Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2006 o 13:28, IneedWoW napisał:

Mozna miec duzo zrecznosci i sily zaoszczedzajac PN ;] Po prostu trzeba miec np miksturke siły
+3 wilki
Gdy wilki cie atakuja ty łykasz miksturke ktora dodaje ci pkt sily a miksturka zostaje :] Taki
maly bug w grze :P
Znam jeszcze pare ale to puzniej :[]


Możesz podać jeszcze troche takich trików bo chce się pobawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 15:54, master111 napisał:


> Mozna miec duzo zrecznosci i sily zaoszczedzajac PN ;] Po prostu trzeba miec np miksturke
siły
> +3 wilki
> Gdy wilki cie atakuja ty łykasz miksturke ktora dodaje ci pkt sily a miksturka zostaje
:] Taki
> maly bug w grze :P
> Znam jeszcze pare ale to puzniej :[]

Możesz podać jeszcze troche takich trików bo chce się pobawić :)

Mój kolega zna coś w stylu kodu na atrybuty i nie tylko. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak znależć zastępcę Vatrasowi w NK, gdy nie było się w Jarkendarz i nie chce się być.
Zawsze był Myxir gdy wracałem z Jarkendaru, a teraz nic.
POMOCY!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 18:43, Chaber1 napisał:

Jak znależć zastępcę Vatrasowi w NK, gdy nie było się w Jarkendarz i nie chce się być.


Musisz tam być, bo inaczej nie będziesz miał możliwości przejścia NK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już tą fotkę, ale dzięki. Po prostu nie wiem, do czego służyć może ta kopalnia. To pewnie jedna z tych ,,jaskiń dodatkowych" :] w stylu tego przesytu z Morrowinda (na szczęście GII do TES III wiele brakuje...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 18:40, Chaber1 napisał:

> /.../
Mój kolega zna coś w stylu kodu na atrybuty i nie tylko. :-)

Znamy te kody. Jak komuś odpowiada gra na kodach, niech gra, ale przyjemniej jest wykorzystać wszystkie możliwości gry, nawet bugi, bo trzeba je odkryć a wykorzystanie jest nagrodą za odkrycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 13:33, KrzysztofMarek napisał:

Nie pamiętam kiedy zdobyłem wymaganą zręczność, ale jako bogobojny przyszły wznawca Innosa,
regularnie modliłem się pod kapliczkami i za głupie 100 sztuk złota Innos podnosił mi to siłę,
to zręczność, to punkty zdrowia...

Ciekawe -> zapamietam.

Dnia 09.03.2006 o 13:33, KrzysztofMarek napisał:

W zręczność ładowałem od początku, bo najlepszy na początku miecz mistrzowski jest w Gildii
Złodzieji. Na dobrą sprawę, można używać go do końca gry. Goblinie jagody, ze szczawiem królewskim
dają chyba ponad 30 zręczności . Tablice zostawiałem na koniec, kiedy awanse stają się trudniejsze
(wymagają więcej punktów nauki).

Aha; jagod ze szczawiem zaczalem na serio uzywac dopiero po osiagnieciu 120 Zr... "ekonomicznie" moze wyszedlem na tym na plus, ale faktycznie - wyzszy poziom Zr moglem bylem osiagnac wczesniej.

Dnia 09.03.2006 o 13:33, KrzysztofMarek napisał:

A punkty życia... jak podepnie się butelki pod klawisz, zażywanie mikstur staje się łatwiejsze.

Postanowilem ukonczyc gre bez tego (ufajac w tej sprawie tworcom gry...), ze zwyklym interfejsem z Gothica 1 - uzywam wylacznie klawiatury. Ale chyba gdybym gral magiem, zostalbym zmuszony do uaktywnienia tej opcji.

Jesli chodzi o forse, moja postac plywala w niej (do czasu zakupu pewnych zbroi :-)) dzieki dwom umiejetnosciom: podstawowemu skorowaniu zwierzat (+ sprzedawanie u Bospera) i usuwaniu rogu cieniostwora (+ quest od jednego z najemnikow).

W sprawie wykuwania miecza z magicznej rudy, czy przypadkiem nie uczy tego Bennet (ale tylko wtedy, gdy jestes najemnikiem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 22:23, Elwro napisał:

> /.../
W sprawie wykuwania miecza z magicznej rudy, czy przypadkiem nie uczy tego Bennet (ale tylko
wtedy, gdy jestes najemnikiem)?

Tak. Ale ja grałe prawie zawsze paladynem i nikt minie wykuwania miecza z magicznej rudy nie uczył. A w zamku, w Górniczej Dolinie już miałem opcję wykucia z magicznej rudy. I mogłem taki miecz wykuć.
Aha, modlitwa przynosi punkty raz na dobę. Pomodlić się, przespać, pomodlić, tak z miesiąc czasu gry i jesteś gość... A jaki wyspany ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy... Jestemu magaó ognia i próbuje zdobyć 3 krąg Magi... zdobyłem jeden poziom to Parlan powiedział że jeszcze nie zdobyłem jeszcze jeden i też że nie... co jest ? jak zdobyć może trzeba coś wykonać dodatkowego? Prośba... jak ktoś wie to niech wyśle mi odp na gg 9412330 będę wdzięczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 11:06, Stillgar napisał:

Pomocy... Jestemu magaó ognia i próbuje zdobyć 3 krąg Magi... zdobyłem jeden poziom to Parlan
powiedział że jeszcze nie zdobyłem jeszcze jeden i też że nie... co jest ? jak zdobyć może
trzeba coś wykonać dodatkowego? Prośba... jak ktoś wie to niech wyśle mi odp na gg 9412330
będę wdzięczn
y...

To zależy od rozdziału. W 1 rozdziale poznaje się 1 krąg, w 2 rozdziale 2 krąg itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są tez kody dzieki ktorym mozna zwiekszec atrybuty albo dodac sobie punktow nauki. Wlaczajac b statystyki postaci wpisujemy ''''marvin i znowu b a potem f2 potem jak sie otworzy wypisujemy ''''eab'''''' potem ''''lp='''' i ilosc punktow nauki mozna tez przy uzyciu tego okna teleportowac sobie rzeczy np bronie. Wedlug mnie tworcy przegieli z umiejetnosciami ze np jak mamy 80 sily to na nastepne 5 trzeba stacic conajmniej 15 punktow nauki wedlug mnie to jest chore i bez jakis kodow lub trickow to trudno przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 15:54, master111 napisał:


> Mozna miec duzo zrecznosci i sily zaoszczedzajac PN ;] Po prostu trzeba miec np miksturke
siły
> +3 wilki
> Gdy wilki cie atakuja ty łykasz miksturke ktora dodaje ci pkt sily a miksturka zostaje
:] Taki
> maly bug w grze :P
> Znam jeszcze pare ale to puzniej :[]

Możesz podać jeszcze troche takich trików bo chce się pobawić :)



Gdy chcesz miec duzo kasy:

jak masz jedna Surowa stal : 1) Podchodzisz do paleniska ,
2)zaczynasz rozgrzewac
3)naciskasz "1" (wyjmujesz broń) i masz 2 rozgrzane stale xD
4)wykuwasz miecz naciskasz 1 i masz 2 miecze o ile dobrze pamietam :]

jak przypomne sobie inne to podam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 13:16, c0nflikt napisał:

Są tez kody dzieki ktorym mozna zwiekszec atrybuty albo dodac sobie punktow nauki. Wlaczajac
b statystyki postaci wpisujemy ''''marvin i znowu b a potem f2 potem jak sie otworzy
wypisujemy ''''eab'''''' potem ''''lp='''' i ilosc punktow nauki mozna tez przy uzyciu tego
okna teleportowac sobie rzeczy np bronie. Wedlug mnie tworcy przegieli z umiejetnosciami ze
np jak mamy 80 sily to na nastepne 5 trzeba stacic conajmniej 15 punktow nauki wedlug mnie
to jest chore i bez jakis kodow lub trickow to trudno przejsc.



Skomplikowane T_T Wciskasz B wpisujesz marvin wciskasz F2 wpisujesz inster ch ( wystarczy i ch )
Wyskakuje nam typ "Character helper " i od niego mozemy np dostac Punkty Nauki czy tez runy,czary,talenty itemki ,wybrac Gildie i wiele innych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno przejść ? Przecież to prosta gra. NK dużo porządkuje a te "utrudnienia" wcale nie sprawiają kłopotu. Uatrakcyjniają grę. Siły to ja na magu mam 90 a nie korzystam z mieczy siłowych tylko opartych o zręczność tej mam zawsze powyżej 100. Większość czarów, mana powyżej 270 i mistrzostwo w broni jednoręcznej. Z takim magiem to i w walce wręcz ork elita nie ma szans i wszystko bez kodów i sztuczek. Trzeba tylko umiejętnie dysponować punktami w grze i być wszędzie w każdym rozdziale a bez wysiłku przekroczy się 50-52 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 14:09, IneedWoW napisał:

>
> > Mozna miec duzo zrecznosci i sily zaoszczedzajac PN ;] Po prostu trzeba miec np miksturke

> siły
> > +3 wilki
> > Gdy wilki cie atakuja ty łykasz miksturke ktora dodaje ci pkt sily a miksturka zostaje

> :] Taki
> > maly bug w grze :P
> > Znam jeszcze pare ale to puzniej :[]
>
> Możesz podać jeszcze troche takich trików bo chce się pobawić :)


Gdy chcesz miec duzo kasy:

jak masz jedna Surowa stal : 1) Podchodzisz do paleniska ,
2)zaczynasz rozgrzewac
3)naciskasz "1" (wyjmujesz broń) i masz 2 rozgrzane stale xD
4)wykuwasz miecz naciskasz 1 i masz 2 miecze o ile dobrze pamietam :]

jak przypomne sobie inne to podam :)
jak sie jest czeladnikiem u harada. trzeba miec 2 miecze(na mieczach z rudy nie probowalem), jeden zalozyc, pogadac z haradem zeby sprzedac bron, nic nie znika, kasa idzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 14:28, lis899 napisał:

> >
> > > Mozna miec duzo zrecznosci i sily zaoszczedzajac PN ;] Po prostu trzeba miec
np miksturke
>
> > siły
> > > +3 wilki
> > > Gdy wilki cie atakuja ty łykasz miksturke ktora dodaje ci pkt sily a miksturka
zostaje
>
> > :] Taki
> > > maly bug w grze :P
> > > Znam jeszcze pare ale to puzniej :[]
> >
> > Możesz podać jeszcze troche takich trików bo chce się pobawić :)
>
>
> Gdy chcesz miec duzo kasy:
>
> jak masz jedna Surowa stal : 1) Podchodzisz do paleniska ,
> 2)zaczynasz rozgrzewac
> 3)naciskasz "1" (wyjmujesz broń) i masz 2 rozgrzane stale xD
> 4)wykuwasz miecz naciskasz 1 i masz 2 miecze o ile dobrze pamietam :]
>
> jak przypomne sobie inne to podam :)
> jak sie jest czeladnikiem u harada. trzeba miec 2 miecze(na mieczach z rudy nie probowalem),
jeden zalozyc, pogadac z haradem zeby sprzedac bron, nic nie znika, kasa idzie:)

cos chyba zrobilem nie tak, ze wszystko jest na szaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 14:46, c0nflikt napisał:

Mam pytanie czy w miale uplywu rozdzialow potwory w nowym miescie Jarkenhdar tez sie odnawiaja
czy nie?

Tylko w 4-tym rodziale się odnowi część. Dużo jest magów szkieletów jak ktoś chce sobie nabić PN to niech ich nie zabija i pozwoli tworzyć szkielety. Są też zombie oraz smocze zębacze. Kupcy mają dostawy co rozdział oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować