Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alpha Protocol - recenzja

75 postów w tym temacie

Grę kupię na pewno...Pal licho grafikę, nie ona tutaj jest najważniejsza a skoro fabuła jest na bardzo wysokim poziomie jak i długość jest dobra to tym bardziej jestem na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko recka:) I produkt jak widać jest warty uwagi, nawet pomimo słabej oprawy graficznej (choć jak na erpega to mnie w zupełności wystarcza). Teraz już jestem pewny co do kupna, ale chyba niestety dopiero w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie premiera. Czekałem na tę grę od momentu ogłoszenia. Jak widać, opłaciło się. Grafika i tak jest dobra, patrząć po filmikach i screenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie jest wcale taka zła. Gorzej jest z animacją, szczególnie skradania się - po prostu śmieszy i psuje cały klimat gry. A tak swoją drogą grę można przejść w stylu Splinter Cell. Animacje walki wręcz czy też atak z zaskoczenia wygląda świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recka jakaś taka chaotyczna się wydaje :P Napisana w stylu mało zachęcającym do kupna gry, ale ja akurat zachęcenia nie potrzebuję - nietuzinkowych eRPeGów nigdy mi za wiele. Z pewnością zaopatrzę się, może w przyszłym tygodniu, akurat na czterodniowy weekend, będzie w co pograć w nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas The Great nie wiedziałem, że oglądałeś takie klasyki jak "Wściekłe pięści Węża" :] Recenzja bardzo optymistyczna. Dla mnie, starego wyjadacza eRPGów tak nakręciła, że muszę kupić tą gierkę. Dziwne, że w recenzji obyło się bez porównać z Mass Effectem. Te gry są całkiem podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

---> Lucasa the Great

Chyba w wadach zapomniałeś dodać że polska wersja jest "lekko" niedorobiona, mam tutaj na myśli brak kilku tlumaczeń już w samej pierwsej misji treningowej, po wybraniu niektórych kwestii pojawia się wymowne "NOT YET TRANSLATED" co jest żenają i kolejną skazą wśród tłumaczeń wykonanych przez CDP:?
Po tym "not yet translated" zacząłem się bardzo obawiać co będzie w kolejnych misjach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi tylko pozytywnej recenzji aby mnie przekonać do kupna :] pal licho grafikę, gdzie nie spojrzę piszą, że świetna historia i ciekawe postacie i dobry rozwój postaci a czego więcej potrzeba do dobrego RPG''a xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 15:23, Pecyn napisał:

Lucas The Great nie wiedziałem, że oglądałeś takie klasyki jak "Wściekłe pięści Węża"

Ba! :D

Dnia 28.05.2010 o 15:23, Pecyn napisał:

Dziwne, że w recenzji obyło się bez porównać z Mass Effectem.
Te gry są całkiem podobne.

W podlinkowanych "pierwszych wrażeniach" sporo było takich porównań, nie chciałem ponownie ich robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 15:26, Jarden napisał:

Chyba w wadach zapomniałeś dodać że polska wersja jest "lekko" niedorobiona,

Strona pierwsza, akapit drugi, ostatnie zdanie: "Jednocześnie zaznaczamy, ceną za dostarczenie wam recenzji jak najszybciej było korzystanie z gry anglojęzycznej, więc nie wypowiemy się o lokalizacji."
EDIT: Chyba zresztą widać to i po obrazkach. Niestety, wersję angielską mamy od wielu dni, polskiej nie otrzymaliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komu jak komu, ale jeśli chodzi o warstwę fabularną, to chyba chłopakom z Obsidianu można ufać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie dylemat. Mam ochotę na jakieś RPGowe klimaty, a porównywanie tej gry do tytułów takich jak Vampire: The Masquerade – Bloodlines czy Mass Effect działają bardzo zachęcająco, bo oba tytuły kocham. Jednak w przypadku tych wcześniej wymienionych zarówno wampirze jak i kosmiczne klimaty są mi bardzo bliskie, ale już za szpiegowskimi klimatami nie przepadam i to mnie głównie odpycha od tej gry. Poza tym kwestie techniczne dopełniają moją niepewność co do Alpha Protocol.
Naczytałem się w sieci dużo raczej negatywnych opinii o AP, ta recenzja tutaj jest wyjątkowo pozytywna ;)
Nie wiem czy wydawać ~200zł. W moim przypadku pozostaje jedynie wersja konsolowa, na PC grać nie lubię, poza tym mam tylko marnego laptopa, na którym AP raczej miałoby problemy.
Co do wersji konsolowej to jest ona tylko po angielsku, prawda? Z komentarzy wnioskuje, że to lepiej nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że w skład Obsidian Ent. wchodzi także paru ludzi z Troiki, a przynajmniej wchodziło. Nie wiem dokładnie ilu, bo po skończeniu Neverwintera 2 część przeniosła się znowu w różne miejsca albo pozakładała swoje studia ale wielu pracowało przy Alpha Protocol przynajmniej we wcześniejszych stadiach.
Mało która ekipa miała tak powaloną historię jak Black Isle. Wszystko przez cholerny Interplay. Branża mogła wyglądać dziś całkiem inaczej, gdyby nie ich głupota i pazerność. Jeszcze Blizzard, którego gry mają w sumie taki sam status kultowości, zaliczył kilka podobnych odejść i tułaczek dawnych pracowników (ArenaNet, Flagship, ludzie od Torchlight), ale wciąż istnieją i są niemal tak samo dobrzy jak w latach '90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować