Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Gothic2 to Twój pierwszy kontakt z serią? I to od razu z Nocą Kruka? Akurat G2+NK to jest najtrudniejsza część serii. Poziom trudności, ceny.

Musisz odpowiednio dobierać przeciwników, wychodząc z wieży Xardasa napotkasz młodsze odmiany potworów ( w lasach w pobliżu też). Najpierw ścierwojady, kretoszczury potem krwiopijcy->wilki i polne bestie. Dobieranie przeciwników jest najważniejszą rzeczą na początku w tej serii.
Zbieraj zioła i naucz się wyrabiać proste miecze. Kup zbroję skórzaną (choć można ją zdobyć przez wykiwanie strażnika naprzeciw wejścia do górnego miasta) i skórzany pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas wali z potworami(nie licząc goblinów, szkieletów i innych używających broni) nie warto robić bloku bo nie można zablokować ich ciosów. Ale puszczając atak i wciśnięcie cofnięcia się (domyślnie S) to zrobisz unik do tyłu. Dzięki temu zwierze cię nie trafi. Prosta taktyka: Cios > unik > cios > unik itd. aż zwierze zginie. Jeśli masz refleks to nie powinno cię trafić ani razu ;) Co innego z wszelkimi stworzeniami używającymi broni bo tu w gruncie rzeczy sprawa jest łatwiejsza. Wystarczy się bronić, nie trzeba odskakiwać (domyślnie, lewy myszki + S) W przypadku ludzi musisz uważać na "combosy" czyli kombinacje ciosów. Postacie nie są zbyt mocne zazwyczaj robią kombinacje po 2-3 ciosy. Wystarczy się przed każdym obronić i wtedy można zacząć atakować i pamiętaj że czasem przeciwnik pomimo że oberwał to nie "odchyli" ale szybko kontratakuje.

Po przyswojeniu sobie tych umiejętności nie powinieneś mieć większych problemów z większością stworzeń ;) Nie licząc oczywiście tych walczących na odległość oraz tych parających się magią ale to będzie trochę później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz ryzykować, że coś cię zabije, to trzymaj się ścieżek. Jeżeli napotkasz silniejszego potwora to biegnij do najbliższego NPC. Na większość questów niema żadnych limitów czasowych więc najlepiej wykonywać wszystkie łatwe questy i inwestować w konkretne umiejętności tzn. nie rozwijać równocześnie zręczności, siły, many i zdolności złodziejskich. Zdobywaj informacje od NPC, bo dzięki temu znajdzie się wiele sposobów na zdobycie lepszej broni i pancerza.

Ja mam takie pytania. Czy jest jakiś Quest związany z jakąś gorzelnią, bo gdzieś w necie czytałem ale niemogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 18:13, Czarek-k napisał:

Ja mam takie pytania. Czy jest jakiś Quest związany z jakąś gorzelnią, bo gdzieś w necie
czytałem ale niemogę znaleźć.


Kiedyś czytałem, że od Vina z farmy Lobarta możemy dostać zadanie żeby przynieść mu książkę z jego tajemnej gorzelni. Pamiętam że trzeba było spełnić jakieś określone warunki żeby je dostać. Typu czas i spełnienie jakiejś wcześniejszej misji zleconej przez niego ( nigdy nie spełniłem) ale ukrytą gorzelnię znalazłem raz i było tam sporo alkoholu i książka z przepisami czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 14:36, Czarek-k napisał:

> /ciach/
>
> Najbardziej drażni mnie Vatras, nie dość że ma inny głos to jeszcze inaczej nas
traktuje
> w dodatku a ineczej w podstawce(mamy 2 różne podejścia). Moim zdaniem dodatki do
gier
> takich jak Gothic nie powinny być wplątywane w fabułe a jedynie być kontynuacją.

No to jest Zmierzch Bogów...
Dubbing też mnie denerwuje i sądzę, że owe kwestie powinny być dodawane tylko nowym NPC
(Saturas,Greg itp.)

Chyba raczej Noc Kruka, Zmierzch Bogów to dodatek do G3, którego notabene nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:11, WaChU2 napisał:

Kupiłem wczoraj Gothic II Noc Kruka mam prośbę do graczy, którzy grają w to od dłuższego
czasu. Ta gra jest strasznie trudna (nigdy przedtem nie grałem w żadnego Gothica) po
dwóch ciosach od przeciętnego stworka ginę.


Najwazniejsze - to wywabiaj potworki pojedynczo. Kazdy przeciwnik zanim zaatakuje - najpierw cie straszy, to podchodz do nich ostroznie.
Pierwszy stroj mozesz kupic od Lobarta (farma przed miastem).
Rozmawiaj z kazdym napotkanym NPC , ale uwazaj na tego przy jaskini, jak wyjdziesz z wiezy.
Walka - potrenuj sobie ´´na sucho´´, bedziesz wiedzial jak robic ataki i blok. Najwazniejsze klawisze to strzalki (jakos nie przekonalem sie do myszki w Gothic)

WITAMY w klubie...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś grę więc trzeba ja ukończyć co nie jest takie trudne jak z początku się wydaje:

1. Nie możesz pokonać przeciwników?

- Wywabiaj ich pojedynczo, wtedy masz większe szanse przeżycia.
2. Często giniesz i jesteś zmuszony zaczynać grę od nowa bądź od starego sejwa?

- Zapisuj stan gry bardzo często, unikniesz wtedy zaczynania od momentu, który już dawno ukończyłeś.
3. Potrzebujesz pancerza?

- Możesz kupić u Lobarta przed miastem Khorinis, ale właściwy pancerz kupisz u Mattea w Khorinis
4. Rozmawiaj ze wszystkimi osobami, które maja imiona. Dość często dostaniesz questa.
5. Co do gildii jeśli grasz pierwszy raz polecam Straż miejska, później Paladynów zaznasz tutaj elementy wojownika i maga
6. Nie możesz ukończyć questa, pamiętaj że niektóre zadania można wykonać na kilka różnych sposobów.

Jak czegoś nie będziesz wiedział pytaj na pewno ktoś pomoże :)

Życzę miłej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 09:40, Isildur napisał:

właściwy pancerz kupisz u Mattea w Khorinis


Et, gdzie tam od razu kupisz. Lepiej ukraść ze skrzyni w magazynie obok sklepu Mattea. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 13:02, Merovingian napisał:

> właściwy pancerz kupisz u Mattea w Khorinis

Et, gdzie tam od razu kupisz. Lepiej ukraść ze skrzyni w magazynie obok sklepu Mattea.
: )


Tja. wystarczy dobrze pogadac z Laresem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem się do waszych wskazówek i gra się o niebo lepiej. Już nie rzucam się na potwory jak w Diablo 2 heh. Teraz podchodzę do tego bardziej taktycznie. Mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy istnieje jakiś sposób szybkiego zdobycia złota?
2. Czy można podczas walki używać potionów lub ziół leczniczych? Jeśli nie to rozumiem, że tylko w przerwach pomiędzy walkami a jeśli tak to czy istnieje jakiś skrót klawiszowy aby użyć potiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 15:15, WaChU2 napisał:

1. Czy istnieje jakiś sposób szybkiego zdobycia złota?
2. Czy można podczas walki używać potionów lub ziół leczniczych? Jeśli nie to rozumiem,
że tylko w przerwach pomiędzy walkami a jeśli tak to czy istnieje jakiś skrót klawiszowy
aby użyć potiona?


1. Istnieje wiele takich sposobów. Jak dla mnie najlepszy to zatrudnienie się u Harada. Wyucz się u niego kucia broni, a następnie udaj się do Beneta, który znajduje się na farmie Onara. Kup od niego stalowe pręty. Jest to o tyle łatwe że jak tylko mu się one skończą to wystarczy wyjść z okna rozmowy, a następnie znowu z nim pogadać. Będzie miał wtedy nowe pręty. Następnie wykuj z nich miecze i sprzedaj Haradowi, a dostaniesz za nie mnóstwo kasy. Rób tak w kółko aż zdobędziesz tyle pieniędzy ile ci potrzeba.

2. Niestety nie można, a i klawiszy skrótu też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 15:15, WaChU2 napisał:

Zastosowałem się do waszych wskazówek i gra się o niebo lepiej. Już nie rzucam się na
potwory jak w Diablo 2 heh. Teraz podchodzę do tego bardziej taktycznie. Mam jeszcze
kilka pytań:

1. Czy istnieje jakiś sposób szybkiego zdobycia złota?

Zbieraj co się da i sprzedawaj, a tak na serio to jak poszukasz sobie pracy w mieście to masz sporo kasy, szczególnie u kowala(daje 100 sz. zł za wykucie miecza lub u Bospera, który daje 10 sz. zł za skórę wilka, 40 za skórę warga, 300 za skórę cieniostwora lub 350 za skórę trolla, za skórę dzika chyba po 15. W późniejszych rozdziałach będziesz mógł robić jeszcze dodatkowe interesy, ale to już byłby spoiler). Harad daje 100sz zł za miecz, ale aby go wykuć potrzebujesz prętów stalowych, które trzeba kupić u niego, znaleźć, kupić u handlarzy itp. w każdym rodziale przybywają nowe.

Dnia 30.04.2009 o 15:15, WaChU2 napisał:

2. Czy można podczas walki używać potionów lub ziół leczniczych? Jeśli nie to rozumiem,
że tylko w przerwach pomiędzy walkami a jeśli tak to czy istnieje jakiś skrót klawiszowy
aby użyć potiona?

Ogólnie to nie można uzywać mikstórek w czasie walki(taki styl gry), ale potwory się nie leczą(oprócz smoków) więc możesz uciec wypić co trzeba i dobić go. Chyba Noc Kruka daje możliwość picia mikstur, ale jest to sztuczne i mało Gothicowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś widziałem coś takiego że w plikach gry można ustawić skrót do użycia potionów,. Tylko nie pamiętam gdzie to widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 15:39, KuroNeko napisał:

Tylko nie pamiętam gdzie to widziałem.


Toż to jest dokładnie opisane w samych plikach, konkretnie w gothic.ini. Problem tylko w tym, że o ile opcja quicksave działa, tak szybkie użycie mikstur już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W późniejszych rozdziałach będziesz

Dnia 30.04.2009 o 15:30, Bosper napisał:

mógł robić jeszcze dodatkowe interesy, ale to już byłby spoiler).


A możesz mi przypomnieć co to za interesy? Ostatni raz w G2 z NK grałem rok temu i nie przypominam sobie nic takiego.

I po co zagadywac Laresa? Wystarczy wejść za sklep, potem na murek i wskoczyc na dach i na dachu do skrzyń.

Sprawdzę ten sposób na szybkie wypijanie mikstur czy rzeczywiście nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 15:44, Merovingian napisał:

Toż to jest dokładnie opisane w samych plikach, konkretnie w gothic.ini. Problem tylko
w tym, że o ile opcja quicksave działa, tak szybkie użycie mikstur już nie.

W podstawce 2 klawisze za to odpowiadały. Czyli w NK też można ustawić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2009 o 16:17, SpecShadow napisał:


I po co zagadywac Laresa? Wystarczy wejść za sklep, potem na murek i wskoczyc na dach
i na dachu do skrzyń.


Bez akrobatyki się nie da. Próbowałem tam wskoczyć kilkadziesiąt razy i nic. Skórzany pancerz jest potrzebny tylko na początku gry, a rzadko kto ma w tedy rozwiniętą akrobatykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 19:12, Czarek-k napisał:

Bez akrobatyki się nie da. Próbowałem tam wskoczyć kilkadziesiąt razy i nic. Skórzany
pancerz jest potrzebny tylko na początku gry, a rzadko kto ma w tedy rozwiniętą akrobatykę.

Ano. Trochę mięsa przy tym rzucałem, aż w końcu strażnika uśpiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 19:12, Czarek-k napisał:

Bez akrobatyki się nie da. Próbowałem tam wskoczyć kilkadziesiąt razy i nic. Skórzany
pancerz jest potrzebny tylko na początku gry, a rzadko kto ma w tedy rozwiniętą akrobatykę.

Ależ da się. Wystarczy podejść(podejść nie podbiec) do rogu murku i wykonać skok. Ba, strażnika też nie trzeba usypiać. Jeśli się nie biega, nie zwróci na Beziego uwagi (no chyba, że zaczniemy majstrować przy zamku trzeciwej skrzyni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować