Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2012 o 17:43, pkrzysiek25 napisał:

ehh zmyliły mnie te gadki nauczycieli o tym że nie ma różnicy czy uczę się na raz obu
broni czy tylko jednej bo ostatecznie koszt wyjdzie taki sam...


Tak. Bo ucząc się walki jednoręczną bronią to automatycznie uczysz się dwuręczną. To dobry układ i można zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 30.07.2012 o 18:27, vegost napisał:

Tak. Bo ucząc się walki jednoręczną bronią to automatycznie uczysz się dwuręczną. To
dobry układ i można zaoszczędzić.


Właśnie mam chyba buga i u mnie to nie działa, PN wydane na nauke broni 1H (zeby miec łatwiejszy early game) poszły na marne bo nauka 2h kosztuje mnie tak jakbym nigdy tej 1H sie nie uczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 22:02, pkrzysiek25 napisał:

Właśnie mam chyba buga i u mnie to nie działa, PN wydane na nauke broni 1H (zeby miec
łatwiejszy early game) poszły na marne bo nauka 2h kosztuje mnie tak jakbym nigdy tej
1H sie nie uczyl


Ale to działa dopiero w jakimś momencie przekroczenia % danej umiejętności. Nie pamiętam od kiedy, dawno nie grałem w Gothica. Dowiesz się o tym, jak na środku będzie pisać, że trenujesz broń jednoręczną i dwuręczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Postanowiłem sobie odświeżyć Gothica 2, więc sobie g zainstalowałem i mam taki problem, że gra się nie otwiera, jednakże pojawia się na liście procesów i zajmuje koło 3,5 MB pamięci.

Korzystam z Win 7, 3 rdzeniowy procesor 64 bitowy. Tryby zgodności sprawdzałem i nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z tą grą na Win 7, rozwiązanie przyszło nieoczekiwanie samo - po kilkunastu próbach odpalenia gry normalnie, jako administrator, z trybami zgodności lub i z jednym i z drugim, nagle gra włączyła się sama, po kilkunastu minutach od zaprzestania prób. Od tej pory nie mam problemów z jej uruchomieniem. Nie pamiętam jednak niestety, czy gra była na liście procesów w momencie, gdy jeszcze nie mogłem jej uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 21:55, Szynkars napisał:

ciach


Dzięki wielkie, lecz trochę za późno ;)

Wygooglałem ten problem i podziałało, to co tam przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku łucznika (u którego zręczność przeważa nad siłą) Szpon Beliara staje się bronią wymagającą zręczności? Podobnie jak np. rapier czy miecz mistrzowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 01:25, Kardithron napisał:

Czy w przypadku łucznika (u którego zręczność przeważa nad siłą) Szpon Beliara staje
się bronią wymagającą zręczności? Podobnie jak np. rapier czy miecz mistrzowski?

http://www.worldofgothic.com/?go=klaue
"There is no minimum strength so everyone can wear beliar''s claw."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 01:42, Mercuror napisał:

http://www.worldofgothic.com/?go=klaue
"There is no minimum strength so everyone can wear beliar''s claw."

W porządku, ale diabeł tkwi w czym innym.

Jak wiadomo, obrażenia od ciosu wyprowadzonego bronią białą opierają się na damage''u broni oraz konkretnym atrybucie bohatera. W przypadku większości mieczy, toporów etc. jest to siła, ale do dyspozycji mamy także oręż, który bazuje na zręczności posiadacza (choćby np. Betty albo Miecz Mistrzowski).

Szpon Beliara wpada w łapy zręczniasze (zręczność >> siła). Pytanie jest proste: na jakim atrybucie miecz ten opiera się w tym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 12:38, Pitej napisał:

Obrażenia od miecza ZAWSZE bazują na sile. Czy siekasz orkową zgubą czy rapierem.

No nie dokładnie tak. Bazują na obrażeniach miecza. Jak siekasz rapierem to używasz zręczności więc wynika z Twojego zdania ,że on nie zadaje obrażeń bo użwya się przy nim zręczności a obrażenia od miecza to siła ;]

Szpon beliara to uniwersalna broń czy używasz siły czy zeczności czy broni dwu czy jenoręcznej. On po ulepszeniu zadaje większy dmg i tyle. Nie zależy czy używasz siły czy zręczności. Bo przecież szpon możesz nosić będąc magiem i mając 10 zręczności i 10 siły ;]

Co do używania broni przy zręczności jest to tak ,że gdy broń wymaga 60 zręczności i zadaje 120 pk obrażeń to gdy masz 80 siły to masz 120+20. Tak było w G1 nie pamiętam jak jest w G2 ale w jakimś stopniu zwiększasz obrażenia broni podnosząc jakiś współczynnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 12:43, mlynar911 napisał:

Co do używania broni przy zręczności jest to tak ,że gdy broń wymaga 60 zręczności i
zadaje 120 pk obrażeń to gdy masz 80 siły to masz 120+20. Tak było w G1 nie pamiętam
jak jest w G2 ale w jakimś stopniu zwiększasz obrażenia broni podnosząc jakiś współczynnik.

To w G1 w ogóle były bronie białe wymagające zręczności? Hm, nie przypominam sobie.

Anyway, włączyłem Gothika, przywołałem Szpon Beliara odpowiednim kodem i wykonałem proste testy. Wynika z nich, że Pitej ma rację: atak bronia białą bazuje na damage''u i sile. Nawet, jeżeli broń wymaga zręczności, jak np. właśnie Rapier. Szponu Beliara dotyczy to samo.

Sprawa rozwiązana.

Szczerze? Mocno mnie to zaskoczyło. Gothic II (NK) przeszedłem niejednokrotnie (w tym chyba z dwa razy łucznikiem) i zawsze byłem innego przekonania. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 12:43, mlynar911 napisał:

nie pamiętam jak jest w G2 ale w jakimś stopniu zwiększasz obrażenia broni podnosząc jakiś współczynnik.


Z mieczami już zostało wyjaśnione - żeby bić mocniej trzeba więcej siły. W przypadku łuków i kusz natomiast zadajesz więcej obrażeń im więcej masz zręczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 14:45, Pitej napisał:

> nie pamiętam jak jest w G2 ale w jakimś stopniu zwiększasz obrażenia broni podnosząc
jakiś współczynnik.

Z mieczami już zostało wyjaśnione - żeby bić mocniej trzeba więcej siły. W przypadku
łuków i kusz natomiast zadajesz więcej obrażeń im więcej masz zręczności.


W Nocy Kruka kusze chyba na siłę przestawiono też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 15:05, Ecko09 napisał:

W Nocy Kruka kusze chyba na siłę przestawiono też?


Żeby nosić trzeba siły. Żeby zadawać większe obrażenia trzeba zręczności. Przez to w NK kusze imo nie mają racji bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 18:10, Pitej napisał:

> W Nocy Kruka kusze chyba na siłę przestawiono też?

Żeby nosić trzeba siły. Żeby zadawać większe obrażenia trzeba zręczności. Przez to w
NK kusze imo nie mają racji bytu.


Ja i tak bardziej wolałem kusze niż łuk ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 17:59, mlynar911 napisał:

Pytanko takie : bonus z jabłek, grzybów jest jednorazowy tak?


Niestety nie mogę sobie tego przypomnieć, ale gdzieś czytałem, że ten bonus jest żartem twórców tzn. jest jednorazowy. Problemem byłby już zebranie dwukrotności wymaganej do kolejnego bonusu (chyba że ambitnie trzeba np.2-3 razy więcej lub sam bonus nie może zostac otrzymany podwójnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 18:42, Boguslav4 napisał:

Niestety nie mogę sobie tego przypomnieć, ale gdzieś czytałem, że ten bonus jest żartem
twórców tzn. jest jednorazowy. Problemem byłby już zebranie dwukrotności wymaganej do
kolejnego bonusu (chyba że ambitnie trzeba np.2-3 razy więcej lub sam bonus nie może
zostac otrzymany podwójnie :).


Akurat co do jabłek i grzybów to jest wbrud ;d zwłaszcza tych drugich :) także uzbieranie 150 grzybów i +15 do many to nie jest aż takie głupie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować