Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czasopismo Empire typuje 50 najlepszych postaci z gier wideo

66 postów w tym temacie

Pierwsze miejsce przewidywalne, choć niekoniecznie się zgadzam. Może zamieniłbym z drugim. Ale jest sporo postaci, niektóre dość wysoko, które nie powinny się w pierwszej 50 znaleźć. Generalnie, chyba dużo postaci z jednorazowych produkcji lub stosunkowo nowych serii wyparło klasyków gatunku. Nie żebym uważał, że wszystko co stare powinno lądować wysoko (w tym wypadku wygrałaby paletka do Ponga), ale jeżeli seria utrzymuje się na rynku długie lata ze względu na głównego bohatera, to coś to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Arthas Menethil z Warcrafta III Powinien być wyżej od Illidana. Przecież to wokół Arthasa rozgrywa się WIII+Dodatek.

No i popełnili błąd: "Arthus Menethil"... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masa poprzekręcanych imion i literówek w tym zestawieniu...

Lista nie jest najgorsza, ale szkoda mimo wszystko, że dla przykładu tak fascynujące, doskonale zarysowane postaci jak Garrett czy Manny Calavera znalazły się w zestawieniu niżej od bezpłciowych korporacyjnych maskotek czy nudnych, sztampowych kukiełek z gier bardzo popularnych. Cieszy natomiast wysoka pozycja Bezimiennego z P:T, choć wyniki sondy (masa głosów przeciw) wyraźnie pokazują, że masy nie mają gustu (bądź zastanawiają się, kim owa postać w ogóle jest).
Gordon Freeman - nie zgadzam się. Toż to drugi Doom Marine - niczym nie wyróżniające się wirtualne alter ego gracza. Half-life (pierwsza część) to produkcja wspaniała, ale nie zawdzięcza ona niczego tej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Garett z trylogii Thief zdecydowanie za nisko
Po drugie brak Bezimiennego z Sagi Gothic
Po trzecie brak JC Dentona
Po czwarte ciesze sie ze Master Chief nie jest na 1 miejscu jak to było w tej liście Guinessa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 50 postaci tak mało kobiet??? LOL. Można wyliczyć na palcach jednej reki (Samus Aran, Alice, Lara Croft i trudno to nazwać kobietą bo to sztuczna inteligencja ale z żeńskim oprogramowaniem :D Shodan).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa i trochę kontrowersyjna lista. Popieram brak Beziego z Gothica, gdyż sam na pewno dał bym mu miejsce w pierwszej 10, o ile nie 1, ale to tylko moja opinia :) No i gdzie robaki WORMS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek by Gothic nie był dobry i klimatyczny, to z jakiej racji jego główny bohater miałby się znaleźć na liście? 0 charakteru, a jego odzywki zależą tylko od gracza. Można się z nim jedynie utożsamić(bo jakby nie patrząc to od nas zależy co powie, jak się zachowa itp.), ale nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freeman pierwszy, Shodan na 3 miejscu, Bezimienny z P:T też wysoko. Jestem zdziwiony :) Aż 87% ludzi chce by Bezimmieny był niżej, 78% nie chce Shodan na 3. Widać, ludzie nie grali i nie kojarzą tych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze w przypadku takich zestawień, mam masę zastrzeżeń. Brakuje:

1. Kogoś ze StarCrafta. Tam była masa świetnie narysowanych postaci. Nie mówię, że zaraz wszystkie. Ale może Kerrigan? Zeratul? Raynor...?
2. Dartha Nihilusa, ew. Krei z KotOR-a 2. Mogą być nawet zamiast HK-47 (którego lubię, ale za samo "meatbag" nie może znaleźć się na takiej liście)
3. Kogoś jeszcze z Tormenta. Bezimienny jest bardzo wysoko i zasłużył sobie na to całkowicie - ale czy naprawdę nie można było wywalić jakiegoś Mario (który jest znany z tego, że jest znany) i wstawić w jego miejsce Mortego, Dak''kona, czy Ingusa?
4. GDZIE JEST SAM FISHER?! Dwie ostatnie odsłony słabe, ale za genialne 3 pierwsze części chyba sobie zasłużył...
5. Skoro na liście są Lemmingi, to czemu nie ma glutów z World of Goo? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na każdej takiej liście obowiązkowo musi być Mario?Wiem że ta postać jest kultowa,wszyscy ją znają,ale przecież poza tym ssie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 12:48, rybisiu napisał:

Jakikolwiek by Gothic nie był dobry i klimatyczny, to z jakiej racji jego główny bohater
miałby się znaleźć na liście? 0 charakteru, a jego odzywki zależą tylko od gracza. Można
się z nim jedynie utożsamić(bo jakby nie patrząc to od nas zależy co powie, jak się zachowa
itp.), ale nic poza tym


Poważnie? :|
To samo przecież można powiedzieć o Bezimiennym z P:T, a jakoś się na liście znalazł. Zatem nie wiem, o co ''chosi''.

---

Już nie będę się kłócił o to, kto na którym miejscu powinien być, ale trochę boli brak Bezimiennego z Gothica i Scorpiona z MK. Poza tym skoro są Lemmingi, to dlaczego nie ma (imo popularniejszych) Wormsów?

A tak do jaj to - gdzie jest Christie Monteiro, u licha?! :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 22:10, Cygi napisał:

>
Poważnie? :|
To samo przecież można powiedzieć o Bezimiennym z P:T, a jakoś się na liście znalazł.
Zatem nie wiem, o co ''chosi''.


No chyba sobie żartujesz :E Cała fabuła P:T opiera się o odkrywanie przeszłości Bezimiennego, gdzie ukazane są jego różne charaktery i jaka ta postać miała wpływ na innych, do tego jego czyny nie raz zmuszają do refleksji. Gdzie bezimienny z Gothica jest równie głęboki co kartka papieru, po prostu sobie jest i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta lista... imo Garett powinien być wyżej. No i brakuje mi robaka z Wormsów, Księcia Persji i... kogoś jeszcze miałem na myśli, ale zapomniałem :/
Aha, no i gdzie robot unicorn? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GDZIE JEST DŁUGI KLOCEK Z TETRISA?!?
Nieee, robić listę 50 najlepszych postaci z gier i zapomnieć o długim klocku z Tetrisa?!? :(

Miejsce dla GLADOSa i jego turretów zasłużone. :P

Spoiler

moje ulubione video z turretami:
http://www.youtube.com/watch?v=Fz2_NkyTv8E
http://www.youtube.com/watch?v=GPrGKEMrkKA&NR=1 <- uwaga, jak ktoś nie przeszedł jeszcze Portala to lepiej niech nie klika, chyba, że chce poznać pewną prawdę



Wg mnie przydałby się na liście jeszcze cpt. Price i Soap z Modern Warfare. Aha, no i Bezim z Gothica. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować