Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Witam serdecznie ;)
Znalazłem się tutaj poniewaz mam jeden problem z grą gothic 2 noc kruka. Chodzi o to ,że nie mogę otrzymać zadania na szukanie ornamentów. U mnie sytuacja wygląda w ten sposób. Chciałem iść do jarkendaru przed 3 rozdzialem ,ale się nie dało bo raz że nie otrzymałem zadania od magów ,mimo że byłem u nich (Saturas tylko nawrzeszczał i już) To lares nie chciał mi oddać ornamentu. Wróciłem z górniczej doliny od razu odpalił mi się 3 rozdział , poszedłem do laresa i pojawiła się opcja odebrania ornamentu. Wziąłem od niego ten ornament, i teraz mam 3 jako że na własną rękę zebrałem pozostałe dwa bo juz nie pierwszy raz przechodzę. Problem w tym że teraz mam wszystkie ornamenty a nie chce mi się odpalić to zadanie. Ani w rozmowie z nefariusem ani z saturasem któremu mogę tylko oddać ornament od laresa (dziwne!) On coś mówi że "nie podoba mi się że maczasz w tym palce ,ale oddaj ornament" jak mu oddaj to jak gdyby nigdy nic. Nie wiem jak to rozwiązać o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że na początku gry Lares prowadził Cię na farmę Onara. Jeśli tak, to padłeś ofiarą perfidnego błędu Nocy Kruka- po tym jak Lares odprowadzi nas na farmę, z niewiadomych przyczyn nie można z nim odnieść ornamentu do Saturasa, co pociągnęłoby dalej wątek fabularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 14:28, Bezi_113 napisał:

Zakładam, że na początku gry Lares prowadził Cię na farmę Onara. Jeśli tak, to padłeś
ofiarą perfidnego błędu Nocy Kruka- po tym jak Lares odprowadzi nas na farmę, z niewiadomych
przyczyn nie można z nim odnieść ornamentu do Saturasa, co pociągnęłoby dalej wątek fabularny.

No już nie pamiętam być może tak, Jednak zauważ że mam 3 części ornamentu mogę jeden zanieść saturasowi. Czy napradę nic nie da się zrobić żeby to ruszyć? jakiś kod lub coś takiego dlatego ze szkoda mi czasu spedzonego do tego momentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi ma problem by zdobyc ornament od Laresa np. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=58&pid=985 ktory juz masz (pewnie przez rozpoczecie 3 rozdzialu), moze musisz zaczac jakis wstepne zadanie typu
gadka z Vatrasem czy innym NPC zwiazanym z Woda, zadanie zaginieni ludzie czy cos. Opieram sie na solucji w necie, bo dawno gralem.
A moze sobie popsules, bo masz 2 pozostale ornamenty? A moze przez to, ze dawno gralem myla mi sie ornamenty?
Czy z Riordianem magiem wody gadales po oddaniu? wg solucji po tym jak ornament laresa jest w rekach Saturasa to z Riordianem trzeba gadac, wg solucji Saturas mial o tym powiedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 00:22, Xardas02 napisał:

/.../. Nie wiem jak to rozwiązać o co chodzi
?

O ile pamiętam, był jakiś kod na przejście przez te wrota do Jakendaru. Wtedy "wszystko" dało się wyprostować. Ale to wymaga szukania kodów w internecie, wiem, bo przechodziłem całość z Nocą Kruka kilka razy. I jeszcze drobna rada na przyszłość:

Spoiler

jak będziesz ścigał Kruka, to rób co chwilę sejwy, bo tam źle stąpniesz i już zginąłeś,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodem już niestety tylko pozostało sprawę rozwiązać. Poza exp nic wielkiego nie tracisz. Wprost pod wrota Jarkendnunuu ''c'' marvin ''c'' a później ''k'' w stronę portalu który jest za bramą. Pomijasz tylko ceremonię otwarcia, scenę oskryptowaną. Później już będą chyba otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 14:57, Xardas02 napisał:

> /.../> No już nie pamiętam być może tak, Jednak zauważ że mam 3 części ornamentu mogę jeden
zanieść saturasowi. Czy napradę nic nie da się zrobić żeby to ruszyć? jakiś kod lub coś
takiego dlatego ze szkoda mi czasu spedzonego do tego momentu

Jeśli tylko nie jest za późno, to:

Spoiler

- wciśnij klawisz B - pokarze Ci się tabelka, którą zignoruj;
- wpisz Marvin (albo marvin - wszystko jedno);
- wciśnij klawisz B (tabelka zniknie).
I teraz masz dwie możliwości: albo podejdziesz do "przeszkody" i wciśniesz klawisz K,
albo wciśniesz klawisz F2 i wciśniesz klawisz K. W obydwu przypadkach powinieneś znaleźć się ZA blokującą Twoja drogę przeszkodą. Na razie sprawdziłem to na tajnej winiarni

(bo Vino słowa nie pisnął, a korby nie znalazłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 21:55, Erdo_Pile napisał:

Może mi ktoś pomóc, nw jak można spotkać się z Atillem będąc Magiem Ognia. Wie ktoś jak
to zrobić??

Spoiler

Spotkasz go po rozmowie z Kardifem w knajpie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś mniej więcej swoje statystyki końcowe z gry Magiem Ognia? Chodzi mi przede wszystkim o zapas mocy magicznej (uzyskany naturalnie, bez użycia kodów ani bugów).

Jak zarzucicie odpowiednim screenem albo sejwem, to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:51, Bezi_113 napisał:

Chodzi Ci koniecznie o dodatek?
Kończę podstawkę i na dniach mógłbym dać Ci screen swoich statystyk.

Zależy mi na dodatku, ale swój screen również możesz wrzucić. Przyda się do porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 00:19, Kardithron napisał:

> Chodzi Ci koniecznie o dodatek?
> Kończę podstawkę i na dniach mógłbym dać Ci screen swoich statystyk.
Zależy mi na dodatku, ale swój screen również możesz wrzucić. Przyda się do porównania.

Specjalnie dla Ciebie odpaliłem grę i zrobiłem screeny ;d w te wakacje postanowiłem przejść wszystkie części gothic ;] niestety mało miałem czasu i obecnie stanąłem na 3/4 Gothica 3 ;]

Podsyłam ostateczne statystyki (już dodane wszystkie grzyby, jabłka, książki, tabliczki itp. wszyskie bonusy jakie udało mi sięznaleźć) jakie miałem przed walką ze smokiem ożywieńcem i czary z jakich korzystałem. Dodam ,ze manę dobiłem już tak do max w 4 rozdziale, i także dobiłem do 60% używania broni dwuręcznej. Manę należy dobić tabliczkami i miksturami gdy 1 punkt many to 4 punkty doświadczenia. A i dodam jeszcze ,ze w mojej liczbie many zawierają się także amulety i pierścienie do many łącznie dają mi 40 albo 50 many

20140927085546

20140927085551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 08:58, mlynar911 napisał:

Specjalnie dla Ciebie odpaliłem grę i zrobiłem screeny ;d w te wakacje postanowiłem przejść
wszystkie części gothic ;] niestety mało miałem czasu i obecnie stanąłem na 3/4 Gothica
3 ;]

Dotyczy to również Arcanii? :D Ja postanowiłem przejść po raz kolejny (który dokładnie, nie mam pojęcia; dawno straciłem rachubę xD) ulubioną część sagi, czyli właśnie GII:NK. Zastanawiałem się trochę, którą gildię wybrać: Maga Ognia czy ulubionego najemnika (z paladynami się zbytnio nie utożsamiam, więc na 2-3 grach skończyłem). Ostatecznie padło na czarodzieja i nie żałuję ni trochę, bo rozrywka jest znacznie bardziej intrygująca.

Dnia 27.09.2014 o 08:58, mlynar911 napisał:

Podsyłam ostateczne statystyki (już dodane wszystkie grzyby, jabłka, książki, tabliczki
itp. wszyskie bonusy jakie udało mi sięznaleźć) jakie miałem przed walką ze smokiem ożywieńcem
i czary z jakich korzystałem.

Ładny zestaw. ;> Ja planuję nieco uszczuplić liczbę zakleć ofensywnych na rzecz manipulacji sferycznej. Zrobię pewnie Przebudzenie Golema do walki ze smokami i Armię Ciemności do masakrowania przeciwników na

Spoiler

wyspie Irdorath

. :D Deszcz Ognia obowiązkowo, za Śmiertelną Falą nie przepadam.

Dnia 27.09.2014 o 08:58, mlynar911 napisał:

Dodam ,ze manę dobiłem już tak do max w 4 rozdziale

Szybko dość jak na taką ilość many. Ja planuję zaprzestać nauki i rozpocząć aktywację wszelkich możliwych bonusów po osiągnięciu progu 94 punktów many. Nie wiem, ile uda mi się w ten sposób uzyskać. Jakoś nie widzę tych trzech setek. :/ Może...

Dnia 27.09.2014 o 08:58, mlynar911 napisał:

także dobiłem do 60% używania broni dwuręcznej.

Ja się dość mocno skupiłem na rozwijaniu umiejętności walki na początku gry i 60+% wbiłem na przełomie I/II rozdział. Większość starć rozpoczynam Lancą, a kończę Tajfunem. Kiedy mana skoczy w górę, to zacznę posługiwać się zaklęciami bardziej swobodnie.

Dnia 27.09.2014 o 08:58, mlynar911 napisał:

Manę należy dobić tabliczkami i miksturami
gdy 1 punkt many to 4 punkty doświadczenia.

O, właśnie tak planuję zrobić. Zastanawiałem się, czy nie uda mi się wyuczyć jeszcze tych trzydziestu punktów od 94 do 124, ale kiedy obliczyłem, że będzie mnie to kosztowało 120 PN, to wyzbyłem się wszelkich wątpliwości. xD

Dnia 27.09.2014 o 08:58, mlynar911 napisał:

A i dodam jeszcze ,ze w mojej liczbie many
zawierają się także amulety i pierścienie do many łącznie dają mi 40 albo 50 many

Spoiler

Zestaw Kapłana

? I bez niego sporo masz tej many. :D

Dzięki za screeny. Chętnie sobie je porównam z moimi, kiedy już skończę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 00:19, Kardithron napisał:

> Chodzi Ci koniecznie o dodatek?
> Kończę podstawkę i na dniach mógłbym dać Ci screen swoich statystyk.
Zależy mi na dodatku, ale swój screen również możesz wrzucić. Przyda się do porównania.

Proszę, własnie skończyłem grę. Jeden screen jest sprzed walki ze Smokiem-Ożywieńcem.

20140930233507

20140930233515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 22:53, Kardithron napisał:

Dotyczy to również Arcanii? :D Ja postanowiłem przejść po raz kolejny (który dokładnie,
nie mam pojęcia; dawno straciłem rachubę xD) ulubioną część sagi, czyli właśnie GII:NK.
Zastanawiałem się trochę, którą gildię wybrać: Maga Ognia czy ulubionego najemnika (z
paladynami się zbytnio nie utożsamiam, więc na 2-3 grach skończyłem). Ostatecznie padło
na czarodzieja i nie żałuję ni trochę, bo rozrywka jest znacznie bardziej intrygująca.

No stety albo niestety Arcanii też to dotyczy jak i dodatku ;] Widać mamy podobnie ja G2:NK też niezliczoną ilość razy przeszedłem w najróżniejszych kombinacjach Najfajniej mi się grało palladynem łucznikiem-złodziejem ;d Próbowałem też palladynem-magiem ,ale to trochę ciężkawe było i upierdliwe ;] w każdym razie zawsze wszysko na maxa ;]

Dnia 30.09.2014 o 22:53, Kardithron napisał:

Ładny zestaw. ;> Ja planuję nieco uszczuplić liczbę zakleć ofensywnych na rzecz manipulacji
sferycznej. Zrobię pewnie Przebudzenie Golema do walki ze smokami i Armię Ciemności do
masakrowania przeciwników na

Spoiler

wyspie Irdorath

. :D Deszcz Ognia obowiązkowo, za
Śmiertelną Falą nie przepadam.

Ja głównie używałem kilku czarów przez całą grę, pod koniec bawiłem się różnymi ;] podstawą tej rozgrywki była: kula ognia, lodowa lanca, mała burza ognista przyzwanie szkieletu, błyskawica, grom i średnie uleczenia ;] co do przywołań jednak uważam ,że najlepszym jest przywołanie szkieletu bo można ich przyzwać setki ;] a przy golemach to one primo: przy 2 atakują się na wzajem, secundo: może i mają większą siłę niż szkielety ,ale za to gdy uderzą to cel leci, musi wstać a to traci się przyzwany czas, tercio: strasznie łatwo doprowadzić golemy do nieustannego blokowania :) taka jest moja opinia oparta na doświadczeniu ;d

Dnia 30.09.2014 o 22:53, Kardithron napisał:

Szybko dość jak na taką ilość many. Ja planuję zaprzestać nauki i rozpocząć aktywację
wszelkich możliwych bonusów po osiągnięciu progu 94 punktów many. Nie wiem, ile uda mi
się w ten sposób uzyskać. Jakoś nie widzę tych trzech setek. :/ Może...

Na samym początku nauczyłem się oprawiania zwierząt i zdobywania trofeów bo byłem czeladnikiem u bospera, grałem z najnowszym patchem do NK ;] później dobiłem do 30% walki bronią dwuręczną i wszystko w mane wpakowałem. To było już pod koniec 3 rozdziału baardzo dużo many ma się z tabliczek, grzybów, i mikstur bo około 15 jak dobrze pamiętam do tego pierścienie i amulety, nie korzystałem z tcyh kapłana bo dawały mi mniej niż inne które posiadałem, emm jak chcesz to odpalę grę i podam nazwy ;]

Dnia 30.09.2014 o 22:53, Kardithron napisał:

Ja się dość mocno skupiłem na rozwijaniu umiejętności walki na początku gry i 60+% wbiłem
na przełomie I/II rozdział. Większość starć rozpoczynam Lancą, a kończę Tajfunem. Kiedy
mana skoczy w górę, to zacznę posługiwać się zaklęciami bardziej swobodnie.

Jaa zaś zrobiłem na odwrót ;d skupiłem się na magii na początku gdzie często miałem dużo problemów, ale było warto ;d Hmm pod koniec gry nudziło mi się już rzucanie czarów ;d stąd przy 1 smoku w IV rozdziale miałem 60% i bardzo dobrze kontrowałem jaszczuroludzi, przy 2 albo 3 smku miałem 95% ;]

Dnia 30.09.2014 o 22:53, Kardithron napisał:

O, właśnie tak planuję zrobić. Zastanawiałem się, czy nie uda mi się wyuczyć jeszcze
tych trzydziestu punktów od 94 do 124, ale kiedy obliczyłem, że będzie mnie to kosztowało
120 PN, to wyzbyłem się wszelkich wątpliwości. xD

Jeżeli nie chcesz robić jakiejś fanatycznej rozgrywki ,albo bawić się w jakieś hybrydy to zawsze każdy atrybut przy przekroczeniu 3 pktów doświadczenia za 1 nauki się po prostu nie opyla ;D

Dnia 30.09.2014 o 22:53, Kardithron napisał:

Dzięki za screeny. Chętnie sobie je porównam z moimi, kiedy już skończę grę.

Jak skończysz to czekam na screeny ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 19:20, Bezi_113 napisał:

Kto może mnie nauczyć warzyć eliksir siły? Tylko Constantino czy ktoś jeszcze? Już zdecydowałem
się na bycie czeladnikiem u Harada.

A nie Sagitta czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować