosc-w-gothic-2

EDIT:
Kurde tam też jest ini. a mówisz, że już z ini. próbowałeś ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 16:22, Isildur napisał:

Niestety po tej operacji gra się nawet nie uruchamia ;/

Oczywiste, w końcu to poradnik dla Gothic''a a nie G2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 16:37, zadymek napisał:

Oczywiste, w końcu to poradnik dla Gothic''a a nie G2.


Gdzieś nawet wyczytałem, że trzeba stworzyć wirtualny pulpit wtedy gra będzie miała, taką rozdzielczość jaką chcemy ale ja nie wiem w jaki sposób to mam zrobić i wątpię by i to pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie inaczej poradziłem. Po zmianie w pliku .ini po nowym uruchomieniu gry ustawienia wracają do domyślnych - więc skopiowałem wszystko z pliku gothic.ini do notatnika na pulpicie i zmieniłem rozdzielkę na 1366x768. Na pulpicie stworzyłem skrót do oryginalnego gothic.ini. Przed zagraniem kopiuje ctrl-A z notatnika do skrótu do gothic.ini i normalnie mogę grać bez tych czarnych pasków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 19:09, damienthorn napisał:

Ja sobie inaczej poradziłem. Po zmianie w pliku .ini po nowym uruchomieniu gry ustawienia
wracają do domyślnych - więc skopiowałem wszystko z pliku gothic.ini do notatnika na
pulpicie i zmieniłem rozdzielkę na 1366x768. Na pulpicie stworzyłem skrót do oryginalnego
gothic.ini. Przed zagraniem kopiuje ctrl-A z notatnika do skrótu do gothic.ini i normalnie
mogę grać bez tych czarnych pasków.


Ok ja tak robię i gra mi się nie uruchamia, mam ją w procesach ale nic się nie dzieje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 19:14, Isildur napisał:

Ok ja tak robię i gra mi się nie uruchamia, mam ją w procesach ale nic się nie dzieje
;/


Hmm, wcześniej się normalnie uruchamiała? Pamiętaj, żeby nie uruchamiać gry z poziomu autorun''a (przynajmniej u mnie w wersji premierowej gry) - inaczej reinstal niezbędny. Odpalasz grę jako administrator? Sprawdź jeszcze, jaka karta graficzna jest używana do uruchomienia gry (sądząc po rozdzielce masz laptopa, czyli 2x karta graficzna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 19:24, damienthorn napisał:

Hmm, wcześniej się normalnie uruchamiała? Pamiętaj, żeby nie uruchamiać gry z poziomu
autorun''a (przynajmniej u mnie w wersji premierowej gry) - inaczej reinstal niezbędny.
Odpalasz grę jako administrator? Sprawdź jeszcze, jaka karta graficzna jest używana do
uruchomienia gry (sądząc po rozdzielce masz laptopa, czyli 2x karta graficzna).


Wcześniej działał normalnie, tak uruchamiam jako administrator z trybem zgodności z Windows XP service pack 3, karta graficzna którą gra wykorzystuje jest to dedykowana HD 6650M, uruchamiam grę ze skrótu na pulpicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 19:26, Isildur napisał:

Wcześniej działał normalnie...


Spróbuj usunąć grę, wyczyścić rejestr i ponownie zainstalować. Uruchom grę pierwszy raz z trybem zgodności z Windows XP service pack 3 i odpowiednią kartą. Rozpocznij grę, zapisz jakikolwiek stan gry i wyjdź z niej. Następnie w gothic.ini zmień tylko: w [VIDEO]:

zVidResFullscreenX=1366
zVidResFullscreenY=768
zVidResFullscreenBPP=32
; ... used resolution

Identycznie ja uruchomiłem grę i wszystko śmiga już 28 h gry, tylko z jednym powrotem do pulpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest to, że idąc do miasta na początku gry nic nie chciałem od tego Canthara (nie wziąłem glejtu ani nic), a on mnie nadal zaczepia w mieście. Pozostaje go chyba unikać, tam gdzie siedzi na tej ławeczce w okolicach targu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien sposób na to, by Canthar potem nas nie zaczepiał. Przy pierwszym spotkaniu musimy mu się pokazać w stroju farmera. Problem w tym, że zanim zbijemy jego cenę do 30 sztuk złota, musimy wykonać kilka zadań, wśród których jest właśnie pójście do Canthara i kupno patelni dla Hildy. Najlepiej na ten czas pożyczyć strój farmera z kufra Lobarta (w czasie gdy "nielegalnie" mamy przy sobie / na sobie strój farmera, lepiej omijać Lobarta szerokim łukiem) i w nim pokazać się Cantharowi. Gdy odpowiemy kupcowi, że nie możemy narzekać na robotę, odczepi się i po prostu zaproponuje towary. Po kupnie patelni najlepiej grzecznie odnieść strój farmera spowrotem do kufra, wtedy Lobart nie będzie miał do nas żadnych uwag. Z kolei po zbiciu ceny do 30 sztuk złota, najlepiej już kupić wspomniany strój.
Ot, i cała filozofia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować