Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Czy ktoś zna inne serwery na jakich można znaleźć The Returning? Na podanej stronie albo wszystko jest zajęte albo pokazuje przewidywany czas zasysania ~6h (tzn podaje czas 3,5h ale od godziny zatrzymało się na 3 więc przy takiej tendencji do 20 będzie sciągać :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pczątku raczej w siłę. W nocy kruka potrzeba o wiele więcej siły żeby zadać obrażenia i podnieść solidną broń.
A do kogo się przyłączyć? Cóż, jako najemnik masz więcej potencjalnych możliwości na posiadanie broni z magicznej rudy, ale w Nocy Kruka to nie te bronie są najlepsze. Dla mnie kwestia bez większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:50, hammerfall87 napisał:

pytanie chce grać wojem 1h , ktora strona bedzie lepsza paladyni czy najemnict oraz czy
na poczatku pakowac tylko w sile a pozniej władanie bronia.


Nie ma znaczenia do kogo dołączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 13:50, hammerfall87 napisał:

pytanie chce grać wojem 1h , ktora strona bedzie lepsza paladyni czy najemnict oraz czy
na poczatku pakowac tylko w sile a pozniej władanie bronia.

Pytanie podstawowe - czy poza Nocą Kruka masz jakieś inne modyfikacje zainstalowane? Doradzam też bronie dwuręczne zamiast jedno - w G2 w przeciwieństwie do G3 nie ma ani tarcz ani walki dwoma brońmi wiec jednoręczne po prostu sie nie opłacają ;)

Rozwijaj najpierw siłę (do poziomu przynajmniej ~50) potem mozesz spokojnie zacząć naukę walki i po dojściu do etapu ''wojownika'' zacząć rozwijać raz to raz to na przemian...

Gdy chodzi o gildie - wbrew opisom czy dołączysz do paladynów czy do najemników niewielka różnica bo w walce bronią na jedno wychodzą i mają dostęp do broni/zbroi podobnej klasy. Za paladynami przemawia ładniejsza zbroja i kilka run z zaklęciami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem odświeżyć sobie g2 bez dodatku na win 8 i jest mały problem. Po odpaleniu pojawia się kawałek białego paska w lewym górnym rogu i poziomy czarny pasek na górze. Ktoś wie jak to zlikwidować? Zależy mi głównie na tym białym. Zmieniałem już rozdzielczość i uruchamiałem w trybie zgodności z XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 17:08, revolt505 napisał:

Ostatnio postanowiłem odświeżyć sobie g2 bez dodatku na win 8 i jest mały problem. Po
odpaleniu pojawia się kawałek białego paska w lewym górnym rogu i poziomy czarny pasek
na górze. Ktoś wie jak to zlikwidować? Zależy mi głównie na tym białym. Zmieniałem już
rozdzielczość i uruchamiałem w trybie zgodności z XP.

Spróbuj w zgodności ustawić "wyłącz kompozycję wizualne" i uruchom w 256 kolorach, mi tak pomogło z Diablo 2, może Tobie pomoże z G2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale rozdzielczość zmieniłeś w grze czy pliku konfiguracyjnym w folderze gry? Druga metoda pozwala na ustawienie natywnej rozdzielczości, co w teorii powinno usunąć wszystkie paski, chyba, że to rzeczywiście efekt braku zgodności. Plik znajduje się w folderze system, edycja nie jest trudna, wszystko ma z tego co pamiętam opisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 17:08, revolt505 napisał:

Ostatnio postanowiłem odświeżyć sobie g2 bez dodatku na win 8 i jest mały problem. Po
odpaleniu pojawia się kawałek białego paska w lewym górnym rogu i poziomy czarny pasek
na górze. Ktoś wie jak to zlikwidować? Zależy mi głównie na tym białym. Zmieniałem już
rozdzielczość i uruchamiałem w trybie zgodności z XP.

sam się z tym namęczyłem i jest rozwiązanie:
http://community.pcgamingwiki.com/files/file/4-gothic-and-gothic-ii-fullscreen-border-fix/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 22:38, Isildur napisał:

Link podpięty w przypiętym poście dzięki za zgłoszenie :)

Nie ma sprawy :)
Sam wiem jaka to udręka kiedy nie widać paska życia u przeciwnika, męczyłem się sam z tym kilka dni, a to starsze sterowniki, albo tylko na zintegrowanej karcie, próbowanie grania w trybach zgodności nic nie dawało rady.
kiedyś jeszcze znalazłem jakiś plik źródłowy do przekompilowania i dodania do systemu co również działało, jednak to jest najwygodniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszła mnie chęć na kolejne przejście Gothica 2. W sumie ostatnio grę kończyłem całkiem niedawno, a dodatkowo już chyba 6 raz z kolei, dlatego podejrzewam, że tym razem rozgrywka może mnie trochę znużyć. Szukam jakichś modów, które dodają coś do rozgrywki lub delikatnie ją zmieniają. Mam tu na myśli pasujące do klimatu i jako tako do balansu rzeczy. Np. garstkę nowych kłestów, jakieś mody w stylu survival (konieczność jedzenia i picia) albo poprawiające grafikę. Rozglądałem się trochę za takimi modyfikacjami, ale niestety nie za wiele takowych znalazłem... Drodzy fani Gothica, polecilibyście coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie przypięte posty... Jestem odpowiedzialny za dopisanie do niego sześciu z siedmiu wymienionych tam tytułów i z czystym sercem mogę polecić je wszystkie (The Returning też, po prostu ktoś inny zaproponował dopisanie go do przypiętego posta). Zapewnią Ci one wiele godzin świetnej zabawy, niejednokrotnie trwającej drugie tyle czasu, ile zajmowało przejście G2, a swoim rozbudowaniem niczym nie ustępują Nocy Kruka, a może nawet są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 01:31, Gumisiek2 napisał:

Ludzie, czytajcie przypięte posty... Jestem odpowiedzialny za dopisanie do niego sześciu


Ja bym prosił o czytanie postów, na które się odpowiada. :P Tylko gdy zajrzałem do tematu, to przejrzałem przypięte mody. I z tych wymienionych jedynie właśnie Returning minimalnie spełniał moje oczekiwania. Dlatego napisałem takiego posta. Chodzi po prostu o to, że ten mod zupełnie zmienia rozgrywkę. Nie ufam takim modyfikacjom za bardzo. Chciałem sobie po prostu dodać kilka pomniejszych pierdółek uprzyjemniających/urozmaicających rozgrywkę. A nie jakieś nowe światy albo masowe zmiany w prawie każdym aspekcie rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba do forumowiczów. Czy jest ktoś w posiadaniu oryginalnej, srebrnej okładki go G2( polska edycja premierowa)? Mam edycję "Nowa Extra Klasyka", rozumiecie, że słabo to wygląda. Z sentymentu do gry, która zjadła mi pół dzieciństwa( no, przesada) chciałbym zafundować jej nowe szaty. Naprawdę wdzięczny byłbym za skan w wysokiej rozdzielczości.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z G2:NK. Kiedy doszedłem do Jarkendaru, gra (po 20-30 minutach) notorycznie łapie crashe (acces violation), albo po prostu zamraża obraz i pomaga jedynie reset. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 08:58, Hommicide napisał:

Mam problem z G2:NK. Kiedy doszedłem do Jarkendaru, gra (po 20-30 minutach) notorycznie
łapie crashe (acces violation), albo po prostu zamraża obraz i pomaga jedynie reset.
Miał ktoś podobny problem?


Pewnie masz jakiś problem w plikach gry, reinstal może pomoże, zachowaj savy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować