Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konsolowa potyczka na exclusive`y - raport

29 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2010 o 18:46, ibisz napisał:

Wydaje mi się, że rozbieżność między oceną
85 a 95 to już subiektywna opinia


Pomiędzy jedną oceną - tak. Jednak jeśli mowa o średniej z metacritics czy gamerankings to już spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te statystyki to każdy wie gdzie można wsadzic...
Exclusive który jest dostępny na dwóch platformach?
Coś nie tak... Jeżeli tak to robią, to ja bym proponował doliczyc do rubryki PS3 wszystkie gry z PSX i PS2, bo przecież na 60GB można w nie zagrac, czyli są exclusivami, lub gry na PSX z PSN.
208 exclusivów z czego max 10 jest grywalne, nie jest sh****, lub pseudo exclusivem.

Henrar ---> Przecież to jest RPGfan, wiek się zgadza, reakcja na Xkloca tak samo. Ja jak kupiłem sobie Xboxa to nawet żałowałem (Z PS3 tak nie było :D), nie rozumiem jak można aż tak cieszyc się z plastiku i metalu...

PS: Ot, taka śmieszna historia: Ostatnio jak szukałem RDR w MM, zobaczyłem chłopca w wieku 5-7 lat który wybierał dla siebie grę, na początku wziął GoW: Trilogy, ale tatuś powiedział: "Ty nie masz tej konsoli", a następnie wziął GTA IV na Xkloca i było wszystko OK, a jak rodzice wybrali inną grę to dziecko powiedziało: "Nie wybieraj mi gry, bo weźmiesz za łatwą". Potem radośnie podeszli do kasy i zapłacili za grę +18. Dobrze że chłopiec filmów nie wybierał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 19:48, donald125 napisał:

Henrar ---> Przecież to jest RPGfan, wiek się zgadza, reakcja na Xkloca tak samo.


Dorzuć jeszcze zupełnie z niczego przycinek dotyczący pieców i już jest pełny obraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli przeszedłem takie tytuły jak Mass Effect 1-2, Gow 1 czy Risen to znaczy, że mam Xbox''a 360? Powinni raczej podać listę prawdziwych tytułów na wyłączność, tj. takich, które nie wyszły w takiej samej formie na inną platformę. Czyli wersje na handheldy odpadają chyba, że mówimy tu o kilku tytułach z PSP, które zostały wydane w niezmienionej formie na PS2.

Tak naprawdę, jako, że oprócz PS3 posiadam jeszcze w miarę znośny komputer, to brakuje mi tylko kilku tytułów ekskluzywnych ze stajni Microsoftu. Z chęcią zagrałbym w GoW 2-3, Fable 2, Lost Odyssey i Alan Wake. Reszta, albo wyszła na PC/PS3, albo mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też, jako "bezstronny obserwator" ;) uważam, że ocena gry to nie wszystko. Mario może dostać 10/10 i GOW3 może dostać 10/10. Czy można tutaj powiedzieć, że Mario jest lepszy od GOW3, bądź na odwrót.

No nie można, bo każda z tych gier jest skierowana do innego odbiorcy. I dzięki tej logice doszedłem do wniosku, że gry z X360 nie są dla mnie :D. Ostatni hit, ALAN W, zdaje się tą regułę potwierdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy tu macie napisane że gry które wyszły na Xbox360 i PC liczyli jako ta samą kategorie. Głupkami chyba nie są żeby zapomnieć o co chodzi w słowie exclusive :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy tu macie napisane że gry które wyszły na xbox360 i PC liczyli jako jedną kategorie.Głupkami chyba nie są by zapomnieć znaczenie słowa exclusive :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy tu widzicie że gry na xbox 360 i PC są liczone jako exclusiv dla xbox 360.Głupkami chyba nie są by zapomnieć znaczenie słowa exclusiv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować