Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

próbował kiedyś ktoś się bawić plikem gothic.ini z katalogu gdzie jest zainstalowany gothic? bo ja się trochę pobawiłem, jest tam sporo opcji które można pozmieniać w grze a które nie są dostępne w menu gry, np. zwiększyć ilość krwi, wyłączyć filmiki które pokazują się podczas uruchamiania gry, można zwiększyć ilość kolumn pokazywanych w ekwipunku przez co posługiwanie oknem ekwipunku staję się (przynajmniej dla mnie) wygodniejsze, (aczkolwiek na słabszych kompach wiem, że zwiększenie ilości kolumn znacząco wpływa na płynność gry) itp... jest tam też sporo opcji których jeszcze nie rozgryzłem.
mi się udało "stworzyć mini modzik" który zmienia efekty pogodowe na ciekawsze :D, pod tym http://s22.yousendit.com/d.aspx?id=2LGJ8DFIQPEFO3FZ9AKY0HBNWF adresem można pobrac ten plik który należy podmienić w katalogu system (zróbcie kopię zapasową tego pliku), efekty widać głównie kiedy pada deszcz, jeśli ktoś się nudzi może sobie to zobaczyć, efekty tych zmian są dosyć zabawne ;)
PS. nie ręcze że to będzie działeć na każdym kompie, sprawdzałem to tylko na swoim, dosyć mocnym sprzęcie, nie wiem czy to będzie działać tak jak trzeba na słabszym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 19:42, paweusz napisał:

> W 6 rozdziale trzeba odtworzyć jakies drewniane wrota z jakaś twarzyczką na środku, potrzebne

> są cztery swiatelka do tego trzy juz mam ale nie wiem jak wykombinowac z czwartym - w
komnacie
> na gorze sa trzy przyciski ale ajk je wciskam do jakis gaz wylatuje a poza tym nic...
Jka je
> wciskac lub w ogole co trzeba zrobic by je uruchommic?
obrócić w odpowiedniej kolejności każdy jeden raz, czyli razem 3...


ale w jakiej kolejności? Probowałem juz sporo kombinacji ale ciagle nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 14:29, ceenrad napisał:

Sorry za te odzywki, to pisał mój niespełna rozumu kolega.

To cieszę się że to nie ty, ale następnym razem nie dopuszczaj kolegów do komputera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 14:13, plada napisał:

Jestem Łowcą Smoków w IV rozdziale.Czy wiecie kto może mnie nauczyć w Górniczej dolinie:
1.wydobywania łusek ze smoka,
2.spuszczania krwi ze smoka?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Poza gosciem stojacym na drodze do kamiennego smoka obu tych rzeczy uczy jeszcze koles w jaskini na lewym brzegu glownej rzeki Gorniczej Doliny. Plyn od zamku z paladynami pod prad; zanim dotrzesz do lodu bedzie po lewej stronie brzeg, na ktory mozna sie wspiac i tam jest owa jama. Tylko ze ten koles zyczy sobie za nauke 1000 sztuk zlota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 14:14, Łukasz.G napisał:

bardzo gratuluje udanego pomysłu i roboty:D wlaściwie ile czasu na to poświęciłęś??


z pół godziny, wystarczyło tylko pozmieniać pare parametrów i tyle roboty było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2006 o 21:26, cinus` napisał:

z pół godziny, wystarczyło tylko pozmieniać pare parametrów i tyle roboty było ;)



aa a więc to tak:P nawet nie wiedziałem ze tak się da:/ poza tym gothica już usunoałęm i w plikach się nie bawiłęm bo się na tym nie znam i tyle <niestety>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 17:22, Fr4t3r napisał:

Kiedy moge awansować na paladyna?

Chyba po odzyskaniu oka Innosa... w każdym razie tuż przed drugą wyprawą do górniczej doliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 17:22, Fr4t3r napisał:

Kiedy moge awansować na paladyna?

W 3 rozdziale,po powrocie z gorniczej doliny(musisz przynieść list od Garonda dla Lorda Hagena)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 17:22, Fr4t3r napisał:

Kiedy moge awansować na paladyna?

Acha,tak jak monastor napisał,trzeba bedzie zdobyć oko innosa.(zaraz po oddaniu listu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 18:19, Fr4t3r napisał:

Ale po naprawieniu czy przed?


najlepiej to zorbić tak:D dowiedzieć się że uwięzlile Benneta potem iść do niego w więzienu spytac się potem do Hagena spytać się o śiwadka potem do Cornelisua (na górze w tym sammym budynku) trzeba go będzie przekupić(suamy nie pamiętam ale 1k-5k) on da nam dzinnik czytamy idziemy od Hagena i on uwalnie kowala:D potem tam gadamy i jast złozenie ślubów czyli zosatjesz paaldynam:D(ps jakbyś chiał złoto odzsykać to Cornelius zwiał do tej jskini gdzie na sammym początku gry byli bandyci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 19:21, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ on da nam dzinnik czytamy /.../
Dziennik najlepiej ukraść ( o ile to potrafimy).

Ja mu zapłaciłem,po czym pobiegłem za nim i zobaczyłem jak go spalił Poszukiwacz:) I tak odzyskałem złoto.Poszukiwacz długo nie pociągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 19:24, Darkstar181 napisał:

> > > /.../ on da nam dzinnik czytamy /.../
> Dziennik najlepiej ukraść ( o ile to potrafimy).
>
Ja mu zapłaciłem,po czym pobiegłem za nim i zobaczyłem jak go spalił Poszukiwacz:) I tak odzyskałem
złoto.Poszukiwacz długo nie pociągnął.



Jeśli jest się najemnikiem można go zastraszyć kolegami i też odda dziennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować