Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2008 o 16:38, seles napisał:

> Apropo tego pytania o błogosławieństwo, to czy jak się Vatrasowi nic nie powie do
któregoś
> rozdziału to Xardas cos daje wzamian? Ja jak grałem tylko raz ściemniłem a potem
powiedziałem
> prawdę, a Xardas nic nie mówił o tym, że powiedziałem o nim Magowi(czego zabrania
nam
> na poczatku gry)?
no co ty, nic ci nie da. I musisz powiedziec prawdę jak chcesz to błogosławieństwo

Grałem w G2 chyba z 10 razy i wiem, że aby dostac błogosławieństwo potrzebna jest prawda, gdyz Vatras, swą nadprzyrodzona mocą wykrywa kłamstwo, jednak ciekawiło mnie, po co Xardas mówi aby nie mówic o nim żadnemu magowi a potem z tego nie wynikają żadne konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 17:58, Bosper napisał:

Grałem w G2 chyba z 10 razy i wiem, że aby dostac błogosławieństwo potrzebna jest prawda,
gdyz Vatras, swą nadprzyrodzona mocą wykrywa kłamstwo, jednak ciekawiło mnie, po co Xardas
mówi aby nie mówic o nim żadnemu magowi a potem z tego nie wynikają żadne konsekwencje?


Pewnie kolejny błąd twórców. Zapomnieli dorobić ten wątek. No i jeszcze jest druga możliwość - Xardas nie musi o tym wiedzieć, że Bezi o tym mówi jakiemuś magowi(w tym przypadku Vatrasowi). No chyba że Xardas ma tak potężną moc by śledzić Beziego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 17:58, Bosper napisał:

jednak ciekawiło mnie, po co Xardas
mówi aby nie mówic o nim żadnemu magowi a potem z tego nie wynikają żadne konsekwencje?

Jest w tym trochę racji. Jednak Xardas wspominał w następnym zdaniu: "Krąg Ognia ma mnie za zmarłego i niech tak pozostanie.", tak więc możliwe, że chodziło mu jedynie o Magów Ognia. Wprawdzie Magowie Wody zapewne mają pewne kontakty ze sługami Innosa, jednak Vatras sprawia wrażenie osoby dyskretnej.
Zresztą prędzej czy później Pyrokar i tak dowiedziałby się o "przyjaźni" Bezimiennego z Xardasem. Nekromanta powinien sobie z tego zdawać sprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 20:38, sprite39 napisał:

Jest w tym trochę racji. Jednak Xardas wspominał w następnym zdaniu: "Krąg Ognia ma mnie
za zmarłego i niech tak pozostanie.", tak więc możliwe, że chodziło mu jedynie o Magów
Ognia. Wprawdzie Magowie Wody zapewne mają pewne kontakty ze sługami Innosa, jednak Vatras
sprawia wrażenie osoby dyskretnej.
Zresztą prędzej czy później Pyrokar i tak dowiedziałby się o "przyjaźni" Bezimiennego
z Xardasem. Nekromanta powinien sobie z tego zdawać sprawę...

Vatras rzeczywiście potrafi utrzymać tajemnicę(w końcu w dodatku mało kto wie o tajnej organizacji, która służy Magą Wody), jednak nie mamy opcji wypeplania żadnemu Magowi Ognia o Xardasie, a Palladyni nas olewają. Trochę to dziwne, moim zdaniem można by z tego zrobić questa, który się rozwiązuje gdzieś w 3 rozdziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 14:56, Byl napisał:

Gdzie znajdę tego Orka od Harada?


Południowe wyjście z miasta. I zaraz za bramą w prawo w las, po drodze do zabicie parę krwiopijców, wilków, jeden cieniostwór i ork.
Północne wyjście potem w lewo, tu znajdziesz jaskinie i na ziemi będzie leżała orkowa broń, Harad potrzebuje broni na dowód więc to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:35, GringoG3 napisał:

> Gdzie znajdę tego Orka od Harada?

Południowe wyjście z miasta. I zaraz za bramą w prawo w las, po drodze do zabicie parę
krwiopijców, wilków, jeden cieniostwór i ork.
Północne wyjście potem w lewo, tu znajdziesz jaskinie i na ziemi będzie leżała orkowa
broń, Harad potrzebuje broni na dowód więc to wystarczy



Dzięki, ale już sam sobie poradziłem.
Jestem już Strażnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 20:38, sprite39 napisał:

Zresztą prędzej czy później Pyrokar i tak dowiedziałby się o "przyjaźni" Bezimiennego
z Xardasem. Nekromanta powinien sobie z tego zdawać sprawę...


Według założeń Xardasa miało to nastąpić raczej później :P Nekromanta wysłał nas do paladynów w celu zdobycia oka Innosa potrzebnego do walki ze smokami,nie przewidział tylko że artefakt zostanie wykradziony z klasztoru , gdyby nie to nie była by potrzebna cała heca z odnawianiem mocy oka i Pyrokar dowiedział by się czyim kumplem był bezimienny dużo,dużo później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 23:00, Bosper napisał:

Vatras rzeczywiście potrafi utrzymać tajemnicę(w końcu w dodatku mało kto wie o tajnej
organizacji, która służy Magą Wody), jednak nie mamy opcji wypeplania żadnemu Magowi
Ognia o Xardasie, a Palladyni nas olewają. Trochę to dziwne, moim zdaniem można by z
tego zrobić questa, który się rozwiązuje gdzieś w 3 rozdziale.

Możnaby wymyślić jakiś quest tyczący się tej sprawy, podejrzewam jednak, że byłby on dość skomplikowany. Możliwe, że twórcy postanowili nie zawracać sobie tym głowy. Zresztą patrząc już na samą optymalizację gry można stwierdzić, że byli bardzo leniwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 22:27, sprite39 napisał:

patrząc już na samą optymalizację gry można stwierdzić, że byli bardzo leniwi...

Chyba nie grałeś w część trzecią, gdzie ich lenistwo nie ograniczało sie tylko do beznadziejnej optymalizaji(w porównaniu z G3, G2 i NK były super zoptymalizowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 00:10, Bosper napisał:

> patrząc już na samą optymalizację gry można stwierdzić, że byli bardzo leniwi...

Chyba nie grałeś w część trzecią, gdzie ich lenistwo nie ograniczało sie tylko do beznadziejnej
optymalizaji(w porównaniu z G3, G2 i NK były super zoptymalizowane)


To nie lenistwo tylko nałożony z góry przez JoWood termin wydania G3 (przed świętami) zaowocował złą optymalizacją gry.
A w G2NK jest bardzo dużo zaczętych i nieskończonych "bajerków" typu zwłoki magów i kartki papieru przy zwłokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Nie narzekajcie na Gothica 2, gdyż trójka to kaszana nie tylko pod wzgledem optymalizacji, ale także pod wzgledem fabularnym. Po za tym dzisiaj większość gier jest źle zoptymalizowanych np. Bitwa o Śródziemie 2, C&C Generals(po multi dopiero to dobrze widać). Zatem G2 nie jest wyjatkiem, ostatnio dobrze zoptymalizowaną grę trudno znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 22:34, Bosper napisał:

/ciach/

Nie narzekajcie na Gothica 2, gdyż trójka to kaszana nie tylko pod wzgledem optymalizacji,
ale także pod wzgledem fabularnym. Po za tym dzisiaj większość gier jest źle zoptymalizowanych
np. Bitwa o Śródziemie 2, C&C Generals(po multi dopiero to dobrze widać). Zatem mozna
ponarzekać na G2, ale bez przesady w końcu nie jest on taki najgorszy.

Racja. Dla mnie oni by mogli się wstrzymać z premierą gry nawet o rok.

Niestety, zaczęli jarać ludzi jaki on będzie super, były huczne zapowiedzi i wypuścili grę za wcześnie czego negatywne skutki widzimy my gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 22:37, Meykan napisał:

Racja. Dla mnie oni by mogli się wstrzymać z premierą gry nawet o rok.

Rzeczywiście na Gothica czekałbym nawet 10 lat dłużej.

Dnia 09.10.2008 o 22:37, Meykan napisał:

Niestety, zaczęli jarać ludzi jaki on będzie super, były huczne zapowiedzi i wypuścili
grę za wcześnie czego negatywne skutki widzimy my gracze.

Zaczęli jarać ludzi, jak każdy sprzedawca chcący sprzedawać i promować swój towar, a w przypadku G2 to nie mam zbyt wielu zastrzeżeń co do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 17:58, Bosper napisał:

> > Apropo tego pytania o błogosławieństwo, to czy jak się Vatrasowi nic nie powie
do
> któregoś
> > rozdziału to Xardas cos daje wzamian? Ja jak grałem tylko raz ściemniłem a
potem
> powiedziałem
> > prawdę, a Xardas nic nie mówił o tym, że powiedziałem o nim Magowi(czego zabrania

> nam
> > na poczatku gry)?
> no co ty, nic ci nie da. I musisz powiedziec prawdę jak chcesz to błogosławieństwo

Grałem w G2 chyba z 10 razy i wiem, że aby dostac błogosławieństwo potrzebna jest prawda,
gdyz Vatras, swą nadprzyrodzona mocą wykrywa kłamstwo, jednak ciekawiło mnie, po co Xardas
mówi aby nie mówic o nim żadnemu magowi a potem z tego nie wynikają żadne konsekwencje?

Otóż dlatego że chodziło o magów ognia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 22:34, Bosper napisał:

/ciach/

Nie narzekajcie na Gothica 2, gdyż trójka to kaszana nie tylko pod wzgledem optymalizacji,
ale także pod wzgledem fabularnym. Po za tym dzisiaj większość gier jest źle zoptymalizowanych
np. Bitwa o Śródziemie 2, C&C Generals(po multi dopiero to dobrze widać). Zatem G2 nie
jest wyjatkiem, ostatnio dobrze zoptymalizowaną grę trudno znaleźć.


Masz rację zgadzam się całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować