Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Z tego, co pamietam, klucz do wieży, w ktorej zamknięty jest Joe, powinien mieć Peck.
Ale wiem o tym z nieumyslnej lektury spoilerów, nie zaś z własnych doświadczeń, więc nie ręczę, ze tak jest w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OKa - tym razem przejrzałem posty i nie ma podpowiedzi co do nowego pytania na Gothic3.com.

Pytanie brzmii:
"There''s something the hero won''t get from a novice. What is it?

A fighting staff
A novice''s robe
Essence of Mana
A ''Sleep'' spell scroll
A ''fire bolt'' spell scroll


Cóż wszystkie pytania odnosiły się dotąd do G2, w takim razie to pewnie też (przypomianmy, że w G! również mielismy nowicjuszy).

Niestety nie miałem jeszcze okazji grać Magiem w G2 - chętnie bym nawet teraz pograł, ale totalny brak czasu nie pozwala. Czy mógłby ktoś coś podpowiedzieć? Domyślałm się, że chodzi o Fire Bolt, ale to tylko absurdalna hipoteza :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 18:52, Bajuj napisał:

Postów tu dużo a mi sie nie chce szukac. Czy ktos wie jak przejsc zadanie w którym trzeva odnaleźśc
gostka imieniem JOE. Ale bez kodów !

Jeśli sie nie myle to przy nim leży naprawde dobra broń jednoręczna :D 55dmg chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 21:28, PolishWerewolf napisał:

Od nowicjusza nie dostajemy togi, czyli A Novice''s Robe. To dostajemy od maga.

a jednak... parę postów wcześniej ktoś mi wmawiał że dostaniemy szatę od Pedra... coś mi nie pasowało...

No to może jednak mam szanse w konkursie ;>
bo odpowiedziałem że nie dostanie się szaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dostajemy szaty, gdyż ją dostajemy od tego maga, co stoi przej wejściem do kościoła na terenia klasztoru.

Zwoje dostajemy od nowicjuszy za wykonane zadania.

Esencję many także

Laskę dostajemy jak załatwimy Bodo trening u paladyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: radzicie rozwijać bro jedno- czy dwuręczną??
Przyznam, że wolałabym jednoręczną, ale nie wiem, czy będzie dość mocna na smoki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

To też zależy jaką klasą postaci grasz. Jeśli grasz Paladynem, to jak najbardziej broń jednoręczną, bo jest dość mocna w rękach Paladyna. Jeśli zaś Łowcą Smoków, to dwuręczna, gdyż potem Bennet wykuwa całkiem niezłe dwuręczne bronie. Jeśli zaś Magiem, to najlepiej w ogóle nie rozwijaj broni, gdyż sama magia Ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 10:31, Epiphany napisał:

Krótkie pytanie: radzicie rozwijać bro jedno- czy dwuręczną??
Przyznam, że wolałabym jednoręczną, ale nie wiem, czy będzie dość mocna na smoki :/

Broń jednoręczna absolutnie na smoki wystarczy i to bez względu na to jaką postacią grasz.Chyba , że magiem.
Ja pierwsze 3 razy Gothic przeszedłem z bronią 2-ręczną i w końcu za 4tym razem zdecydowałem się na 1-ręczną.Fajnie się gra , obrażenia zadaje teka broń trochę mniejsze , ale za to jest sporo szybsza.Grałem 1-ręcznym Łowcą Smoków, a ostatnia broń miała chyba 160 obrażeń w porównaniu do 200 najlepszej 2-ręcznej.Miałem na koniec gry 223 siły i po dodaniu 160 obrażeń od broni daje to 383 ataku.Nic w grze się temu nie oprze. Na początku gry było tylko trochę kłopotów ze szkieletami , które z bronią 2-ręczną miały większy zasięg i musiałem ratować się blokowaniem ciosów co z mieczem 1-ręcznym nie sprawiało wielu trudności.Podsumowując - po trzech przejściach gry z bronią 2-ręczną nie zauważyłem żebym miał słabszą postać z bronią jednoręczną a sporo frajdy dochodzi dzięki dużemu zwiększeniu prędkości walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa.W grze są dobre bronie 1-ręczne do używania tylko z rozwiniętą zręcznością.Miecz mistrowski 120obr. i 120 zręczności i Betty 130/130(o ile dobrze pamiętam).Pozwala to na rozwijanie zręczności i bycie dobrym łucznikiem co na początku zwiększa szanse przeżycia przy jednoczesnym posługiwaniu się niezłą bronią, a potem jak ma się dużą zręczność można doładować siłę i zacząc stosować najsilniejsze 1-ręczne miecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 12:29, KrzychW napisał:

Jeszcze jedna sprawa.W grze są dobre bronie 1-ręczne do używania tylko z rozwiniętą zręcznością.Miecz
mistrowski 120obr. i 120 zręczności i Betty 130/130(o ile dobrze pamiętam).Pozwala to na rozwijanie
zręczności i bycie dobrym łucznikiem co na początku zwiększa szanse przeżycia przy jednoczesnym
posługiwaniu się niezłą bronią, a potem jak ma się dużą zręczność można doładować siłę i zacząc
stosować najsilniejsze 1-ręczne miecze.


Czyli polecasz łuk, a nie kusze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 12:36, Epiphany napisał:

Czyli polecasz łuk, a nie kusze??

I przy kuszach i łukach obrażenia sumują się ze zręcznością.Ja rowijając postać 1-ręczną postawiłem na początku właśnie na zręczność , bo na niskim pozionie w walce bezpośredniej nie jesteśmy zbyt mocni.Mogłem posługiwać się coraz mocniejszymi łukami i bronią , którą już wcześniej wymieniłem.Dobrej kuszy z kolei możemy używać dopiero prze wysokiej sile a wtedy już jesteśmy na tyle mocni , że więcej walczymy mieczem. Oczywiście co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 12:36, Epiphany napisał:

> /.../

Czyli polecasz łuk, a nie kusze??

Z reguły grałem paladynem i posługiwałem się łukiem. Trzeba tylko zawsze szukać najlepszego dostępnego łuku i mieć dużo strzał. Kusza, jak dla mnie, jest wolniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 12:54, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
>
> Czyli polecasz łuk, a nie kusze??
Z reguły grałem paladynem i posługiwałem się łukiem. Trzeba tylko zawsze szukać najlepszego
dostępnego łuku i mieć dużo strzał. Kusza, jak dla mnie, jest wolniejsza...

... ale potężniejsza-dwa strzały w orka i jest po wszystkim (oczywiście pożądnym sprzętem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 14:06, Lady Vader napisał:

> > > /.../
... ale potężniejsza-dwa strzały w orka i jest po wszystkim (oczywiście pożądnym sprzętem).

Z porządnego łuku, dwa strzały w orka i jest po wszystkim. Zanim drugi dobiegnie, też jest po wszystkim. Gorzej, jak jest trzeci i do tego szaman. Ale jego trzeba najpierw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie dobre rady. Przyznam się, ze juz zgłupiałam ;)

No nic - wprawdzie gram najemnikiem, lecz postawię na luki i broń jednoręczną. Najwyzej będę zaczynać po raz trzeci za pól roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 17:07, Epiphany napisał:

No nic - wprawdzie gram najemnikiem, lecz postawię na luki i broń jednoręczną. Najwyzej będę
zaczynać po raz trzeci za pól roku ;)

Moja ostatnia postać tak właśnie była rozwijana.Grasz najemnikiem czy paladynem przy takich samych współczynnikach i tą samą bronią zadajesz takie same obrażenia.Czyli nie ma różnicy.Dopiero potem masz trochę inne końcowe bronie ale postać jest już tak wypasiona , że na pewno da sobie radę.
Jeżeli chodzi o punkty umiejętności też są różne drogi i obydwie dobre.Za pierwszym razem grając w NK oszczędzałem tablice i eliksiry i dopiero powyżej 100 siły i 90 zręczności zacząłem ich używać.Na koniec miałem chyba 223 siły i prawie 200 zręczności.Postać była naprawdę mocna , ale na początku było dość ciężko.Z kolei podbijając współczynniki szybciej nie osiągniemy takich wysokich rezultatów końcowych ale jest lżej na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować