Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Witam , Mam problem . Przechodzę Gothic 2 Noc Kruka, i mam problem . Z tego co wiem, żeby dostać się do kruka ,trzeba odnaleźć zaginionych ludzi, znaleźć handlarza bronią i pójść na spotkanie do tawerny Orlana . Niby wszystko ok.... ale wogóle nie dostałem tego zadania z handlarzem bronią !! Co robić ?! :( Bo chcę najpierw ukończyć wątek nocy kruka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zadanie jak dobrze pamiętam dostajesz od Vatrasa. Więcej informacji udzieli Ci kwatermistrz paladynów, którego znajdziesz w porcie (jak on się nazywał?).
Bronią handlował Fernando z górnego miasta. Aby to udowodnić należy udać się do lasu za farmą Sekoba i tam znależć (przy skałach) zlecenie bandytów i zabrać pałasz bandytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE DOSTAŁEM tego zadania od vatrasa . Nie mam zadnej opcji o tym w rozmowie, nic o tym w dzienniku, żadnej opcji związanej z tym kiedy gadam z kwatermistrzem . O zaginionych ludziach było . Wcześniej kiedyś jak to przechodziłem to miałem to zadanie, a tera nie ma ?! :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U laresa jest tylko CHODŹMY i NAUCZ MNIE, jak mówie chodźmy on mówi, żebym szedł na spotkanie do tawerny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gildia nie ma tu nic do rzeczy. Wychodzi na to, że pominełeś jadną z rozmów (było to chyba :Jak sięmają sprawy/sytuajc w mieście" lub coś w tym stylu). Najwyraźniej dostałeś już się do pierścienia wody i gra usuneła już to zadanie. Niestety, ale nie potrafie Ci pomuc. Jedynym (nie jestem pewien) rozwiązaniem będzie chyba wczytanie jakiegoś wcześniejszego sejwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po swiecie powinny walac sie palasze bandytow. Znajdz taki, obejrzyj go dokladnie - to wskazowka, co nalezy zrobic (ulatwienie: trzeba owo cos zrobic w Khorinis).

Sadze, ze mozna to zrobic bez rozmowy z Vatrasem; ja w kazdym razie tak o ile pamietam zrobilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwiązać problem zaginionych ludzi na etapie Khorinis, musisz po prostu, zabić wszystkich bandytów w okolicy, w głównym obozie bandytów (koło farmy Onara) pomoże Ci kapitan Greg. Jak zabijesz ich wszystkich to zawsze zbieraj wszystko co jest do zebrania na ziemi i w skrzyniach. W obozie bandytów, ich przywódca Dexter ma przy sobie list, który musisz przeczytać,(oczywiście zanim go zabijesz musisz z nim porozmawiać i wyciągnąć tyle informacji ile się da) - te informacje wystarczą dla Vatrasa, aby posłał Cię z listem do Saturasa. Natomiast co do handlarza bronią, to ostateczny dowód i wskazówkę, kto handluje bronią jest w małym koczowisku bandytów za farmą Sekoba - któryś z bandytów ma list o dostawie broni i pierścień zamorskiej gildii (list musisz oczywiście przeczytać w ekwipunku). Kolejne koczowisko bandytów jest w małej kotlince blisko farmy Bengara, tam jest więziony też czeladnik cieśli Thorbena. Z pierścieniem i listem znalezionym za farmą Sekoba idź do strażnika Martina i pokaż mu dowody. Potem (jesli zabiłeś już wszystkich bandytów- łącznie z ich przywódcą Dexterem), możesz iść do Vatrasa, który po rozmowie wyśle Cię do Zaginionego Miasta Budowniczych (czyli najpierw do piramid i Saturasa). To wszystko. A następnym razem szukaj sam odpowiedzi - Gothic jest przecież w całości po polsku, w całej grze masz mnóstwo wskazówek i podpowiedzi - skoro sobie z nimi nie radzisz, to może warto jeszcze trochę poczekać i zagrać najpierw w trochę łatwiejsze gry?
Mam wrażenie, że teraz wszyscy by chcieli od razu we wszystko grać, nie patrząc, że poszczególne gry są adresowane do odpowiednich grup wiekowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 00:49, verbum napisał:

Mam wrażenie, że teraz wszyscy by chcieli od razu we wszystko grać, nie patrząc, że poszczególne
gry są adresowane do odpowiednich grup wiekowych...

Ja nie chcę nic mówić ale też miałem problem ze znalezieniem ostatniego obozu bandytów :)
Tak naprawdę świat Gothica (dla początkującego, który nie grał w podstawkę tylko od razu zaczął grę z Nocą Kruka) jest bardzo duży. Przeszedłem grę chyba z 5 razy ale do piero za 5 razem udało mi się znaleźć winiarnę Vina (zawsze moje poszukiwania spełzły na niczym). Choć z drugiej strony masz rację bo Noc Kruka jest o wiele trudniejsza od podstawki (zwłaszcza gdy gra się magiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 00:49, verbum napisał:

.........
Mam wrażenie, że teraz wszyscy by chcieli od razu we wszystko grać, nie patrząc, że poszczególne
gry są adresowane do odpowiednich grup wiekowych...


zgadzam się z Toba w stu procentach, gdyz Gothic 1 czy 2 z dodatkiem nie jest trudna bo jest po polsku zresztą jest tyle wskazówek, że trudno coś ominąc ale żeby to dostrzec trzeba myśleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2006 o 08:27, Tar The Dark napisał:

udało mi się znaleźć winiarnę Vina (zawsze moje poszukiwania spełzły na niczym).

Ja ją znalazłem podczas gdy ge przechodziłem pierwszy raz.I w dodatku znalazłem przez przypadek:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 20:06, Darkstar181 napisał:


> udało mi się znaleźć winiarnę Vina (zawsze moje poszukiwania spełzły na niczym).
Ja ją znalazłem podczas gdy ge przechodziłem pierwszy raz.I w dodatku znalazłem przez przypadek:))

Ja ją znalazłem wtedy kiedy pierwszy raz w tą grę zagrałem poprostu ja zawsze penetruję wszystkie okolice i miejsca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 20:11, wdowiakm napisał:

>
> > udało mi się znaleźć winiarnę Vina (zawsze moje poszukiwania spełzły na niczym).

> Ja ją znalazłem podczas gdy ge przechodziłem pierwszy raz.I w dodatku znalazłem przez
przypadek:))
Ja ją znalazłem wtedy kiedy pierwszy raz w tą grę zagrałem poprostu ja zawsze penetruję wszystkie
okolice i miejsca!

Dokładnie.Po prostu chciałem zwiedzić las:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2006 o 20:14, Darkstar181 napisał:

Dokładnie.Po prostu chciałem zwiedzić las:)

Zwiedzaj dalej a napewno znajdziesz ukryte miejsca, których jeszcze nie widziałeś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos wcale nie szukalem tyvh kryjowek tylko jak nie mialem co robic to chodzielm po mapie i wybijalem co sie dzialo ale nie wiem co mozna zrobic w tej grze z kasa...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 21:11, Lykenos napisał:

Ja jakos wcale nie szukalem tyvh kryjowek tylko jak nie mialem co robic to chodzielm po mapie
i wybijalem co sie dzialo ale nie wiem co mozna zrobic w tej grze z kasa...?

1. Kupic lepsze uzbrojenie
2. Kupic jakieś przydatne przedmioty (wytrychy, menzurki i inne)
3. Kupić bełty do kuszy lub strzały do łuku
4. Kupić zdrowie i Manę
5. Kupić pierścienie i inne amulety
6. Przekazać na świątynie Adanosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 21:15, wdowiakm napisał:

> Ja jakos wcale nie szukalem tyvh kryjowek tylko jak nie mialem co robic to chodzielm po
mapie
> i wybijalem co sie dzialo ale nie wiem co mozna zrobic w tej grze z kasa...?
1. Kupic lepsze uzbrojenie
2. Kupic jakieś przydatne przedmioty (wytrychy, menzurki i inne)
3. Kupić bełty do kuszy lub strzały do łuku
4. Kupić zdrowie i Manę
5. Kupić pierścienie i inne amulety
6. Przekazać na świątynie Adanosa


1. Gdzie można kupićlepsze uzbrojenie (jestem paladynem)?
2. Wytrychy menzurki itp mam...
3. Znalazłem fajny łuk ale nie wiedziałem jak się z niego strzela... ;P
4. Zdrowia i many mam chyba pod dostatkiem
5. Gdzie można dostać jakieś porządne amulety?
6. Na światynie szkoda mi juz kasy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować