Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Po prostu mógł stanąć na przeciw niego i atakować używając strzałek w lewo i prawo na przemian z prędkością światła ;] wtedy to uniemożliwia rzucanie przez Poszukiwacza czaru ;] ja tak zawsze z nim walczę (tym pierwszym) bo on się blokuje na barykadzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 21:06, mlynar911 napisał:

Po prostu mógł stanąć na przeciw niego i atakować używając strzałek w lewo i prawo na
przemian z prędkością światła ;] wtedy to uniemożliwia rzucanie przez Poszukiwacza czaru
;] ja tak zawsze z nim walczę (tym pierwszym) bo on się blokuje na barykadzie ;]

Mógł, ale z tyloma PŻ wiele by nie zrobił(sam pisał, że ginął gdy stosował combosy na boki). Twoja metoda działa i owszem pod warunkiem, że zepchniesz Poszukiwacza pod ścianę. A ponieważ po krótkiej serii ciosów z boku Poszukiwacz odskakuje do tyłu, trzeba co chwilę do niego podbiegać i wtedy zgarnia się ze 2 fireballe. natomiast używając combosa postepującego do przodu można sprawę załatwić bezboleśnie. Tu masz przykład
http://www.youtube.com/watch?v=3JB0TY7mNjQ
No i ta metoda jest uniwersalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:17, ThoruS napisał:

teraz szybko do nowego swiata;]


Na Twoim miejscu próbowałbym jednak szukać doświadczenia gdzie się da jeszcze w Khorinis, bo szczerze mówiąc 13 poziom to mało nawet jak na drugi (ba, w pierwszym to nie jest specjalnie dużo) rozdział. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tego pierwszego poszukiwacza. 2 ciosy i on już jest oparty o drzwi czy barykadę. I pozostaje tylko go naparzać combossem lewo, prawo. Ja tak zawsze robię i wychodzę cało z tego starcia. Co innego robi się z poszukiwaczami którzy stoją gdzieś w wolnym miejscu. tych się po prostu na niskim lvlu unika. Chociaż ja wolę jak najpierw się idzie do nowego świata potem do Górniczej Doliny. Tak jest wygodniej.

W tym filmiku jest to samo o czy mówiłem tylko z combossem sekwencyjnym. A z moją taktyką Bezi atakuje szybciej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z nauką walki bronią. Jak to jest Wulfgar mówi że jeżeli uczymy się jednoręcznej to trening daje też coś do dwu ręcznej i wtedy staje się cięższy (czy jakoś tak). Może mi ktoś to wyjaśnić? Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 09:27, Blazeeq napisał:

Mam pytanie związane z nauką walki bronią. Jak to jest Wulfgar mówi że jeżeli uczymy się jednoręcznej to trening daje też coś do dwu ręcznej i wtedy staje się cięższy (czy jakoś tak). Może mi ktoś to wyjaśnić? Z góry dziękuje.


Nauka walki bronią odbywa się w trzech etapach. Początkowo jesteś ''zielony'', z czasem stajesz się ''wojownikiem'', by ostatecznie zostać ''mistrzem''. Zdobywając kolejne poziomy biegłości lepiej walczysz mieczem, ale ma to swoją cenę - punkty umiejętności są coraz droższe. Przykładowo 1 punkt walki mieczem jednoręcznym kosztuje początkowo 1 punkt nauki. Kiedy zdobędziesz już 30 punktów umiejętności walki mieczem jednoręcznym, każdy kolejny punkt będzie kosztował już 2 pn, etc., etc.
Kiedy zostaniesz już ''wojownikiem'' i będziesz potrzebował wielu punktów nauki dla danej umiejętności, gra daje pewien bonus - będziesz uczył się także walki bronią drugiego rzędu (jeśli uczysz się priorytetowo mieczy jednoręcznych, wzrasta Ci również broń dwuręczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 09:39, Merovingian napisał:

Kiedy zostaniesz już ''wojownikiem'' i będziesz potrzebował wielu punktów nauki dla danej
umiejętności, gra daje pewien bonus - będziesz uczył się także walki bronią drugiego
rzędu (jeśli uczysz się priorytetowo mieczy jednoręcznych, wzrasta Ci również broń dwuręczna).

Hmmm wydaje mi się ,że już przy 30 punktach to kiedy chcemy się nauczyć i zdobyć większy współczynnik to automatycznie wzrasta nam umiejętność walki innym rodzajem broni. Tak było w podstawce to i chyba w NK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 11:37, mlynar911 napisał:

Hmmm wydaje mi się ,że już przy 30 punktach to kiedy chcemy się nauczyć i zdobyć większy współczynnik to automatycznie wzrasta nam umiejętność walki innym rodzajem broni. Tak było w podstawce to i chyba w NK.


Wojownik to status przy uzyskaniu 30 (lub 35, nie pamiętam dokładnie), więc na jedno wychodzi. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 09:04, mlynar911 napisał:

Chodzi mi o tego pierwszego poszukiwacza. 2 ciosy i on już jest oparty o drzwi czy barykadę.
I pozostaje tylko go naparzać combossem lewo, prawo. Ja tak zawsze robię i wychodzę cało
z tego starcia. Co innego robi się z poszukiwaczami którzy stoją gdzieś w wolnym miejscu.
tych się po prostu na niskim lvlu unika. Chociaż ja wolę jak najpierw się idzie do nowego
świata potem do Górniczej Doliny. Tak jest wygodniej.

W tym filmiku jest to samo o czy mówiłem tylko z combossem sekwencyjnym. A z moją taktyką
Bezi atakuje szybciej ;]

Przetestowałem twoją taktykę i musiałem dwa razy dobiegać do Poszukiwacza (zgarniając fireballa za każdym razem) i dopiero przy trzeciej serii ciosów zaklinował się w drzwiach, czyżbym pchał go w złym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 12:19, zadymek napisał:

Przetestowałem twoją taktykę i musiałem dwa razy dobiegać do Poszukiwacza (zgarniając
fireballa za każdym razem) i dopiero przy trzeciej serii ciosów zaklinował się w drzwiach,
czyżbym pchał go w złym kierunku?

Hmmm może ja niezbyt precyzyjnie się wyraziłem ;d albo to pominąłem ;d najpierw by go dopchać do tej zapory używam kilka razy tego ciosu sekwencyjnego. Potem gdy jest on już pod tą ścianą czy dechami to wrzucam 4 bieg i go ciacham lewo, prawo ;d

Merovingian
Chodziło mi oto ,że przy 30% jednoręcznej dobijamy 10 naszych punktów za 5 tej broni to i dwuręczna nam o 5 wzrasta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 14:49, mlynar911 napisał:

> Przetestowałem twoją taktykę i musiałem dwa razy dobiegać do Poszukiwacza (zgarniając

> fireballa za każdym razem) i dopiero przy trzeciej serii ciosów zaklinował się w
drzwiach,
> czyżbym pchał go w złym kierunku?
Hmmm może ja niezbyt precyzyjnie się wyraziłem ;d albo to pominąłem ;d najpierw by go
dopchać do tej zapory używam kilka razy tego ciosu sekwencyjnego. Potem gdy jest on już
pod tą ścianą czy dechami to wrzucam 4 bieg i go ciacham lewo, prawo ;d

No tak, wszystko jasne. Zrozumiałem, że samym combosem bocznym walczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 14:49, mlynar911 napisał:

Chodziło mi oto ,że przy 30% jednoręcznej dobijamy 10 naszych punktów za 5 tej broni to i dwuręczna nam o 5 wzrasta ;]


Ale to cały czas na jedno wychodzi. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 14:55, zadymek napisał:

No tak, wszystko jasne. Zrozumiałem, że samym combosem bocznym walczyłeś.

No właśnie ;p bo samym bocznym to się nie da tak jak to zauważyłeś bo on odskakuje i trzeba podbiegać ;p Ale sam ten comboss to też jest dobry tak jak to filmik pokazuje ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jakie korzyści i czy rzeczywiście duże płyną z dołączenia do Gildii złodziei:Punkty doświadczenia, złoto, bądź jakieś bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z gildia zlodziji.. nie bylem u andre ani z hakonem, ani z regenau, i nwet nie mialem szasnyt z nagulem czy kims tam, bo wie ze jestem starzenikiem.. macie jakies propozycje jak sie tam dostac? nie zostal na mnie napuszczony zadny zabojca, a zaden z tych co wyminiliem nie ma klucza (Hanna tez nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 12:19, ThoruS napisał:

a ja mam problem z gildia zlodziji.. nie bylem u andre ani z hakonem, ani z regenau,
i nwet nie mialem szasnyt z nagulem czy kims tam, bo wie ze jestem starzenikiem.. macie
jakies propozycje jak sie tam dostac? nie zostal na mnie napuszczony zadny zabojca, a
zaden z tych co wyminiliem nie ma klucza (Hanna tez nie)



Spoiler

Pakujesz zlodzieja z targowiska do wiezienia. Idziesz do karczmy, tam oberzysta powie ci, ze ktos czeka na ciebie za sklepem rybnym Halvora. Idziesz, gadasz z Attila, zabijasz go i masz klucz. Tak przynajmniej ja to zrobilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 12:19, ThoruS napisał:

a ja mam problem z gildia zlodziji.. nie bylem u andre ani z hakonem, ani z regenau,
i nwet nie mialem szasnyt z nagulem czy kims tam, bo wie ze jestem starzenikiem.. macie
jakies propozycje jak sie tam dostac? nie zostal na mnie napuszczony zadny zabojca, a
zaden z tych co wyminiliem nie ma klucza (Hanna tez nie)

Ale jeżeli wykonywałeś zadanie dla Jory związane z zabraniem Rengaru sakiewki i wydałeś go Andre, bądź jeśli wykonałeś zadanie dla Hakona z zabiciem bandytów

Spoiler

w grocie niedaleko farmy Akila to tam jest "dziwnie wyglądająca ryba" i jeśli ja rozpakujesz i pójdziesz do Halvora (ten od ryb) ]a potem wydasz go straży. To po wejściu do knajpy Kardifa tan poinformuje Cię że był tu facet i czeka na ciebie za sklepem rybnym Halvora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja o tym wiem, tylko ze i jednego i drugiego puscilem bo myslalem ze wsypie naguza (tego z karczmy).. ale jak mi kardif powiedzal o tym "specjalnym zadaniu", a ja do niego polazlaem, to on powiedzal ze nie da sie nabrac, ze wie ze jestem ze strazy. tu jest caly problem. nie mam kogo wydac, ani skad wziac kluczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 14:50, Gumisiek2 napisał:

Wtedy Atylla będzie w tym samym miejscu, lecz przyjaźnie nastawiony.


nie ma.. kardif mi nie pwoeidzal ze ona tam jest, wiec nie wiem co mam robic.. jeszcze jakis pomysl? jak ją albo sprowadzic, albo zdobyc klucz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować