Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2009 o 10:26, Noristias napisał:

A jak już jesteśmy przy ubijaniu to zna ktoś jakiś dobry sposób na pokonanie smoka bez użycia magii? Z tym pierwszym nie było problemów, bo pomogli mi Cipher (chyba tak się to pisało) i jego kolega, jednak już np. ognistego smoka za nic nie mogę pokonać.


Pewnie. Trzeba stosować uniki i nie pozwolić smokowi na regenerację życia walcząc mieczem, łuk/kusza - w sumie to samo.
Ale można pokonać każdego smoka jeszcze prościej (pomijając przyzwanie demona, który rozpiernicza wszystko dookoła). Wystarczy skorzystać z propozycji pomocy łowcy smoków Biffa (stoi niedaleko wiszącego mostu tuż przy wejściu do Górniczej Doliny). W ten sposób Biff zaabsorbuje uwagę smoka, którego pokonanie będzie już banalne. Zresztą mając do dyspozycji pomocnika, można pokusić się o wybicie całej GD, co osobiście robię zawsze. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 12:28, Merovingian napisał:

Zresztą mając do
dyspozycji pomocnika, można pokusić się o wybicie całej GD, co osobiście robię zawsze.
: )

Mi tam tylko on się przydaje przy okazji smoków ;] I tyle ja Dolinę wolę odbijać sam ;p Większa satysfakcja. A i te jego zatrzymania w których coś tam mówi denerwują trochę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 13:29, mlynar911 napisał:

Mi tam tylko on się przydaje przy okazji smoków ;] I tyle ja Dolinę wolę odbijać sam
;p Większa satysfakcja. A i te jego zatrzymania w których coś tam mówi denerwują trochę
;]


Ja go nie zawste biore, bo szybko mi pada jak oblezie go kilka orkow. Co do smokow to przewaznie mam przyzwanie bele czego.
Biff co jakis czas chce kase, a jak na poczatku zgodzisz sie z nim dzielic lupami, to nie da ci spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2009 o 15:08, TETRIANDOCHH napisał:

Biff co jakis czas chce kase, a jak na poczatku zgodzisz sie z nim dzielic lupami, to
nie da ci spokoju.


a co z prawem kolonii, które mówi, że jeśli jesteś silniejszy to możesz kogoś bezkarnie pobić i zabrać jego fanty? ;]
ja zawsze tak robię, szczególnie jeśli chodzi o nauczycieli (w G1 było to niezwykle opłacalne) - ktoś uczy mnie oprawiania zwierzyny za gruby hajs, a potem ląduje nieprzytomny na ziemi i budzi się bez gotówki.
że niehonorowo? że nieuczciwie? kolonia rządziła się swoimi prawami, i, jak pisze Gustaw Herling Grudziński, człowiek jest ludzki tylko w ludzkich warunkach. nieludzkie warunki wymuszają na nim odpowiednie działania.
okropna nadinterpretacja i dorabianie ideologii do gry komputerowej, wybaczcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 15:08, TETRIANDOCHH napisał:

> Mi tam tylko on się przydaje przy okazji smoków ;] I tyle ja Dolinę wolę odbijać
sam
> ;p Większa satysfakcja. A i te jego zatrzymania w których coś tam mówi denerwują
trochę
> ;]

Ja go nie zawste biore, bo szybko mi pada jak oblezie go kilka orkow. Co do smokow to
przewaznie mam przyzwanie bele czego.
Biff co jakis czas chce kase, a jak na poczatku zgodzisz sie z nim dzielic lupami, to
nie da ci spokoju.

Smoki sie opłaca z nim zabijać bo jak zabijesz wszystkie to on ci powie czy to już wszystkie ty odpowiadasz, że tak i masz +500 exp(o ile pamietam dobrze). To taki ukryty quest. Natomiast samo oczyszczanie Doliny to lepiej samemu lub zaoferować mu 100 szt złota co jakiś czas, bo dzielenie się gotówką to o każdą sztukę złota będzie opcja dialogowa, bo on chce połowę łupów. Natomiast czy ma on przy sobie kasę czy nie to już tego nie wiem(w G2 nie wszyscy mają kasę, którą im się daje). Po za tym Biffa fajnie jest wziąć na pokład a po pokonaniu Bossa, powiedzieć, że jak chce to niech splądruje całą wyspę, niezłe teksty z nim są. Opłaca się wziąć Angara(może pomóc wyrąbać nam trochę drogi do pierwszego smoka) oraz Mario z niespodzianką i 5000 exp(zawsze to kupe doświadczenia, nawet na tym poziomie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 11:43, Bosper napisał:

Smoki sie opłaca z nim zabijać bo jak zabijesz wszystkie to on ci powie czy to już wszystkie
ty odpowiadasz, że tak i masz +500 exp(o ile pamietam dobrze). To taki ukryty quest.
Natomiast samo oczyszczanie Doliny to lepiej samemu lub zaoferować mu 100 szt złota co
jakiś czas, bo dzielenie się gotówką to o każdą sztukę złota będzie opcja dialogowa,
Natomiast czy ma on przy sobie kasę czy nie to już tego nie


Ma kase, ja jak go biore to co jakis czas dostaje w beret, zabieram wszystko i rzucam zaklecie niepamiec, Wstaje i znowu jest zadowolniony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 11:43, Bosper napisał:

Natomiast czy ma on przy sobie kasę czy nie to już tego nie wiem(w G2 nie wszyscy mają kasę, którą im się daje).


Wszystkie wyżebrane pieniądze Biff stale nosi ze sobą, więc spokojnie można go obić i odebrać co swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 12:58, GothicIIIII napisał:

Kocham GOTHICKA


Następny taki post nagrodzę możliwością odpoczynku od forum...
Ostrzeżenie za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 12:59, Wodzasty napisał:

> Kocham GOTHICKA

Następny taki post nagrodzę możliwością odpoczynku od forum...
Ostrzeżenie za spam

Przepraszam Wodzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 15:08, Merovingian napisał:

Wszystkie wyżebrane pieniądze Biff stale nosi ze sobą, więc spokojnie można go obić i
odebrać co swoje.

Ale tak się nie godzi ;p dać zarobić dla człowieka i potem go pobić i okraść ;] to nie humanitarne xD Lepiej niech on nam osobiście je odda ;d czyli klawiszem "o" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 20:49, mlynar911 napisał:

> Wszystkie wyżebrane pieniądze Biff stale nosi ze sobą, więc spokojnie można go obić
i
> odebrać co swoje.
Ale tak się nie godzi ;p dać zarobić dla człowieka i potem go pobić i okraść ;] to nie
humanitarne xD Lepiej niech on nam osobiście je odda ;d czyli klawiszem "o" ;]


A jak potem odda Beziemu w tej postaci? Pojawi się jakaś opcja dialogowa? A moze wyrzucić na ziemię? :] Albo do skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 21:19, SpecShadow napisał:

> > Wszystkie wyżebrane pieniądze Biff stale nosi ze sobą, więc spokojnie można
go obić
> i
> > odebrać co swoje.
> Ale tak się nie godzi ;p dać zarobić dla człowieka i potem go pobić i okraść ;]
to nie
> humanitarne xD Lepiej niech on nam osobiście je odda ;d czyli klawiszem "o" ;]

A jak potem odda Beziemu w tej postaci? Pojawi się jakaś opcja dialogowa? A moze wyrzucić
na ziemię? :] Albo do skrzyni?



Ty w jego imieniu wyrzucisz je na ziemie ;) A potem jako bezi podniesiesz xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 21:25, Izrafel92 napisał:


Ty w jego imieniu wyrzucisz je na ziemie ;) A potem jako bezi podniesiesz xd


Tyle monet? Chyba musiałoby mi sie naprawdę nudzić. Bo czy nie zostają one upuszczone na ziemię w formie monet? Nawet kilka monet nie podnosiłem jak znajdowałem w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 21:19, SpecShadow napisał:

A jak potem odda Beziemu w tej postaci? Pojawi się jakaś opcja dialogowa? A moze wyrzucić
na ziemię? :] Albo do skrzyni?

"Biff" ja wyrzuca w jednej kupce która wygląda jak moneta. A Bezi gdy sobie przechodzi ją zauważa i jednym sprytnym ruchem wszystkie podnosi i biegnie dalej ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 19:40, KuroNeko napisał:

Polecam mod Jaktyl, dodaje sporo możliwości, i całkiem nowy świat, z nowym Bohaterem
;)


Właśnie ściągam ten mod , więc się zaraz przekonam.Mam jeszcze pytanie : może znasz inne , ciekawe mody? Podobno Wspólnota Świtu jest niezła , ale może jest więcej modów wartych zagrania? Chodzi mi nie tyle o link do stron , co opinię kogoś , kto już zagrał w różne dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować