Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2009 o 19:49, Piciambeer napisał:

> Bez akrobatyki się nie da. Próbowałem tam wskoczyć kilkadziesiąt razy i nic. Skórzany

> pancerz jest potrzebny tylko na początku gry, a rzadko kto ma w tedy rozwiniętą
akrobatykę.
Ano. Trochę mięsa przy tym rzucałem, aż w końcu strażnika uśpiłem ;)

Chodziło mi o to, że na początku gry nie można sobie z dachu wejść do magazynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 20:41, WaChU2 napisał:

A właśnie. Są jakieś skróty klawiszowe do zapisywania i ładowania sejwów?

Chyba nie ma. Ale kiedyś jak mnie ork zabił to zacząłem walić ze złości w klawiaturę i mi wczytało pierwszy save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 13:02, Merovingian napisał:

Et, gdzie tam od razu kupisz. Lepiej ukraść ze skrzyni w magazynie obok sklepu Mattea. : )

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem :)
Może dlatego, że rzadko stosowałem tę metodę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 20:41, WaChU2 napisał:

A właśnie. Są jakieś skróty klawiszowe do zapisywania i ładowania sejwów?


To jest zapisane w pliku Gothic.ini z tego co pamiętam to f5 i f9 ale trzeba je odblokować w tymże pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 07:18, KuroNeko napisał:

> A właśnie. Są jakieś skróty klawiszowe do zapisywania i ładowania sejwów?

To jest zapisane w pliku Gothic.ini z tego co pamiętam to f5 i f9 ale trzeba je odblokować
w tymże pliku.

Te klawisze to w Gothic 3 działają. W GII+NK kiedy jest włączony MARVIN MODE mają przypisane właściwości (manipulowania kamerą i pauza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 16:18, mlynar911 napisał:

W podstawce 2 klawisze za to odpowiadały. Czyli w NK też można ustawić??


Szybkie sejwowanie? Jasne.
Dla nieobytych: \katalog z grą\system, otwieramy plik gothic.ini, wyszukujemy wersu useQuickSaveKeys=0 i podmieniamy na useQuickSaveKeys=1.
Dzięki edycji tego pliku możemy zmienić jeszcze kilka rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 14:26, Merovingian napisał:

Dzięki edycji tego pliku możemy zmienić jeszcze kilka rzeczy.

Np. jakich? I co poleciłbyś zmienić ? ;] Ponoć można dodać efekty bardziej brutalne? Czyli więcej krwi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 16:48, mlynar911 napisał:

Np. jakich? I co poleciłbyś zmienić ? ;]


bloodDetail=1 na bloodDetail=3 - krew. Całkiem fajna sprawa. Polecam jeszcze włączenie antyaliasingu. Reszta to pierdoły związane, np. z podświetlaniem przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też polecił ustawienie filmików początkowych na 0. Dzięki temu przy włączaniu gry nie będzie reklam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 16:17, SpecShadow napisał:

W późniejszych rozdziałach będziesz
> mógł robić jeszcze dodatkowe interesy, ale to już byłby spoiler).

A możesz mi przypomnieć co to za interesy? Ostatni raz w G2 z NK grałem rok temu i nie
przypominam sobie nic takiego.


Spoiler

Np. Kiedy wracamy z Górniczej Doliny po zabiciu smoków Buster daje nam zadanie zbierania rogów cieniostworów(za każdy róg 350 szt. złota, to samo tyczy się smoczej krwi(chyba 240 szt zł) i łusek( 200 szt zł) jeżeli nie są nam potrzebne). Jak się jest palladynem to zbiera się pierścienie orkowych dowódców( i kasy chyba jest z 150 za pierścień a jak się jest Łowcą smoków to smocze jaja za 200 szt zł)


Więcej nie pamiętam, ale chyba jeszcze coś jest, trzeba pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens tak zawyżać wymaganą liczbę PN do podnoszenia cech i współczynników? Nie mam jeszcze 100 punktów many a aby podnieśc je muszę wydać 20 PN!
Czasami mam ochotę pobawić się z "eab" i cofać współczynniki na czas ich podnoszenia przez nauczycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 01:10, SpecShadow napisał:

Jaki jest sens tak zawyżać wymaganą liczbę PN do podnoszenia cech i współczynników?


Narzekano na niski poziom trudności podstawki, więc w dodatku to zmieniono. Tak czy inaczej da się z tego wybrnąć - po prostu zachowuj wszystkie przedmioty podnoszące statystyki do momentu, kiedy będziesz musiał wydawać mnóstwo punktów nauki na niewielką ilość atrybutów.
Nie da się jednak ukryć, że jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 01:10, SpecShadow napisał:

Jaki jest sens tak zawyżać wymaganą liczbę PN do podnoszenia cech i współczynników?


Sens jest i to bardzo duży.Moja postać pod koniec gry miało około 200 zręczności , 230 siły i byłem mistrzem broni 2ręcznych , co pozwalało grać właściwie bezstresowo.Sporą część umiejętności dodatkowych także wykupiłem.Gdyby koszt rozwijania współczynników pozostał taki sam jak przedtem , to przy zwiększonej liczbie poziomów postaci i całkiem sporej ilości kamiennych tablic , Bezimienny już w V rozdziale zmieniłby się w jednoosobową armię powalającą wszystkich samym śmiechem.I byłoby za łatwo , co też nie jest fajne.
Można też od samego początku zużywać wszystkie "wspomagacze" współczynników , co trochę najpierw ułatwi grę , ale z kolei pod koniec postać nie będzie rewelacyjnie mocna.
Poza tym , zdecydowanej większości gier można postawić zarzut , że są za łatwe.Noc Kruka przynajmniej częściowo broni się przed tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 01:10, SpecShadow napisał:

Jaki jest sens tak zawyżać wymaganą liczbę PN do podnoszenia cech i współczynników? Nie
mam jeszcze 100 punktów many a aby podnieśc je muszę wydać 20 PN!
Czasami mam ochotę pobawić się z "eab" i cofać współczynniki na czas ich podnoszenia
przez nauczycieli.

Powiem tak w sumie dobrze ,że te współczynniki wzrosły ale od czego są tabliczki ... A co do many to troche przesadzili. Taki sam problem miałem jak grałem magiem ;] tam powinno być od 90 punktów many + kolejny następny punkt many to 2 punkty nauki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Jak dla mnie koszty są za duże, mogłoby być od 60(np siły/zręczności) 2 punkty nauki a od 120 3 punkty, wtedy byłoby ok, a nie że aby podnieść siłę z 150 na 155 potrzeba 2,5 poziomu doświadczenia to przegięcie. Jeżeli chcieli utrudnić grę to trzeba było wzmocnić przeciwników lub dodać nowych mocniejszych. Po za tym pod koniec gry bohater musi być jednoosobową armią bo na tym to polega on już nie jest hero, a wybrańsem boga, więc musi wymiatać. Mnie osobiście zawsze wkurzało, że gra kiedyś trzymała mniej więcej poziom równy a główna walka była 5 razy trudniejsza(to przegięcie), pamiętam BG i zabicie Sarevoka, które graniczyło z cudem(z 10-15 razy zaczynałem aby to skończyć a to nie jest fajne tylko nudne).

W Gothicu też jest zabawa ze smokami i ich regeneracją, jeżeli chcieli zrobić super smoki to powinniśmy mieć jakąś większą pomoc w ich zabijaniu niż tylko Biffa, którego zabija pierwszy lepszy smoczy zębacz.Jeżeli chcieli aby Bezio sam zabijał smoki to powinny nie mieć regeneracji ajk w podstawce, a jeżeli chcieli "realizmu" to mogli by je nawet wzmocnić, ale na zabicie smoka szykowało by się w każdym miejscu około 4 typów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 08:54, mlynar911 napisał:

Powiem tak w sumie dobrze ,że te współczynniki wzrosły ale od czego są tabliczki ...
A co do many to troche przesadzili. Taki sam problem miałem jak grałem magiem ;] tam
powinno być od 90 punktów many + kolejny następny punkt many to 2 punkty nauki ;]


O, o właśnie tu mnie boli, gram magiem i podniesienie puli many do jakieś przyzwoitej wartości wymaga sporych nakładów PN. Rozumiem żeby za 5 punktów many wymagać 10 ale 20 czy 25 PN?! To szaleństwo.
Do tego te smoki, bez zwojów z przywołaniem demona jest ciężko. Nawet bardzo. A ja jeszcze nie mam opracowanej taktyki na smoki dla postaci maga. Jakieś porady?

@Merovingian: mogli to też rozwiązac jak w Gothic3 poprzed dodanie kilku poziomów trudności.

@KrzychW: no ale postać w grach cRPG powinna pod koniec być niemal bogiem. Mnie się taki motyw w grach podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 10:35, SpecShadow napisał:

O, o właśnie tu mnie boli, gram magiem i podniesienie puli many do jakieś przyzwoitej
wartości wymaga sporych nakładów PN. Rozumiem żeby za 5 punktów many wymagać 10 ale 20
czy 25 PN?! To szaleństwo.
Do tego te smoki, bez zwojów z przywołaniem demona jest ciężko. Nawet bardzo. A ja jeszcze
nie mam opracowanej taktyki na smoki dla postaci maga. Jakieś porady?

Po prostu dobijasz do momentu gdzie 1 mana kosztuje 4 punkty i dowalasz tabliczki wszystkie. Nie zużywaj ich na start. Do tego amulety i pierścienie do many zbieraj i nakładaj. Tak samo polecam różdżkę +20 many ... ;] I jeszcze coś podstawą dla maga jest przywołanie szkieletu jak dla mnie ;] I ważenie mikstur many. bez tego ani rusz... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 13:44, Piciambeer napisał:

Na trolle polecane jest przywołanie dziesiątek szkieletów goblina :D

Dla mnie goblin szkielet czy szkielet to to samo .. Tyl ,że szkielety są mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować