Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2005 o 15:20, Tar The Dark napisał:

Wiesz co ja nie lubię korzystać z kodów :]
Ale fajnie się grało od nowa :]

ale tutaj przeciez nie chodzi sobie o ulatwianie gry, tylko o wyeliminowanie bledu, ktory nie pozwala jej ukonczyc, prawda? a co bedzie, gdy kiedys natrafisz na podobny blad pod koniec jakies tam innej fajnej gry? tez bedziesz zaczynal od nowa, czy szukal sposobu jak to mozna naprawic ''od reki''? ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:34, trollf napisał:

> Wiesz co ja nie lubię korzystać z kodów :]
> Ale fajnie się grało od nowa :]
ale tutaj przeciez nie chodzi sobie
o ulatwianie gry, tylko o wyeliminowanie bledu, ktory nie pozwala jej ukonczyc, prawda? a co bedzie, gdy kiedys natrafisz
na podobny blad pod koniec jakies tam innej fajnej gry? tez bedziesz zaczynal od nowa, czy szukal sposobu jak to mozna naprawic
''''od reki''''? ;-]

No to końcówka gry. Ale i tak wolę grać od nowa ;]
Wiesz jak byłby to bardzo poważny błąd to pewnie byłby patch :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:06, Azazell2 napisał:

i slyszalem ze mozna wrocic do tej częsci więziennej z 1 czesci? tak samo wygląda czy ladniej
zrobili?


Zostało po staremu ale czekają cię niespodzianki w stylu zasypanego śniegiem Nowego Obozu czy spustoszonego (spalonego) Starego Obozu, no i wogóle sam powrót nie będzie łatwy i przyjemny (przynajmniej początkowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:41, Tar The Dark napisał:

Wiesz jak byłby
to bardzo poważny błąd to pewnie byłby patch :]

hm, a w tym przypadku nie jest to powazny blad? :> no i gdzie jest jakis na to patch? :>
coz, nie kazdy ma to zaciecie, zeby rozpoczynac gre od nowa... a co bedzie jak blad sie powtorzy? znow od nowa, az do skutku? ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:54, trollf napisał:

> Wiesz jak byłby
> to bardzo poważny błąd to pewnie byłby patch :]
hm, a w tym przypadku nie jest to powazny blad?
:> no i gdzie jest jakis na to patch? :>
coz, nie kazdy ma to zaciecie, zeby rozpoczynac gre od nowa... a co bedzie
jak blad sie powtorzy? znow od nowa, az do skutku? ;-]

Ponoć jest patch niemiecki do wersji niemieckiej który likwiduje ten błąd. Chyba polska wersja ma w sobie tego patcha :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 16:11, Tar The Dark napisał:

Ponoć jest patch niemiecki do wersji
niemieckiej który likwiduje ten błąd. Chyba polska wersja ma w sobie tego patcha :]

czy ma czy nie ma to nie wiem :> wiem jednak, ze kilka postow dot. tego bledu w wersji polskiej mialem okazje przeczytac na roznych forach... ;-]
poza tym ja nigdy ornamentu Laresowi nie oddawalem - nie od dzis wiadomo, ze "jesli cos ma byc dobrze zrobione to zrob to sam" lub "licz tylko na siebie"... ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowiac o ornamencie to praktycznie zaden blad nie wyskakuje tylko jest troche zamotana fabula tego watku z Laresem i ornamentem! Ja gralem i za kazdym razem nic mi sie nie dzialo zebym nie mogl ukonczyc gry, niekiedy mozna sie tylko powaznie zamotac i nic wiecej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak czytam "o ornamencie", to przypomina mi się jak pierwszy raz grałem w dodatek i 2. razem. Zamiast zanieść ornament do Saturasa ja zwlekałem i zaniosłem wiadomości do zamku, gdzie były smoki. Jak wracałem to już byli Poszukiwacze, z którymi ja nie miałem praktycznie szans. Pierwszego pokonałem wykorzystując (być może bug), to że jak atakuje się kogoś, to on się cofa. Tak naparzałem Poszukiwacza, on cofał się do ściany (atakowałem go jakimś mieczykiem, który mu zadawał 5% HP). W końcu nic nie straciłem, a wroga zniszczyłem. Resztę Poszukiwaczy ominąłem szerokim łukiem. Później zbierając ornamenty musiałem pójść tam, gdzie jest 8 Poszukiwaczy i Vino. Przeszedłem jakoś pomiędzy Byłymi_Wariatami_Z_Sekty i pogadałem z Cavalornem. :D Myślałem, że padnę ze śmiechu - przejść pomiędzy Poszukiwaczami tak blisko, bez ich reakcji (trochę nienaturalne, a gry właśnie mają być naturalne), potem tylko patrzę: Cavalorn sobie po prostu przeszedł między Poszukiwaczami... och panowie z Piranha... błąd na błędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po serii błędow w jedynce Piranha zrobila Gothica 2 który nie miał już tylu bugów. Jedank już odatek ma ich troszkę. Przede wszystkim,tacy np. orkwoie nawet po zabiciu są w stanie odebrać nam jeszcze trochę życia,bo padają dopiero po kilku sekunach od wyzerowania energii życiowej. Poza tym,grajac magiem zagadałem do brutusa w zamku w górniczej dolinie w 5 rozdziale,a on oczywiscie on zmienił się w poszukiwacza i zacząl napierdalać tam coś po swojemu,jak to poszukiwacze. Ale....została jeszcze linia dialogowa z zadania dotyczącego zabicia chrząszczy w kuźni,więc ją wybrałem i.... Brutus w stroju poszukiwacza zaczął zatać po całym zamku! Hehe :) No i właściwei w kązdej chwili mogłem sprawić,że ktos będzie przede mną uciekał jak szalony bez powodu :). Ech....przydał by się jakiś patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem bugów NK polega na tym, że NK ma tak dużo fabuły, że nie dali rady tego jakby zrównać z 2.: są inni lektorzy, czasami się nakładają questy w dziwny sposób itp. Gdyby NK była w 2. od razu to mnóstwo niedopowiedzeń by uniknęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 20:59, P3NCZUL napisał:

Problem bugów NK polega na tym, że NK ma tak dużo fabuły, że nie dali rady tego jakby zrównać z 2.: są inni lektorzy, czasami
się nakładają questy w dziwny sposób itp. Gdyby NK była w 2. od razu to mnóstwo niedopowiedzeń by uniknęli


Nigdy nie zrobi sie gry bez bledow w tak wielkim swiecie i z tak wieloma questami! Bugi sie zdazaja i beda znadaz ale miejmy nadzieje ze zbiegiem czasu bedzie ich coraz mniej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 20:02, P3NCZUL napisał:

Heh, jak czytam "o ornamencie", to przypomina mi się jak pierwszy raz grałem w dodatek i 2. razem. Zamiast zanieść ornament
do Saturasa ja zwlekałem i zaniosłem wiadomości do zamku, gdzie były smoki. Jak wracałem to już byli Poszukiwacze, z którymi
ja nie miałem praktycznie szans. Pierwszego pokonałem wykorzystując (być może bug), to że jak atakuje się kogoś, to on się
cofa. Tak naparzałem Poszukiwacza, on cofał się do ściany (atakowałem go jakimś mieczykiem, który mu zadawał 5% HP). W końcu
nic nie straciłem, a wroga zniszczyłem. Resztę Poszukiwaczy ominąłem szerokim łukiem. Później zbierając ornamenty musiałem
pójść tam, gdzie jest 8 Poszukiwaczy i Vino. Przeszedłem jakoś pomiędzy Byłymi_Wariatami_Z_Sekty i pogadałem z Cavalornem.
:D Myślałem, że padnę ze śmiechu - przejść pomiędzy Poszukiwaczami tak blisko, bez ich reakcji (trochę nienaturalne, a
gry właśnie mają być naturalne), potem tylko patrzę: Cavalorn sobie po prostu przeszedł między Poszukiwaczami... och panowie
z Piranha... błąd na błędzie...


Poszukiwacze poszukuję Ciebie, a nie Cavalorna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką zagwozdkę:
Próbuję różnych kombinacji alchemicznych z jabłkowym tytoniem. Połaczyłem już go z miodem, mułowym grzybem i bagiennym zielem. I tak:
- miodowy dałem wrózbicie w mieście (300 exp), ziołowego i grzybowego nie chciał;
- grzybowy dał odlot Darowi (150 exp), innych nie chciał;
- ziołowego nie chce nikt.
Moje pytania:
- czy da się jeszcze jakąś mieszankę uzyskać?
- są jakies korzyści z tytoniu grzybowego lub ziołowego?
- kto weźmie ode mnie ziołowy tytoń?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 15:27, walgierz napisał:

- są jakies korzyści z tytoniu grzybowego lub ziołowego?

- zapewne tylko wizualne... ;-] choc ja raz po jednym skrecie walczylem ze smokiem kamiennym - niezla jazda, matrix sie chowa... ^_^

Dnia 11.10.2005 o 15:27, walgierz napisał:

- kto weźmie ode mnie ziołowy tytoń?

- sprobuj uderzyc do ogrodnika w gornym miescie... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może czy do ognistego łuku lub magicznego, idzie gdzieś zdobyć więcej strzał niż te, które tylko leżały przy nich? I czy wogóle ktoś stosował w jakiejś walce te łuki, i przeciw komu są najlepsze? Pozdro dla fanów Gothica:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 17:01, ŁukiPluta napisał:

może mi ktoś zaznaczyć na mapie gdzie jest tajna warzelnia Vino?

patrz obrazek poniżej (żółta kropa)

Dnia 11.10.2005 o 17:01, ŁukiPluta napisał:

wiecie że można na farmie lobarta zdobyć kilof?

a jest tam w ogóle kilof?

Dnia 11.10.2005 o 17:01, ŁukiPluta napisał:

kto ma klucz do wierzy w której siedzi Jo ?

któryś ze strażników. Może byc, że gra generuje to losowo, ale pewnosci nie mam.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 17:17, Mistrz Magii napisał:

Mam Noc Kruka od niedawna i nie wiem gdzie szukać Quarhodrona(do Kruka idę...)! Czy ktoś mi pomoże?


W całym Jarkendarze są dwa trolle. Jeden przy drodze, drugi przy ruinach. Te ruiny, to grobowiec Quarhodrona.
Jakbyś potrzebował dokładniej, to daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować